Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Pytania do starszaków :-) :

1)Czy ktos moze polecic dac namairy na jakas ekipe elektryków wykonujących instalacje z bruzdowaniem? Wszyscy poleceii i napotkanii chca robic bez bruzdowania bo to tynk przykryje...Jakie macie doswiadczenia z tymi kablami tylko zatynkowanymi?

2) Z doswiaczen - czy warto kupowac kolejne materiały np stroipian na posadzki i ocieplenie zewnetrzne, wełne zimą czy ceny są niższe w stosunku do cen wiosenno-letnich ?

pozdrawiam

Pawlok

 

ad 1 tyn przykryje i wyjdzie to taniej bo ja bruzdwanie to sporo kasy chcą więcej i mało kto to chce robić

 

ad 2 te materiały chyba w tym okresie są droższe niż latem bo wszyscy ocieplają :)

ale rynek jest tak zmienny jak kurs franka szwajcarskiego ;)

pytanie czy masz to wszystko gdzie zmagazynować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ad 1 tyn przykryje i wyjdzie to taniej bo ja bruzdwanie to sporo kasy chcą więcej i mało kto to chce robić

 

Przykryc przykryje tylko nie podoba mi sie ta koncpecja - gorzej własnei że nikt nie chce robic:-(

 

 

ad 2 te materiały chyba w tym okresie są droższe niż latem bo wszyscy ocieplają :)

ale rynek jest tak zmienny jak kurs franka szwajcarskiego ;)

pytanie czy masz to wszystko gdzie zmagazynować?

 

Myslalem o zakupach styczen/luty - bot ka mi se wydawło że popryt powinen byc na wiosne i jesien...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii płytek, a w zasadzie salonów w Poznaniu i okolicy - może się komuś przyda?

http://tinyurl.com/glazura

Jeśli macie swoje punkty, których nie umieściłem to proszę o info, będziemy rozszerzać mapkę ;)

Wrzuciłem na razie te firmy, które mają swoją stronę i maila. Uznałem, że najlepiej po tysiącu wycieczek i wybraniu płytek zakończonym oczopląsem sporządzić porządne zestawienie i zaatakować wszystkich mailowo ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wszelkie szybry oraz dloty powietrza to mam pootwierane, az tak zle ze mną nie jest;p

ostatnio zauważyłem ze jak rozpalam 15min na otwartych drzwiczkach(wy tez tak robicie? mi inaczej zgaśnie) po czym zamykam jest to jak naprawdę ostro sie nie pali to dym sie zbiera ze prawie ognia nie widać, tz dusi sie . Opada przy szybie na dół zamiast wchodząc w komin.

Ale jak sie ostro rozpali to jest lepiej.

Wniosek jest jeden komin musi byc większy.

A jak kominek i komin sie wypali to mam nadzieje ze zapachy tez znikną...

 

A ten Dąbex gdzie jest dokładnie? które leroy? Po ile te drewno?

 

Jeśli masz szczelny dom, to może usytuowanie wlotu powietrza do kominka na domu jest po stronie przeciwnej do kierunku dominujących wiatrów???

tak jak na rysunku i wyjaśnieniu na dole tej strony:

http://www.kominki.org.pl/kominki/kominki_4.html

 

Właśnie zaczynam mierzyć się z tematem kominkowym, szukam kominka głównie dekoracyjnego/do grzania w okresie przejściowym z zamkniętym wkładem kominkowym. Jak ktoś ma namiary na dobrych i tanich instalatorów kominków, chętnie przyjmę ;)

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wszelkie szybry oraz dloty powietrza to mam pootwierane, az tak zle ze mną nie jest;p

ostatnio zauważyłem ze jak rozpalam 15min na otwartych drzwiczkach(wy tez tak robicie? mi inaczej zgaśnie) po czym zamykam jest to jak naprawdę ostro sie nie pali to dym sie zbiera ze prawie ognia nie widać, tz dusi sie . Opada przy szybie na dół zamiast wchodząc w komin.

Ale jak sie ostro rozpali to jest lepiej.

Wniosek jest jeden komin musi byc większy.

A jak kominek i komin sie wypali to mam nadzieje ze zapachy tez znikną...

 

A ten Dąbex gdzie jest dokładnie? które leroy? Po ile te drewno?

 

Jeśli masz szczelny dom, to może usytuowanie wlotu powietrza do kominka na domu jest po stronie przeciwnej do kierunku dominujących wiatrów???

tak jak na rysunku i wyjaśnieniu na dole tej strony:

http://www.kominki.org.pl/kominki/kominki_4.html

 

Właśnie zaczynam mierzyć się z tematem kominkowym, szukam kominka głównie dekoracyjnego/do grzania w okresie przejściowym z zamkniętym wkładem kominkowym. Jak ktoś ma namiary na dobrych i tanich instalatorów kominków, chętnie przyjmę ;)

 

 

Pozdr.

 

Na 100 % mogę polecić swojego, mój kominek jest piękny i w normalnej cenie. Tak więc Darek Marciniak 602 227 791. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wcinam ale dość pilnie poszukuje informacji na dwa tematy:

 

1. Zamierzam zamontować POŚ z drenażem rozsączającym. Przeglądając oferty znalazłem takowe z zbiornikami 1,2 i 3-komorowymi. Jaka jest różnica w funkcjonowaniu i eksploatacji takich zbiorników?

 

2. Gdzie to najlepiej kupić w okolicach Poznania i kto mi to zamontuje??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na 100 % mogę polecić swojego, mój kominek jest piękny i w normalnej cenie. Tak więc Darek Marciniak 602 227 791. Polecam :)

 

Czy mógłbyś umieścić jakieś zdjęcie swojego kominka? Ja będę to przerabiał późną wiosną, aktualnie kończę dach i robię przestój na zimę.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 tyn przykryje i wyjdzie to taniej bo ja bruzdwanie to sporo kasy chcą więcej i mało kto to chce robić

 

Przykryc przykryje tylko nie podoba mi sie ta koncpecja - gorzej własnei że nikt nie chce robic:-(

 

swego czasu na białej liście podawałem namiar do ekipy p skrzypczaka

też się przymierzałem do bruzdowania

co byli gotowi wykonać za stawkę 40 zł od punktu (a bez bruzdowania 25 zł)

ja ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu

 

z tego co dowiedziałem się i doświadczyłem w tym temacie

to bruzdowanie warto robić tylko wtedy gdy mury masz zrobione tak idealnie proste i równe (lub mocno bliskie do ideału), że możesz położyć tynk bardzo cienko, że wtedy nie przykryłby on kabli

a najlepiej to wtedy tynk cienkowarstwowy (kilka milimetrów), gdzie wtedy chyba praktycznie od razu samą gładź się daje na mur

 

natomiast dla murów o jakości w normie, to na prosto wlaśnie tynkiem sie równa i tynk już jest grubszy, wieć wystarczy nawet 1 cm tynku aby kable przykryć

nie wspominając już kiedy mury są fatalne to wtedy ponoć tynki powyżej 5 cm wychodzą (wg info od tynkarzy)

 

wniosek wiec taki : bruzdowanie tylko wtedy kiedy możesz i chcesz zrobić tynki o grubości która kabla nie przykryje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Gdzie to najlepiej kupić w okolicach Poznania i kto mi to zamontuje??Pozdrawiam

 

Ja przymierzam się do POŚ firmy Haba z grodziska - tylko jeszcze muszę powalczyć o zmianę warunków zabudowy (dodanie do szamba możliwości POŚ).

Pozdr.

 

 

Dzięki ja myślałem o firmie MirMax (http://www.oczyszczalnie.przydomowe.pl/ , trochę daleko ale ponoć transport gratis no i mają osadnik 2-komorowy czymkolwiek to się różni) ale po obejrzeniu stronki "HABA" zaczynam się zastanowić. Czy masz już może od nich jakąś ofertę, bo na ich stronie to za wiele informacji to nie znalazłem?

Pozdrawiam i dzięki.

 

P.S. Sprzedam pozostałe po budowie pustaki ceramiczne U-220, ok 1400szt. Cena 2500zl całość. Transport i załadunek w zakresie kupującego. Stronka producenta: http://www.cerabud.com.pl/o,2,13,pustak-u-220.html

Tel. 501434924

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

swego czasu na białej liście podawałem namiar do ekipy p skrzypczaka

też się przymierzałem do bruzdowania

co byli gotowi wykonać za stawkę 40 zł od punktu (a bez bruzdowania 25 zł)

ja ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu

 

z tego co dowiedziałem się i doświadczyłem w tym temacie

to bruzdowanie warto robić tylko wtedy gdy mury masz zrobione tak idealnie proste i równe (lub mocno bliskie do ideału), że możesz położyć tynk bardzo cienko, że wtedy nie przykryłby on kabli

a najlepiej to wtedy tynk cienkowarstwowy (kilka milimetrów), gdzie wtedy chyba praktycznie od razu samą gładź się daje na mur

 

Dzięki za nakreślenie tematu.

5 cm tynku? - hmm moja ekipa twierdziła że z betonairki zaprawy tj 12,5 kg wapna + 25 kg cementu + piachu mają materialu na 20 m2 tynku...

Sam kiedys jako domorosły majsterkowicz proowałem zatybować taki fragment sciany 1,5 na 1 m - to co sie umeczyłem..na końcu gipsem obrobiłem, tynkarzem nie będe :-)

 

To teraz inne pytanie jakies hurtownei z dobrymicenami styropianu w Poznaniu i na Pd od niego mozecie polecić ?

 

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ja myślałem o firmie MirMax (http://www.oczyszczalnie.przydomowe.pl/ , trochę daleko ale ponoć transport gratis no i mają osadnik 2-komorowy czymkolwiek to się różni) ale po obejrzeniu stronki "HABA" zaczynam się zastanowić. Czy masz już może od nich jakąś ofertę, bo na ich stronie to za wiele informacji to nie znalazłem

 

Poszło na priv.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

swego czasu na białej liście podawałem namiar do ekipy p skrzypczaka

też się przymierzałem do bruzdowania

co byli gotowi wykonać za stawkę 40 zł od punktu (a bez bruzdowania 25 zł)

ja ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu

 

z tego co dowiedziałem się i doświadczyłem w tym temacie

to bruzdowanie warto robić tylko wtedy gdy mury masz zrobione tak idealnie proste i równe (lub mocno bliskie do ideału), że możesz położyć tynk bardzo cienko, że wtedy nie przykryłby on kabli

a najlepiej to wtedy tynk cienkowarstwowy (kilka milimetrów), gdzie wtedy chyba praktycznie od razu samą gładź się daje na mur

 

Dzięki za nakreślenie tematu.

5 cm tynku? - hmm moja ekipa twierdziła że z betonairki zaprawy tj 12,5 kg wapna + 25 kg cementu + piachu mają materialu na 20 m2 tynku...

Sam kiedys jako domorosły majsterkowicz proowałem zatybować taki fragment sciany 1,5 na 1 m - to co sie umeczyłem..na końcu gipsem obrobiłem, tynkarzem nie będe :-)

 

To teraz inne pytanie jakies hurtownei z dobrymicenami styropianu w Poznaniu i na Pd od niego mozecie polecić ?

 

Pawlok

 

 

Witam, odnośnie styropianu to w Skórzewie w Lepiko mieli ostatnio promocje na styropian - 97zł/m3 ale minimum logistyczne 20m3 z dowozem na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jestem na etapie castingu na ekipę do płytek elewacyjnych z klinkieru i 2 balkonów:

- czy może ktoś mógłby mi polecić kogoś dobrego?

- jakie są teraz ceny za m2 takiej roboty?

 

dzięki i pozdrawiam

 

przylaczam sie do pytania, tez szukam jakies sensownej ekipy do zrobienia plytek elewacyjnych na wejsciu do domu

 

ponadto poszukuje czarna ziemie do podwyzszenia poziomu gruntu, jezeli ktos ma do oddania na "dobrych" warunkach prosze o kontakt

 

Witolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kominków to ja zamówiłem tutaj http://www.kaflarniazduny.pl/ (przykłady : http://www.kaflarniazduny.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=44&catid=3 ) na razie tylko kafle a płaszcz zrobi mi ślusarz.

Pozdrawiam.

 

Witam.

Piękne te kafle. Marzy mi się taki piec kaflowy do kuchni. Możesz powiedzieć jak to wygląda cenowo?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...