Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Melduję się po dzisiejszej walce :)

 

humus zdjęty

garaż postawiony (dzięki Misiak za namiary)

ktoś pytał o tani beton z gruchy w moich okolicach 208zł/m netto (z pompą +20zł/m) betoniarnia w Swarzędzu 618173036

udało mi się też znaleźć bloczki M6 za 1,90 ale chyba bez FV tylko,że pod Koninem i transport oraz palety trzeba skombinować (jeśli ktoś chce się przyłączyć, to zapraszam, może koszty będą mniejsze) w okolicy 2,20 netto i czas oczekiwania do kwietnia :-?

i pytania za sto punktów: po ile teraz chodzi żwir? i co lepiej robić ciągnąć z większej odległości, ale dobry?(600zł za 25ton). Czy tańszy, ale podobno gorszy?

Dobra idę spać bo padam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Melduję się po dzisiejszej walce :)

 

humus zdjęty

garaż postawiony (dzięki Misiak za namiary)

ktoś pytał o tani beton z gruchy w moich okolicach 208zł/m netto (z pompą +20zł/m) betoniarnia w Swarzędzu 618173036

udało mi się też znaleźć bloczki M6 za 1,90 ale chyba bez FV tylko,że pod Koninem i transport oraz palety trzeba skombinować (jeśli ktoś chce się przyłączyć, to zapraszam, może koszty będą mniejsze) w okolicy 2,20 netto i czas oczekiwania do kwietnia :-?

i pytania za sto punktów: po ile teraz chodzi żwir? i co lepiej robić ciągnąć z większej odległości, ale dobry?(600zł za 25ton). Czy tańszy, ale podobno gorszy?

Dobra idę spać bo padam...

 

No to gratulacje! Pierwsze koty za płoty!

 

A ten żwir? To jaki, do murowania? Bo jak tak to ja płacę jakies 250 zł netto/tona. Pospółka taniej.

Własnie wczoraj zamówiłem 10 ton. Będę ścianki działowe murował :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawię jeszcze małą reklamę. Pisałem o tym w dzienniku, ale nie wszyscy go czytają :wink:

 

Jeżeli ktoś z Was będzie rozglądał się za kominem systemowym, polecam firmę Plewa

 

Dlaczego ta firma a nie inna? (czyt. Schiedel, IBF) Bo ich produkt jest bardzo dobrej jakosci, tylko na naszym rynku jeszcze mało znany, bo cena za tę jakość jest niższa niż Schiedel a podobna do IBF, bo siedzibę mają w Poznaniu. Kontakt złapałem na Budmie, następnie podjechałem do nich do biura. Pogadaliśmy, zamówiłem. Towar dostarczyli wg uzgodnień. Potem w czasie przeładunku pękł mi jeden pustak. Zrobiłem cyfrakiem fotki, wysałałem mailem i dostałem nowy pustak.

 

W dniu montażu przyjechał na moją budowę jeden pan i pokazał jak robić.

 

Dokałdne namiary:

Plewa Polska

ul. Świerzawska 10 (okolice stadionu Lecha)

Poznań, tel 061 66 22 745

 

a najlepiej rozmawiać z Panem Sławomirem Pyziakiem, tel 0 500 254 278

jeżeli ktoś z Was będzie się z tym Panem kontaktował, wspomnijcie, że namiar od Marcina który buduje w Rokietnicy obok budynku Policji. Żeby wiedzieli, że ich poleciłem, bo na to zasłużyli. I żeby wiedzieli jak wielka jest siła tego forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się po dzisiejszej walce :)

 

humus zdjęty

garaż postawiony (dzięki Misiak za namiary)

ktoś pytał o tani beton z gruchy w moich okolicach 208zł/m netto (z pompą +20zł/m) betoniarnia w Swarzędzu 618173036

udało mi się też znaleźć bloczki M6 za 1,90 ale chyba bez FV tylko,że pod Koninem i transport oraz palety trzeba skombinować (jeśli ktoś chce się przyłączyć, to zapraszam, może koszty będą mniejsze) w okolicy 2,20 netto i czas oczekiwania do kwietnia :-?

i pytania za sto punktów: po ile teraz chodzi żwir? i co lepiej robić ciągnąć z większej odległości, ale dobry?(600zł za 25ton). Czy tańszy, ale podobno gorszy?

Dobra idę spać bo padam...

 

No to gratulacje! Pierwsze koty za płoty!

 

A ten żwir? To jaki, do murowania? Bo jak tak to ja płacę jakies 250 zł netto/tona. Pospółka taniej.

Własnie wczoraj zamówiłem 10 ton. Będę ścianki działowe murował :o

 

ja póki co do podbetonu? jak ja się nie znam na tym wszystkim :x , ale to chyba pospółka jakaś i cena 18zł za tonę, możliwe? Te 600zł to może sam transport?

 

uwaga pierwsza próba wklejenia zdjęcia: jestem dośc atechniczna...:wink:

 

http://images21.fotosik.pl/60/2e9a97ea8f11ddd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!!!

szybko szybko napiszcie gdzie kupie beton z gruchy bez zadnych problemow w ciagu tygodnia :-)

Brzydlak - ja brałam z Lafarge - oni sa blisko - na Gdyńskiej więc koszt transportu odpada.

Byli naprawdę terminowi i dośc dobrzy cenowo - zalewali mi fundamenty i strop - byłam zadowolona choc to było w okresie lipiec - wrzesień teraz ceny skoczyły i wogóle bardzo trudno cokolwiek dostać najgorzej wygląda sprawa porothermu, który jest na magazynach ale hurtownie nie sprzedają - czekają na podwyżki cen. To samo dotyczy styropianu - kupujcie jak najszybciej bo ceny skocza za 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje! Pierwsze koty za płoty!

 

A ten żwir? To jaki, do murowania? Bo jak tak to ja płacę jakies 250 zł netto/tona. Pospółka taniej.

Własnie wczoraj zamówiłem 10 ton. Będę ścianki działowe murował :o

chyba 25 netto?

a na podbeton to zwir 2-16 mm z tego co pamietam cena w okolicach 30 zl ale tez glowy nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z Was będzie rozglądał się za kominem systemowym, polecam firmę Plewa

 

Dlaczego ta firma a nie inna? (czyt. Schiedel, IBF) Bo ich produkt jest bardzo dobrej jakosci, tylko na naszym rynku jeszcze mało znany, bo cena za tę jakość jest niższa niż Schiedel a podobna do IBF, bo siedzibę mają w Poznaniu.

 

jeżeli ktoś z Was będzie się z tym Panem kontaktował, wspomnijcie, że namiar od Marcina który buduje w Rokietnicy obok budynku Policji. Żeby wiedzieli, że ich poleciłem, bo na to zasłużyli. I żeby wiedzieli jak wielka jest siła tego forum :wink:

 

Byłam, powiedziałam skąd namiary, Pan rzeczywiście bardzo miły, uprzejmy, rozmowa w dobrej atmosferze i w ogóle...

Co do cen: jeśli chodzi o komin do kondensacyjnych to rzeczywiście sporo taniej niż Schiedel (na kominie 7,66m wyszło 600PLN taniej a jeszcze mają dobre upusty) ale już na zwykłym kominie do kominka np i pustakach wentylacyjnych to nawet po upustach wyszło drożej niż Schiedel - tak że polecam ale należy porównywać ceny :)

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w Boleslawcu ktos sprawdzal ceny? Z tego co pamietam z przed chyba lat 2 to ceny byly duzo nizsze niz Schiedla no ale od tego czasu Schiedel tez sporo potanial

 

Wszystkich producentów porównałem na Budmie, tzn detale wykończenia. A wybrałem plewę

 

A żwir, to masz rację. 250zł za całe auto. Czyli 10 ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz :-)

 

 

 

Asiula jak s ma Tw domek ?

Ach wiesz same problemy. Budowa stała od października do stycznia z powodu wad i usterek jakie porobił mój pierwszy wykonawca (niech go gęś kopnie) i dopiero od stycznia ruszyliśmy dalej. W międzyczasie staliśmy czekając 6 tygoni na więźbę, musieliśmy też podnieść kredyt (tak, tak odbija się czkawką moja droga działak za 120 tys) i tak wszystko się ciągło. Teraz mamy już dach - odeskowany i pokryty papą bo o dachówce mogę na razie zapomnieć:) czekam na okna, które przyjdą w połowie kwietnia no i robię elektryke. 26 marca wchodzi już mój nowy wykonawca, robi tynki - przed oknami bo nie mogę sobie pozwolić na kolejną stratę czasu. Wprowadzkę planuję na sierpień nawet w mury i betony ale inaczej się nie da bo od wrzesnia mój syn idzie do szkoły w Czerwonaku a córa do przedszkola. Na razie będę musiała zamieszkać u teściów bo mam nakaz eksmisji. I co? Wesoło nie!? Nawet na muratorze nie chciało mi sie odzywać bo po co mam truć ludziom o problemach, które zwaliły mi się na głowę Jest OKROPNIE! A co u Ciebie - jak tam twoja budowa - mam nadzieje, że inni maja lżej ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspólczuje Asiula

 

 

U mnie budowa ma s jeszcze gorzej, jesli Cię to pocieszy :-) z planowanej przeprowadzki w minionym grudniu pozostal tylko dym i osad na krzakach.jedyne co zasiedla moja dzialke to stado dżdżownic i las brzóz.Wykonawca , ktory mial ruszyc najpozniej we wrzesniu i zrobic all za 15 tys , nie wyrobil s na wlasnej kolejnej budowie i zima przeleciala.kto by s spodziewal, ze bedzie taka pogoda...niestety my s nie spodziewalismy wiec zaczniemy dopiero w przyszlym tygodniu.nasz wykonawca ma juz czas , a jego usluga zdrozala z 15 do 27 tys, co i tak przy poznanskich stawkach jest darmocha.troche zaczyna mnie przerażac ta budowa , ale wyjscia nie mam.w czerwcu konczy mi s umowa najmu chaty a wiecej niz pol roku przedluzac nie chce. Poza tym mam dosc napychania czyjejs kieszeni.kasa tez mnie przeraza bo wiem na pewno ze na wszystko kredytu nam nie starczy a nie chce go zwiekszac bo to i tak juz 1500 zl miesiecznie.z dzialka mamy ten sam problem.ostatnio zazdroszcze wszystkim , ktorym udalo s posiasc kawalek ziemi za mniej niz 30 tys.Ogolnie czar prysl, wyciekl ze mnie wszystkimi otworami caly entuzjazm :-) a na dodatek, zeby bylo cool, od 1 marca nie mamy służbowego auta, wiec trzeba cos kupic co nie utopi sie w glinie. i nie bedzie to moje ukochane wymarzone autko celica VI gen GT4 bo na nia przez ten kredyt chyba nigdy nie bede mogla sobie pozwolic .a po drugiej stronie ulicy buduje s osiedle 150 domow. Jeszcze i to :-) czuje jaki bedzie halas i swietny wyjazd z dzialki :-) dlaczego wszyscy chca tam mieszkac ? :-) Niom, ponarzekalam to biore s dalej do roboty .Pozdrawiam goraco i zycze wytrwalosci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się po dzisiejszej walce :)

 

i pytania za sto punktów: po ile teraz chodzi żwir? i co lepiej robić ciągnąć z większej odległości, ale dobry?(600zł za 25ton). Czy tańszy, ale podobno gorszy?

 

w Szczepankowie: pospółka 16t - 270zł,

do murowania 0,2 - 340zł/16t

 

A moge prosić namiary telefoniczne na żwirownię w Szczepankowie ? Ślicznie proszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...