Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Marzin

 

BK przy tym szale budowlanym to chyba juz tam nie bedzie stal ale na pewno zadzwonie :-) najbardziej rozwalajaca jest jednak cena za rozladunek -10 zl od palety.a jedna hurtownia zawolala nawet 16zł :-) w hurtowni w kicinie jest rozladunek gratis ale BK bedzie za 3 tyg, a tyle nie moge czekac :-) zreszta za te 3 tyg to BK bedzie juz pewnie za 15 zl :-) tak czy inaczej trzeba zaplacic wiecej niz by s chcialo :-) Najwazniejsze ze wreszcie s zaczelo :-)

 

A brzozek mi jeszcze zostalo kilkaset chyba za domem ale wiesz...te z przodu tez juz znalazly sobie miejsce żyły rosły i ktos im siekierka poobcinal nozki :-( sad. ech...jakos to wytrzymam :-)

 

 

Musze czym predzej zbudowac domek coby s w nim ukryc przed Urzedem skarbowym po tym co wyczytalam na onecie. Nie lubie panstw policyjnych :-)

 

przed chwila wyczytalam na jakims forum ze na podniesienie scianki kolankowej musze miec kolejne PnB, bo ta sa zmiany konstrukcyjne budynku.Co moze mi grozic jesli tego nie zglosze? nie chce mi s znowu czekac na jakas decyzje

 

pozdrowionka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

może kupowałeś działkę niedawno i wiesz kto ma jeszcze do sprzedania? Nasi znajomi rozglądają się właśnie za działką w Golęczewie.

 

Oj z tym to jest cienizna. Wszyscy czekają na termin upływu tzw. opłaty adjacenckiej - jesienią (gmina dokłada im 30% opłaty od sprzedaży). Zresztą nikt się nie spieszy - wszyscy widzą że ceny dokoła rosną ostro, więc "kiszą" sobie działki na później.

 

My 2 miesiące uganialiśmy się za naszym "dobroczyńcą" zanim nam się udało go uprosić. Teraz podobno nikt nie sprzedaje - wszyscy czekają na tę jesień - myślę że wtedy dobre kilkadziesiąt działek, jeśli nie ponad 100, będzie mogło być sprzedanych bez owej renty gminnej.

 

Tymczasem dostaliśmy warunki przyłącza z Enei - kompletujemy dalej papiórki :)

 

pozdrawiam

Pyrgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi drzwiami? Bo z tego co wiem to czasem warunkiem uzyskania jakiejś zniżki na ubezpieczenie domu jest konieczność posiadania drzwi antywłamaniowych - podejrzewam, że takie drewniane mimo iż ładne i w tej samej cenie co Gerda antywłamaniowe raczej nie są? :roll:

 

nie ważne z czego są drzwi, ważne aby miały zamki atestowane.

I nie każde drzwi Gerdy są antywłamaniowe, te z zamkami atestowanymi zaczynają się w Gerdzie chyba od około 2500zł.

Namiary na producenta drzwi, które dziś oglądałem znajdują się na jego stronie.

 

http://www.krzyzanowski.com.pl/

 

Ja dzisiaj oglądałem poza Poznaniem i w porównaniu z przedstawicielem w Swarzędzu, te same drzwi były o 250zł tańsze.

Może jakiś wspólny zakup? :)

 

Podobne drzwi robi firma z Dymaczewa ale są niestety droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z klejem ale nawet gdyby :roll: to jaka to będzie różnica na całym domu ? 10kg ? Przecież to będzie nikły procent na całości. Ja zamawiam ytong z xella (jak dostanę :-? ) i mnie to rybka czy wyjdzie 10kg kleju więcej czy mniej. Ma być dobrze i tyle.

 

 

jaka sciana bedzie 24 czy 36

bo ja chce 36

i pytanie o namiary na hurtownie z ytongiem ja jeszcze troche zanim kupie ale temat musze powoli walkowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma która robiła nam projekt powiedzmy indywidualny okazała się nieterminowa i nierzetelna dlatego spodziewamy się róznych niespodzianek. Aby ostrzec innych podaje nazwę - EURODOM na ul. Obornickiej

 

Oj jojoj a właśnie tam robimy projekt (teraz rzeźbią konstrukcję). Co za wieczór, przed chwilą gadałem z sąsiadem który wcześniej robił u nich projekt - narzekał że co prawda do PnB było OK ale do wszystkiego innego niespecjalnie się przyłożyli (jakieś tam obliczenia - nie znam się na tym, no i praktyczny brak projektu instalacjii, tylko koncepcja.

Faktem jest że wbrew zapowiedziom wolno to wszystko im idzie. My zgłaszaliśmy uwagi do projektu na drugi dzień, a oni duperele przesuwali po niemal tygodniu.

Na obronę muszę jednak powiedzieć, że inni projektanci (może faktycznie bardzo ciency) z którymi się spotykałem, tylko chwalili nas za dobry wybór fajnych gotowych projektów, zamiast podrążyć temat. A właśnie na Obornickiej pan wywrócił nam trochę nasze koncepcje do góry nogami i jestem przekonany że w dobrą stronę.

 

Aga... Wracając do probemów - mże poznałaś już sposób jak ich dopilnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że nie jestem sam z Zielatkowa, miło mi niezmiernie

Mi też miło :). Cieszę się, że pojawił się ktoś jeszcze z mojej wioski 8) .

A w której części Zielątkowa masz działkę? Bo my po lewej stronie ul. Leśnej (wjeżdżając od Golęczewa).

 

A ja też się dopiero co tak ukradkiem wcisnęłam do grupy :oops:

 

Pyrgon dzięki za informację o działkach.

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z klejem ale nawet gdyby :roll: to jaka to będzie różnica na całym domu ? 10kg ? Przecież to będzie nikły procent na całości. Ja zamawiam ytong z xella (jak dostanę :-? ) i mnie to rybka czy wyjdzie 10kg kleju więcej czy mniej. Ma być dobrze i tyle.

 

 

jaka sciana bedzie 24 czy 36

bo ja chce 36

i pytanie o namiary na hurtownie z ytongiem ja jeszcze troche zanim kupie ale temat musze powoli walkowac

Misiak ja z 24 + 15 styropianu. Co do orientacji daj sobie spokój jeśli jeszcze nie chcesz kasy wykładać. W ciągu miesiąca podrożał o 1,5pln :o

Dziś jest w granicach 9,94 do 10,11 brutto za 24 i około 14,00 za 36.

Masakra :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak ja z 24 + 15 styropianu. Co do orientacji daj sobie spokój jeśli jeszcze nie chcesz kasy wykładać. W ciągu miesiąca podrożał o 1,5pln :o

Dziś jest w granicach 9,94 do 10,11 brutto za 24 i około 14,00 za 36.

Masakra :evil:

 

widzisz u mnie sprawy maja sie dosc dziwnie bo kasa jest tylko nie moge zaczac

i denerwuje mnie ze bank moja kasa obraca a materialy ida do gory wiec postanowilem ze zaczne kupowac i ytong pojdzie pewnie na pierwszy ogien wiec jak moge jakies namiary bede wdzieczny

a ta cena z klejem ? ;-) i moze jeszcze z piórami ?

 

znajoma niby ma mi zalatwic i dac dobra cene wiec wolalbym wiedziec jaka jest cena dzwoniac do paru co maja ytong niz wyjsc po znajomosci jak Zabłocki ....... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie powaznie zastanawiam nad kupnem styropianu już teraz... rozmawialam z hurtownią - styro na elewację był kilka dni temu po 145 zł, teraz ma być po 150 zł a na kwiecień są przewidziane podwyżki rzędu 20 zł za m3!!! Nie mówiąc o tym, że prawdopodobnie tak jak w zeszłym roku styropianu najzwyczajniej na świecie... zabraknie :o Żałuję że nie uwzględniłam w kredycie wyższej pierwszej raty na zaliczkowanie materiałów - kupiłoby się wszystko teraz i byłby spokój 8)

brzydlak gratulacje :) Wiem jaka to ulga zamówić materiał po widmie rozpoczęcia budowy za rok :lol:

 

brachol jak z Twoją silką? udało się zamówić?

 

misiak z cenami to jest tak, że najlepiej samemu podzwonić po kilku hurtowniach - cena zależy też od tego, dokąd mają dowieźć, więc ceny uzyskane przez kogoś innego mogą się różnić o tych, które dadzą tobie

 

ryby dzięki za wyjaśnienia, ale wciąż mam wątpliwości... zamki to chyba tylko jeden z elementów drzwi antywłamaniowych? a co z odpowiednią ościeżnicą, bolcami antywyważeniowymi, konstrukcją samego skrzydła?? A co do Gerdy to sprawdziłam na Allegro - znalazłam np. takie drzwi z zamkiem klasy C (model TT) za 1600 zł z montażem :roll: Tak się dopytuję o te drzwi, bo też w zasadzie nie chciałabym mieć Gerdy z jednego prozaicznego powodu: Gerda nie robi drzwi z naświetlami bocznymi a ja takie mam w projekcie i takie chcę kupić, ale jednocześnie chcę, by drzwi były też jakąś ochroną a nie tylko ozdobnikiem do domu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kalkulator w dłoń i licz: koszt innego dekarza + utracony czas żeby na niego poczekać (bo pewnie nikt inny terminu na maj nie bedzie mial) kontra dachówka braasa (droższa ok 40 gr na m2, chociaż ja akurat nie dostałam dobrej ceny na Prodach, a na Braasa tak) :wink: Tak naprawdę po zrobieniu rozeznania a temacie dachówek cementowych wyszło mi, że wszystkie są tak naprawdę bardzo podobne i trzeba brać to co korzystniej w danej sytuacji wypada a nie kierować się marką :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydlak, a my to się jakoś spyknąć musimy i połączyć siły...ja co prawda dopiero jutro mam zaczynać kopać fudamenty (rękoma murarzy) , ale przez te Twoje rejony przejeżdżam do mnie dość często- jeśli dobrze sobie wydedukowałam :lol: jesteś gdzieś przy Trakcie poznańskim? między Kicinem, a Klinami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

jestem nagminną obserwatorką grupy budującej w Wielkopolsce, sami zaczynamy w czerwcu więc to forum to prawdziwa skarbnica wiedzy.

Zdecydowałam się pierwszy raz napisać gdyż o dziwo wydaje mi sie że mogę pomóc.

Zdecydowaliśmy się na drzwi Gerda , które nam zamontowano do mieszkania w bloku i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Obejrzeliśmy wystawkę drzwi w firmie ANROKO na Alejach Wielkopolskich 33 ale największym fachowcem okazał sie sam montarzysta proponuję dzwonić bezpośrednio do niego tel. 501-36-66-50.

Cieszę się że mogłam pomóc, jego telefon zdobyliśmy od znajomych, którzy też byli zachwyceni jego pracą. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula

 

Więźbę mi zrobi ekipa ktora dzis przyjezda w ramach tych 27k

 

 

Co do tesciow to wiem cos o tym

 

tesc na wiesc ze kupilismy dzialke wpadl w jakis roszczeniowy żal, ze jak to on nie ma kasy a my kupilismy taka droga dzialke.krew mnie zalala( z racji podniesionego cisnienia :-) ) Nadmienie ze on cale zycie chlal i chleje chociaz potrafi nie pic, a na dzieci nie dal ani zeta prze kilkadziesiat lat a teraz czegos oczekuje od swoich dzieci.I nie pomyslal oczywiscie ze my s zadluzamy na cale dorosle zycie i bedziemy splacac ten cholerny kredyt.Ale za to jest dobrym fachura, zlota raczka i dzis przyjezdza z ekipa budowlancow. Oczywiscie zaplacimy mu tak jak reszcie bo pracuje naprawde dobrze :-)

 

 

Mozesz mi napisac czy masz juz oczyszczalnie i jesli tak to jaka? :-)

 

 

Z gory dzieki :-)

 

troche (eufemizm) jestem spieta ze dzis jest TEN dzien :-) a tyle na niego czekalam :-)

 

 

z racji tego ze przez zime materialy tak podrozaly to juz wiem ze zabraknie mi na dokonczenie budowy wiecej niz myslalam. Nie wiem jak na to spojrzy bank. Czy nie bedzie mi robil problemow ze za wyplacona transze nie udalo mi s zrobic tego co bylo tam zapisane. Chcialabym sie z nimi rozliczyc rok po wyplaceniu ostatniej transzy, bo konczyc za biezaca gotowe musimy wiecej niz s wczesniej spodziewalismy. a przeciez tez na kasce nie spie i musze miec czas zeby ja zarobic i wlozyc w domek. Wiesz moze czy da s to jakos zalatwic?

 

goraco pozdrawiam :-)

 

 

|Ja będe miała mini oczyszczalnie - załatwiona taniej ze Sanpolu - ale jeszcze o tym nie mysle bo dopiero elektryke mi kończą a instalator wejdie pod koniec kwietnia.

Daj znać czy dostałaś ode mnie wiadomośc na priva.

 

A czy Niemczyk skończył to swoje cudo rekreacyjne w Debogórze?

 

pozdrawiam Dębogórzanina - tam tez sa ładne działki a ja się buduje w Mielnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...