Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Swojego czasu kupiliśmy bloczki w Pajo - jakość ok. Cena w lutym 2,30/szt + Vat.

W najblizszym czasie chce kupic styropian na posadzki. Analizował ktoś jaki, jakiej firmy? Mam na myśli polecany styropian w kropki, czy to tylko marketing? :roll: O cenę wolę nie pytać, ale i tak pytam :D

witam ja kupiłam wczoraj styropian 5-1m3 214 zł ,10-1m3 214zł ceny brutto w big-bud borówiec pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem bloczki M6 z Dory/Buk.

Cena 2.05 netto + transport 40pln.

Fakt, że brałem również gruchę ale łącznie oferta atrakcyjna.

 

Co do stropów to kupiłem płyty kanałowe w firmie P. Szczepaniaka/Miedzychód.

Strop kosztował mnie 43pln netto m2 + 500pln transport + 400pln dźwig...

 

Jeżeli ktoś chce mam być może ostatnie ciężarówki Porotonu z Wienerbergera (to samo co Porotherm tylko z niemieckich cegielni /11szt. m2/ ) z dostawą na koniec kwietnia w cenie 9.50pln brutto - wliczona dostawa i bezzwrotne palety.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany mój nr. 512463194

 

pozdrawiam

Cappo.

 

ps.

na zamówienie mogę zorganizować Ytong i inne materiały ścienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak nawiązując do wyceny domu za pół miliona, mam kilka pytań do tych co już mają za sobą wybór ekipy. Właśnie dostałem plany od mojego architekta i mogę konkretnie szukać ekipy która wybuduje mój domek. I tutaj moja prośba/pytanie. Czy moglibyście podesłać mi na priva namiary do ekip które robiły w wam wyceny? Wiem , że takie namiary pojawiły się gdzieś "po drodze" , ale biorąc pod uwagę , że formu ma już 50 stron to trudno mi to znaleźć.

Potrzebuję ekipę na wrzesień (+/- 1 miesiąc) więc te ekipy które aktualnie u Was budują pewnie już do tego czasu juz skończą. Na pewno macie też namiary na ekipy z których nie skorzystaliście. Ja będę budował w Lusowie więc interesują mnie raczej ekipy z zachodu Poznania. Na razie efekty mojego poszukiwania ekipy są raczej mizerne. Jeden facet powiedział, że zrobi mi wycenę , ale weźmie za to 300 PLN :o , inny facet zaśpiewał za moją chatkę za samą robociznę stanu surowego 51 tyś netto (oczywiście koparke i beton z gruchy ja organizuję). Wydaje mi się, że za domek o powierzchni użytkowej 135 m2 (całkowita 174m2 w tym garaz 21) to "trochę" dużo. Faktem jest , że cena jest podana razem z połozeniem więźby i dachówki, ale projektując dom robiłem wszystko (a raczej mój architekt), aby dom był w miarę możliwości prosty i tani w budowie.

Poratujcie namiarami na "normalnych" wykonawców. please ...

Acha, i jeszcze kwestia kosztorysu. Macie jakieś namiary na kosztorysantów którzy zrobią mi kosztorys budowy dla banku na potrzeby kredytu ? Oczywiście najlepiej na tanich kosztorysantów :D Czy dzisiaj można jeszcze używać słowa TANIE w odniesieniu do budowlanki ? ...

Pozdrawiam

 

T.

 

witam

mysle ze ta cena bardzo "normalna" na ta chwile

jak masz w tym wiezbe i dachowke to tanio

ja mam tez domek 135 mk i pod dach (sama murarka ) cena z zeszlego roku 26 000 netto a gdzie jeszcze cena wiezby i dachowki

 

przy tym co sie dzieje mysle ze nie ma co wybrzydzać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak nawiązując do wyceny domu za pół miliona, mam kilka pytań do tych co już mają za sobą wybór ekipy. Właśnie dostałem plany od mojego architekta i mogę konkretnie szukać ekipy która wybuduje mój domek. I tutaj moja prośba/pytanie. Czy moglibyście podesłać mi na priva namiary do ekip które robiły w wam wyceny? Wiem , że takie namiary pojawiły się gdzieś "po drodze" , ale biorąc pod uwagę , że formu ma już 50 stron to trudno mi to znaleźć.

Potrzebuję ekipę na wrzesień (+/- 1 miesiąc) więc te ekipy które aktualnie u Was budują pewnie już do tego czasu juz skończą. Na pewno macie też namiary na ekipy z których nie skorzystaliście. Ja będę budował w Lusowie więc interesują mnie raczej ekipy z zachodu Poznania. Na razie efekty mojego poszukiwania ekipy są raczej mizerne. Jeden facet powiedział, że zrobi mi wycenę , ale weźmie za to 300 PLN :o , inny facet zaśpiewał za moją chatkę za samą robociznę stanu surowego 51 tyś netto (oczywiście koparke i beton z gruchy ja organizuję). Wydaje mi się, że za domek o powierzchni użytkowej 135 m2 (całkowita 174m2 w tym garaz 21) to "trochę" dużo. Faktem jest , że cena jest podana razem z połozeniem więźby i dachówki, ale projektując dom robiłem wszystko (a raczej mój architekt), aby dom był w miarę możliwości prosty i tani w budowie.

Poratujcie namiarami na "normalnych" wykonawców. please ...

Acha, i jeszcze kwestia kosztorysu. Macie jakieś namiary na kosztorysantów którzy zrobią mi kosztorys budowy dla banku na potrzeby kredytu ? Oczywiście najlepiej na tanich kosztorysantów :D Czy dzisiaj można jeszcze używać słowa TANIE w odniesieniu do budowlanki ? ...

Pozdrawiam

 

T.

ja cię nie poratuję bo jeszcze normalnych nie poznałam w Poznaniu.

a o prosbe o namiary tez się podczepię

Mi za wycenę jeden z wykonawcow żadał 500 zł, ale sie nie skusiłam, Drugi robi mi wycynę juz drugi tydzień i nie odbiera telefonow więc skoro taki początek wspołpracy to tez juz mu dziękuje.

Ja będę budować w Chybach więc ta strona Poznania też dla mnie jak najbardziej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam

mysle ze ta cena bardzo "normalna" na ta chwile

jak masz w tym wiezbe i dachowke to tanio

ja mam tez domek 135 mk i pod dach (sama murarka ) cena z zeszlego roku 26 000 netto a gdzie jeszcze cena wiezby i dachowki

 

przy tym co sie dzieje mysle ze nie ma co wybrzydzać :(

 

No własnie, zastanawiam się ile jest jest warta ta robocizna za dach (dach 166 m2 bez żadnych wykuszy, lukarn, kafrów itp). Facet dał mi cenę 51 t. za całość, a z tego co gadam z innymi to raczej dachu nie robia i trzeba szukać dodatkowej ekipy. Oczywiście mam w tym położenie więźby i dachówki, ale materiał muszę kupić sam. Może ktoś się orientuje ile musiałbym zapłacić za robociznę za dach 166m2. dach w kształcie litery L z trzema szczytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem bloczki M6 z Dory/Buk.

Cena 2.05 netto + transport 40pln.

Fakt, że brałem również gruchę ale łącznie oferta atrakcyjna.

 

Co do stropów to kupiłem płyty kanałowe w firmie P. Szczepaniaka/Miedzychód.

Strop kosztował mnie 43pln netto m2 + 500pln transport + 400pln dźwig...

 

Jeżeli ktoś chce mam być może ostatnie ciężarówki Porotonu z Wienerbergera (to samo co Porotherm tylko z niemieckich cegielni /11szt. m2/ ) z dostawą na koniec kwietnia w cenie 9.50pln brutto - wliczona dostawa i bezzwrotne palety.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany mój nr. 512463194

 

pozdrawiam

Cappo.

 

ps.

na zamówienie mogę zorganizować Ytong i inne materiały ścienne

 

kiedy brales bo dzisiaj chcieli 2,50 i to pod warunkiem ze bede bral od nich beton !!! i liczyli sobie 150 zl transport a mi wyjda 2 ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja pierdziele zachcialo mi sie budowy :(

z jednym problemem sie uporalem to nastepny sie pojawiaja

 

A co Ty myślałeś? Że lekko będzie :wink:

 

no wlasnie tak myslalem :wink:

 

byl problem z gruntami za wielka kase prawie sie pozbylem problemu a tu znowu problemy :(

 

teraz juz wiem co maial na mysli mój kuzyn o ktorym pisalem wczesniej ze 2 raz juz by sie nie budował

a on naprawdę szybko i łatwo poszedł z tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po dłuższej przerwie ( niestety nasz komp pada i rusza w systemie 24 h postój /praca) :evil:

Tak jak pisałem RUSZYLIŚMY 16.04.2007 o godz 8.00 z budową NASZEGO DOMKU !!!!!! :D :D :D

Nasze hasło Podaj cegłę jest chyba do zmiany na ZDOBĄDŹ CEGŁĘ pełną 150

graniczy z cudem :cry: nie wspominając o CENACH ... :evil: :roll: :-?

pozdrawiamy wszystkich FORUMOWICZÓW :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

:D :D :D

 

MISIAK : odnośnie cen my płacimy za bloczki 2,35 +VAT oraz bierzemy jednocześnie bet. towarowy ( w zależności od warunków z pompą lub same gruszki) z PAJO w LUBONIU Za transport przy zakupach cało samochodowych nic nam nie doliczają :D :p :D mamy blisko ok 9 km na naszą działkę ale musi iść całe auto zamówione 8 dni naprzód

Przećwiczyłem to w tym tygodniu dokładnie

dzwonią potwierdzają odbiór ( oczywiście zaliczka wpłacona )

HARMONOGRAM = PLAN ZADAŃ ( konsultowany z Pierwszą Księgowa tfu... tzn z Moją Połowica w tym momencie tylko fajkuję i płacę i :cry: :cry: :cry:

Ale cóż

DZIŚ ZALAŁEM FUNDAMENTY :D :o :D

Jak pójdzie dalej zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekwy jestem tylko co zrobie ludzie ktorzy dostali kredyt w zeszlym roku a w tym kontynuuja budowe? przeciez nie starczy im na wykonczenie moim zdaniem

No właśnie ja jestem takim człowieczkiem, który brał kredyt w tamtym roku :( i nie starczy :(

Więc teraz załatwiamy nową wycenę (kasa :(), nowe papierzyska i zaświadczenia i zwiększamy kredyt :(. Dobrze, że możemy, męzowi trochę sie polepszyło w pracy. Bankowi trzeba odddać, że chce nam powiększyć kredyt na tych samych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...