Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

trzeba sobie policzyc jaki jest koszt ocieplenia budynku a jaka potencjalna oszczednosc. jesli to np 100 czy 200zl na sezon grzewczy to watpie aby s to oplacalo

 

dlatego warto już przed budową wybrać tańszy materiał + ocieplenie - np porotherm 25+15 ocieplenia - wyjdzie niewiele drożej a dużo cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie policzyc jaki jest koszt ocieplenia budynku a jaka potencjalna oszczednosc. jesli to np 100 czy 200zl na sezon grzewczy to watpie aby s to oplacalo

 

Dokladnie tak

a jak jeszcze mysle o plaszu wodnym do kominka to sadze ze koszt ogrzewania nie bedzie az tak tragicznie duzy + dodatkowo panele sloneczne + oczywiscie kociol

ale pozyjemy zobaczymy zycie lubi zweryfikowac co nieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie przewodow kominowych wentylacyjnych, znalazlem w 2 miejscach w calkiem przyzwoitych cenach :

 

RR S.C Poznan ul. Dabrowskiego 93 tel 061-8473512

 

HDMB Maszewski ul Obodrzycka 70 tel. 061-8771902

 

moze sie komus przyda, obecnie poszukuje dobrej -> taniej :-) hurtowni z "kablami", oraz namiary na tani styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARZIN

Ja znalazłem producenta drzwi zewnętrznych drewnianych w bardzo dobrej cenie nie wiem tylko jak wyglądają na żywo gdyż widziałem tylko na zdjęciu ai były bardzo ładne. Potrzebowałem kupić drzwi do piwnicy to grzechem byłoby nie zakupić za całe 560zł a jak wyglądają to się okaże jak odbiore a są gotowe od miesiąca tylko jakoś nie mam kiedy po nie podjechać. Jak odbiore to się wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM !

Dzisiaj odebraliśmy pozwolenie na budowę. Poszło gładko i bez problemów, a obaw było wiele. Mamy nadzieję że to dobry znak i zaczniemy budowę za dwa tygodnie.

 

Aga, gratulacje. Ie czekałaś na PNB - kiedy składałas wniosek? My 3 kwietnia i taż czekamy "pełni obaw". Pan "prowadzacy" nazywa się Kędziora i podobno bywa chimeryczny (choć mówią że można trafić znacznie gorzej).

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej anstak a może masz jakąś foteczkę swoich drzwiczek ? brzmi ciekawie a muszę jeszcze drzwi do garażu wstawić.

 

Drzwi są jeszcze nie zainstalowane, bo będą montowane razem z bramą garazową, ale można je obejrec na stronie:

 

http://www.kmt.com.pl/

 

Zaletą tych drzwi jest bardzo duza gama kolorow, jak na stalowe , no znalazlam tam mój ciemny orzech, których nie mogłam znaleźć u innych producentów. Wzornictwo oczywiscie uboższe niz przy drzwiach drewanianych, ale można coś ładnego dobrać z przeszkleniem

 

Na stronie są zdjecia, kolory, cena i dokładne wymiary każdych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM !

Dzisiaj odebraliśmy pozwolenie na budowę. Poszło gładko i bez problemów, a obaw było wiele. Mamy nadzieję że to dobry znak i zaczniemy budowę za dwa tygodnie.

 

Aga, gratulacje. Ie czekałaś na PNB - kiedy składałas wniosek? My 3 kwietnia i taż czekamy "pełni obaw". Pan "prowadzacy" nazywa się Kędziora i podobno bywa chimeryczny (choć mówią że można trafić znacznie gorzej).

 

pozdrowienia

 

Składaliśmy wniosek 9 marca, a o panu prowadzącym też słyszeliśmy wiele złego, że jest strasznie czepialski itp. ale u nas odbyło się bez problemów.

Życzę powodzenia i dużo optymizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam drewno na dach - cena 700 zł bez różnicy jaka długość. Drzewo impregnowane - tanio czy drogo?

 

Czy ktoś posiada dobrą wiedzę na temat kominów. Chodzi mi o ceny!!!

 

Nadproża w stropexie - 50 zł na okno 150 cm. Wtedy nadproże ma 180 cm.

Pozdrawiam :)

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej anstak a może masz jakąś foteczkę swoich drzwiczek ? brzmi ciekawie a muszę jeszcze drzwi do garażu wstawić.

 

Drzwi są jeszcze nie zainstalowane, bo będą montowane razem z bramą garazową, ale można je obejrec na stronie:

 

http://www.kmt.com.pl/

 

Zaletą tych drzwi jest bardzo duza gama kolorow, jak na stalowe , no znalazlam tam mój ciemny orzech, których nie mogłam znaleźć u innych producentów. Wzornictwo oczywiscie uboższe niz przy drzwiach drewanianych, ale można coś ładnego dobrać z przeszkleniem

 

Na stronie są zdjecia, kolory, cena i dokładne wymiary każdych drzwi

Wielkie dzięki za namiar, nawet nieźle wyglądają, będę musiał podjechać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...