Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Jak znalazłem ten temat to szczena mi opadła - rewelacyjny pomysł Misiak!

 

Ja właśnie jutro składam papierki na PnB. Jak je tylko dostanę to startuję.

Moja lokalizacja : Lusowo

 

Póki co mogę polecić architekta : http://www.brylastudio.com . Może nie jest najtańszy ale za to kreatywny bardzo!

 

Na start mam również pytania :

- szukam osoby, która zrobi projekt przyłącza wody (oczywiście tanio :) )

- czy ktoś się orientuje ile trzeba zapłacić firmie za m2 "pod klucz" w okolicach Poznania ? Ile szacujecie w swoich kosztorysach ?

 

pozdrawiam i w miarę możliwości czasowych postaram się uczestniczyć w temacie

 

ps.

mam zbadany temat elektrycznych instalacji inteligentnych, jak jest ktoś zainteresowany służę pomocą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Coś topic nam na dół upadł.

 

A mi zalali dziś ławy fundamentowe.

 

Jutro pausa.

 

Ps. Misiak, rozmawiałem dziś z gościem, który obsługiwał pierwsze fazy budowy (wykopy) Twojej sąsiadki z tego parterowca. Mam informacje odnośnie tego terenu. Jeżli chcesz, to dryndnij, powiem Ci co mi naopowiadali....

Po pierwsze to gratuluje rozpoczecia prac 8)

A po drugie to nie moge :o wlasnie ta dzialke ogladalem z zona w polowie 2005 roku i z powodow o ktorych piszesz zrezygnowalismy. A czy Pani od parterowki mieszka jakies 100m w prawo patrzac na mape i maja poloneza ? Bo jesli tak to chyba nasza znajoma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie to nie moge :o wlasnie ta dzialke ogladalem z zona w polowie 2005 roku i z powodow o ktorych piszesz zrezygnowalismy. A czy Pani od parterowki mieszka jakies 100m w prawo patrzac na mape i maja poloneza ? Bo jesli tak to chyba nasza znajoma :lol:

 

tzn. ?

...chodzi o partetowy duzy dom samotny na wielkiej dzialce z wolno stojacym garazem murowanym

a tam dzialek w 2005 roku bylo na okolo dosc sporo

wiec moze jakies konkrety

(nie wiem jakie ma auto )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nie wiem jakie ma auto )

Na pewno nie jest to Polonez.

 

@Cappo Witaj w grupie, niezły masz nick :wink:

 

- czy ktoś się orientuje ile trzeba zapłacić firmie za m2 "pod klucz" w okolicach Poznania ? Ile szacujecie w swoich kosztorysach ?

Na poczatku też myślałem o takim rozwiązaniu, ale realia zyciowe zweryfikowały moje plany (czytaj koszty)

Po pierwsze to gratuluje rozpoczecia prac 8)

A dziękuję, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była mowa o tym kto ile czeka na warunki zabudowy, jeli "Informacja o terenie/działce" to włanie WZ to czekałem ... 2 tygodnie :o

 

Też mielicie taki dopisek, że przed złożeniem wniosku o wydanie PnB należy uzgodnić wyjazd z działki w jakim tam referacie w urzędzie gminy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była mowa o tym kto ile czeka na warunki zabudowy, jeli "Informacja o terenie/działce" to włanie WZ to czekałem ... 2 tygodnie :o

Informację...jeśli się nie mylę otrzymasz w przypadku gdy dla Towjej działki istnieje obowiązujący miejscowy plan zgospodarowania przestrzennego. Jesli takowego nie ma, bądz został uchwalony przed 1995 rokiem (czyli stracił ważność) trzeba wystąpić o WZ a to trwa różnie...w zależności od gminy... wg KPA 30 dni...

 

Też mielicie taki dopisek, że przed złożeniem wniosku o wydanie PnB należy uzgodnić wyjazd z działki w jakim tam referacie w urzędzie gminy ?

...taaa..tez tak mieliśmy... mapka z zagospodarowaniem z wyrysowanym zjazdem...i bez problemów w 2 tygodnie przyszło uzgodnienie zjazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była mowa o tym kto ile czeka na warunki zabudowy, jeli "Informacja o terenie/działce" to włanie WZ to czekałem ... 2 tygodnie :o

Informację...jesli się nie mylę otrzymasz w przypadku gdy dla Towjej działki istnieje obowiązujący miejscowy plan zgospodarowania przestrzennego. Jesli takowego nie ma, bądz został uchwalony przed 1995 rokiem (czyli stracił ważnosć) trzeba wystąpić o WZ a to trwa różnie...w zależnosci od gminy... wg KPA 30 dni...

No tak, u mnie plan zagospodarowania był, jak kupowalem dzialke to dostalem jego ksero, ale WZ i tak potrzebne

 

Też mielicie taki dopisek, że przed złożeniem wniosku o wydanie PnB należy uzgodnić wyjazd z działki w jakim tam referacie w urzędzie gminy ?

...taaa..tez tak mielismy... mapka z zagospodarowaniem z wyrysowanym zjazdem...i bez problemów w 2 tygodnie przyszło uzgodnienie zjazu :)

Aha no to ok, w czwartek jade to zalatwiac :roll:

Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, jeżeli jest u ciebie plan zagospodarowania przestrzennego to potrzebujesz jedynie wypis i wyrys z planu....ewentualnie mozesz poprosić o zaświadczenie o zgodności planowanej inwestycji z planem tudziez o Informacje z planu na Twoja działkę....u mnie wystarczyło podanie we wniosku o PB nr Uchwały o planie zagopodarowania... nie musisz składac wniosku o warunki zabudowy i zagospodrowania teranu...te dwie procedury są zamienne i o WZZiT składasz gdy nie ma planu...nikt nie moze od ciebie wymagać takiej decyzji....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, jeżeli jest u ciebie plan zagospodarowania przestrzennego to ... nikt nie moze od ciebie wymagać takiej decyzji....

No qrde, żebym to ja wiedział wcześniej :evil: nie traciłbym tyle czasu na papierologię, teraz tylko uzgodnić drogę i jazda z projektem (kilka przeróbek). Do wiosny muszę zdążyć, bo mnie z tego forum wyrzucą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acidtea

W pisemku jest ostatni punkt :

7. Inne warunki i zasady wynikające z planu oraz odrębnych przepisów.

Przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę uzgodnić wyjazd z w.w. działki na drogę - z zarządcą drogi (Referat Eksploatacji Technicznej UM w Kórniku)

 

Wniosek pobrałem z netu ale stoi na nim napisane, że muszę dołączyć plan zagospodarowania działki na mapie zasadniczej z zaznaczoną lokalizacją wjazdu, a tego nie mam. Architekt jeszcze nie wrysował budynku skoro przerabiam na razie projekt. Czyli jak rozumiem, chwilowo nie ustalę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice,

jeśli jest tak napisane to myślę, że tak. A na jaką drogę masz wyjazd z działki?

 

Marzin,

a na jaką drogę i o jakiej powierzchni masz wyjazd z działki?

 

U mnie jest trochę inny problem: wyjazd z działki mam na drogę wewn., gdzie mam współwłasność. Tego nie muszę uzgadniać. Natomiast włączenie drogi wewn. do drogi miejskiej wymaga utwardzenia czytaj wykonania projektu. Zarząd Dróg Miejskich w uzgodnieniu nie napisał mi, że muszę to zrobić przed uzyskaniem PnB. A urzędzie nałożyli na mnie taki obowiązek....????

Fizycznie ta droga miejska to zwykła szutrówka. Bez nawierzchni asfaltowej. A na pewno będzie ryta, bo trzeba media ciągnąć. Nie rozumiem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice,

jeśli jest tak napisane to myślę, że tak. A na jaką drogę masz wyjazd z działki?

Drogę ? Jaką drogę :lol:

Idą sobie 2 koleiny przez pole które będzie osiedlem i od nich odchodzą boczne, już nawet bez kolein. Ja jestem na końcu takiej małej bocznej uliczki i za mną jest tylko las 8)

W sumie bez sensu bo inaczej niż na planie ZP nie mogę dojechać. Dzwoniłem do UM żeby się dopytać ale są twardzi, mapkę z wrysowanym budynkiem muszę im dać, bo bez ich PnB nie dostanę :roll: Ciekawe jak by coś nie pasowało i musiałbym zmienić projekt to czy mi kasę oddadzą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin,

a na jaką drogę i o jakiej powierzchni masz wyjazd z działki?

Ja mam wjazd na drogę utwradzoną, należącą do gminy.

U mnie jest trochę inny problem: wyjazd z działki mam na drogę wewn., gdzie mam współwłasność. Tego nie muszę uzgadniać. Natomiast włączenie drogi wewn. do drogi miejskiej wymaga utwardzenia czytaj wykonania projektu. Zarząd Dróg Miejskich w uzgodnieniu nie napisał mi, że muszę to zrobić przed uzyskaniem PnB. A urzędzie nałożyli na mnie taki obowiązek....????

Fizycznie ta droga miejska to zwykła szutrówka. Bez nawierzchni asfaltowej. A na pewno będzie ryta, bo trzeba media ciągnąć. Nie rozumiem tego.

No to niezłe jaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym również dołączam się (za waszym pozwoleniem oczywiście :wink: ) do grupy rozpoczynających w 2007. Aktualnie jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę (tzn. oczekiwania na dodatkowe papiery które muszę dostarczyć do pozwolenia, chociaż i tak już otrzymałam informację, że mi wydadzą odmowę i będę musiała składać jeszcze raz :x ). Buduję dom w koniczynce 2 z Archonu.

 

Moja lokalizacja : Lusowo

To będziemy "prawie" sąsiadami - ja Lusówko :)

 

- czy ktoś się orientuje ile trzeba zapłacić firmie za m2 "pod klucz" w okolicach Poznania ? Ile szacujecie w swoich kosztorysach ?

Ja też będę zlecała generalne wykonawstwo do stanu developerskiego - ze wstępnego rozpoznania rynku firmy mówią średnio (bez szczegółowej wyceny) 1700 - 1800 zł/m2 (stan developerski). W piątek idę na rozmowy z 3 firmami to będę wiedzieć więcej - chcę budować z silikatów.

 

mam zbadany temat elektrycznych instalacji inteligentnych, jak jest ktoś zainteresowany służę pomocą...

jestem zainteresowana - masz namiar na jakąś godną polecenia i niedrogą firmę która się tym zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziemy "prawie" sąsiadami - ja Lusówko :)

SUPER ! - jeszcze dom nie stoi a ja już poznaję sąsiadów... :)

 

jestem zainteresowana - masz namiar na jakąś godną polecenia i niedrogą firmę która się tym zajmuje?

 

Generalnie w okolicach Poznania jest kilka firm. Znaczące jest to jak bardzo rozbudowaną instalację chcesz posiadać. Czy prostą, sterującą oświetleniem, ogrzewaniem czy mega kombajn sterowany przez net, który steruje kompleksowo wszystkim - może na sms-a nalewać wodę do wanny... :) Początkowo trzeba określić potrzeby i pod to dobrać system. Na tej podstawie można dopiero wybrać dostawcę.

 

ps.

Jeżeli będziecie mieli namiary do firm realizujących inwestycje "pod klucz" - będe zobowiązany. Aktualnie poszukuję wykonawcy.

 

 

Ciao tutti,

Cappo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym również dołączam się (za waszym pozwoleniem oczywiście :wink: ) do grupy rozpoczynających w 2007.

Witamy, witamy! :D

Ja też będę zlecała generalne wykonawstwo do stanu developerskiego - ze wstępnego rozpoznania rynku firmy mówią średnio (bez szczegółowej wyceny) 1700 - 1800 zł/m2 (stan developerski). W piątek idę na rozmowy z 3 firmami to będę wiedzieć więcej - chcę budować z silikatów.

Kolega z pracy chce tak budować, facet, który ma być u niego kierbudem powiedział, żeby się nie oszukiwać, ale cena za metr to ok 2,5tyś

Nie wiem co o tym mysleć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...