Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Ja kupiłem Prodach cementową. Kupiłem, bo w 90-latach taką samą kupił ojciec na swój dom. Do dziś nic się z nią nie dzieje, nie odbarwia się, nie pęka, czy co tam jeszcze może być. Kształ taki sam jak któryś tam Braas. Pewnie dla innych nie ma to żadnego znaczenia, ale to całkowicie polska firma. Akurat u mnie się to lliczy :D

 

Dzięki Marzin za opinię. Pewnie - jak jest taka sama, kosztuje nieco mniej i na dodatek "miejscowa" to po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hi,

dostałem wycenę na budowę stanu surowego otwartego. Łączna kwota to 35,7 tyś PLN netto. Spodziewałem się nieco mniej (powiedzmy ok. 30 t. PLN). Mógłby ktoś rzucić okiem na tą moją wycenę i doradzić mi gdzie mogę trochę zbić cenę. Mogę podesłać na priva wycenę wraz z ogólnymi rzutami i przekrojami domu.

Generalnie domek wygląda tak. Bryła w kształcie litery L. Trzy szczyty. Powierzchnia domu całkowita 174m2 (w tym garaż 21,6m), pow użytkowa 133,5 m2, ścian kolankowa 138 cm.

Wycena wygląda następująco:

ETAP 1 fundamenty: 9,5 tyś PLN

ETAP 2 parter: 11,2 tyś PLN

ETAP 3 strop: 7,6 tyś PLN

ETAP 4 piętro: 5,8 tyś PLN

ETAP 5 schody: 1,6 tyś PLN

Dajcie znać co o tym sądzicie. Nie ukrywam, że chciałbym mieć już za sobą szukanie ekipy i zająć się innymi ważnymi sprawami.

Pozdrawiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

dostałem wycenę na budowę stanu surowego otwartego. Łączna kwota to 35,7 tyś PLN netto. Spodziewałem się nieco mniej (powiedzmy ok. 30 t. PLN). Mógłby ktoś rzucić okiem na tą moją wycenę i doradzić mi gdzie mogę trochę zbić cenę. Mogę podesłać na priva wycenę wraz z ogólnymi rzutami i przekrojami domu.

Generalnie domek wygląda tak. Bryła w kształcie litery L. Trzy szczyty. Powierzchnia domu całkowita 174m2 (w tym garaż 21,6m), pow użytkowa 133,5 m2, ścian kolankowa 138 cm.

Wycena wygląda następująco:

ETAP 1 fundamenty: 9,5 tyś PLN

ETAP 2 parter: 11,2 tyś PLN

ETAP 3 strop: 7,6 tyś PLN

ETAP 4 piętro: 5,8 tyś PLN

ETAP 5 schody: 1,6 tyś PLN

Dajcie znać co o tym sądzicie. Nie ukrywam, że chciałbym mieć już za sobą szukanie ekipy i zająć się innymi ważnymi sprawami.

Pozdrawiam

T.

 

W sumie jak na dziesiejsze ceny to chyba wycena oki doki.

Zobacz jeszcze czy w tych enigmatycznych zapisach jest np. przy fundamentach rozprowadzenie kanalizy, izolacja i ocieplenie fundamentów, kominy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mice - wlasnorecznie zadnego domu ani instalacji. wielu rzeczy nie robie sama a nie uwazam ich za trudne. to ze ja nie potrafie nie oznacza ze jest to skomplikowane

 

tak samo moze Ci to schrzanic inatstalator developera jak i ekipa na budowie. to wszytko zalezy od tego kogo wynajales czy mu s chce czy wykaze najwyzsza starannosc przy swojej pracy.

 

na obrone swojej "lekkomyslnosci" moge powiedziec ze najgorszy zlamas jakiego znam moj ojciec jest takim wlasnie instalatorem, wiec jesli dla niego jest to proste i taka wlasnie wykonuje prace to juz chyba nic latwiejszego na swiecie nie ma do zrobienia

 

w dodatku tak s na szczescie zlozylo ze faceci ktorzy mnie otaczaja nie maja problemow z robotkami recznymi wiec s nie martwie. jest to chyba wyniesione u mnie z domu. wkekszosc ma swoje domy i nie ma nic trudnego w budowie domu. trudne jest tylko zdobycie funduszy. i tylko to moze mi zaklocac sen.

 

nie bede dluzej zasmiecac watku zyciorysem .wydaje mi s ze tu wolno s tylko martwic i narzekac. a ja s nie martwie wiec tu nie pasuje.

 

dodam ze zawsze i wszystko moze s nie udac. jak ktos nie ma pojecia o budowaniu to niech bierze developera podpisuje na wszystko umowy gwarancyjne.i tak nic mu to nie da bo sady moze po 3 latach uznaja roszczenia a ty gdzie bedziesz w tym czasie mieszkac. tej firmy moze juz nie byc, moga wyjechac,. moga zbanczyc. moga olac. ekipy na budowie tez wszystko moga schrzanic i to gorsze rzeczy niz kilka rurek. moze ci dach na leb spasc moga odpasc sciany szczytowe, dach moze rozepchac sciany moga s zapasc fundamenty. mieszkanie w bloku tez nie uratuje - sasiad moze chciec popelnic samobojstweo przy gazie, ktos moze chciec wysadzic sasiada i ciebie przy okazji. moze ci cegla spasc na glowe. i okaze s ze ksiadz tez cie oszukal i nie idziesz do nieba tylko bedziesz budowal milion lat. to jest myslenie z cyklu gdyby babcia miala wasy...najlepiej brac ekipy sparwdzone z polecenia kogos kto juz mieszka a to i tak nie gwarantuje ze s uda. moze ktos akurat bedzie mial zly dzien nie bedzie mu s chcialo i cos zrabie. jak chcesz miec zrobione dobrze zrob to sam. nikt s dla ciebie tak nie postara jak ty we wlasnej osobie.

 

nie znosze czarnowidztwa zamartwiania s na zapas gdybania podejrzewania wszystkich o zle inetncje myslenia ze na pewno s nie uda. przy takim podejsciu najlepiej nie wychodzic z domu. chociaz tu tez nieszczesliwie moze dach na leb spasc

 

wszystkim zycze powodzenia uczciwych robotnikow i przyjemnosci z budowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy ktoś zna szerokość cegły Polothremu na ścianki działowe czy oprócz 11,5 nie ma innych?

U nas ekipa za fundament parter i strop bierze 15 tys. (wiem że mało) inne dwie wyceny były 23 i 25 Rurki nam mogą rozprowadzić ale odpowiedzialności za to nie biorą sami powiedzieli że lepiej niech to zrobi fachowiec.

Nie wiem czy powinnam się cieszyć ale znaleźliśmy hurtownie w Kicinie (przypadkiem wstąpiliśmy przejeżdżając tamtendy) cena może nie rewelacyjna ale według mnie niezła 8,80 brutto na dzień dzisiejszy no i przede wszystkim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, myślę że gdyby któreś z nas już wybudowało z generalnym wykonawcą to nie byłoby nas na tym forum rozpaczliwie pytających o aktualne ceny i namiary na ekipy. Więc chyba nie tutaj to pytanie :lol: Jeśli chcesz znać opinie osób, które wybudowały z developerem chyba niestety pozostaje Ci uzyskanie od nich referencji i obdzwonienie tych osób :roll:

 

Mogę Ci jedynie powiedzieć, o którym developerze słyszałam, że jest niezbyt ok, no i sama mam pod bokiem ich budowę i jak na mój gust np. dach pozostawia wiele do życzenia, jest to Hausner.

 

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela,Bikerus

dzieki wam za namiary, mi tez sie przyda a co do wczescniejszych watków to nie to ze "nie chce mi sie gospodarczo" Zapal mam czytam czytam i jeszcze raz czytam o budowie by iec pojecie ale nic pozatym, ale chyba wiekszisc osób tak ma:| bo nie wierze e wszyscy co buduja to maja wyksztalcenie budowlanca!!!

Poki co to od smego poczatku amm juz dosc!!! czekam od 2 stycznia (wtedy składalem wiosek o WZ) na WZ i dzwonilem i tak za 2-3 tygodnie dostane...tydzien temu jak dzwonilem to "pojutrze wysyłamy" jak juz to stann surowy zamkniety wybuduje deweloperem, a reszta to jzu zlecenia, poki co to powysyląlm i poczekam na wyceny.

 

News

juz niedlugo budowa bedzie tylko zgląszana w urzedzie nie bedzie potrzebne pozwolenie na budowe:D moze to mnie obejmie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela,Bikerus

dzieki wam za namiary, mi tez sie przyda a co do wczescniejszych watków to nie to ze "nie chce mi sie gospodarczo" Zapal mam czytam czytam i jeszcze raz czytam o budowie by iec pojecie ale nic pozatym, ale chyba wiekszisc osób tak ma:| bo nie wierze e wszyscy co buduja to maja wyksztalcenie budowlanca!!!

Poki co to od smego poczatku amm juz dosc!!! czekam od 2 stycznia (wtedy składalem wiosek o WZ) na WZ i dzwonilem i tak za 2-3 tygodnie dostane...tydzien temu jak dzwonilem to "pojutrze wysyłamy" jak juz to stann surowy zamkniety wybuduje deweloperem, a reszta to jzu zlecenia, poki co to powysyląlm i poczekam na wyceny.

 

News

juz niedlugo budowa bedzie tylko zgląszana w urzedzie nie bedzie potrzebne pozwolenie na budowe:D moze to mnie obejmie;p

 

Co do newsa to bym się tak nie cieszył - bo to że nie bedzie trzeba pozwolenia na budowę oznaczać będzie, że cała odpowiedzialność spoczywa na kiedowniku budowy, skończą się czasy kiedy kierownicy, wypełniają tylkko dziennik budowy i kasują symboliczne kilka stówek.

 

ciekawe ile wtedy kied bud sobie zawoła za kierowanie budową :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooby mamy identyczne dylematy... z pewnoscia nie mamy 10k na miesiac... baaa... z ledwoscia zblizamy sie do polowy tej kwoty... ale za to mamy mieszkanie, ktore mozna sprzedac :) z pewnoscia developer bedzie drozszy, ale jak doliczyc te wszystkie telefony, dojazdy, nerwy (chociaz to nie materialne, ale powiedzmy), to nie wiem czy nie jest korzystniej...

 

my polanujemy zaczac najwczesniej w przyszlym roku, ale zaczynamy badac rynek i tez ciagle sie wahamy- system gospodarczy czy od a do z... bede Ci kibicowac- dawaj znaki jak Ci idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze dyskusja o deweloperach w toku:)

co do cen to nie wierze ze deweloper moze wybudowac taniej - nie ma szans,

 

co do straty czasu i nerwow - fakt troche to kosztuje, a nawet duzo to kosztuje, ale dzieki temu poznaje sie ludzi - ja poznalem juz kilku nowych sasiadow i pomagamy soie nawzajem - nie ze stawiamy sobie scianki, ale pomagamy sobie w zalatwianiu tanszych materialow i dzielimy sie wiedza, bo kazdy jest specjalista w innej dziedzinie.

 

mimo ze jestem juz dosc mocno zmeczony (bo ostatnio bardzo duzo robie sam ) ale gdy zajezdzam na budowe i widze ze jest coraz blizej do konca to serce sie raduje.

mysle ze gdyby budowal to deweloper nie bylbym tak dumny z tego co zrobilem.

 

z jednym sie zgodze - nie ruszam sie tego na czym sie nie znam, ale staram sie poznac jak najwiecej:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do znania sie na roznych rzeczach z zakresu budownictwa to przeciez wiekszosc spraw jest prosta i latwa to nauczenia sie poza tym na budowie jest przeciez zawsze kierownik ktory powinien dbac o to zeby wszystko bylo zrobione zgodnie ze sztuka za to sie mu w koncu pieniadze placi a i tak jest to duzo mniej niz to co zarobi deweloper stawiajac nam dom. Jak juz skoncze budowac swoj dom to zawsze moge sie zajac organizacja ekip i materialow na jakies innej budowie :D na pewno bedzie taniej niz budowanie przez dewelopera bo przeciez narzut jest w granicach 15% minimum na robiciznie jakas sume da sie tez przyciac na materialach i to do stanu deweloperskiego a gdzie wykonczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...