Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Czesc:)

ja na zupelnie innym etapie...nie udalo mi sie z moja wymarzona parterowka, bo powierzchnia zabudowy za duza :cry: no i siedzenie wieczorami nad poszukaniem nowego... stanelo na tym, ze daja mi razem 140m z garazem i udalo mi sie jakis projekt znalezc, no i dialam (czytaj czekam na decyzje o WZ). Pozniej, to czarna dziura...musze jakiegos rozdzkaza znalezc,zeby ztudni nie kopac 100 razy :lol: nie macie kogos sprawdzonego?

 

p.s. oczywiscie gratulacje dla wszystkich, ktorym udalo sie rozpoczac...te galopujace ceny mnie troche przerazaja

 

Pozdrawiam

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wlasnie do mnie dzownil rumcyk - zebral z miejsca gdzie mam wytyczony dom 60- 70 cm ziemi i okazalo sie ze jest ok nie jest tak zle 8)

 

jade sprawdzic mam nadzieje ze do 17 dojade - Marcin bedziesz ?

 

a jutro ok 12 umowilem sie z kierbudem na dzialce

 

dobra teraz musze szybko zorbic fundamenty i bede :D

 

modly o pogode juz sa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak, a Ty widzę masz projekt Archonu. Jeśli przerabiałeś, możesz polecić architekta i napisać +/- cenę ? No bo qrde nie wytrzymam, byłem wczoraj w drugim biurze arch. W pierwszym można zrobić wszystko, nawet nie zdążyłem powiedzieć co więc dziękuję. W drugim moja wiedza budowlana jest wyższa od ich wiedzy, a cena wg mnie kosmiczna. No poprostu masakra :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak, a Ty widzę masz projekt Archonu. Jeśli przerabiałeś, możesz polecić architekta i napisać +/- cenę ? No bo qrde nie wytrzymam, byłem wczoraj w drugim biurze arch. W pierwszym można zrobić wszystko, nawet nie zdążyłem powiedzieć co więc dziękuję. W drugim moja wiedza budowlana jest wyższa od ich wiedzy, a cena wg mnie kosmiczna. No poprostu masakra :evil:

 

Architekci uzależniają swoje ceny od ilości przeróbek i wielkości domu. Mój projekt adaptował architekt z Przeźmierowa. Wydaje mi się, że nie jest zbyt drogi ok. 900zl (miałam tylko kilka małych przeróbek) ale myślę, ze facet jest do dogadania. Niestety jest wooolnyyy. Ja czekałam miesiąc i musiałam go ostro "poganiać". Być może teraz ma mniej roboty i będzie szybciej.

 

Witam Wszystkich,

bo jeszcze się nie przywitałam, albo gdzieś tam moje przywitanie sobie jest :D

Jestem na etapie Starostwa (dzisiaj dowiozłam brakujące "uzgodnienie" zjazdu na drogę gminną) i czekam. Wciąż jednak mam cichutką nadzieję, że pogoda na początku grudnia będzie ładniutka ...i...może jakieś ... fundamenty się pojawią w tym roku :oops:

 

Pozdrowionka

wieczna optymistka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

bo jeszcze się nie przywitałam, albo gdzieś tam moje przywitanie sobie jest :D

Jestem na etapie Starostwa (dzisiaj dowiozłam brakujące "uzgodnienie" zjazdu na drogę gminną) i czekam. Wciąż jednak mam cichutką nadzieję, że pogoda na początku grudnia będzie ładniutka ...i...może jakieś ... fundamenty się pojawią w tym roku :oops:

 

Cześć Jolka! Podobno prawdziwa zima ma przyjść pod koniec grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak, a Ty widzę masz projekt Archonu. Jeśli przerabiałeś, możesz polecić architekta i napisać +/- cenę ? No bo qrde nie wytrzymam, byłem wczoraj w drugim biurze arch. W pierwszym można zrobić wszystko, nawet nie zdążyłem powiedzieć co więc dziękuję. W drugim moja wiedza budowlana jest wyższa od ich wiedzy, a cena wg mnie kosmiczna. No poprostu masakra :evil:

 

dom w winorosli projektowala barbara mendel z archonu

projekt kosztowal 1540 zl

ale naprawde to nie wiem o co tobie chodzi

qpujesz gotowca ktory sie tobie najbardziej podoba a pozniej adaptator robi wszelakie zmiany jakie chcesz - archon bez problemu daje takie pozwolenie

moj domek za bardzo nie bedzie podobny do orginalu !!!

 

polecam wejsc na strone wybrac i nawet przez net zamowic !!!

tak jest najszybciej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto budowal lub bedzie budowal fundamenty lawy nie w wykopie tylko za pomoca szalunku (chyba tak to sie nazywa )?

 

w zwiazku z niepewnoscia co sie kryje na mojej dzialce podjalem decyzje o wykopaniu wielkiego dolu na jakies 60-70 cm na calosci tam gdzie bedzie dom stal od poziomu 0 wytyczonego. Do dna dolu mam 125 (-132 w projekcie) okazalo sie ze nie jest zle dokopali sie do twardego podloza (jutro dokladnie to oceni kierbud )

ale teraz musze na lawe zrobic szalunki i zastanawiam sie czy nie odpuscic sobie budowania z kanoldow i wylac calosc betonem (nie wiem czy to taniej czy drozej - jeszcze nie liczylem ) tylko w takim razie bede potrzebowal szalunku na wysokosc 130-140 czy mozna to gdzies wynajac czy lepiej z plyt samemu robic a moze tylko zorbic szalunek na sama lawe a reszte budowac z kanoldow ??

prosze o opinie i pomoc w rozwiazaniu tego problemu - moze ktos ma doswiadczenie z sowjej budowy odnosnie szalunkow ?

dzieki z gory !

 

 

to pytanie dalem tez na grupie wlkp !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o opinie i pomoc w rozwiazaniu tego problemu - moze ktos ma doswiadczenie z sowjej budowy odnosnie szalunkow ?

dzieki z gory !

 

jesli chodzi o szalunki to ja lalem sciany fundamentowe w szalunkach poniewaz raz ze latwiej bylo mi je zrobic samemu niz murowac z kanoldow a dwa ze i tak mialem w projekcie wieniec na scianie fundamentowej wiec jakis tam szalunek musialbym robic

natomiast lawe lalem do gruntu ale to w sumie nie ma znaczenia

co do Twojej sytuacji to uwazam ze lepiej robote podzielic na 2 etapy tzn jednego dnia wylac lawe o odpowiedniej wysokosci i potem na tym wylac sciane nastepnego dnia czy tam za kilka dni mozesz uzyc tego samego szalunku wystarczy go troche poskracac i bedize gotowy ja szlaunek robilem kombinowany tzn plyta osb na wysokosc 62.5 cm (polowa plyty) i potem nad nia jeszcze 2 deski (sciana fundamentowa wysokosci 80 cm) sciany szalunku pomiedzy soba skrecilem pretami gwintowanymi umieszczonymi w rurce elektrycznej zeby je mozna bylo uzyc w dalszej czesci budowy i to tyle trzeba tylko mocno zrobic narozniki to lubia sie rozjechac jak sie wibruje

jakby jakies inne pytania to sluze swoim doswiadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiak

 

Może policz tak:

 

1.sprawdź objętość ścian, które chciałbyś zalać, a potem pomnóz to razy 230 złe netto za m3 betonu. Dolicz do tego płyty OSB i trochę roboty

 

2. policz powierzchnię ścian fundamentowych i w ten sposób będziesz wiedział ile potrzebujesz bloczków. U mnie bloczki to był koszt 1000 zł, murowanie 60 zł/m2, cement jakieś 150zł i żwir ok 300 zł

 

Kalkulator i heja, ale coś czuję, że beton z gruchy wyjdzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem z kierbudem na dzialce i sie troche zdziwil gleba - mowi ze bardzo dziwna jest!

W juz zrobionym wykopie chcialem zrobic jeszcze male wykopu probne i szpadla nie moglem wbic tak twardo nie udalo mi sie za bardzo nic wykopac bo bardziej skrobalem i odpadaly grudki dziwnej ziemi

nie wyglada to na torf ani nie jest to pisasek ani ziemia - jakas dziwna mieszanka

musze ta brylke pokaza geologowi (moze znacie kogos) i niech powie co to za dziadostwo

obok jest studnia dosc gleboka i lustro wody jest wyżej niz spod wykopu

a w wykopie ani sladu wody od (jak sie okazalo ) srody !!!

juz nic nie wiem moze ktos cos doradzi

 

 

brylka z wykopu

 

2 brylka

 

widok wykopu na zachod

 

widok wykopu na wschod

 

wykop1

 

wykop2

 

wykop3

 

widok wykopu na polnoc

 

widok na moje wykopy

 

 

 

 

a moze to jest jakis stary wysuszony torf ??

jest to koloru czarnego i jest dosc twarde (wydaje mi sie ze torf jest miekki )

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem z kierbudem na dzialce i sie troche zdziwil gleba - mowi ze bardzo dziwna jest!

W juz zrobionym wykopie chcialem zrobic jeszcze male wykopu probne i szpadla nie moglem wbic tak twardo nie udalo mi sie za bardzo nic wykopac bo bardziej skrobalem i odpadaly grudki dziwnej ziemi

nie wyglada to na torf ani nie jest to pisasek ani ziemia - jakas dziwna mieszanka

musze ta brylke pokaza geologowi (moze znacie kogos) i niech powie co to za dziadostwo

obok jest studnia dosc gleboka i lustro wody jest wyżej niz spod wykopu

a w wykopie ani sladu wody od (jak sie okazalo ) srody !!!

juz nic nie wiem moze ktos cos doradzi

a moze to jest jakis stary wysuszony torf ??

jest to koloru czarnego i jest dosc twarde (wydaje mi sie ze torf jest miekki )

 

Misiak, nie zazdroszczę ci i trzymam kciuki, zeby było ok

Sprawdź (zasięgnij języka u starszych mieszkańców) co tam kiedyś było, bo być może ktoś już coś tam kiedyś kopał i żeby zasypać nazwoził jakiegoś żużla itp.

Pozdrawiam

Jola

 

ale może to czarne złoto i zamiast w dom, to może w jakąś kopalnię węgla byś zainwestował? ... upsss...przepraszam za ten tekst, ale chyba jakoś łatwiej znosić trudności żartując z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak, ale zapodałeś foty, przy mojej prędkości neta po 15 minutach wszystko się nie załadowało.

 

ok juz zmieniam na linki - u mnie dziala blyskawicznie ;-)

 

 

 

A odnosnie gleby, zrób wykop, tam, gdzie jest ta ciemna.

 

wszedzie :( nawet tam gdzie jest glina pod 15-20 cm tej jest taka ziemia(wykop2) a co najlepsze zapomnij ze szpadel wbijesz twardo jak ......... nie udalo mi sie tam gdzie ta ziemia czarna nawet na 20 cm wykopac tam brakowalo kilofa (wykop1 i wykop3)

 

 

wszedzi jest tak twardo

 

a co jeszcze dziwne w studni lustro wody jest troche wyżej niz dol wykopu

i jak narazie (od srody) ani sladu wody w wykopie - dzisiaj chodzilem i nic sie do papci nie przylepilo - twardo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak, nie zazdroszczę ci i trzymam kciuki, zeby było ok

Sprawdź (zasięgnij języka u starszych mieszkańców) co tam kiedyś było, bo być może ktoś już coś tam kiedyś kopał i żeby zasypać nazwoził jakiegoś żużla itp.

 

dzieki, tez mam taka nadzieje ze bedzie wsio ok

 

Jak pokazalem babci fotke i opisalem jak to wyglada stwierdzila (ponoc to ma jakas nazwe) ze chyba domysla sie co to jest - mowi ze jak swoj dom budowali i jak dziadek kopal innym studnie i trafiali na ten "piasek" to ponoc mieli przegwizdane nie do ukopania kilofami jak z weglem musieli sie z tym obchodzic dopiero pod ta powloka byla woda i piasek

 

mam nadzieje ze nie jest to zle i ze domek mozna na tym postawic :(

 

ale może to czarne złoto i zamiast w dom, to może w jakąś kopalnię węgla byś zainwestował? ... upsss...przepraszam za ten tekst, ale chyba jakoś łatwiej znosić trudności żartując z nich

 

tez tak myslalem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...