Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Do wniosku proponuję dołączyć WTP z ENEA, warunki przyłączenia do sieci wod-kan i opinię z gazowni (jeżeli planujesz gaz). Jeżeli tego nie zrobisz, Urząd będzie wnioskował do gestorów o stosowne opinie co wyduży procedurę ...

Właśnie tego nie byłem pewien, czy trzeba to załączyć, ale jak widać lepiej załączyć. Dzięki za pomoc.

Nie zapomnijcie o pozwoleniu od własciciela drogi o wjazd z posesji na jego droge (gmina lub powiat). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakub G, ma rację - należy dołączyć uzgodnienie usytuwania zjazdu z drogi publicznej - to załatwisz w Zarządzie Dróg Miejskich. Często Urząd (ZDM)nakłada obowiązek sporządzenia projektu zjazdu przed uzyskaniem PnB (patrz zapisy w decyzji), ale do WZZiT wystarczy pozytywna opinia ZDM-u. Najlepiej zadzwonić i zapytać w Urzędzie Miasta jak rozpatrują sprawę zjazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś znaleźć lub może macie jakiś przykład wniosku o warunki zabudowy ??

Kristofuros, proszę: http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/sprawa.html?co=opis&sp_id=1784

To już przetrawiłem.

A co znaczy ten zapis we wniosku (chodzi o wymagane załączniki) ??

Umowa gwarantująca wykonanie uzbrojenia terenu, niezbędnego dla realizacji planowanej inwestycji, zawarta między inwestorem a właściwą jednostką organizacyjną (nie dotyczy przyłączy),

Do wniosku o wydanie warunków zabudowy wystarczy dołaczyć opinię o zapewnieniu dostawy mediów. Wydanie opinii jest znacznie szybsze, a o warunki techniczne mozesz wystąpić później w tym czasie jak i tak czekasz na decyzje o warunkach zabudowy. występujesz do Aquanetu, Enei i WSGaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros

A propos kanalizacji: jeśli nie masz w zasięgu kanalizacji, a pewnie papiery składasz do naszego "kochanego" :evil: UM na placu kolegiackim musisz dołączyć umowę na wykonanie szamba podpisaną z firmą, która się tym zajmuje.

Chyba, że planujesz oczyszalnię, to nie wiem, czego oni wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wniosku proponuję dołączyć WTP z ENEA, warunki przyłączenia do sieci wod-kan i opinię z gazowni (jeżeli planujesz gaz). Jeżeli tego nie zrobisz, Urząd będzie wnioskował do gestorów o stosowne opinie co wyduży procedurę ...

Właśnie tego nie byłem pewien, czy trzeba to załączyć, ale jak widać lepiej załączyć. Dzięki za pomoc.

Nie zapomnijcie o pozwoleniu od własciciela drogi o wjazd z posesji na jego droge (gmina lub powiat). Pozdrawiam

 

Do wydania warunków zabudowy urząd może wymagać od wnioskującego informacji o zapewnieniu możliwości dojazdu do posesji. Jeśli działka graniczy z drogą publiczną w rozumieniu prawa urząd sam wystąpi do właściwego zarządu dróg o uzgodnienie projektowanej decyzji. Jeśli działka nie graniczy bezpośrednio z drogą publiczną już we wniosku najlepiej jest określić sposób dojazdu do nieruchomości (graficznie) i dołączyć niezbędne dokumenty potwierdzające wskazany dojazd (informacja o ustanowieniu służebności itp. ). Wydział architektury nie wyda warunków zabudowy dla nieruchomości, do której nie ma zapewnionego dojazdu.

Jakub G - zezwolenie, o którym piszesz, wymagane jest do pozwolenia na budowę i wydawane jest przez właściewego zarządcę drogi w drodze postanowienia lub decyzji administracyjnej. W przypadku zabudowy jednorodzinnej wielokroć wystarczy po prostu na mapce zaznaczyć zjazd bez wykonywania projektu bodowlanego zjazdu. Ale o tym, czy do wydania decyzji o zezwoleniu na budowę zjazdu będzie potrzebny projekt decyduje zarządca drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to dziennik powinien znajdowac sie na budowie zeby w razie kontroli moc go okazac

 

Jak rozumiem na zapleczu budowlanym typu barak czy garaż blaszak?

A co jak zrobią włam i albo ukradną dziennik albo go zniszczą?

Sam też masz na budowie?

dziennik powinien znajdować się na stałe na budowie jeśli są na niej prowadzone jakiekolwiek prace. Jeśli zatem na budowie nie trwają prace (nikogo nie ma) to trudno, żeby ktokolwiek znajdujacy się w baraku dziennik mógł udostępnić. Jeśli jednak pan Zdzisio jest sam na budowie i przesypuje cement z worka do worka to powinien móc również udostępnić dziennik. Decyzja należy wo Was, gdzie będziecie go trzymać. Jeśli zginie trzeba zawiadomić urząd i wystąpić o nowy. W praktyce urząd powiadamia również nadzór, który moze przeprowadzić kontrolę i ukarać winnych, np. pana Zdzisia, że nie zamyka budy idąc siku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to dziennik powinien znajdowac sie na budowie zeby w razie kontroli moc go okazac

 

Jak rozumiem na zapleczu budowlanym typu barak czy garaż blaszak?

A co jak zrobią włam i albo ukradną dziennik albo go zniszczą?

Sam też masz na budowie?

dziennik powinien znajdować się na stałe na budowie jeśli są na niej prowadzone jakiekolwiek prace. Jeśli zatem na budowie nie trwają prace (nikogo nie ma) to trudno, żeby ktokolwiek znajdujacy się w baraku dziennik mógł udostępnić. Jeśli jednak pan Zdzisio jest sam na budowie i przesypuje cement z worka do worka to powinien móc również udostępnić dziennik. Decyzja należy wo Was, gdzie będziecie go trzymać. Jeśli zginie trzeba zawiadomić urząd i wystąpić o nowy. W praktyce urząd powiadamia również nadzór, który moze przeprowadzić kontrolę i ukarać winnych, np. pana Zdzisia, że nie zamyka budy idąc siku

 

Tak, masz rację. Ale myślałem o sytuacji takiej: Pana Zdzisia już nie ma, bo jest 2ga w nocy, a jakiś niecny szubrawca włamuje się i zabiera dziennik, żeby podpalić nim w piecu u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to dziennik powinien znajdowac sie na budowie zeby w razie kontroli moc go okazac

 

Tak, masz rację. Ale myślałem o sytuacji takiej: Pana Zdzisia już nie ma, bo jest 2ga w nocy, a jakiś niecny szubrawca włamuje się i zabiera dziennik, żeby podpalić nim w piecu u siebie.

 

wiem, że myślałeś o tym :) Ale nie mogę Ci napisać jednoznacznie, żeby majster kończąc dzień zabierał dziennik ze sobą, bo poradziłbym Ci coś niezgodnego z przepisami. Pozostawiłem to zatem Twojej interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktoś kto buduje lub mieszka w domu wykonanym z keramzytu ????

Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy czysto eksploatacyjnych i jeśli można na własne oczy zobaczyć jak to wygląda.

 

Pozdrawiam

Tia buduje a właściwie się wykańcza :wink: dosłownie i w przenośni.

Czegu dusza pragnie wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędowy bełkot :lol: Wg mojej wiedzy uzbrojenie terenu to właśnie przyłącza :wink: Do wniosku proponuję dołączyć WTP z ENEA, warunki przyłączenia do sieci wod-kan i opinię z gazowni (jeżeli planujesz gaz). Jeżeli tego nie zrobisz, Urząd będzie wnioskował do gestorów o stosowne opinie co wyduży procedurę ...

 

juz zapomnialem bo rok juz mija jak wydali mi warukni (po 3 miesiacach !!!)

ale z tego co pamietam to

 

mapka nieaktualizowana (na jackowskiego ) -oczekiwanie ok 14 dni

warunki z:

Energetyki - ok 1 miesiac (enea szamotuły)

Puku - ok 2-3 miesiecy (puk rokietnica)

Gazowni - nawet jak nie chcesz miec gazu !!! - oczekiwanie ok 14-21 dni

 

wypelniony wniosek i czekanie

mam nadzieje ze nic nie pokrecilem ;-)

 

w takim przypadku jest to bezpłatne ! bo normalnie jest oplata jak sa juz warunki tylko nie wiem ile (wolalbym zaplacic i miec juz niz czekac 3 miesiace)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie o pozwoleniu od własciciela drogi o wjazd z posesji na jego droge (gmina lub powiat). Pozdrawiam

 

ale zjazd sie uzgadnia jak juz masz adaptacje projektu zrobiona i wrysowany zarys domku na mapie od geodety !

 

u mnie zjazd był już w warunkach opisany i jednocześnie stanowił zgode gminy na zjazd z drogi gminnej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...