Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Witam serdecznie, czytajac wasze posty...cos mam przeczucie,ze ciezko bedzie na wiosne zaczac. Finalizuje zakup dzialki dopiero... co prawda zamierzam szkieletowca budowac, ale chyba niektore problemy beda i mnie dotyczyly w koncu fundamenty musze tez zrobic. Poki co zaczynam miec rowniez klopoty ze snem... geotechnik?studnia?architekt? pytania mi sie mnoza, a im wiecej czytam, tym bardziej mi sie wydaje,ze nic nie wiem, ale licze na wasza pomoc. Dzialke mam w Steszewku, prad w drodze, woda ma byc na wiosne, WZ juz sa, co prawda powierzchnia zabudowy max100m+30 na garaz- mam nadzieje,ze da sie to jakos zmienic. Jak juz dzialka bedzie do konca moja, to bede pytac co dalej??? :)

 

p.s. jesli ktos rowniez buduje szkieletowca, to moze sie odezwie? jakos jak odludek sie tu troche czuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

P.s. Myślę, że kiedyś trzeba będzie zrobić jakieś integracyjne picie piwka, połączone z pieczeniem kiełbachy! Co Wy na to? Jak coś, to służę powierzchnią tysiąca metrów kwadratowych.

 

 

pewnie jestem za

a moze jakies wspolne spotkanie w pubie (postujacych na tym forum)

poznac sie, bedzie jeszcze milej i "rodzinnie" na naszym forum ;-)

 

Dopisuje sie jakby co na spotkanko, moze byc w terenie, moze byc knajpa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czytajac wasze posty...cos mam przeczucie,ze ciezko bedzie na wiosne zaczac. Finalizuje zakup dzialki dopiero... co prawda zamierzam szkieletowca budowac, ale chyba niektore problemy beda i mnie dotyczyly w koncu fundamenty musze tez zrobic. Poki co zaczynam miec rowniez klopoty ze snem... geotechnik?studnia?architekt? pytania mi sie mnoza, a im wiecej czytam, tym bardziej mi sie wydaje,ze nic nie wiem, ale licze na wasza pomoc. Dzialke mam w Steszewku, prad w drodze, woda ma byc na wiosne, WZ juz sa, co prawda powierzchnia zabudowy max100m+30 na garaz- mam nadzieje,ze da sie to jakos zmienic. Jak juz dzialka bedzie do konca moja, to bede pytac co dalej??? :)

 

p.s. jesli ktos rowniez buduje szkieletowca, to moze sie odezwie? jakos jak odludek sie tu troche czuje:)

 

Witaj natus, tak coś czuję, że chyba tylko Ty budujesz szkieletowca. Powodzenia w działaniach!

 

Jest kilka osob z zachodu czyli Tarnowa Podgornego, Rokietnica czyli N-E, jest tez ktos z poludnia - Kamionki, Borowiec, Szczytniki, a i wschod sie odzywa - Kostrzyn. Pelen przeglad

Własnie dziś przejrzałem od poczatku, kto, gdzie buduje:

 

Lukasz_Ko - Rogalinek

Mice - Szczytniki

Majania - okolice Kostrzyna

Msiak - Rokietnica

Marcin (ja) - Rokietnica

Wciornastek - Sobota

Brachol - Huby (wylot na Katowice)

Acidtea - Pokrzywno

Krs1 - Tarnowo Podgórne

Zakrzewianka ?

Natus - Stęszewko

 

Jeżeli kogoś pominąłem, to sorki.

 

No to gdzie tego spota robimy? Knajpa, czy ognisko na mojej działce? Hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzialce, to moze jak juz sie troche zimniej zrobi, zeby bylo hardcorowo hehe, a teraz jakas knajpe mimo wszystko proponuje (jesli sie z ta moja, poki co wirtualna budowa zalapuje) Co do dzielenia sie opinia na temat szkieletu, to dopiero w przyszlym roku :)

 

wirtualna ?

przeciez to forum zaczynajacych dopiero wiosna 2007 ;-)

 

paru (min. ja ) chcemy lub juz cos robimy w tym roku ale ostro tak naprawde ruszamy na wiosne wiec zaczniesz z nami - a jak budujesz z szkieletu to mozesz szybciej zamieszkac niz ci co zaczeli jesienia 2006 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem więżbę z Kłodzka w cenie 580zł brutto z impregnacjš co prawda w styczniu ale nic nie szkodzi zadzwonić i zapytać. Jeli mogę w czym pomóc to procie o namiary

No to zapodaj namiary na forum.

Własnie przeglądałem projekt, potrzebuję ok 7 m3 drewna konstrukcyjnego i deski na deskowanie ok 140 m2 dachu. Parę tysiączków na to pójdzie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho widzę, że niektórzy to w 2007 będą już mieszkać w swoich domkach. Dla tych (za którymi napewno nie nadążę) - na forum polecano również:

 

tynki wewnętrzne

PHU Flam-Bud

Dariusz Szczeciński

Chludowo, ul. Łagiwenicka 20, tel 811 66 65, kom 601 75 14 08

 

Piotr 506 053 376

 

Janusz Roszyk 0600 018 267

 

tynki zewnętrzne

Jarek Napierała 0602 230 193

 

wylewki betonowe

PaulBud Paweł Penczek

tel 0602 409 194

 

Posadzki maszynowe mechanicznie zacierane, maszynowe tynki gipsowe.

Roman Mierzwiński

Boruja Kościelna

 

posadzki miksokretem / Leszek Jagła /Mosina

 

strop i nadproża

Konbet z Konarzyc

 

więźba

Przybecki z Lubonia

 

tartak w Gadkach

 

Witar SA

63-122 Gądki k/Poznania

tel./fax 061 / 8171 236

Najlepiej rozmawiac z dyrektorem p. Tokarz.

 

Wox Vitar - Rawicz

 

http://www.drewno.rokietnica.pl

 

Tartak Zębowo

 

Tartak Komorniki

 

wszystko co związane z dachem

 

"Tina" z Gniezna- wszystko co związane z dachem.

kontakt - Maciej Powierza tel. 061-428-25-39,ma swój oddział w Poznaniu przy ul. Czarna Rola niedaleko Castoramy

 

Wasz Dach obok Auchan w Komornikach

 

V BUD z ul. Wichrowej

 

ocieplenie dachu

 

(isover) Centrum Budownictwa Indywidualnego A.G. Robert Gumienny

61-313 Poznań ul. Gminna 17

tel. (061) 879 82 97, 0601 730 644

fax. (061) 879 82 97

e-mail: [email protected]

 

okna

 

Grobud z Grodziska Wielkopolskiego

 

Thermo Fasada - Górecka obok Panoramy - okna Drewexim'u

 

Rowitex z Poznania na profilach Deceunicka

 

firma AREX z Wolsztyna, mają biuro w Poznaniu na Bosej (http://www.arex.biz.pl) - okna, montaż, obsługa

 

OKNA PCV Bracia Bertrandt - Przeźmierowo

 

DAVEX BUK

 

MARTOM Granops, Matuszczak Sp. J.

Ul. Sołecka 38, 62-020 Swarzędz - Jasin

Tel. (061) 818-60-49 Fax. (061) 817-22-39

 

instalacje wewnętrzne

 

zakład instalacyjny: wod-kan, c.o.

Eugeniusz Marcinkowski

Oborniki

tel. 061 296 13 89

 

kanaliza tel 063-289-30-40

 

 

 

Pozdrawiam Krys1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś topic nam na dół upadł.

 

A mi zalali dziś ławy fundamentowe.

 

Jutro pausa.

 

Ps. Misiak, rozmawiałem dziś z gościem, który obsługiwał pierwsze fazy budowy (wykopy) Twojej sąsiadki z tego parterowca. Mam informacje odnośnie tego terenu. Jeżli chcesz, to dryndnij, powiem Ci co mi naopowiadali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ekipa bardzo szybka bo rozumiem ze dzisiaj kopali i robili zbrojenie? No bo samo zalanie to juz szybko idzie

Tak, wykopali "kanały" pod ławy, zrobili zbrojenie i zalali. Ale zalewanie nie było z gruszki, tylko beton kręcili betoniarką. Pracują dość sprawnie, z tym że trzeba zwrócić uwagę na to, że domek jest mały i bardzo prosty.

Jutro pstryknę jakieś foty i zapodam do nowo powstałego dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie muszisz :)

Nie, nie. Żartowałem, juz dawno myślałem o jakimś dzienniczku, tylko nie mogłem się zmobilizować, aż w końcu mi w tym pomogłaś.

...ale poczatek niezły :)

Feńksss

...czekamy na zdjęcia z budowy :)))))

Tak jak pisałem, jutro coś wstawię. Ciągle wożę cyfraka ze sobą, ale zapominam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...