Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Acidtea,

 

najlepiej zapytać w firmie, w której zamawiasz okna - oni z reguły coś wiedza również o roletach :wink:

 

u mnie wymagano 22 cm dla rolet powyżej 2,30 (np. taras), w związku z tym wyszł po prostu 1 pustak więcej. Ale szystko zależy od rolet - tak też mi powiedzieli :roll:

Dziękuję Ci za odpowiedz. Ale to trudna sprawa, już myśleć o wszystkim, jak się dopiero co zaczęło.

Wiem, że tak się powinno robić, ale chyba nikt kto się buduje 1szy raz nie jest na tyle obeznany, że wszystko mieć dopięte do ostatniego guzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla zainteresowanych kupnem ceramiki z Niemiec, wględnie cegłą kl 150 lub kl 200: jest miejsce na 7-8 palet w transporcie z Gorzowa Wlkp. do Poznania. Transport jeszcze w tym tygodniu. Cegła pełna po 1,50 (w Poznaniu podobnie, ale dopiero będzie), pustak 11,5 na działówki - obecna cena 6,50 (w Poznaiu cena nawet 9,00 zł/szt).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki barzdo za info

Brachol napisa

...zaczac budowe

Teraz jestem na etapie koncowym o wz. mysle ze jak dobrze pojdzie to lipiec sierpien... a co dalo by cos rade?

 

I jeszcze jedno wsumie przed napisaneiem tego posta ie otworzylem tych link[list=]w o BK ale kiedys szukajac cos o BK znalazlem taka strone gdzie byl opisane 3 produkty porotherm, silikaty, i BK i bylo napisane z czego sie skldaja te cegly teraz znowu chcaielm przeczytac bo zapomnaie

m i nie moge tego nigdzie znalesc, moze ktos kojazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejc napisał/a:

czy rzeczywiście ten Roben jest taki kiepski i czy rzeczywiście warto dać 10-15 PLN/m2 wiecej za lepszą dachówkę?

 

My wybralismy Robena, ale wersję "Plus" - ponoć ma lepsze parametry i jest równiejsza...zobaczymy w trakcie prac czy to prawda :roll: Aaaa i płaciłam po 37 zł/m2 w lutym :p

 

My tez mamy Robena falistą plus kolor kasztan i moim zdaniem jest super. Dekarze też są zadowoleni, robota idzie szybko, a obejrzeć efekty można w dzienniczku :o

Co się tyczy sprzedawców zawsze zachwalają towar który mają u siebie na placu, a jak jest przy okazji droższy to tym lepiej dla nich (większy zarobek :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powienem ruszyć z budową w czerwcu i mam do Was prośbę a raczej kilka,

ponieważ dzisiaj to nie inwestor wybiera technologię a technologia wybiera inwestora

 

1. Gdzie dzisiaj mogę dostać w miarę sprawnie bloczki M6,

2. Gdzie dzisiaj mogę dostać w miarę sprawnie porotherm 25, siporeks 25 lub ytong 36

3. Czy mogą być problemy z cementem lub betonem i czy macie jakąś zaprzyjaźnioną hurtowię gdzie zawsze coś leży pod ladą :)

4. * inne nieprzewidziane problemy z materiałem

będę budował się w okilicach kicina

 

PS

przy okazji moze ktoś z Was ma kontakt do dobrego cieśli i dekarza, który zrobiłby porządne wole oczka

 

bedę wdzięczny za odpowiedzi i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze g
  • upie Pytanie alesolbet to tez BK? taki normalny?
    A np porotherm to ceg

a ceramiczna x% gliny i piaskowca?

a BK?

a Silikaty?

nie moge znalesc tej strony gdzie te 3 produkty i chybakeramzyt tez by

  • opisany co ile procent zawiera wapna itp...

Ale po co Tobie takie informacje :o

Zawartość cementu w zaprawie też sprawdzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powienem ruszyć z budową w czerwcu i mam do Was prośbę a raczej kilka,

ponieważ dzisiaj to nie inwestor wybiera technologię a technologia wybiera inwestora

 

1. Gdzie dzisiaj mogę dostać w miarę sprawnie bloczki M6,

2. Gdzie dzisiaj mogę dostać w miarę sprawnie porotherm 25, siporeks 25 lub ytong 36

3. Czy mogą być problemy z cementem lub betonem i czy macie jakąś zaprzyjaźnioną hurtowię gdzie zawsze coś leży pod ladą :)

4. * inne nieprzewidziane problemy z materiałem

będę budował się w okilicach kicina

 

PS

przy okazji moze ktoś z Was ma kontakt do dobrego cieśli i dekarza, który zrobiłby porządne wole oczka

 

bedę wdzięczny za odpowiedzi i podpowiedzi

ad1. raczej nigdzie jeśli chcesz dobre i w normalnej cenie

ad2. nigdzie j.w.

ad3. oczywiście j.w. czeka się również na pompę

ad4. j.w.

adPS. i pewnie w terminie wrzesień/październik ?

:roll:

Podsumowując, dzwoń i pojeździj bo tylko tak coś znajdziesz. Majania pisała wyżej o możliwości zakupu Porothermu i cegieł. a wiem ile kosztowało jej znalezienie tych materiałów. Ludzie, chcecie się budować sposobem gospodarczym to telefony w dłoń, poświęćcie czas na czytanie i szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powienem ruszyć z budową w czerwcu i mam do Was prośbę a raczej kilka,

ponieważ dzisiaj to nie inwestor wybiera technologię a technologia wybiera inwestora

 

1. Gdzie dzisiaj mogę dostać w miarę sprawnie bloczki M6,

2. Gdzie dzisiaj mogę dostać w miarę sprawnie porotherm 25, siporeks 25 lub ytong 36

3. Czy mogą być problemy z cementem lub betonem i czy macie jakąś zaprzyjaźnioną hurtowię gdzie zawsze coś leży pod ladą :)

4. * inne nieprzewidziane problemy z materiałem

będę budował się w okilicach kicina

 

PS

przy okazji moze ktoś z Was ma kontakt do dobrego cieśli i dekarza, który zrobiłby porządne wole oczka

 

bedę wdzięczny za odpowiedzi i podpowiedzi

ad1. raczej nigdzie jeśli chcesz dobre i w normalnej cenie

ad2. nigdzie j.w.

ad3. oczywiście j.w. czeka się również na pompę

ad4. j.w.

adPS. i pewnie w terminie wrzesień/październik ?

:roll:

Podsumowując, dzwoń i pojeździj bo tylko tak coś znajdziesz. Majania pisała wyżej o możliwości zakupu Porothermu i cegieł. a wiem ile kosztowało jej znalezienie tych materiałów. Ludzie, chcecie się budować sposobem gospodarczym to telefony w dłoń, poświęćcie czas na czytanie i szukanie.

 

Masz rację z tym dzwonieniem. Materiały są gdzieniegdzie, ale trzeba ich się naprawdę naszukać.

Mój dzisiejszy rekonesans bloczkowy zakończył sie sukcesem. A efekty poszukiwań:

- Kospol 3,40 brutto ale tylko 1000 sztuk + transport

- np. betoniarnia Dopiewo nie produkuje do odwołania

- TBB Dziadoszanska 3,15 netto + transport połowa czerwca

- Magbud Suchy Las 3,50 brutto + transport za około 4 tygodnie

- Beton bonus 2,45 netto + transport i raczej druga połowa czerwca.

Jak się komuś nie spieszy, termin na połowe czerwca wydaje się być nienajgorszy. Cenowo co prawda masakra, ale towar generalnie gdzieś tam jest :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jak wyglada gestozebrowy strop juz wiem, ale zastanawiam sie czy to jest normalne jak chce zaczac udowac w sierpniu to czy moge juz zmawiac towar? czy bede kzywo patrzec? wsumie chyba nie bo i tak terminy sa takei kosmiczne:| tylko teraz mega niezdecydowanie:/

np w projekcie mam sciane zew 36 i sie zastanawiam czy moge wybudowac z 24? i bede budowa

  • z Bk bo jest tanszy od porothermu i silki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi dotyczące Banków

A jeśli chodzi o cegłę Polotherm to jeśli budujesz w Kicinie to pod nosem masz hurtownie gdzie mają i cena tez nie jest zla przynajmniej nie byla 2 tyg temu tylko transportu nie zapewniaja.

Jeśli chodzi o bloczki to bywają ale trzba się naszukać jak bede po poszukiwaniach to dam znac.

Jeśli chodzi o cement to wiem że mają w Dopiwie po 440 (cena powlila mnie z nóg)

A i jeszcze jedo pytanie Starostwo ma na wydanie decyzji w sprawie pozwolenia na budowę miesiąc tak?

A co jeśli ten termin przekroczą? nasz termin mija w najbliższą niedzielę ale pozwolenie jest jeszcze daleko w polu nawet nie zostało wzięte w ręce Pani prowadząca kazła zadzwonic w czwartek to moooze coś mi powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzis styropian termoorganiki silver w cenie 205zl za m3 z dostawa na teren budowy brutto, oraz 260 za m3 termoorganiki silver pod wylewke za 260zl m3 jak uwazacie dobra cena ??

 

Udało mi się kupić wczoraj styropian na podłogę za 190zł/m3 (o grubości 3 cm). Normalna (średnia) cena na podłogowy to okolice 240 zł/m3. Ale ja tu mówię o styropianie ogólnie - nie Termoorganiki. Specjalnie nie nastawiam sie na "marketingowe" nowości...biore co jest (z wyłaczeniem produkcji Styropozu i garażowych manufaktur). Cena fasadowego (na zasadach jw) to ok. 205 zł/m3.

 

witam jakie sa aktualnie ceny cementu i jak wyglada z dostepnoscia? podobne pytanie w kwestii cegly pelnej

Cegła pełna jest w HMB Gorzów Wlkp dostępna po 1,5 od ręki (kl 150 i 200). Mam jeszze wolne miejsce na samochodzie którym wiozę ten materiał dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...