Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość
Kristofuros, a jakie ogrzewanie bedziesz mial? My zastanawiamy sie nad pompa lub olejem (bo gazu nie ma), pompa + went. mechaniczna wyszlaby podobno w cenie 120 tys. tak nam wyliczyl znajomy z Viessmanna, naprawde tyle to moze kosztowac? Jakis obled.

Gaz oczywiście - kocioł gazowy kondensacyjny Viessmana, zasobnik do CWU i oczywiście wentylacja z rekuperatorem+GWC (jeszcze nie wiem jaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tia buduje a właściwie się wykańcza dosłownie i w przenośni.

Czegu dusza pragnie wiedzieć?

 

Tak w temacie keramzytu ... miał być porotherm, ale ponieważ sytuacja jest taka a nie inna, zastanawiam się nad keramzytem od Muchy. Czytałem że jest trudny przy kuciu bruzd ,wieszaniu szafek itp. Jak tojest w Twoim przypadku ?

 

Pozdrawiam

 

Z kuciem to fakt tylko bruzdownicą. Wieszać jeszcze niczegi nie mieliśmy okazji, poza gwożdziami fachowców na ubrania :wink:

Ale u mnie nie będą instalacje w bruzdach bo i tak najlepiej na keramzyt dać tynk wapienno- cementowy a ten kładzie się na 1,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros, a jakie ogrzewanie bedziesz mial? My zastanawiamy sie nad pompa lub olejem (bo gazu nie ma), pompa + went. mechaniczna wyszlaby podobno w cenie 120 tys. tak nam wyliczyl znajomy z Viessmanna, naprawde tyle to moze kosztowac? Jakis obled.

 

 

z tyle to można prądem grzać 30 lat albo więcej wliczając w to zakup instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał ostatnio cegłę pełną? Gdzie i w jakiej cenie?

 

A swoją drogą ... gdzie jest nawiększy wybór cegieł i płytek klinkierowych do pooglądania i oczywiście do kupienia :wink: ?

 

Budmar Baranowo - centrum klinkieru

kupowałem tam też dachówke ROben i dostałem najlepszą cene w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jakie cudo kupiłam!

Dachówka ceramiczna Nibra DS5.

Zużycie na m2 to 5,5 szt., ciężar na m2 to 33kg i nasiąkliwość poniżej 3% !

A najlepsza z tego wszystkiego jest cena, tzn. 30zł/m2 za grafitową angobę (zapas z zeszłego roku). Dachówki w innych kolorach są już z tego roku i kosztują 39zł/m2.

Normalnie rewelacja :)

 

A, zapomniałam powiedzieć, że polecił mi ją mój dekarz i jeszcze jedno, naprawdę miła kobieta obsługuje (doradzi, wytłumaczy i może rabacik da, jak powiecie, że ode mnie z forum) :)

 

W Poznaniu są dwie hurtownie "PHU Super dach", ja kupowałam na ul. Obornickiej 248 (tel. 061 656-20-85).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał ostatnio cegłę pełną? Gdzie i w jakiej cenie?

 

A swoją drogą ... gdzie jest nawiększy wybór cegieł i płytek klinkierowych do pooglądania i oczywiście do kupienia :wink: ?

witam kupiłam cegłę pełną 150 w Pokrzywnie PSB 0,83 brutto(20.04)a duży wybór klinkieru np.dziurawka 1,7 brutto(Roben) Budmar http://www.budmar.pl Baranowo ul.Poznańska20 tel.061-814 23 08;814 25 45 p.Paweł polecam[/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prosba

 

czy mozecie napisac ile wyszlo Wam za pokrycie dachu - dachowki zwykle plus te wszystkie dodatki bez wiezby. i jakie to duze dachy. wiem ze wazny jest ksztalt dachu, ale potrzebuje tylko przyblizonej kwoty.

 

zastanawiam s czy starczy mi 20k na te wszystkie rozne dachowki ( bez robocizny i wiezby. moj dach ma 270m2)

 

z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prosba

 

czy mozecie napisac ile wyszlo Wam za pokrycie dachu - dachowki zwykle plus te wszystkie dodatki bez wiezby. i jakie to duze dachy. wiem ze wazny jest ksztalt dachu, ale potrzebuje tylko przyblizonej kwoty.

 

zastanawiam s czy starczy mi 20k na te wszystkie rozne dachowki ( bez robocizny i wiezby. moj dach ma 270m2)

 

z gory dzieki za info

 

powierzchnia to nic - najważniejszy jest kształt+powierzchnia - u mnie na dach 280 zł wyszło 20000 na materiały - dachówka ceramiczna, membrana, rynny, blachy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prosba

 

czy mozecie napisac ile wyszlo Wam za pokrycie dachu - dachowki zwykle plus te wszystkie dodatki bez wiezby. i jakie to duze dachy. wiem ze wazny jest ksztalt dachu, ale potrzebuje tylko przyblizonej kwoty.

 

zastanawiam s czy starczy mi 20k na te wszystkie rozne dachowki ( bez robocizny i wiezby. moj dach ma 270m2)

 

z gory dzieki za info

 

powierzchnia to nic - najważniejszy jest kształt+powierzchnia - u mnie na dach 280 zł wyszło 20000 na materiały - dachówka ceramiczna, membrana, rynny, blachy itd

mój dach ma 200 m/2w lutym dach.ceram.Roben falista 13500 z folią i blachą na opierzenia.chociaz mamy kupioną i tak kazali 3 tygodnie wczesniej zamówic transport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj umówiłam się z geodetą na wytyczenie budynku. Za 4 punkty zawołał 550 zł + moje materiały do wytyczenia. Dużo czy mało?

Znajomy mi mówił, że jak on się budował to płacił 50 zł od narożnika. Ale ja nigdzie nie mogłam znaleźć geodety z taką ceną, a może źle szukam :wink:

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na kilka powyższych postów : za samą dachówkę (z gąsiorami, dachówkami bocznymi itp) dla dachu 230m2, 2 lukarny i daszek nad wykuszem ok 14500. Dachówka Robena typ S miedziana. Dla zwykłej falistej średzkiej Robena wyszło ponad 2000 taniej. Więźba chyba około 9200 pln.

Z dostępnością bywa różnie, w tej samej firmie, w jednym punkcie nie do zamówienia, w drugim w zasadzie od ręki (2-3 tygodnie czekania max).

 

Za geodetę zapłaciłem 800 pln (12 narożników, za 1 bierze 80, w promocji wziął tylko za 10). Inna stawka to 100 za 4 narożnik + 50 za każdy następny. U mnie wyszło na to samo.

 

Aaricia 120k pln za pompę i instalację + wentylację mechaniczną to jest norma. Pompa z 50-70k do tego sama instalcja c.o. c.w.u z 20-30 i went. mechaniczna 15-20. Co nie oznacza, że ceny nie są chore bo są. Jedyne wyjście robić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał ostatnio cegłę pełną? Gdzie i w jakiej cenie?

 

A swoją drogą ... gdzie jest nawiększy wybór cegieł i płytek klinkierowych do pooglądania i oczywiście do kupienia :wink: ?

 

Budmar Baranowo - centrum klinkieru

kupowałem tam też dachówke ROben i dostałem najlepszą cene w Poznaniu

 

Dzięki za namiar :) Byliśmy dzisiaj - klinkier wybraliśmy! Świetne miejsce, duży wybór i ciekawa ekspozycja. Co do ceny na razie nie mam porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich po długiej przerwie!!!

 

Widzę że temat dachówki jest na tapecie,a my właśnie ostatnie dwa tygodnie rozgladaliśmy się za dachówkę i w końcu kupiliśmy dachówkę firmy niemieckiej jungmeier .Nasz sąsiad ma już ją na dachu i wygląda calkie fajnie.Jeżeli chodzi o dachówkę ROBENA to mieliśmy wycenę z WASZ-DACHU na 200m2 dachu jakieś 9000 tys netto + dodatki tj.blachy kliny itp. ale jak się dobrze przyjrzeć to podstawowej policzyli za mało gąsiorów za dużo...... .Zdecydowaliśmy się na jungmeiera bo chyba lepsza i ładniejsza.Cena 28,00 zł za podstawową ,gąsiory 14,70 zł,lewy prawy 29,00zł.My kupujemy dachówkę na 7% vat ,jeżeli jest ktoś zainteresowany to chętnie służę numerem telefonu.Pani właśnie rozkęca swój interes więc można coś wytargować!!! http://www.jungmeier.pl/index.php?id=197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...