Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy znacie kogoś na forum z Gniezna, okolice Witkowa, Skorzęcin, Powidz???

Znalazłabym sama, ale nie wiem jak szukać.

Nikt mi nie pomoże???

Mam kolegę w Gnieźnie, ale napisz o co chodzi

oby nie zamarzla ;-)

chyba ze ta zlocista na rozgrzanie ;-)

Jest zakręcona zaraz przy wodociągu, a kran na końcu otwarty.

 

O której będziesz na działce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin, złapałam sie na tym że zaglądam zeby sprawdzić jak ci idzie na placu boju..czekam na raport ;)...i pewnie nie tylko ja czekam :))))))

No skoro tak, to powinienem jakiś dziennik założyć, nie??? Ale do rzeczy. Dziś z powodu budowy spałem tylko do 5:20, no nie moge spać ni cholery. Podobno mam już fioletowe wory pod oczami. O 7 rano zameldowałem się w nowej siedzibie V-Budu na Bukowskiej, powiedzieli żebym przyjechał, to zrobią dobre ceny. Przyjechałem, ale ceny były do du@#$. Potem Tarnowo Podgórne, spowrotem Poznań, potem Jelonek, a dokładnie Hurtownia Begier. Wszedłem, pogadałem, wydrukowali mi ceny, przejrzałem, pourywałem trochę końcówki i zamówiełem praktycznie wszystkie materiały na stan surowy otwarty. Cement, siporex, i takie tam pierdoły. Powiem Wam, że już nie miałem siły i ochoty wydzwaniać, czytać, pisać, sprawdzać gdzie i o ile jest taniej. Brak materiałów nie dawał mi spokoju, i może z tego powodu nie mogłem spać. Teraz wiem, że Bartki mogą ruszać z kopyta w poniedziałek, i niczego im nie zabraknie. Przy okazji przetestowałem zakupioną przyczepkę. Wiozłem nią 1400kg cementu, za mądre to to nie było, ale co zrobić, skoro hurtownia mogła mi to dostarczyć dopiero na wtorek. Zresztą, trochę ruchu nie zaszkodzi, nie ma to jak przezucić sobie tonę z kupki na kupkę. Miałęm też jeszcze podciągnąć prąd od sąsiadki, ale sypiące wielkie płaty śniegu skutecznie mnie od tego odwiodły. Jest sobote kurcze, trzeba wypić jakiegoś browara przed telewizorem, nie?

 

:D

 

P.s. Myślę, że kiedyś trzeba będzie zrobić jakieś integracyjne picie piwka, połączone z pieczeniem kiełbachy! Co Wy na to? Jak coś, to służę powierzchnią tysiąca metrów kwadratowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. Myślę, że kiedyś trzeba będzie zrobić jakieś integracyjne picie piwka, połączone z pieczeniem kiełbachy! Co Wy na to? Jak coś, to służę powierzchnią tysiąca metrów kwadratowych.

 

 

pewnie jestem za

a moze jakies wspolne spotkanie w pubie (postujacych na tym forum)

poznac sie, bedzie jeszcze milej i "rodzinnie" na naszym forum ;-)

 

oczywiscie nic nie mam przeciwko pieczeniu kielbasek na naszych ziemiach

a pierwszy zakup na wiosne to bedzie maly grilek ;-)

 

 

coraz wieksze obawy mam ze nie dam rady w tym roku zrobic tych fundamentow ;(

wszystko od bartkow i oczywiscie Marzina zalezy :(

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem ok 13 ;-)

nikogo nie bylo z wiadomych powodow ;-)

 

moze poniedzieli w ktorys dzien wpadne

 

No o 13 to już zrobiłem wrotki. Pogoda do bani!

A po niedzieli zaraz po pracy codziennie będę uderzał do Rokietnicy, więc teoretycznie zaraz po 16 powinienem być. Zapraszam.

 

pewnie jestem za

a moze jakies wspolne spotkanie w pubie (postujacych na tym forum)

poznac sie, bedzie jeszcze milej i "rodzinnie" na naszym forum ;-)

oczywiscie nic nie mam przeciwko pieczeniu kielbasek na naszych ziemiach a pierwszy zakup na wiosne to bedzie maly grilek ;-)

 

Ja chcę od rodziców wycyganic taki wielki dębowy ogrodowy stół z jeszcze większymi ławkami. A z powodu aury, można rzeczywiście skorzystać z jakiejś klubokawiarni. Misiak, na końcu Rolnej jest taka prostopadła uliczka, a przy niej taka spelunka, niezły klimat!

 

 

 

coraz wieksze obawy mam ze nie dam rady w tym roku zrobic tych fundamentow ;(

wszystko od bartkow i oczywiscie Marzina zalezy

 

Bartek wczoraj był oblukać co i jak z wykopem i powiedziałem mu, żeby zobaczył Twoją działkę. Tylko nie wiem czy to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz trochę antyspamu, tzn parę informacji odnośnie cen. Przepisałem to z faktury za zakup materiałów od Begiera. Przed negocjacjami będziecie mieli punkt zaczepienia. Ceny brutto:

 

Cement - 350zł brutto tona

BK Solbet 24 - 6,83zł/szt

BK Solbet 12 - 3,30zł/szt

Folia budowlana 5x20m - cena 0,8zł/m2

Izohan Dysperbit 10kg - 2,1zł/opakowanie

Styropian do fundamentów gr10cm - 189zł/m2

Plastyfikator saszetka 1,1zł/szt

 

Pozostałych rzeczy nie ma sensu pisać, bo mają marginalne znaczenie w całości inwestycji.

 

Czy ktoś z Was rozglądał się za cenami i dostępnością drewna na więźbę dachową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałych rzeczy nie ma sensu pisać, bo mają marginalne znaczenie w całości inwestycji.

 

z tym marginalnym znaczeniem to roznie bywa bo jak kupisz jedna rzecz za powiedzmy 10 zl no to ok ale jak kupisz takich rzeczy roznych ze 100 to juz daje znaczny koszt (tak jest np z elektryka gdzie gniazdko kosztuje niewiele ale jak masz w domu powiedzmy z 80 punktow to sie nazbiera.

 

Czy ktoś z Was rozglądał się za cenami i dostępnością drewna na więźbę dachową?

ja sie rozgladalem tak z miesiac temu i taniej niz za 650 netto nie znalazlem a raczej ceny byly w okolicach 700 zl szukalem po stronie E-S Poznania ale rowniez we Wrzesni, Nekli, Slupcy i okolicach tych miejscowosci natomiast w innych rejonach nie znam cen

masz zamiar kupowac drewno teraz? a jak nie to kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym marginalnym znaczeniem to roznie bywa bo jak kupisz jedna rzecz za powiedzmy 10 zl no to ok ale jak kupisz takich rzeczy roznych ze 100 to juz daje znaczny koszt (tak jest np z elektryka gdzie gniazdko kosztuje niewiele ale jak masz w domu powiedzmy z 80 punktow to sie nazbiera.

Miałem na myśli materiały potrzebne na stan surowy, typu papa, jakas siatka elewacyjna, mata zbrojeniowa.... itp.

ja sie rozgladalem tak z miesiac temu i taniej niz za 650 netto nie znalazlem a raczej ceny byly w okolicach 700 zl szukalem po stronie E-S Poznania ale rowniez we Wrzesni, Nekli, Slupcy i okolicach tych miejscowosci natomiast w innych rejonach nie znam cen

masz zamiar kupowac drewno teraz? a jak nie to kiedy?

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku grudnia mógłby wejsć cieśla. Byłoby nieźle, żeby na zimę odeskować dach i pokryć go papą. Więc temat zaczynam powolutku wałkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku grudnia mógłby wejsć cieśla. Byłoby nieźle, żeby na zimę odeskować dach i pokryć go papą. Więc temat zaczynam powolutku wałkować.

no to sie musisz pospieszyc z zamawianiem bo z tego co wiem to mozesz nie zdarzyc bo dosc dlugo sie czeka w tartakach

na innym forum piszesz ze masz rodzine pracujaca w LP ale daleko mozesz poweidziec gdzie? moze warto poszukac kilka osob i razem zlozyc sie na transport i bedzie to korzystnie cenowo wygladalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innym forum piszesz ze masz rodzine pracujaca w LP ale daleko mozesz poweidziec gdzie? moze warto poszukac kilka osob i razem zlozyc sie na transport i bedzie to korzystnie cenowo wygladalo?

No własnie analizowałem to, ale...

Korzyści: mogę miec drewno bardzo dobrej jakości (bezpośrednio z lasu), ale niestety nie dużo taniej.

Strony negatywne: za wywóz z lasu trzeba zapłacić, za przetracie i i impregnację też, a w trataku znajomości już nie ma, no i trzeba to przywieźć jakieś 150 km. To wszystko sprawia, że ta opcja staje się nieopłacalna. Matka pracuje w jednym z nadleśnictw w dziale sprzedaży drewna. Pogadalismy trochę i stwierdziliśmy, że to jest bez sensu. To tyle.

 

Mimo wszystko gdzieś tam pozostaje taka wewnętrzna złość, że sam jako leśnik, mając lesników w rodzienie i kolegów leśników, drewno musze kupować drogo i jeszcze na nie czekać. :x

 

To tak, jakby sen piekarza stał w kolejce za chlebem i jeszcze przepłacał....

 

P.s. Tak jeszcze pomyślałem. W regionie, z którego pochodzę, praktycznie tartak jest w każdej wsi, może tam posprawdzam ceny, a skoro jesteś chętny, to ewentulane koszty transportu mozna podzielić na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...