Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wedlug slow hurtownika Xella od kwietnia podnosi ceny o ile to nie wiem

od ok. 2 tygodni nowy cennik Ytonga jest na ich stronie internetowej

od 14 marca do 2 kwietnia nie przyjmują zamówień

 

od 2 kwietnia 40 cm PP2/0,4 S+GT

130 zł. + VAT - upust hurtowni

 

przed podwyżką kwietniową

120 zł. + VAT - upust hurtowni

 

przed 1 lutego

116,50 zł. + VAT - upust hurtowni - upust przedstawiciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałam dzisiaj wycenę z KONBETu. niestety bez cen jednostkowych, ale może komuś się przyda:

 

"Belka stropowa 4,50 - 33 szt.

 

Pustak stropowy 4,0/1/21otwarty - 405 szt.

Pustak stropowy 4,0/1/21 deklowany – 120 szt.

 

Cena stropu na pustaku stropowym 4,0/1/21 keramzytowym – 5100,00 zł brutto

 

Pustak szalunkowy na ściany zewnętrzne typu L – 82 szt.

Pustak szalunkowy na ściany wewnętrzne typu C – 16 szt.

 

Cena pustaków szalunkowych na ścianę zewnętrzną i wewnętrzną – 1450,00 zł brutto

 

Towar będzie dostarczony na paletach zwrotnych, za które będzie pobierana zwrotna kaucja 10,00 zł/ 1 szt."

 

jak zapłacę 50-80% ceny to mam gwarancję tej ceny i moge materiał odebrać kiedy chce czyli w moim przypadku za dobre kilka miesięcy. to co dzisiaj mi wyliczyli to już chyba po 10% podwyżce. i tak jest nieźle bo hurtownia w swarzedzu chciała od mnie 7.000, a od poniedziałku podnoszą ceny o 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałam dzisiaj wycenę z KONBETu. niestety bez cen jednostkowych, ale może komuś się przyda:

 

"Belka stropowa 4,50 - 33 szt.

 

Pustak stropowy 4,0/1/21otwarty - 405 szt.

Pustak stropowy 4,0/1/21 deklowany – 120 szt.

 

Cena stropu na pustaku stropowym 4,0/1/21 keramzytowym – 5100,00 zł brutto

 

Pustak szalunkowy na ściany zewnętrzne typu L – 82 szt.

Pustak szalunkowy na ściany wewnętrzne typu C – 16 szt.

 

Cena pustaków szalunkowych na ścianę zewnętrzną i wewnętrzną – 1450,00 zł brutto

 

Towar będzie dostarczony na paletach zwrotnych, za które będzie pobierana zwrotna kaucja 10,00 zł/ 1 szt."

 

jak zapłacę 50-80% ceny to mam gwarancję tej ceny i moge materiał odebrać kiedy chce czyli w moim przypadku za dobre kilka miesięcy. to co dzisiaj mi wyliczyli to już chyba po 10% podwyżce. i tak jest nieźle bo hurtownia w swarzedzu chciała od mnie 7.000, a od poniedziałku podnoszą ceny o 20%.

witam sąsiadkę ja za strop zapłaciłam 3700 netto,dla porównania Piotrowski Nekla 4600 netto.też gorąco polecam big-bud z Borówca np.kanoldy,cement ceny konkurencyjne.Murarz zamawia towar a mąż jedzie raz na tydzień i płaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wlasnie mysle jak ustrzec sie podwyzek, ktore dotycza teraz wszystkiego co zwiazane z budowa domu. Mam pytanie czy rozsadnym jest zamawianie okien na podstawie wykazu z projektu, panuje generalna opinia ze tylko zwymiarowanie otworow na placu budowy jest dobrym rozwiazaniem. Co sadzicie?

 

Ruszam za 2 miesiace i wlasnei sie zastanawiam co mozna kupic lub zaliczkowac (poza cegla i dachowka bo to jest oczywiste) tak zeby miec zagwarantowane ceny.

 

Dodam ze nie mam gdzie skladowac materialow :cry: , dzialka to na razie zwykle pole nieogrodzone.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy naprawdę jest sens poddawanie się temu szałowi zakupów??

Witolo, wiem, że w ten sposób na pytanie nie odpowiadam, tylko zasiewam zamęt, ale ja podchodzę do sprawy na chłodno. Uważam, że okna raczej wtedy, kiedy w ścianach są otwory okienne.

 

Zauważyłem, że drożeją te podstawowe materiały budowalne, takie jak beton, czy pusatki, czy cegły. Choć nie do końca, bo widziałem, że np B20 w Stanbudzie ma taką samą cenę jak jesienią 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO DZIĘKUJĘ !!! :p a myslalam ze drewniany wyjdzie mi taniej.ale jestem kretynka :evil:

 

Brzydlak, policz ile wyjdzie ci strop z płyt stropowych (o ile jest to technicznie możliwe). Cena m2 to ok 45 zł. Do tego tylko transport, tj ok 500 zł i dźwig tj, ok 500zł. Żadnych stempli, dodatkowego betonu, czy robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wlasnie mysle jak ustrzec sie podwyzek, ktore dotycza teraz wszystkiego co zwiazane z budowa domu. Mam pytanie czy rozsadnym jest zamawianie okien na podstawie wykazu z projektu, panuje generalna opinia ze tylko zwymiarowanie otworow na placu budowy jest dobrym rozwiazaniem. Co sadzicie?

 

Ruszam za 2 miesiace i wlasnei sie zastanawiam co mozna kupic lub zaliczkowac (poza cegla i dachowka bo to jest oczywiste) tak zeby miec zagwarantowane ceny.

 

Dodam ze nie mam gdzie skladowac materialow :cry: , dzialka to na razie zwykle pole nieogrodzone.

 

pozdrawiam

 

 

Nie jest rozsądne zamawianie okien wg Twojego pomysłu :o

Ogólnie przyjęta opinia i praktyka w zamawianiu okien jest słuszna i tej sie trzymaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin

Zauważyłem, że drożeją te podstawowe materiały budowalne, takie jak beton, czy pusatki, czy cegły. Choć nie do końca, bo widziałem, że np B20 w Stanbudzie ma taką samą cenę jak jesienią 2006.

 

 

I tu niestety nie mogę się zgodzić cena B20 w Stanbudzie 27.02.07 - 220pln/m3 netto z pompą, a w dn. 24.03.07 - 253pln/m3 netto z pompą

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu niestety nie mogę się zgodzić cena B20 w Stanbudzie 27.02.07 - 220pln/m3 netto z pompą, a w dn. 24.03.07 - 253pln/m3 netto z pompą

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Jeżeli bierzesz 100m3 to różnicę w cenie można odczuć, ale jeśli się bierze 3-4m3 to walka jest o 90 złotych. Na takich sprawach na budowie nie zaoszczędzisz. Natomiast jak pustak BK rok temu kosztował 3,5 brutto, a teraz 10,5 brutto, to jest niefajnie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...