Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

haloooo!!! witamy wszystkich! my także rozpoczynamy w 2007 ale dopiero w sierpniu....mamy wiec jeszcze sporo czasu na załatwienie papierków. rozglądamy się za dobrym i tanim architektem, który zrobi nam adaptacje i kilka przerubek w domku w morelach z archonu(może macie jakieś namiary? czekamy:)) działeczka czeka na nas w szczytnikach na zielonym wzgórzu :lol: .

pozdrawiamy przyszłych sąsiadów:)

 

o architektów pytajcie się na grupie wielkopolskiej http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=975

 

Tam wiele osób ten etap ma już za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę to wszystkim wam zazdrościmy tego że jesteście "na miejscu". nam nie jest łatwo zacząć budowę będąc 1200km od miejsca zero. dobrze, że mamy internet bo tylko tutaj możemy się dowiedzieć o kosztach, realizacjach i o co tak na prawdę w tym wszystkim chodzi:). dziękujemy wam za rady i pomysły i czekamy na więcej oczywiście. za 4 tyg jedziemy na przerwę świąteczną do kraju i planujemy:

-dokończenie formalności z zakupem działki(dobrze że jest ona z przyłączami bo kiedy byśmy wszystko załatwili? :cry:

-zakup projektu

-udanie się z nim do dobrego architekta, który dokona adaptacji i pozałatwia resztę papierków potrzebnych do złożenia pozwolenia na budowe.

to wszystko w kilka dni....mam nadzieję że wszystko się uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że ja też miałam wrażenie, że adaptacja projektu zajęła architektowi 1 - no może 2 godziny.

W sumie po dokładnej analizie projektu dochodzimy do wniosku, że poza wizją architektoniczną - należy zrobić jeszcze jedną adaptację - wykonawczą. Wyszło sporo błędów jak na baaardzo prosty domek, powielonych później przez adaptację :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka13,

 

kupiliście działkę? Jaką dużą i ile za 1m2?

 

Do stowarzyszenia się zapisujecie?

 

jasne że zapisujemy się do stowarzyszenia.

 

dziłeczkę dostalismy od rodziców, więc nie jesteśmy w tematach kosztowych za m2. Mamy 722m gleby.

Właśnie dziśiaj dowiedziałam się że pani w urbanistyce na pl. kolegiackim od 20 października nie zdołała zajrzeć do naszej dokumentacji. mało mnie szlak nie trafił. dzwonię do niej jutro, może trzeba działać na upierdliwego :lol:

pozdówki dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych na grupie

 

 

Marcin dzisiaj rozmawialem z bartkami (okazalo sie ze pochodzi z moich stron i chodzilismy do tej samej podstawowki -on 3 klasy nizej - jaki swiat jest maly )

ma mi przygotowac oferte

 

napisz gdzie qpiles stal i bloczki (oczywiscie jak pamietasz to prosze ceny )

 

dzisiaj w nocy robilem obliczenia

 

spod lawy mam na glebokosci -132 + 10 cm chudego betonu

wiec dno wykopu musze miec na 142 cm od ppp a w najglebszym miejscu w wykopie mam okolo (to co razem mierzylismy)ok 125 wiec jeszcze musze wykopac na jakies 17 cm a w innych miejscach jest wykop plytszy wiec moze okazac sie ze bede to robil bez szalunkow albo tylko w niektorych miejscach maly szalunek - bartki takowy posiadaja (na 30 cm)

wiec raczej problem szalunku sie rozwiazal

 

z bartkiem tez stwierdzilismy ze taki wykop (pomijajac szalunek) jest dla nich bardziej wygodny jak chodzi o samo murowanie z bloczkow i ocieplanie sciany fundamentowej

 

lawe mam 60 na 30 i dlugosc ok 69 m wiec wychodzi jakies niecale 12 m3 betonu

a bloczkow ok 1530 (8 szt wchodzi na wysokosc ale ja dam jeszcze o 1 szt wyzej niz ppp )

 

wiec tak zakladajac ze bloczek wychodzi 2,50 netto

to sciana fundamentowa z bloczkow wychodzi jakies 3850 zl + zwir+ cement+ murarka

 

a sciana fundamentowa lana wedlug moich obliczen wychodzi zakladajac cene 235 za m3 a jest niecale 21 m3 betonu - 4900 zl + koszt szalunku i wynajecie pompy - tu napewno wyjdzie taniej robocizna i jest szybciej

 

wiec wychodzi bardzo podobnie

 

mam nadzieje ze sie nie pomylilem z tymi obliczeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda - to podczas budowy wazny temat

podaje pare przydatnych linkow

 

twoja pogoda - poznan 16 dni

 

pogoda dla kazdej gminy w Polsce

 

 

pogoda dla poznania na 15 dni

 

http://wwwa.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|PL|PL015|POZNAN&metric=1

 

!!! wklej caly link do nowego okna !!!(forum ma ograniczeia co do dl linkow wiec nie moglem zrobic ladnie ;( )

 

a tu strona glowna

 

 

mam nadzieje ze sie przydadza i pogoda dopisze by cos jeszcze zrobic w tym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spod lawy mam na glebokosci -132 + 10 cm chudego betonu

wiec dno wykopu musze miec na 142 cm od ppp a w najglebszym miejscu w wykopie mam okolo (to co razem mierzylismy)ok 125 wiec jeszcze musze wykopac na jakies 17 cm a w innych miejscach jest wykop plytszy wiec moze okazac sie ze bede to robil bez szalunkow albo tylko w niektorych miejscach maly szalunek - bartki takowy posiadaja (na 30 cm)

wiec raczej problem szalunku sie rozwiazal

 

czyli z tego co rozumiem to spod chudziaka bedziesz mial na glebokosci 142 cm ppt? dlaczego tak gleboko? no chyba ze cos zle czytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spod lawy mam na glebokosci -132 + 10 cm chudego betonu

wiec dno wykopu musze miec na 142 cm od ppp a w najglebszym miejscu w wykopie mam okolo (to co razem mierzylismy)ok 125 wiec jeszcze musze wykopac na jakies 17 cm a w innych miejscach jest wykop plytszy wiec moze okazac sie ze bede to robil bez szalunkow albo tylko w niektorych miejscach maly szalunek - bartki takowy posiadaja (na 30 cm)

wiec raczej problem szalunku sie rozwiazal

 

czyli z tego co rozumiem to spod chudziaka bedziesz mial na glebokosci 142 cm ppt? dlaczego tak gleboko? no chyba ze cos zle czytam

 

spod lawy jest na 132 od ppp

wiec jeszcze dochodzi 10 cm chudziaka

tak jest w projekcie !

 

Misiak będziesz zakładał dziennik?

no musze - moze to nastapi dzis wieczorem/nocy

 

dzieki Marzin

slyszalem ze lutycka wychodzi najtaniej (z duzym wprzedzeniem musze zamawiac ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomozcie,

poszukuje jakiegos producenta betonu co mi przywiezie to betoniarka z pompa w komplecie (co by nie podrozac kosztow za wynajecie pompy).

Interesujaca mnie okolice ROKIETNICY???

 

Obdzwonilm pare juz miejsc ale bez sukcesow, poza Stanbudem ale to durgi koniec miasta Poznania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: kurcze, ja to potrafie...musze przyznac,ze wyjatkowy talent mam do kmpow :D jakims cudem przestalam sledzic ten temat i mysle, mysle, nikt nie pisze...wiec sie dzisiaj wkurzylam i mowie, napisze ja :lol: no i dalej juz sie mozna domyslic:) dzieki za namiary na studniarza, jak wroce do domu,to doczytam reszte,bo mi bateria siada :( i napisze co u mnie

 

Pozdrawiam

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spod lawy jest na 132 od ppp

wiec jeszcze dochodzi 10 cm chudziaka

tak jest w projekcie !

 

oki ale zastanawiam sie dlaczego przeciez w naszym regionie glebokosc przemarzania gruntu jest na 80 cm a nie na 120 cm jakos tak dziwnie

 

a jak wy macie/mieliscie w projektach ??

na jakiej glebokosci spod lady od ppp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...