Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wyjaśnijcie mi proszę, jak kompletnemu tumanowi, co instalator ma do zrobienia na etapie fundamentów i ile może za to wziąć?

 

nic - przepusty sobie sam zrób albo murarze niech zrobią

przed chudziakiem kanalizacja

Jasne, niech sobie jeszcze przed zrobieniem wylewki rozprowadzi w odpowiednie miejsca. Niech sobie wprowadzi wodę również. Ludzie zastanówcie się trochę co radzicie. Jeśli człowiek nawet nie wie co ma na danym etapie instalator zrobić to ma spore szanse, że czegoś nie przewidzi albo coś zrobi źle.

Acidtea, jeśli masz na myśli cały stan zero, to tak jak napisałem wyżej rozprowadzenie kanalizy do pionów, wyciągnięcie na odpowiednią wysokość, wrzucenie rury od wody. W sumie kilkaset pln za robotę w zależności od chaty. Dobry instalator przygotuje to tak, że nawet jak będziesz chciał coś przestawić albo projekt będzie niezbyt dokładny, to nie będzie problemu.

Jeśli tylko ściany fundamentowe to przepusty ale w odpowiednich miejscach a nie na chybił trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acidtea, jeśli masz na myśli cały stan zero, to tak jak napisałem wyżej rozprowadzenie kanalizy do pionów, wyciągnięcie na odpowiednią wysokość, wrzucenie rury od wody. W sumie kilkaset pln za robotę w zależności od chaty. Dobry instalator przygotuje to tak, że nawet jak będziesz chciał coś przestawić albo projekt będzie niezbyt dokładny, to nie będzie problemu.

 

Świnto racjo!

 

O czy się przekonałem dziś rano rozmawiając z pewnym panem instalatorem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam co napisaliście o instalacjach w stanie "zero" i tak sobie myślę ... hmmmm... a my nic nie mamy, podbetonu tez nie ... Majster radził, żeby te sprawy (czyt: kanalizę itp) zostawić do czasu aż będą mury i kiedy już będziemy wiedzieli gdzie co chcemy. Posłuchaliśmy ... zobaczymy co z tego będzie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majania- ja mialam rozprowadzane rurki w niedziele a mam juz mury i dokladnie wiemy co gdzie bedzie. rurki do wody to maly bzyl wazne sa piony kanalizacyjne. :-) to wszystko zalezy od tego czy przed murowaniem scian zalewasz beton czy po. my jutro robimy strop a w piatek zalewamy parter. generalni robi s sciane fund kladzie rurki zalewa betonikiem i jedzie sciany. polozenie tych rur to proscizna. jednak na swiecie sa tez ludzie ktorym do wkreceniua zarowki potrzebny jest elektryk- za to piekne wiersze pisza. jak ktos nie wie o co w tym chodzi to lepiej wziac instalatora niz cos schrzanic :-)

 

pozdrawiam goraco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam co napisaliście o instalacjach w stanie "zero" i tak sobie myślę ... hmmmm... a my nic nie mamy, podbetonu tez nie ... Majster radził, żeby te sprawy (czyt: kanalizę itp) zostawić do czasu aż będą mury i kiedy już będziemy wiedzieli gdzie co chcemy. Posłuchaliśmy ... zobaczymy co z tego będzie :roll:

Będzie dobrze :wink: Jedynie jeśli nie macie przepustów przez fundament to trza będzie łupać, najważniejsze, że nie macie podbetonów na guncie choć i takie rzeczy widziałem ale to przy remontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydlak napisała:

my jutro robimy strop a w piatek zalewamy parter. generalni robi s sciane fund kladzie rurki zalewa betonikiem i jedzie sciany

Widzę, że jesteś krok przede mną :) My mamy wymurowany patrer (murarzom zajęło to 3 dni!!! a w zasadzie 2,5 bo w sobote pracowlali do 13tej) a strop układamy we wtorek po świętach :) Szkoda, że nie prowadzisz dziennika ...

jak ktos nie wie o co w tym chodzi to lepiej wziac instalatora niz cos schrzanic

No my należymy raczej do osób, co to nie zabierają się za nieznaną sobie dziedzinę. Niechaj instalacjami zajmą się instalatorzy :) Choć nie ukrywam, że po cichutku podziwiam domorosłych Słodowych - szacuneczek :wink:

 

Mice napisał:

jeśli nie macie przepustów przez fundament to trza będzie łupać

No niestety trzeba będzie :cry: Ale przy dzisiejszym zaawansowaniu technologicznym nie powinno być większych problemów. Mam nadzieję, że Majster wiedział co robi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ekipę to chyba się zdecydujemy na tą "Forumowiczową" - Bartki, Gość wydaje się dość konkretny wolny termin ma w sierpniu. Tak chciałam zacząć w czerwcu ale i tak pewnie ze wszystkim nie zdążymy w przyszłym tygodniu złożymy dopiero papiery o pozwolenie a jeszcze kredyt trzeba załatwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...