Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

 

Rozmawiałem ostatnio z kilkoma ekipami i faktycznie od ubiegłego roku zaczęły sie pojawiać kwoty rzędu 100-300 zł za wycenę.

Pytałem sie o co w tym chodzi, aż w końcu jeden facet mi powiedział, że on ma tego serdecznie dość - bo zamiast budować to siedzi i klepie te wyceny - średnio, kompleksowy kosztorys zajmuje mu ok. 12-16 godzin (wraz z materiałami) - bo ze względu na podwyżki cen mat. musi non stop dowiadywać sie o nowe ceny i prognozy.

Na ok. 12-15 wycen dostaje 1 "dużą" robotę...

 

A ludzie biorą 5-6 wycen i poźniej kombinują by brać najtańszych - jedna ekipa robi fundamenty, druga stawia ściany, trzecia strop itd. No a wycene trzeba zobic na całość.

Tak więc częściowo rozumiem te żądania kasy za wycenę - co nie znaczy, że mi sie to podoba....

pzdr

 

ps. sam płaciłem za wycenę :( Ale najpierw uzgodniłem czy mają możliwości budować, materiały, terminy, sprawdziłem ich "na rynku" itp. w ciemno nie ma co strzelać...

 

Rozumiem, że jak ktoś chce wycenę pod stan deweloperski, to może to zająć dużo pracy, i tutaj się zgodzę, że za to można zapłacić. Ale w przeważającej części ludzie pytają tylko o wybudowanie stanu surowego- samą robotę. I to nie jest jakoś bardzo skomplikowane, żeby podać rząd wielkości. Zawsze trzeba się trochę pomęczyć, żeby był z tego chlebek. Handlowcy w naszej firmie jeżdżą po całym kraju i składają oferty na pojazdy które sprzedajemy. Tracą na to dużo czasu, papieru i pieniędzy na pokonywanie bezsensownych kilometrów. Jednak jeden na kilku coś kupi. Wg obecnych tenedencji w budowlance, też powinni za każdą ofertę kasować siano?

 

 

Brzydlak, zobaczymy jak przyjdzie do zamawiania okien, i w każdym miejscu gdzie zapytasz o cenę skasują ciebie stówkę :lol:

 

A teraz EOT - zaśmiecamy wątek.

 

Bikreus - ta Magnumka w avatarze to z powodu jakiegoś hobby, czy jesteś z tej branży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Handlowcy w naszej firmie jeżdżą po całym kraju i składają oferty na pojazdy które sprzedajemy. Tracą na to dużo czasu, papieru i pieniędzy na pokonywanie bezsensownych kilometrów. Jednak jeden na kilku coś kupi. Wg obecnych tenedencji w budowlance, też powinni za każdą ofertę kasować siano?

 

Tyle, że auta trzeba "wciskać" - podaż przewyższa popyt.

W budowlance mamy odwrotną sytuację.Dobrych ekip mało, chętnych na budowę dużo.

No i najgorsze jest to, że dobrych i w miarę tanich ekip juz nie ma :(

 

A teraz EOT - zaśmiecamy wątek.

Bikreus- ta Magnumka w avatarze to z powodu jakiegoś hobby, czy jesteś z tej branży?

 

Jak najbardziej z branży :)

Z tym, że akurat magnumek nie lubie - tak sobie z przekory wstawiłem 8)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tyle, że auta trzeba "wciskać" - podaż przewyższa popyt.

W budowlance mamy odwrotną sytuację.Dobrych ekip mało, chętnych na budowę dużo.

No i najgorsze jest to, że dobrych i w miarę tanich ekip juz nie ma :(

Co prawda, to prawda.

Jak najbardziej z branży :)

Z tym, że akurat magnumek nie lubie - tak sobie z przekory wstawiłem 8)

pzdr

Oooo! Ja robię w naczepach. Ty transport, czy jakiś diler ciężarówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyjdzie w końcu taki czas, że ta koniunktura przysiądzie i zrobi lekki porządek.

 

Moim zdaniem nie przysiadzie, bedzie tak przez nastepne 5 latek moze i duzej

W koncu stanie podbijanie cen bo juz naprawde nikt nie bedzie mukla placic takich pieniedzy

No kraj sie pochorowal - zeby w hurtowni nie wiedzieli jaka bedzie cena worka cementu w poniedzialek - nie wiedza dowiedza sie jak przyjedzie transport - noz kurde przez weekend zdrozeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, ja bym nawet byla gotowa zapłacic za ta wycenę ale nie 500 zł To mimo wszystko absurd. To ja zapłacę gościowi te kasę a on mi poda wycenę z księzyca, tak jakten ostatni i co, mam płacić następnym kolejnym firmom aż trafię na tę właściwą?Bo jeśli gośc siedzi i tylko klepie te wyceny i nic z tego nie wychodzi to może sygnał że te wyceny sa za wysokie.Mając doświadczenie w wycenianiu przecież moze podac orientacyjna cene w widełkach i jesli mi ona odpowiada , robic wycenę szczegołowa do umowy.Tez sie nigdy nie spotkałam z sytuacją aby to klient miał płacic za wycenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem nie przysiadzie, bedzie tak przez nastepne 5 latek moze i duzej

W koncu stanie podbijanie cen bo juz naprawde nikt nie bedzie mukla placic takich pieniedzy

No kraj sie pochorowal - zeby w hurtowni nie wiedzieli jaka bedzie cena worka cementu w poniedzialek - nie wiedza dowiedza sie jak przyjedzie transport - noz kurde przez weekend zdrozeje.

 

Bardziej chodziło m i o to, że rynek wyreguluje to co się dzieje. Import spowoduje, ze przestanie brakowac materiałów, a tym samym ceny przestaną skakać z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu kupiliśmy bloczki w Pajo - jakość ok. Cena w lutym 2,30/szt + Vat.

W najblizszym czasie chce kupic styropian na posadzki. Analizował ktoś jaki, jakiej firmy? Mam na myśli polecany styropian w kropki, czy to tylko marketing? :roll: O cenę wolę nie pytać, ale i tak pytam :D

witam ja kupiłam wczoraj styropian 5-1m3 214 zł ,10-1m3 214zł ceny brutto w big-bud borówiec pozdrawiam

 

 

cena za termo organice silver na podlogi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby robic kosztorys do banku to chyba trzeba miec uprawnienia do wyceny nieruchomosci ale moze sie myle

 

Chiba nie. Kosztorys dla banku, w którym składamy wniosek, przygotowaliśmy z wykonawcą w ciągu 15 minut przy kawie. Wg zapewnień pani z banku taki kosztortys ma znaczenie pomocnicze (mówi że z luzem traktują np. terminy do wypłaty transz, zobazymy jak to będzie w praktyce :-?

 

U nas chodziło o to, by broń Boże np. nie umieścić w kosztorysie elementu co do którego nie będziemy pewni, czy w ogóle będzie realizowany. A cała reszta - orientacyjnie. Zresztą to logiczne - jakoś nie wyobrażam sobie że przed budową ktoś wie ile za rok wyda na zakup płytek czy komandory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...