Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czy jest ktoś chętny na styropian Swispora ściągam tira zostanie mi około 30m3 w bardzo dobrej cenie EPS 70 -160pl EPS100- 180pl. Sprawa dość pilna. dostawa na południe poznania, ale sprawa pewnie do dogadania.

Jeśli byłby ktoś chetny prosze o kontakt

 

Ja prawdopodobnie się piszę. Napisz mi na priva kiedy ściągasz ten styropian. Policzę ile dokładnie potrzebyję. Czy mają wszystkie grubości?

Potrzebuję 12cm, 10cm, i 3cm. Odpowiedznio: 220m2, 150m2, 140m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej bylo zrobic sciany lane z gruchy jak ekipa dysponuje szalunkami systemowymi?

 

juz to kiedys liczylem

nie oplaca sie !

mimo wszystko więcej roboty bo dochodzi znowu zbrojenie no i poustawiać szalunki na lawie i je zabezpieczyć to nie lada wyczyn

 

 

jola.d dzieki

Misiak widzę , że idziesz ostro do przodu. Muszę któregoś dnia podjechać do Ciebie i zobaczyć to na własne oczy

musiałem przecież zakładałem ta "grupę zaczynających wiosna 2007"

a nie latem czy jesienią :wink:

 

spoko zapraszam tylko nie wiem czy na razie jest co oglądać :-?

 

a to wkleję mimo ze od tego jest dziennik dzisiejsze fotki ściągania szalunków

 

http://www.directupload.net/images/070510/temp/X5kDHpw2.jpg

 

http://www.directupload.net/images/070510/temp/nKyFGEHQ.jpg

 

 

http://www.directupload.net/images/070510/temp/4iI3z9ao.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to kiedys liczylem

nie oplaca sie !

mimo wszystko więcej roboty bo dochodzi znowu zbrojenie no i poustawiać szalunki na lawie i je zabezpieczyć to nie lada wyczyn

a dlaczego zbrojenie? przeciez sciany z bloczkow nie zbroi sie dodatkowo a beton monolityczny na pewno jest bardziej wytrzymaly od sciany murowanej z bloczkow. A ustawianie scian z szalunkow systeowych niczym nie rozni sie przeciez od ustawiania szalunkow przy laniu lawy a zabezpieczenie przed przesunieciem tez nie jest jakies szczegolnie trudne wystarczy podeprzec deska co 2-3 m i gra no ale kazdy ma swoje zdanie na dany temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego zbrojenie? przeciez sciany z bloczkow nie zbroi sie dodatkowo a beton monolityczny na pewno jest bardziej wytrzymaly od sciany murowanej z bloczkow. A ustawianie scian z szalunkow systeowych niczym nie rozni sie przeciez od ustawiania szalunkow przy laniu lawy a zabezpieczenie przed przesunieciem tez nie jest jakies szczegolnie trudne wystarczy podeprzec deska co 2-3 m i gra no ale kazdy ma swoje zdanie na dany temat

 

Bracholu, zbrojenie nie pełni tylko i wyłącznie funkcji wzmacniającej w zaschniętym betonie, ale jego rola jest też ważna w czasie tężenia. Nawet gdyby Misiak lał fundamenty z gruchy, musiałby dać zbrojenie, bo podczas schnięcia powstają duże naprężenia, któe sa przenoszone przez zbrojenie, i dzięki temu beton nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiedzcie mi, gdzie zamontowaliście swoje skrzynki elektryczne??

 

Czy umieszczenie skrzynki gdzieś w centralnej (ale oczywiscie ukrytej) cześci domu ułatwi dalsze prace.

 

Na co warto zwrócic uwage planując instalację elektyryczną, tzn gdzie byście coś u siebie juz zmienili np ilość gniazdek, punktów światła, dodatkowe przewody i wyjscia elektryczne czy jakies inne ciekawe rozwiązania.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracholu, zbrojenie nie pełni tylko i wyłącznie funkcji wzmacniającej w zaschniętym betonie, ale jego rola jest też ważna w czasie tężenia. Nawet gdyby Misiak lał fundamenty z gruchy, musiałby dać zbrojenie, bo podczas schnięcia powstają duże naprężenia, któe sa przenoszone przez zbrojenie, i dzięki temu beton nie pęka.

Marzinie, zamiast zbrojenie przeciwskurczowego mozna dac wlokna polipropylenowe do betono u spelnia ta sama funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby jeszcze każdy dorzucił, do info o sobie, gdzie się buduje, tak jak ja wrzuciłem będzie milej :D

 

Anstak, ja kupowałem rok temu i wtedy na tapecie były : Rokietnica i okolice, Szczytniki, Kamionki, Borówiec, Suchy Las, Morasko, okolice Swarzędza (Garby, Nowa Wieś itd).

 

Swoją drogą mam pytanie o architekta naprawdę godnego polecenia do przeróbek gotowego projektu. Projekt mam ale chciałbym go trochę przerobić.

 

Jest jeden sprawny arch z Lubonia/ jacek Roszyk/ robił mi projekt . Moge polecic, sam przygotuje papiery do Starostwa mna pozwolenie. mam pytanko -czy ktos moze cos powiedziec bliżej nt firmy budowlanej z Poznania tj Marcco. jakies referencje lub słowa krytyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło nam 2 palet prothermu 25 .Moze komus zostało.!!!!!

 

Pewnie potrzebujesz na gwałt ?? Koło środy będę wiedziała ile PTH 25 zostało po zakończeniu murowania. Jak będziesz jeszcze szukała to daj znać :wink:

witam serdecznie poczekam do środy i tak wcześniej nie załatwię od Ciebie majania to recznie przeniosę mam blisko.tak to jest jak się zmienia projekt podniosłam ścianę kolankową ale o materiale nie pomyślałam.dzięki czekam na informację.pozdrawiam lidka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko -czy ktos moze cos powiedziec bliżej nt firmy budowlanej z Poznania tj Marcco. jakies referencje lub słowa krytyki?

Uważaj na niego, facet wygląda na cwaniaczka - daje wycenę, która wygląda bardzo atrakcyjnie, ale jest tak, że obowiązuje tylko wycena robocizny, a materiały rozlicza się na podstawie faktycznych kosztów. Ja dostałam wycene na jakieś 220 tys. za stan developerski, ale jak przyjrzałam się dokładnie, to się okazało, że z tego 100 tys. zł to robocizna!!! Oczywiście na materiały wydałabym dużo więcej niż te 120 tys., które były specjalnie zaniżone żeby ogólna wycena była przystępna. Co do budowy to się nie wypowiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...