Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ponawiam pytanie:

czy zna ktoś firmę Dach-Bud z Tarnowa Podgórnego? (cieśielka, dachówka)

Pewnie nikt nie zna, skoro na trzecie wezwanie dalej cisza.

 

A teraz odnośnie materiałów bud.

 

Przywieźli mi dziś okna połaciowe, rynny, i takie tam. Oprócz tego facet miał załadowane pełno BK. Jakoś tak znajome wydało mi się opakowanie palet. Zapytałem faceta, czy to nie BK z Liroja. Facet z usmieszkiem mówi:

- taaak

Potem już wygadał się, że w jego hurtowni nie ma, producenci nie dostarczają, a sokoro klienci biroą co jest, jedzie do Liroja, kupuje i za chwilę sprzedaje dalej. Niezłe jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jakoś te kalkulacje o deskowaniu do mnie nie przemawiają :roll:

Ja za dachówki na cały dach zapłaciłam 7.000 brutto (dach 185 m2),

Uuu, to ja za prodachy na pow prawie 140m2 dałem pięć z kawałkiem. Znaczy w porównaniu wcale nie tak mało. :roll:

mnie dachówka cer. na 200m/2(całosc. gąsiory ,mocowania,folia,blacha)koszt 13.500.cena z lutego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wlkp.jest chyba awaria z internetem.Od wczoraj nikt NIC nie napisał!!!!!!!!!

U mnie net działa. :wink: A w czwartek sprzedałem potrzebującej forumowiczce jedną paletę 12-ki. Została mi paleta 24-ki.

Zapytaj w Liroju.

a nie widziales w Liroyu przypadkiem Silki? bo jeszcze troche mi brakuje a w hurtowni strasza ze przed podwyzka moga nie miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wlkp.jest chyba awaria z internetem.Od wczoraj nikt NIC nie napisał!!!!!!!!!

U mnie net działa. :wink: A w czwartek sprzedałem potrzebującej forumowiczce jedną paletę 12-ki. Została mi paleta 24-ki.

Zapytaj w Liroju.

a nie widziales w Liroyu przypadkiem Silki? bo jeszcze troche mi brakuje a w hurtowni strasza ze przed podwyzka moga nie miec

Byłem wczoraj w Liroyu w Komornikach. Nędzne resztki wszystkiego łącznie z dachówkami. Silki nie widziałem. Trochę Ytongu, Solbetu, wełny, styropianu, cegieł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Ogłaszam reaktywację w 2007r. :)

 

Krótkie info co i jak :

 

- pod koniec 2006 zakończyłem prace projektowe nad budynkiem i 27.11.2006 wydano pozwolenie na budowę

- jeszcze w starym roku znalazłem głównego wykonawcę, ekipa jest z Kwilcza i mam o niej same dobre opinie (mają wykonać fundamenty, mury, tynki zew/wew., wylewki)

- buduję w Lusowie

- od roku systematycznie śledzę ten wątek

 

Etap prac :

- przeniesienie istniejącej instalacji elektrycznej do nowej skrzynki w płocie

- wyburzenie starego domku letniskowego

- wytyczenie fundamentów

- wykop pod piwnicę

- jutro wchodzi ekipa robić fundament...

 

Postaram się jeszcze dzisiaj założyć dziennik budowy i wrzucić ostatnie fotki.

 

Z cennych informacji jakimi mogę się w tej chwili podzielić:

- po dokładnym rozeznaniu stal jest najtańsza w Markstalu w Sadach

(Panowie nie chcą się targować ale chwyt z gotówką na stól dał jeszcze -200pln) trzeba zorganizować samemu transport, ja mam gościa za 90pln.

- musiałem wykonać spory wykop pod piwnicę i usunąć ziemię (ok. 350m3), oferty oscylowały ok. 5000pln za tą usługę, najlepiej stargowałem na 3300pln i ekipa okazała się bardzo sprawna (4 nowe auta, duża obrotowa kopara i uwaga termin następny dzień!) - tel. 604415943

- nie polecam Kredyt Banku, co 2 dni zmieniają warunki i nie trzymają się terminów, które sami podają - w moim przypadku na drzewo! pamiętajcie, że banki łaski nie robią i jak im coś nie pasuję to nara, generalnie powinni zwracać kasę za stracony czas jeżeli nie trzymają się warunków jakie wstępnie podają...bo jak tu porównać oferty?!?

 

Mam również parę pytań :

- potrzebuję pilnie kierownika budowy, jakieś namiary? ceny?

- czy ktoś wie gdzie kupić porotherm ? (tak tylko spytam...)

- poszukuję wykonawcy dachu (pełne deskowanie, gont bitumiczny)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

zamówiłem sobie garaż blaszany na moją działeczkę - coś takiego jak Misiak postawił u siebie. Ekipa przyjeżdża gdzieś z Małopolski i montują "budę" w kilka godzin. Niestety , zeby przyjechali to muszą mieć przynajmniej kilka zleceń z okolic Poznania. Póki co to termin mam na "po świętach" , a może jakby ktos jeszcze się dopisał to dałoby radę jeszcze przed :p . Cena za garaż 3x5m to 1450 PLN brutto (wyjściowa 1500 zł). Jakby ktoś był zainteresowany to podaję namiar: 018 3342119. http://www.bomstal.com.pl/

Pozdr

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zainteresowany tym garażem, gdzie go znaleźć na ich stronie ?

Tomcus gdzie się budujesz w Lusowie? Będziemy sąsiadami?

 

pozdr.

 

Mogę podesłać fotkę przykładowego garażu na maila (nie wiem jak to tutaj wkleić). Oczywiście za dodatkową opłatą można sobie sprawić bramę otwieraną do góry (w standardzie jest brama dwuskrzydłowa), dodatkowe drzwi, okienka i inne bajery.

Ja się buduję (a raczej będę się budował) na ul. Nowej prawie na wylocie na Batorowo. Lusowo to mała wioska więc raczej będziemy sąsiadami. Jedno jest pewne: po żwir mamy blisko :D ...

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również parę pytań :

- potrzebuję pilnie kierownika budowy, jakieś namiary? ceny?

- czy ktoś wie gdzie kupić porotherm ? (tak tylko spytam...)

- poszukuję wykonawcy dachu (pełne deskowanie, gont bitumiczny)

 

pozdrawiam

 

kierbud Przybylski 0618161407

 

cappo

garaz taki http://alicja.koti.pl/foto/garuchyl_m.jpg

mysle ze lepiej dołożyć troszke i miec drzwi do gory otwierane wygodniej i majstry taczkami nie poobijają ;-)

 

 

z ciekawostek powiem wam ze zdecydowalem sie na calkowita wymiane gruntu (namułów) pod moim domem wiec szukam teraz namiarow na żwirownie w okolicy Rokietnicy - musze miec piasek nadajacy sie do ubijania /zagęszczenia !!!

 

a i tluczen lub kruszony beton wiecie gdzie to kupic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

zamówiłem sobie garaż blaszany na moją działeczkę - coś takiego jak Misiak postawił u siebie. Ekipa przyjeżdża gdzieś z Małopolski i montują "budę" w kilka godzin. Niestety , zeby przyjechali to muszą mieć przynajmniej kilka zleceń z okolic Poznania. Póki co to termin mam na "po świętach" , a może jakby ktos jeszcze się dopisał to dałoby radę jeszcze przed :p . Cena za garaż 3x5m to 1450 PLN brutto (wyjściowa 1500 zł). Jakby ktoś był zainteresowany to podaję namiar: 018 3342119. http://www.bomstal.com.pl/

Pozdr

T.

ja montowałem garaz w czwartek 1399pln.drugi gatunek. tel do kierowcy 787216941.Firma wystawia na alegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...