Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale naprawde to nie wiem o co tobie chodzi

qpujesz gotowca ktory sie tobie najbardziej podoba a pozniej adaptator robi wszelakie zmiany jakie chcesz - archon bez problemu daje takie pozwolenie

moj domek za bardzo nie bedzie podobny do orginalu !!!

 

polecam wejsc na strone wybrac i nawet przez net zamowic !!!

tak jest najszybciej !!!

Ja to wszystko wiem 8)

Biuro w którym byłem stwierdziło np. że potrzebuję komin do pieca gazowego z komorą zamkniętą, do którego na 100% mieć nie muszę (a chcę wentylację mechaniczną więc komin z kanałami wentylacyjnymi mi nie jest potrzebny i chcę go zlikwidować). Inny przykład to, że nie można elewacji na ocieplenie ze styropianu położyć płytek klinkierowych, a sporo projektów np. Archonu tak ma. Zamiast balkonu nad wykuszem chcę tylko daszek - wymazanie kawałka płyty betonowej to 200pln, a rysunku dachu i tak nie dostanę. Kwiatków więcej więc rezygnuję i szukam dalej ale też nie chcę zapłacić nie wiadomo ile. Teraz jaśniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mice

 

Ja w moim projekcie też dokonywałam kilku przeróbek ale niezbyt dużych - zmieniłam wymiary kilku okien + też zrezygnowałam z balkonu nad wykuszem na rzecz daszka - do tego robilam jednoczesnie adaptację garażu, gdzie przesuwalam okna i drzwi. Za samą standardową adaptację + wrysowanie tego wszystkiego na mapkę (plan zagospodarowania przestrzeni) + przygotowanie kompletnej dokumentacji do pozwolenia na budowę mój architekt wziął 900 zł + VAT. Za wyżej opisane zmiany 200 zł + VAT (VAT jest umowny, tzn. trochę można na nim zaoszczędzić :wink: ) Fakt, że daszem zbyt szczegółowo rozrysowany nie został, ale dobra ekipa budowlana sobie z tym poradzi. Co do płytek klinkierowych - nie bardzo rozumiem w czym problem - tego zdaje się nie musisz mieć w projekcie, rodzaj materiału na ocieplenie oraz materiał na elewację możesz zmienić w trakcie budowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mice

Fakt, że daszem zbyt szczegółowo rozrysowany nie został, ale dobra ekipa budowlana sobie z tym poradzi.

No tak, ale skoro ekipy potrafią mury krzywo postwić to tym bardziej daszek, a bez rysunku ciężko będzie mi ich sprawdzić z miarą i poziomicą

 

Co do płytek klinkierowych - nie bardzo rozumiem w czym problem - tego zdaje się nie musisz mieć w projekcie, rodzaj materiału na ocieplenie oraz materiał na elewację możesz zmienić w trakcie budowy.

Wiem, że to nie kwestia projektu ale ... chodzi o to, że wg jednego z producentów max wysokość płytek na styropianie to 2,8m i to tylko w przypadku mocowania styropianu specjalnymi kotwami. Więc spytałem się w biurze, czy da się to zrobić, odpowiedź, że tak ale albo jak ścianę 3W :roll: albo stosując specjalne mocowania ze stali nierdzewnej dla każdego poziomu płytek, czyli koszty zaj....te :o Widzę, że w projektach gotowych są takie rozwiązania, więc sobie zadzwoniłem do Archonu, a tam stwierdzili, że jestem pierwszy którym ma taki problem ale nie dostałem informacji jak to zaprojektowali i sami nie są już pewni. Mają poniedziałek/wtorek dzwonić po konsultacjach z producentem płytek klinkierowych :wink:

I jeszcze jedno, jeśli elewacja zmieni mi wymiary obrysu budynku to już musi zrobić architekt, czyli ocieplenie np. 10cm grubsze czy ściana 3W to robota dla architekta (przynajmniej tak mnie architekt poinformował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem 8)

Biuro w którym byłem stwierdziło np. że potrzebuję komin do pieca gazowego z komorą zamkniętą, do którego na 100% mieć nie muszę (a chcę wentylację mechaniczną więc komin z kanałami wentylacyjnymi mi nie jest potrzebny i chcę go zlikwidować). Inny przykład to, że nie można elewacji na ocieplenie ze styropianu położyć płytek klinkierowych, a sporo projektów np. Archonu tak ma. Zamiast balkonu nad wykuszem chcę tylko daszek - wymazanie kawałka płyty betonowej to 200pln, a rysunku dachu i tak nie dostanę. Kwiatków więcej więc rezygnuję i szukam dalej ale też nie chcę zapłacić nie wiadomo ile. Teraz jaśniej ?

\

 

qrde ja takimi " pierdolami" mowiac szczerze sie nie przejmowalem (a moze powinienem :( )

Mice powiem tak jak ja wybralem projekt (jako zielony)

najpierw wertowalem tysiace projektow gdzie podstawowym kryterium wyszukiwania byly

 

m2 - do 140 m2 (najpierw chcialem domek z 160 m2 sam dol z mozliwoscia adaptacji gory- ale doszedlem do wniosku ze za duzy )

 

dach kopertowy (bo taki mi sie podoba) z pokojami i sypialnia na poddaszu (oczywiscie garderoba tez miala byc)

 

kotlownia - bo majac gaz (idzie w drodze)ti i taj nie chce - bo ceny w gore wybralem wiec piec proekologiczny na ekogroszek

 

wyglad byl na 4 miejscu - domek mial byc w miare prosty bez udziwnien typu balkony - lukarny (dlatego w moim to zlikwidowalem) itp.....

 

projekt qpilem na kwiatowej i jedyne co chcialem zeby pani potwierdzila czy w dobre strony swiata domek ma pomieszczenia poukladane

chcialem tak

kuchnia od wschodu

jadalnia i salon - poludnie, zachod

nie chcialem sypialni od wschodu bo lubie pospac a budzace slonce wpadajace przez okna polaciowe jest bardzo wnerwiajace

 

pani potwierdzila ze wlasciwy wybralismy projekt co do kier. swiata

 

poszukalem goscia w necie co juz ten domek wybudowal - w Gdyni i po umowieniu udalem sie na ogledziny (zupelnie inaczej to wyglada na projekcie a inaczej w live )

 

na miejscu ustalilem co chce zlikwidowac a zlikwidowalem min.

lukarne z balkonem (bo po co mi balkonik 1 m jak mam duza dzialke i bede mial taras- szkoda kasy a i sasiadow nie chce podgladac co robia ;-) )

wneke w jadalni - taki ala mini tarasik 1 m na 1,5 m dlatego ze i tak byl za maly a chce w ogrodzie miec taka altanke

 

dorobilem drzwi do kotlowni z zew.

zlikwidowalem 2 wyjscie na taras i pare okien

za to zaplacilem u adaptacji 1000 zl na kwiatowej chcieli 1300

w cene adaptacji wchodzilo - uzgodnienie wjazdu na dzialke, i zalatwienie w starostiwe pozwolenia

 

a odnosnie wentylacji (jak koszty na to pozwola to tez bedzie mechaniczna- w projekcie normalne kominy wentylacyjne)to jeszcze sie zastanawiam a ew. zmiany zrobi sie wpisem do dziennika budowy wiec mysle ze nie ma co za bardzo na wstepie sobie tym golowy zawracac

a tym bardziej plytkami klinkierowymi ;)

napisalem do archonu o sporo zmian i jednoczesnie przeprosilem ze dom ktory wybuduje juz nie bedzie przypominal za bardzo winorosli ;)

na wszystko sie zgodzili

 

a takie tam duperelki jak scianki dzialowe czy lukswery w garazu zamiast okien nawet adaptator nie zmienial - powiedzial ze to sie zalatwi wpisem do dziennika albo wcale ;)

 

 

a wtopy w projektach nie tylko archonu sa i to niezle

np. byl projekt gdzie ubikacja byla na scianie kolankowej na wysokosci gdzies 150 wiec facet mogl sobie tylko po kobiecemu zalatwic potrzeby ;)

albo wanna narozna przy scianie kolankowej - zapomnij ze wyjdziesz wyprostowany z takiej wanny

o jeszcze jedno co mi sie przypomnialo bo bylem zainteresowany tez takim projektem co byla kotlownia z garazem ale komin byl w garazu a nie w kotlowni - do gazowego to nie ma probemu ale do pieca zwyklego juz byl problem, zastanawialem sie co to za kotlownia bez komina a piecyk gazowy to mozna nawet w garazu lub lazience powiesic

na forum jest sporo wylapanch kuch w roznych projektach

wazne zeby miec dobrego kierbuda co dopilnuje i w miare szybko wylapie takie wpadki

 

 

a i jeszcze jedno zmiany te moj adaptator robil za pomoca kolorowego ksero, korektora i czerwonego cienkopisu

dachowke w miejscu likwidowanej lukarny mysle ze lepiej namalowalby moj syn co chodzi do przedszkola nie mowiac o drzwiach i oknach

a co najlepsze przed zawiezieniem projektu do starostwa przyjechal mi pokazac ostateczna wersje - potwierdzilem i pojechal ja zlozyc

a ja po 1 h i po przeanalizowaniu stwierdzilem ze wszystko zmienil ale o najwazniejszym zapomnial zmienic fundamenty (z likwidowanej wneki w jadalni) zadzownilem najpierw powiedzial ze to niewazne a pozniej jednak ze to wazne i dobrze ze to wylapalem bo napewno bedzie do poprawki

- i ostatecznie i tak nie zmienil bo zapomnial ale na szczescie w starostwie na 1 strone nie zwracali uwagi ;)

 

az mi nie chce sie wiezyc ze to robil przez 1 miesiac - mysle ze mi te zmiany zajelyby nie wiecej niz 1 h (nic tam nie przeliczal- oni sie tego boja strasznie -tak samo jak na kwiatowej )

 

 

ot to cala moja historia z projektem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale skoro ekipy potrafią mury krzywo postwić to tym bardziej daszek, a bez rysunku ciężko będzie mi ich sprawdzić z miarą i poziomicą

 

moga krzywo postawic nawet jak beda mieli na projekcie -

mysle ze to wszysto zalezy od umiejetnosci samych wykonawcow jak i wiedzy kierbuda

 

jeszcze jedno w moim dlugim opowiadaniu nie napisalem ze zmieniam kat daszku nad wejsciem z 35 stopni do 42 i zamiast pustej przeszczeni robie male pomieszczenie polaczone z lazienka na poddaszu

oczywiscie tez tego nie mam w projekcie a adaptator stwierdzil ze jak ustale z tymi co beda wiezbe kladli to tak mi zrobia a zmiane uwieczni sie wpisem do dziennika !!!!

 

Wiem, że to nie kwestia projektu ale ... chodzi o to, że wg jednego z producentów max wysokość płytek na styropianie to 2,8m i to tylko w przypadku mocowania styropianu specjalnymi kotwami. Więc spytałem się w biurze, czy da się to zrobić, odpowiedź, że tak ale albo jak ścianę 3W :roll: albo stosując specjalne mocowania ze stali nierdzewnej dla każdego poziomu płytek, czyli koszty zaj....te :o Widzę, że w projektach gotowych są takie rozwiązania, więc sobie zadzwoniłem do Archonu, a tam stwierdzili, że jestem pierwszy którym ma taki problem ale nie dostałem informacji jak to zaprojektowali i sami nie są już pewni. Mają poniedziałek/wtorek dzwonić po konsultacjach z producentem płytek klinkierowych :wink:

I jeszcze jedno, jeśli elewacja zmieni mi wymiary obrysu budynku to już musi zrobić architekt, czyli ocieplenie np. 10cm grubsze czy ściana 3W to robota dla architekta (przynajmniej tak mnie architekt poinformował)

 

ja w projekcie mam sciane fundamentowa lana a bede chyba robil z bloczkow

w projekcie sciany mam z porotermu 24 + styropian a bede mial (chyba) z ytongu jednowarstwowa 36 lub 40 bez lub jeszcze z dodatkowym ociepleniem ( to juz od funduszy zalezy)

i naprawde takimi sprawami mysle ze nie ma co sie przejmowac na etapie

adaptacji bo nawet jak uzgodnisz z adaptatorem ze bedziesz budowal z tego a live moze okazac sie ze juz danego towaru na rynku nie bedzie albo zechcesz budowac np. z ytongu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie kwestia projektu ale ... chodzi o to, że wg jednego z producentów max wysokość płytek na styropianie to 2,8m i to tylko w przypadku mocowania styropianu specjalnymi kotwami. Więc spytałem się w biurze, czy da się to zrobić, odpowiedź, że tak ale albo jak ścianę 3W :roll: albo stosując specjalne mocowania ze stali nierdzewnej dla każdego poziomu płytek, czyli koszty zaj....te :o Widzę, że w projektach gotowych są takie rozwiązania, więc sobie zadzwoniłem do Archonu, a tam stwierdzili, że jestem pierwszy którym ma taki problem ale nie dostałem informacji jak to zaprojektowali i sami nie są już pewni. Mają poniedziałek/wtorek dzwonić po konsultacjach z producentem płytek klinkierowych :wink:

I jeszcze jedno, jeśli elewacja zmieni mi wymiary obrysu budynku to już musi zrobić architekt, czyli ocieplenie np. 10cm grubsze czy ściana 3W to robota dla architekta (przynajmniej tak mnie architekt poinformował)

Pamiętaj że architekci są tylko teoretykami - wizualizacje robią tak, żeby z zewnątrz było ładnie, nie wgłębiając się czy dany materiał może w taki sposób być użyty - w tej kwestii najlepiej skonsultować się albo z producentem albo z ekipą, która domek będzie budować. Jeżeli okaże się konieczne powiększenie wymiarów budynku myślę, że będzie taniej jeśli zlecisz wykonanie adaptacji powiększającej tylko obrys budynku bez zmiany technologii budowy ściany - bo jeżeli zmiana technologii będzie miała być naniesiona na projekt architekt będzie musiał zamieścić całą masę wyliczeń, za które słono sobie policzy. Tak jak ktoś już wspomniał - nie warto inwestować dużej kwoty w adaptację projektu bo i tak wszystko wychodzi "w praniu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

Mamy zamiar zacząć budowę w marcu. Działka w Poznaniu- Zieliniec.

Kupiliśmy gotowca z Archonu. Również mamy pewne doświadczenia z f. Dom projekt. Składali naszą dokumentację po adaptacji i troche się boję że coś sknocili :(

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie Dom w Rododendronach 5?

Pozdrawiam i mam nadzieję że będziemy się wspierać i pomagać sobie.

wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie Dom w Rododendronach 5?

Pozdrawiam i mam nadzieję że będziemy się wspierać i pomagać sobie.

wink:

ten domek budują rodzice moich przyjaciół w Szczytnikach, jak chcesz narysuję Tobie mapkę jak tam dojechać :) Oni mają m.in. garaż przerobiony na podwójny i wjazd z boku do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

Mamy zamiar zacząć budowę w marcu. Działka w Poznaniu- Zieliniec.

Kupiliśmy gotowca z Archonu. Również mamy pewne doświadczenia z f. Dom projekt. Składali naszą dokumentację po adaptacji i troche się boję że coś sknocili :(

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie Dom w Rododendronach 5?

Pozdrawiam i mam nadzieję że będziemy się wspierać i pomagać sobie.

wink:

 

Cześć Atka13, witamy w grupie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulga odsetkowa nie mówi nic o rodzaju waluty w kredycie,

natomiast planowane jest wprowadzenie w życie ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Dzięki ustawie kupujący mieszkanie lub budujący dom na kredyt przez osiem lat spłaty kredytu, będą mogli płacić mniej niż połowę należnych odsetek. Ta dopłata ma dotyczyć tylko kredytów złotowych i na mieszkania o powierzchni nie większej niż 75 metrów kwadratowych, a w przypadku domu - do 140 metrów kwadratowych. Oprócz tego będą też ograniczenia, dotyczące ceny metra kwadratowego

 

 

Witam wszystkich nowych na forum, to już niezła grupa się zrobiła.

Pozdrawiam Krys1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haloooo!!! witamy wszystkich! my także rozpoczynamy w 2007 ale dopiero w sierpniu....mamy wiec jeszcze sporo czasu na załatwienie papierków. rozglądamy się za dobrym i tanim architektem, który zrobi nam adaptacje i kilka przerubek w domku w morelach z archonu(może macie jakieś namiary? czekamy:)) działeczka czeka na nas w szczytnikach na zielonym wzgórzu :lol: .

pozdrawiamy przyszłych sąsiadów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haloooo!!! witamy wszystkich! my także rozpoczynamy w 2007 ale dopiero w sierpniu....mamy wiec jeszcze sporo czasu na załatwienie papierków. rozglądamy się za dobrym i tanim architektem, który zrobi nam adaptacje i kilka przerubek w domku w morelach z archonu(może macie jakieś namiary? czekamy:)) działeczka czeka na nas w szczytnikach na zielonym wzgórzu :lol: .

pozdrawiamy przyszłych sąsiadów:)

Witam przyszłych sąsiadów 8) gdzie to osiedle jest bo w Szczytnikach raczej płasko :lol:

Też szukam kogoś taniego i kompetentnego ale z tym ciężko.= :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy budowac etapami z czego pierwszy zerowy od poczatku do konca chcemy powierzyc firmie i tu pojawia sie pytanko: czy ktos moze nas oswiecic i powiedziec ile za ta przyjemnosc zaplacimy? :roll:

Możesz zapłacić 4k, 8k a nawet 15k pln za robociznę wszystko zalezy od firmy, technologii i jakości wykonania. Bez projektu w ręce i rozmowy z firmą nikt tego nie powie, chyba, że użyje szklanej kuli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...