Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Kupiłam cegłę - podobno nazwa Unipor. Nigdzie nie mogę o niej przeczytać, ale kupiłam, bo każdy pustak poryzowany trudno dostać, a ten jedzie do mnie. Nie mam zamiaru się denerwować, że brak mi materiału. Czy ktoś wie co to za pustaki Unipor?????????

Wzięłam 24 niby odpowiednik porothertmu.

a to polski wyrob? bo ostatnio slyszalem ze hurtownie zaczely sciagac ceramike z Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kupiłam cegłę - podobno nazwa Unipor. Nigdzie nie mogę o niej przeczytać, ale kupiłam, bo każdy pustak poryzowany trudno dostać, a ten jedzie do mnie. Nie mam zamiaru się denerwować, że brak mi materiału. Czy ktoś wie co to za pustaki Unipor?????????

Wzięłam 24 niby odpowiednik porothertmu.

a to polski wyrob? bo ostatnio slyszalem ze hurtownie zaczely sciagac ceramike z Niemiec

Niemiecki http://www.unipor.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym wypychają - poczytam sobie. Ale jedzie i mam 8,5 za szt 24 cm, a gościu ze Śmigla chciał mi za 10 zł opchnąć. Na poroton i poroterm nie chca wpłat przyjmowac, bo nie wiedza ile i kiedy i za ile będzie.

Co robić?! Jeden facet mówi - Pasni to jak w 85 roku się porobiło - hurtownicy mają kolejki i czekają; poroterm też z Niemiec jedzie i porothon też; unipor oczywiście z Niemiec; jeszcze coś z Austrii ciągną....

Nic jednak wczesniej o tym pustaku nie słyszałam. Dzięki za linki.

Martuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym wypychają - poczytam sobie. Ale jedzie i mam 8,5 za szt 24 cm, a gościu ze Śmigla chciał mi za 10 zł opchnąć. Na poroton i poroterm nie chca wpłat przyjmowac, bo nie wiedza ile i kiedy i za ile będzie.

Co robić?! Jeden facet mówi - Pasni to jak w 85 roku się porobiło - hurtownicy mają kolejki i czekają; poroterm też z Niemiec jedzie i porothon też; unipor oczywiście z Niemiec; jeszcze coś z Austrii ciągną....

Nic jednak wczesniej o tym pustaku nie słyszałam. Dzięki za linki.

Martuszka

Daj dokładną nazwę tego co kupiłaś, poczytam co to to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu co mi to ściąga (polecam PATEX na Zlotowskiej0 chyba sam nie wie jak się nazywa - na kp wpisaliśmyUNIPOR 24 cm tyle że mi to się nie zgadza, bo wg stronki www wychodzi 16 szt/m2 a wg hurtowników 11 szt/ m2 tak jak porotonu. Może to injny towar. W każdym razie pustak ceramiczny. Na stronie nie widzę 24 cm szer w długości 35-37 cm, więc nie wiem jak to jest. Hurtownik mówi, że on ma infoi że wchodzi 11 szt na m2....

Karamba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu co mi to ściąga (polecam PATEX na Zlotowskiej0 chyba sam nie wie jak się nazywa - na kp wpisaliśmyUNIPOR 24 cm tyle że mi to się nie zgadza, bo wg stronki www wychodzi 16 szt/m2 a wg hurtowników 11 szt/ m2 tak jak porotonu. Może to injny towar. W każdym razie pustak ceramiczny. Na stronie nie widzę 24 cm szer w długości 35-37 cm, więc nie wiem jak to jest. Hurtownik mówi, że on ma infoi że wchodzi 11 szt na m2....

Karamba

 

W patexie to ja brałem dachówki, okna połaciowe i rynny. Gość tam jest trochę zakręcony.

 

Zaraz o tym poczytam, bo już dawno zastanawiałem się, dlaczego nikt nie ściąga materiałów z Niemiec. To szansa na przełamanie monopolu naszych kilku producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się rozczarowałam w Patexie:

 

1/ wycena na materiały dachowe owszem była konkurencyjna, z tym że niektóre elementy były liczone w najtańszym kolorze, a nie przez nas wybranym :o

2/ zaproponowano mi Porotherm w cenie ok. 10.0 zł/szt, kiedy można było spokojnie kupić za 8,50 i to z historyjką, że to "oferta dnia"

... jak dla mnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ściągaja właśnie jakies inne rzeczy, a z Austrii Clinpor czy clinbud. W kazdym razie wygląda tak: polskie cegielnie kupili Niemcy. Winenberger kupuje właśnie kolejne 2 dobrze prosperujące i powiem tak: dziwne że w bumie budowlanym ktos mu je sprzedaje! Hurtownik ma numerek na poroterm czy poroton i czeka na swoją kolej. Jak mu wypadnie kolejka bo nie wyśle transportu to idzie na koniec ogonka. Ma zakontraktowana ilośc wozów ale nie ceny, wiec nie przyjmuje przedplat do momentu zatowarowania wozu do Polski i ustalenia ceny. I dalej : jak chce kupic poza kolejką w Winerbergerze w Niemczech to musi przedstawić i tak numetek z Polski wiec poza kolejką nie kupi. Niemcy podpisali kontrakty na Ukrainę i nie ma dla Polaków z naszych własnych cegielni... Z Czech np nie opłaca się ściagac, bo tam 10 zł za sztukę wychodzi....

Teraz tak - taki hurtownik jak jest rzutki to szuka alternatyw. Wygląda na to, że ten znalazł. A ja chyba zaczne pustaki produkowacv w ogrodku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tolky77- rosna rosna :-) chociaz murarze wyjechali (pogoda) za to przyjechal tesciu i od wejscia wzial s do roboty. dobrze, ze strop jeszcze nie przyjechal i deszcz pada bo tesciu by pewnie chalupe sam postawil zanim murarze wroca.i wtedy pytanko komu zaplacic :-)

 

ale znowu przez kierbuda szybciej mi zęby urosna niz dom

:evil:

 

 

do kicina w sprawie wiezby dzwonilam ale gosc stwierdzil ze on jakis czas nie bedzie s zajmowal elementami konstrukcyjnymi domu :o moze to inny tartak. wezme z jasina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majania, obdzwonilam wczoraj Winenbergera. Czy wychodzi Ci 7,5 z przywozem czy przywóz do poznania osobno? Ja niestety nie mogę składować na dzialce, więc kierowałam się też możliwościa zdeponowania materiału.

Ile placilaś za transport i kiedy zamawiałaś? Mi miesiąc temu tez podał gość cenę 6,9 w Suchym Lesie i za tyle wczoraj sprzedal, tylko na dziś nie przyjmuje wpłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...