Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

trochę z innej beczki:

czy ktoś ma doświadczenia lub słyszał o ekipach budujacych w wlkp ściany ze styropianowych szalunków traconych wypełnianych betonem? mój wykonawca kręci nosem bo nie bardzo się na tym zna, a nasz projekt przewiduje między innymi taką technologię. dostałam wycenę z firmy z thermodom w żorach i tak wygląda: a) stan surowy zamknięty 155tys. zł netto b) stan pod klucz 310 tys. zł netto (budujemyhttp://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55050&page=1);

przy rosnących kosztach porothermu może jest to alternatywa?

my chcieliśmy z porothermu, ale może warto z krotermu 25 P+W?

zastanawiamy się tez nad pustakami Leiera? ciągle mam mało danych na ich temat, ale szukam.. :oops:

może ktoś podzieli się swoimi opiniami? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem kto z tego buduje i to był jeden z powodów, przez które zrezygnowałam z tej technologii, choć wydaje mi się bardzo interesująca. Moim zdaniem jednak, że jesli to nie Thermodom ma ci budować ten domek, to nie patrz na koszty całkowite!!! Tak naprawdę koszty ścian to jakiś mikry procent kosztów całego domu (ja np. za materiał za sciany dałam 10 tys, do tego dojdzie 6 tys styropian no i robocizna), więc taka wycena nie powie Ci, czy taniej wychodzi wybudować z cegły czy z pustaków styropianowych. A zarówno styropian jak i beton teraz też jest drogi, więc nie wydaje mi się, żeby akurat tutaj była duża różnica w cenie ścian pomiędzy tą technologią a innymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto z tego buduje i to był jeden z powodów, przez które zrezygnowałam z tej technologii, choć wydaje mi się bardzo interesująca. Moim zdaniem jednak, że jesli to nie Thermodom ma ci budować ten domek, to nie patrz na koszty całkowite!!! Tak naprawdę koszty ścian to jakiś mikry procent kosztów całego domu (ja np. za materiał za sciany dałam 10 tys, do tego dojdzie 6 tys styropian no i robocizna), więc taka wycena nie powie Ci, czy taniej wychodzi wybudować z cegły czy z pustaków styropianowych. A zarówno styropian jak i beton teraz też jest drogi, więc nie wydaje mi się, żeby akurat tutaj była duża różnica w cenie ścian pomiędzy tą technologią a innymi.

Pozdrawiam

 

niestety thermodom nie buduje w wlkp-tak przynajmnie mi odpisali. może mają wystarczajaco duzo roboty u siebie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wlasnie mysle jak ustrzec sie podwyzek, ktore dotycza teraz wszystkiego co zwiazane z budowa domu. Mam pytanie czy rozsadnym jest zamawianie okien na podstawie wykazu z projektu, panuje generalna opinia ze tylko zwymiarowanie otworow na placu budowy jest dobrym rozwiazaniem. Co sadzicie?

 

Ruszam za 2 miesiace i wlasnei sie zastanawiam co mozna kupic lub zaliczkowac (poza cegla i dachowka bo to jest oczywiste) tak zeby miec zagwarantowane ceny.

 

Dodam ze nie mam gdzie skladowac materialow :cry: , dzialka to na razie zwykle pole nieogrodzone.

 

pozdrawiam

witam serdecznie co do kupna okien to daj wykaz do wyceny będziesz wiedział gdzie zamówić jak tylko powstaną mury ja tak zrobiłam,a co do reszty towaru to oczywiście kupuj i niech czeka w hurtowni to nic nie kosztuje a jak przyjdzie czas to na telefon przywiozą ja mam stan zero wieżba,dachówka,siporex,okna dachowe,cegła na kominy,poroterm,itd.mam kupione i czeka jutro spotykam się z instalatorem i też powiem by wszystko kupił łacznie z grzejnikami i kominkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie co do kupna okien to daj wykaz do wyceny będziesz wiedział gdzie zamówić jak tylko powstaną mury ja tak zrobiłam,a co do reszty towaru to oczywiście kupuj i niech czeka w hurtowni to nic nie kosztuje a jak przyjdzie czas to na telefon przywiozą ja mam stan zero wieżba,dachówka,siporex,okna dachowe,cegła na kominy,poroterm,itd.mam kupione i czeka jutro spotykam się z instalatorem i też powiem by wszystko kupił łacznie z grzejnikami i kominkiem

 

No to jeszcze dywany i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam
witam serdecznie co do kupna okien to daj wykaz do wyceny będziesz wiedział gdzie zamówić jak tylko powstaną mury ja tak zrobiłam,a co do reszty towaru to oczywiście kupuj i niech czeka w hurtowni to nic nie kosztuje a jak przyjdzie czas to na telefon przywiozą ja mam stan zero wieżba,dachówka,siporex,okna dachowe,cegła na kominy,poroterm,itd.mam kupione i czeka jutro spotykam się z instalatorem i też powiem by wszystko kupił łacznie z grzejnikami i kominkiem

No to jeszcze dywany i spokój.

Moze lepiej i dywany kupic odrazu i miec problem z głowy,niz płakac z bezsilnosci na brak towaru lub sciągac cegłe z austii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachol jestem ciekaw co mają zrobic wszyscy ci którzy budują i gonią ich terminy.Ja np,kupiłem z żoną proterm w listopadzie,dachówkę w styczniu i tez lezy na placu.ale zarobiłem na tym i to trochę.a placowe tez mam za darmo.I wczale mnie to nie dziwi,że ludzie kupują z wyprzedzeniem.murarz ma zajęcie i brak przestojów na budowie.narkaaaaaaaa.[/img]

a ja nie mowie ze nie maja kupowac mozna przeciez kupic maetrial na dom ktory zamierzamy budowac w przyszlym roku tylko mowie ze nie ma co sie dziwic ze ceny rosna skoro jest popyt a materialu nie wystarcza czy tez jest sztucznie wstrzymywany w oczekiwaniu na podniesienie cen

popyt na towar jest ponieważ za cene mieszkania w poznaniu praktycznie postawisz dom.I młodzi ludzie jak mają kupic mieszkanie to wolą się wybudowac i wcale się nie dziwie.tez mamy lepsze warunki kredytowe jak kilka lat do tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o reku. Czy ktoś z Was zlecał wykonanie projektu instalacji wentylacyjnej? Teoretycznie można się w to bawić samemu, ale ja jednak chciałbym mieć to zrobione profesjonalnie.

 

Na rekuperatory.pl chcą za projekt 1000 zł.

Samego projektu u nich nie opłaca się brać, choć ja z ich usług chcę skorzystać, ale biorę całość: projekt, wykonawstwo, materiały/sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popyt na towar jest ponieważ za cene mieszkania w poznaniu praktycznie postawisz dom.I młodzi ludzie jak mają kupic mieszkanie to wolą się wybudowac i wcale się nie dziwie.tez mamy lepsze warunki kredytowe jak kilka lat do tyłu.

jak masz dzialke to tak jak nie masz dzialki to wyglada to troche inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje pustakow wentylacyjnych, wiecie gdzie mozna je dostac ??

znalazlem producenta w Srodzie Wlkp.

Art-Bet 061-285-34-32

2 komorowy - 9.60 bruto

3 komorowy - 16.40 brutto

 

problem w tym ze doliczaja za dowoz 3.5zl za km ;/

 

bede wdzieczny za nmiry

Ja też będę musiał kupić takie pustaki. Mam dość dużą przyczepkę, więc możemy się dogadać i podzielić koszty przejazdu. Ile będziesz potrzebował? Bo nie wiem, czy da się wszystko na raz zabrać.

Ewentulnie takie pustaki robi Mucha w Rokietnicy. Sprawdzałeś tam cenę? Zawsze trochę bliżej.

 

P.s. Masz może wymiary tych pustaków? Mi chodzi o 2-komorowy. Przydałby się też ciężar jednego.

 

2 komorowy :

Wysokość: 24cm

Waga: keramzyt:14kg

wymiary : wys 24cm, szer 340 , 250

 

potrzebje tego na 3 kominy o wysokosci 3 x 10m ;/ troche tego bedzie, dziekuje za propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto z tego buduje i to był jeden z powodów, przez które zrezygnowałam z tej technologii, choć wydaje mi się bardzo interesująca. Moim zdaniem jednak, że jesli to nie Thermodom ma ci budować ten domek, to nie patrz na koszty całkowite!!! Tak naprawdę koszty ścian to jakiś mikry procent kosztów całego domu (ja np. za materiał za sciany dałam 10 tys, do tego dojdzie 6 tys styropian no i robocizna), więc taka wycena nie powie Ci, czy taniej wychodzi wybudować z cegły czy z pustaków styropianowych. A zarówno styropian jak i beton teraz też jest drogi, więc nie wydaje mi się, żeby akurat tutaj była duża różnica w cenie ścian pomiędzy tą technologią a innymi.

Pozdrawiam

 

I tu się z Tobą nie zgodzę. Już patrząc po tym co dopiero zacząłem zamawiać, warto walczyć o każde 100 zł. Nie mówiąc jak są różnice rzędu kilku tysięcy. Zamawiając materiał na ściany musiałem przeboleć kilka kpln w plecy. Ale to musi być, bo przy tych niedoborach bierze się co jest.

W tej chwili walczymy z myślami, czy wziąć dachówki cementowe, czy też dołożyć kilka kpl więcej na wymarzoną dachówkę.

I tak się zastanawiam, w którym momencie potem zabraknie mi te kilka tysięcy, jak wydam więcej np. na te dachówki.

Człowiek się tylko wkurza, że się tak nie ułożyło wszystko, żeby jeszcze w zeszłym roku zrobić przynajmniej stan surowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice co tam u ciebie ?

jak tam badania ?

qpiles juz bk ?

Na wyniki jeszcze czekam niestety, ale humus zdjęty, domek wytyczony, wody full :roll:

Ytongu nie qpiłem, bo nigdzie już nie przyjmowali zamówień w marcu, czekam na kwiecień :roll:

Coś czuję, że czeka mnie 2 miesiące na działce pilnując materiałów bo teraz hurtownikom się w d...ach poprzewracało i wszystko prawie natychmiast trza brać do siebie ... no nic kuzyn ma przyczepę kampingową to sobie pomieszkam :lol:

 

 

i jak tam nie zakopales sie jescze?? straszne bagienko tam macie :(

ja co kilka dni obserwuje jak ktos sie zakopuje - ale najsmieszniejsze jest to, ze gdyby ludzie jezdzili właściwą drogą to bylo by ok - a kazdy przejeżdza na "skróty" (przez przepust - który bedzie tylko kładka dla pieszych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam nie zakopales sie jescze?? straszne bagienko tam macie :(

ja co kilka dni obserwuje jak ktos sie zakopuje - ale najsmieszniejsze jest to, ze gdyby ludzie jezdzili właściwą drogą to bylo by ok - a kazdy przejeżdza na "skróty" (przez przepust - który bedzie tylko kładka dla pieszych)

Szkoda, że Was nie było w sobotę bo bym wpadł z odwiedzinami :wink:

A utonkały się auta w sobotę 2 : jedno dukato na drodze która idzie obok Was w stronę lasu tam gdzie jest tak rozryte, a druga osobówka wtopiła się centralnie jadąc w poprzek jednej działki ... nota bene rano też tam jechałem i przejechałem, jak ich wyciągaliśmy łopatami, krokwiami, w 4 ludzi pchając i ciągnąc moim samochodem to też niewiele brakowało a bym został.

Co tam jest zrobione, że ta woda tam, stoi :o

Widziałem, że już okienka i żaluzje są u Ciebie ... a ja jutro siatkę leśną zakładam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam nie zakopales sie jescze?? straszne bagienko tam macie :(

ja co kilka dni obserwuje jak ktos sie zakopuje - ale najsmieszniejsze jest to, ze gdyby ludzie jezdzili właściwą drogą to bylo by ok - a kazdy przejeżdza na "skróty" (przez przepust - który bedzie tylko kładka dla pieszych)

Szkoda, że Was nie było w sobotę bo bym wpadł z odwiedzinami :wink:

A utonkały się auta w sobotę 2 : jedno dukato na drodze która idzie obok Was w stronę lasu tam gdzie jest tak rozryte, a druga osobówka wtopiła się centralnie jadąc w poprzek jednej działki ... nota bene rano też tam jechałem i przejechałem, jak ich wyciągaliśmy łopatami, krokwiami, w 4 ludzi pchając i ciągnąc moim samochodem to też niewiele brakowało a bym został.

Co tam jest zrobione, że ta woda tam, stoi :o

Widziałem, że już okienka i żaluzje są u Ciebie ... a ja jutro siatkę leśną zakładam :lol:

byłem w sobote - tylko walczylem w srodku z instalacjami.

co do dukato to widzialem jak go wyciagali :) - ciagnikiem

 

co do wody to - jakies 3tyg temu robili komus doprowadzenie do dzialki - u mnie woda jest na 80cm, ale na polu na 30-40 wiec jest problem. w koninku powstal przeciez nowy staw (zaraz za zabudowaniami starego PGR), soltys mowi ze od dawna tak dlugo woda nie stala - ale to wina slabej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...