Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

A ja wczoraj nareszcie dokonałem wyboru i zamówiłem kocioł gazowy + zasobnik.

Kocioł Beretta Kompakt II 24S e.s.i. + Zasobnik wody 120litrów Galmet na 130m2.

 

Teraz tylko czekam aż zostanie to dostarczene.

Szukam teraz wykonawcy wewnętrznej instalacji gazowej oraz producenta drzwi drewnianych zewnętrzncyh i wewnętrznych.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Melduję się po dzisiejszej walce :)

 

i pytania za sto punktów: po ile teraz chodzi żwir? i co lepiej robić ciągnąć z większej odległości, ale dobry?(600zł za 25ton). Czy tańszy, ale podobno gorszy?

 

w Szczepankowie: pospółka 16t - 270zł,

do murowania 0,2 - 340zł/16t

 

A moge prosić namiary telefoniczne na żwirownię w Szczepankowie ? Ślicznie proszę :wink:

 

Bardzo proszę :)

tel. do kierowcy ciężarówki 602-157-043

do hurtowni 061 879-86-63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOKONAłO SIĘ !!!

 

Dzisiaj podpisaliśmy umowę kredytową w PKO BP i tak trochę dziwnie się czujemy.

Ta kwota mnie przeraża i co gorsza to nie wiemy czy w ogóle starczy na całą budowę...........? A wy walczycie dalej ,wkrótce my też będziemy mieli co pisać,bo w kwietniu startujemy. Życzymy powodzenia i chyba czas rozejrzeć się za materiałami szczególnie bloczki do odebrania w kwietniu...??? Łatwo nie będzie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj nareszcie dokonałem wyboru i zamówiłem kocioł gazowy + zasobnik.

Kocioł Beretta Kompakt II 24S e.s.i. + Zasobnik wody 120litrów Galmet na 130m2.

Ooo! A gdzie zanabyłeś?

 

Szukam teraz wykonawcy wewnętrznej instalacji gazowej oraz producenta drzwi drewnianych zewnętrzncyh i wewnętrznych.

Też się za tym rozglądam

 

to i ja sie pochwale

dzisiaj wypompowali mi wode z "stawku" wszylo 25 m3 i 300 zl mniej w kieszeni :(

woda od 3 miesiecy a dno twarde :o

Czyli taniej niż myślałeś. O której pompowali? Ja byłem wczoraj między 16:30 a 18. Ale wiele nie zdziałałem.... :(

 

Brachol - odnośnie przewodów z marketów. Byłem wczoraj w Leroju kupic pare pierdoł. Przy okazji oblukałem co tam za kable mają. Jakiś polski producent...

 

Wiecie, generalnie nie jestem za zakupami z marketach. Ale oni mają jedną przewagę. Są czynne do 21 a nawet i do 22. Ostatnio, kiedy obijali mi papą dach, toszkę jej przybarakło. Pojechałem dokupić do leroja. Za dwa dni kazało się, że kupiłem za dużo, więc pojechałem zwrócić i przyjęto to bez gadania. A jak w sobotę pojechałem do Begiera, to o 12:30 pocałowałem klamkę. Wogóle ciężko jest się w coś zaoptarywać, szukać, kiedy z pracy wraca się o 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOKONAłO SIĘ !!!

 

Dzisiaj podpisaliśmy umowę kredytową w PKO BP i tak trochę dziwnie się czujemy.

Ta kwota mnie przeraża i co gorsza to nie wiemy czy w ogóle starczy na całą budowę...........? A wy walczycie dalej ,wkrótce my też będziemy mieli co pisać,bo w kwietniu startujemy. Życzymy powodzenia i chyba czas rozejrzeć się za materiałami szczególnie bloczki do odebrania w kwietniu...??? Łatwo nie będzie !!!

 

Lada dzień i ja muszę zacząć rozglądać się za jakimś kredytem. Ile braliście, jeśli to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj nareszcie dokonałem wyboru i zamówiłem kocioł gazowy + zasobnik.

Kocioł Beretta Kompakt II 24S e.s.i. + Zasobnik wody 120litrów Galmet na 130m2.

Ooo! A gdzie zanabyłeś?

 

 

Brachol - odnośnie przewodów z marketów. Byłem wczoraj w Leroju kupic pare pierdoł. Przy okazji oblukałem co tam za kable mają. Jakiś polski producent...

 

 

Czesik też tymi sprawami jestem jak najbardziej zainteresowana. A szczególnie drzwi zewnętrzne spedzają mi sen z oczu.

 

Okienka się czynią :D :D mam ndzieję Grzesiu, że jeśli czytasz to się uśmiechasz :wink:

 

Podobno (tfu... tfu... żeby nie zapeszyć) od środy u mnie ruszają elektrycy. Jestem troszku przerażona bo... mój małżon jak zwykle załatwił ekipę (ho z Bartkami mu się udało no i dekarze i cieśle też byli oki doki). tym razem jednak robota z materiałem. Będą kablować i na zwykłe prądy i niskoprądowe. Kurcze :o normalnie inteligentny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachol - odnośnie przewodów z marketów. Byłem wczoraj w Leroju kupic pare pierdoł. Przy okazji oblukałem co tam za kable mają. Jakiś polski producent...

 

Wiecie, generalnie nie jestem za zakupami z marketach. Ale oni mają jedną przewagę. Są czynne do 21 a nawet i do 22. Ostatnio, kiedy obijali mi papą dach, toszkę jej przybarakło. Pojechałem dokupić do leroja. Za dwa dni kazało się, że kupiłem za dużo, więc pojechałem zwrócić i przyjęto to bez gadania. A jak w sobotę pojechałem do Begiera, to o 12:30 pocałowałem klamkę. Wogóle ciężko jest się w coś zaoptarywać, szukać, kiedy z pracy wraca się o 17.

Co do kabli z marketu to cytowalem tylko opinie z forum jakies rok temu moze teraz ta sprawa inaczej wyglada a poza tym w kablach tez sa rozni producenci i maja kable o roznych parametrach tak jak np z oknami

a co do papy to w marketach maja czesto cene nizsza niz mozna dostac w hurtowni wiec warto pojechac ja tam generalnie nie jestem przeciwny zakupom w marketach ale jestem za sprawdzeniem cen i jakosci materialow (pape i OSB tez kupowalem w castoramie bo bylo najtaniej)

 

co do wykonawcy instalacji gazowej to moge podac numer sasiada ktory buduje sie obok mnie i ma firme zajmujaca sie instalacjami wod kan gaz i co. Natomiast nie wiem jak robi bo go od tej strony nie znam ale firme ma juz sporo lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydlak - co się martwisz - wiosna idzie! Teraz już będzie z górki i coraz szybciej. Jeśli chodzi o entuzjazm to u mnie tyż w deficycie:)

A tymi domami się nie martw to jest i będzie rejon ekologiczny więc cisza musi być a może przynajmniej poprawi się infrastruktura np jakis autobus dowożący dzieci do szkoły? - Rozmarzyłam sie....

A jakby co to zapraszam do mnie - tam już nikt się nie wybuduje bo nie ma gdzie a do lasu 5 metrów:)

Droga też się porawi niech tylko te kliny skończa wszystkie budowy bo to droga gminna i musi być utwardzona - ma też być kanaliza - zobaczymy jak prężna jest ta gmina Czerwonak.

Cena Towjego wykonawcy jest - ok - mój policzył mi najpierw 25 tys a potem i tak musiałam ok 3 tys dopłacić bo okazało się, że on schodów, kominów i tarasu za dom nie uważa:) Ale jak już mówiłam pożegnałam się z gniojem i mam innego - ten to dopiero jest drogi ale buduje domy na tip top. Widać róznicę nawet w ułożeniu cegieł. Miałam też dobrego, taniego ciśle aż z Jarocina ale super facet - robocizna za papę , deski i szkielet kosztowała mnie 7 tys.

Mam nadzieję, ze będziesz mnie informowac jak tam u Ciebie niezaleznie od nastrojów. I tak wychodzi na to, że w wakacje już obie bedziemy mieszkały - najwyżej w murach i betonach ale u siebie

pozdrawiam serdecznie i nie daj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawię jeszcze małą reklamę. Pisałem o tym w dzienniku, ale nie wszyscy go czytają :wink:

 

Jeżeli ktoś z Was będzie rozglądał się za kominem systemowym, polecam firmę Plewa

 

Dlaczego ta firma a nie inna? (czyt. Schiedel, IBF) Bo ich produkt jest bardzo dobrej jakosci, tylko na naszym rynku jeszcze mało znany, bo cena za tę jakość jest niższa niż Schiedel a podobna do IBF, bo siedzibę mają w Poznaniu. Kontakt złapałem na Budmie, następnie podjechałem do nich do biura. Pogadaliśmy, zamówiłem. Towar dostarczyli wg uzgodnień. Potem w czasie przeładunku pękł mi jeden pustak. Zrobiłem cyfrakiem fotki, wysałałem mailem i dostałem nowy pustak.

 

W dniu montażu przyjechał na moją budowę jeden pan i pokazał jak robić.

 

Dokałdne namiary:

Plewa Polska

ul. Świerzawska 10 (okolice stadionu Lecha)

Poznań, tel 061 66 22 745

 

a najlepiej rozmawiać z Panem Sławomirem Pyziakiem, tel 0 500 254 278

jeżeli ktoś z Was będzie się z tym Panem kontaktował, wspomnijcie, że namiar od Marcina który buduje w Rokietnicy obok budynku Policji. Żeby wiedzieli, że ich poleciłem, bo na to zasłużyli. I żeby wiedzieli jak wielka jest siła tego forum :wink:

 

 

Dołączam się do tych pochwał Plewy profesjonalizm, profesjonalizm i jeszcze raz profesjonalizm!

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co dodrzwi zewnętrznych do zastanawiam się nad Metalowymi Gerdy model TT, w cenie około 1750zł brutto z montażem, Jednak obawiam sie przemarzaniem ościeżnicy, więc w poniedziałek prawdopodobnie jadę do Środy Wlkp. gdzier jesienią oglądałem bardzo ładne drzwi drewniane w cenie około 2000zł.

Są podobne do drzwi produkowanych w Dymaczewie.

 

Mam nadzieję, że dogadam się tam również co do wewnetrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co dodrzwi zewnętrznych do zastanawiam się nad Metalowymi Gerdy model TT, w cenie około 1750zł brutto z montażem, Jednak obawiam sie przemarzaniem ościeżnicy, więc w poniedziałek prawdopodobnie jadę do Środy Wlkp. gdzier jesienią oglądałem bardzo ładne drzwi drewniane w cenie około 2000zł.

Są podobne do drzwi produkowanych w Dymaczewie.

 

Mam nadzieję, że dogadam się tam również co do wewnetrznych.

 

Zrób fotki w Środzie i daj do dziennika. Oblukamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula :wink: dzięki za pocieszenie.

 

Jako typowy meteopata w przypływach złej pogody i szarości mam napady pesymizmu :-) przyjdzie wiosna będzie lepiej :-)

 

 

Trochę s załamałam tym malutkim osiedlem, bo mam działkę właśnie przy tej drodze :-) ale to już mój problem :-) trzeba s było nie zagapiać

 

 

ja też dziękuję za namiary na kominy :-)

 

pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w Poznaniu lub okolicach kupie piasek do filcowania? i ile go potrzebuje na 500 m tynków?

 

Pozdrawiam

 

znajdłem ;) piasek jest w Dąbrowie, ale nie tej koło Przeźmierowa tylko Kwilcza - cena 15 zł za tone - teraz szukam transportu - takiego około 2-3 ton z Kwilcza do Tarnowa

 

Pozdrawiam

A kiedy będziesz ten piasek przywoził? W przyszłym tygodniu będę rozmawiać z tynkarzem, bo jeszcze nie wiem, czy on sam sobie piasek załatwia. Gdyby udało się połączyć siły, to przynajmniej koszty transportu byłyby niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...