Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Witam mam już zrobiony projekt przyłączy wod-kan, uzgodniony z ZUD-em, podpieczętowany przez Aquanet i szukam wykonawcy. Znalazłam za 5.500 zrobi całość z odbiorem i mapkami. Przyłącze wodne około 7 m a kanaliza około 15 m. Co sądzicie o tej cenie?

Mam jeszcze pytanie oodnośnie przyłącza gazowego. Podpisałam już umowę w której cena wynosi 2200 brutto. W ciągu miesiąca ma się odezwać firma projektowa która zrobi projekt i pżniej max do sześciu miesięcy wykonawca zlecony przez WSG wykona przyłącze. Mam pytanie czy ta cena obejmuje wszystko czy muszę coś płacić doxdatkowo. Bo jeżeli tak to nie będzie wesoło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My płacimy 22 zł za więżbe i 30 zł dachówka + foli, rynny itp ale bez okien połaciowych. To jest cena netto, a za okna 200 zł od szt.

Kierownik budowy 2500 zł .

Możesz podać namiary (na priva albo tutaj)?? Cena którą dostałem to 30 netto za m2 więźba i 40 netto za m2 dachówka + okna + rynny i szukam kontroferty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy problem z dachówką. Mieliśmy zamówionego miedzianego Róbena, ale okres oczekiwania się wydłużyłna 6-8 miesięcy a my potrzebujamy na 1 lipca bo taki mamy termin z dekarzem. Chyba zdecydujemy się Creaton Harmonia angoba miedziana.

 

Sylwia, gdzie kupujecie tego Creatona Harmonię? Możesz podać namiary ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło nam 2 palet prothermu 25 .Moze komus zostało.!!!!!

 

Pewnie potrzebujesz na gwałt ?? Koło środy będę wiedziała ile PTH 25 zostało po zakończeniu murowania. Jak będziesz jeszcze szukała to daj znać :wink:

witam serdecznie poczekam do środy i tak wcześniej nie załatwię od Ciebie majania to recznie przeniosę mam blisko.tak to jest jak się zmienia projekt podniosłam ścianę kolankową ale o materiale nie pomyślałam.dzięki czekam na informację.pozdrawiam lidka.
sprawa załatwiona murarz postarał się o brakujący porotherm ale dzięki wszystkim którzy proponowali pomoc.pozdrawiam serdecznie.lidka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekip wolnych z okolic poznania. na lipiec sierpien, co od fundamentow postawia mi mury, i kier buda? wsumie wszyscy chyba biora tak samo 2500?

 

Ponawiam pytanie, moge namiary do ekip budowlanych? sposób gospodarczy, ale chodzi mi tyko o stan surowy....

prosze:(

 

Scooby Jak jesteś jeszcze zainteresowany to mogę Ci podać namiary na ekipy, z których nie skorzystam, bo podpisałem już z jednymi umowę.

Z tego co się orientuję, to forumowe Bartki mają (miały pod koniec kwietnia) wolny termin po 10 czerwca na trzy tygodnie.

Następnie polecany także na forum p. Miller ma (miał na początku maja) wolny termin na koniec lipca.

I mam jeszcze jednego murarza, który ma (miał pod koniec kwietnia) wolny termin na wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj mam zalewane fundamenty, tzn. takie są plany.

 

Jednak mam mały problem, ponieważ w wykopach mam okolo 15 cm wody.

 

Szef murarzy twierdzi, że beton przy zalewaniu wypcha wodę na zewnatrz. :o

 

Mnie to jednak trochę nie przekonuje...... , nawet jeślii ma rację, to czy nie ma niebezpieczeństwa, że przy kontakcie z taką ilością wody beton nie straci swoich właściwości lub nie wypłucze się ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam mały problem, ponieważ w wykopach mam okolo 15 cm wody.

 

Szef murarzy twierdzi, że beton przy zalewaniu wypcha wodę na zewnatrz. :o

 

Mnie to jednak trochę nie przekonuje...... , nawet jeślii ma rację, to czy nie ma niebezpieczeństwa, że przy kontakcie z taką ilością wody beton nie straci swoich właściwości lub nie wypłucze się ??

 

Pozdrawiam

Mój kiero i szef ekipy też tak twierdzili ale chodziło o chudziaka i kilka cm wody. Do 15cm w życiu bym nie wlał, podbetonów też nie pozowliłem lać jak była woda.

Spytaj w "Doświadczeniach" tam jest kilku konstruktorów i budowlańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam mały problem, ponieważ w wykopach mam okolo 15 cm wody.

 

Szef murarzy twierdzi, że beton przy zalewaniu wypcha wodę na zewnatrz. :o

 

Mnie to jednak trochę nie przekonuje...... , nawet jeślii ma rację, to czy nie ma niebezpieczeństwa, że przy kontakcie z taką ilością wody beton nie straci swoich właściwości lub nie wypłucze się ??

 

Pozdrawiam

Mój kiero i szef ekipy też tak twierdzili ale chodziło o chudziaka i kilka cm wody. Do 15cm w życiu bym nie wlał, podbetonów też nie pozowliłem lać jak była woda.

Spytaj w "Doświadczeniach" tam jest kilku konstruktorów i budowlańców.

 

Już odwołaliśmy gruchy. Wolałem nie ryzykować, co zdecydowanie zalecił mój KierBud.

 

Niestety kolejna dostawa betonu moze być dopiero za tydzień :evil:

A już miało być tak pięknie, kwiaty, wstęgi, szampan w lodzie ......, a tu kolejny tydzień w plecy :evil:

 

Co z tą pogodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj mam zalewane fundamenty, tzn. takie są plany.

 

Jednak mam mały problem, ponieważ w wykopach mam okolo 15 cm wody.

 

Szef murarzy twierdzi, że beton przy zalewaniu wypcha wodę na zewnatrz. :o

 

Mnie to jednak trochę nie przekonuje...... , nawet jeślii ma rację, to czy nie ma niebezpieczeństwa, że przy kontakcie z taką ilością wody beton nie straci swoich właściwości lub nie wypłucze się ??

 

Pozdrawiam

zdecydowanie nie mozna lac w wode betonu jak ma miec zadana wytrzymalosc na nastepny raz to przed wylewaniem jesli woda nie zjedize to wypompowac i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jola.d mam pytanie : CZy położyliście już dachówkę ?

Jak się ją kładło i jak wygląda na dachu ?

Pozdrawiam

Aga (spotkałyśmy się w sklepie z tymi dachówkami)

 

Pamiętam :D

Właśnie ją kładą (prace się opóźniają przez pogodę) i jutro prawdopodobnie dach będzie gotowy. Muszę powiedzieć, że rewelacja, kładzie się ją b.szybko i zupełnie nie widać dużego rozmiaru tej dachówki :) No i z relacji dekarzy - jest równiutka, dźwięcząca i na pokolenia. Poza tym (co mi osobiście bardzo się podoba) ma taki nie dokońca typowy grafitowy zimny kolor, ale ocieplony jest taką leciuteńką nutką czekolady :)

Normalnie ceramiczno-grafitowa rewelacja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło nam 2 palet prothermu 25 .Moze komus zostało.!!!!!

 

Pewnie potrzebujesz na gwałt ?? Koło środy będę wiedziała ile PTH 25 zostało po zakończeniu murowania. Jak będziesz jeszcze szukała to daj znać :wink:

witam serdecznie poczekam do środy i tak wcześniej nie załatwię od Ciebie majania to recznie przeniosę mam blisko.tak to jest jak się zmienia projekt podniosłam ścianę kolankową ale o materiale nie pomyślałam.dzięki czekam na informację.pozdrawiam lidka.

 

hmm widzę że nie tylko ja w ten sposób policzyłem materiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie ją kładą (prace się opóźniają przez pogodę) i jutro prawdopodobnie dach będzie gotowy. Muszę powiedzieć, że rewelacja, kładzie się ją b.szybko i zupełnie nie widać dużego rozmiaru tej dachówki :) No i z relacji dekarzy - jest równiutka, dźwięcząca i na pokolenia. Poza tym (co mi osobiście bardzo się podoba) ma taki nie dokońca typowy grafitowy zimny kolor, ale ocieplony jest taką leciuteńką nutką czekolady :)

Normalnie ceramiczno-grafitowa rewelacja :lol:

 

czy ty masz ceramike nibre ??

 

aga_pn jak chcesz zobaczyc mozesz tez wpasc do rokietnicy moj sasiad ma tez nibre na dachu 2 spadowym

ja szukam domku z nibra ale na dachu kopertowym moze wiecie gdzie mozna zobaczyc jak to wyglada na kopercie ?

aga jak idzie ?? co robicie ?

 

 

scooby poszlo na priv !

 

TomcioB na moje to jak wlejesz beton do takiej duzej ilosci wody to zamiast b20 bedzie b15 (ale zapytaj kierbuda)

ja wylewalem jak torszke popadalo i mialem na 2-5 cm wody to kazalem osuszac lub pompować

 

miasiak

gratuluje. Piękne "perełki" Ci wyszły.

 

dzieki chlopaki sie staraja i jak narazie podoba mi sie ich praca jest ich na ta chwile 5 a ja nie daje rady z dostawa towaru :-(

 

misiak, to może wreszcie czas przeprosić dzienniczek Chętnie pokibicujemy

 

qrde nie mam czasu na nic w pracy juz prawie goscinnie jestem a jak juz jestem to zamiast pracowac obdzwaniam za materialem ;-(

jak zaklepie dachowke, cegle na kominy (wyszlo mi 3800 szt :o ) zamowie stropy-gestozebrowy to odetchnę na chwile i obiecuje ze zajme sie dziennikiem

 

moze mozecie cos polecic ? wiem ze kiepsko z tym ale moze ktos qpil i widzial jakies ilosci na skladach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie ją kładą (prace się opóźniają przez pogodę) i jutro prawdopodobnie dach będzie gotowy. Muszę powiedzieć, że rewelacja, kładzie się ją b.szybko i zupełnie nie widać dużego rozmiaru tej dachówki :) No i z relacji dekarzy - jest równiutka, dźwięcząca i na pokolenia. Poza tym (co mi osobiście bardzo się podoba) ma taki nie dokońca typowy grafitowy zimny kolor, ale ocieplony jest taką leciuteńką nutką czekolady :)

Normalnie ceramiczno-grafitowa rewelacja :lol:

 

czy ty masz ceramike nibre ??

 

A no mam :D

 

ja szukam domku z nibra ale na dachu kopertowym moze wiecie gdzie mozna zobaczyc jak to wyglada na kopercie ???

 

Chyba m.in. w Dopiewie, ale nie jestem pewna na 100%. Dzisiaj będę wymieniała uszkodzone w palecie dachówki, to się dowiem.

 

qrde nie mam czasu na nic w pracy juz prawie goscinnie jestem a jak juz jestem to zamiast pracowac obdzwaniam za materialem ;-(

jak zaklepie dachowke, cegle na kominy (wyszlo mi 3800 szt :o ) zamowie stropy-gestozebrowy to odetchnę na chwile ...

 

Misiak życzę Ci tego odpoczynku! Na pocieszenie dodam, że ja do tej pory nie mam kiedy odpocząć (że nie wspomnę o pracy i domu, gdzie nadal jestem gościem), a problemy gonią problemy i ledwo człowiek upora się z jednym - natychmiast pojawia się kolejna sprawa :o Naszcz ęście szybko się zapomina o tych "traumatycznych" przejściach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola bardzo dziękuję za informacje.Bardzo się cieszę, że z dachówką wszystko jest ok.

Jak możesz to daj znać gdzie się budujecie to jak znajdziemy trochę czasu to się chętnie wybierzemy.

 

Misiak. Jak widzę u was szybkie postepy. My w czwartek zalewamy fundamenty betonem.Mam nadzieję,że do połowy lipca dom będziej już pod dachem ( a moze wczesniej )

 

Pozdrowienia i powodzenia

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujących

 

Przepraszamy,że tak długo się nie odzywaliśmy ale nasz komp nawalil ,teraz działa ale nie wiem jak długo. My mamy już prawie parter i niedługo będziemy układać strop.Musimy się śpieszyć ,bo na początek czerwca umówiony jest już dekarz.Dachówkę mamy już kupioną firmy jungmairer my płaciliśmy 31,00/m

z 7% vatem.Teraz kosztuje około 31,00 bez vatu .....Próbowałam wkleić zdjęcie naszego domku ale nie wiem czy mi się udało ,może ktoś napiszę jak to się robi.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9869e872f25e208.htmhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9869e872f25e208.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujących

 

Przepraszamy,że tak długo się nie odzywaliśmy ale nasz komp nawalil ,teraz działa ale nie wiem jak długo. My mamy już prawie parter i niedługo będziemy układać strop.Musimy się śpieszyć ,bo na początek czerwca umówiony jest już dekarz.Dachówkę mamy już kupioną firmy jungmairer my płaciliśmy 31,00/m

z 7% vatem.Teraz kosztuje około 31,00 bez vatu .....Próbowałam wkleić zdjęcie naszego domku ale nie wiem czy mi się udało ,może ktoś napiszę jak to się robi.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9869e872f25e208.htmhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9869e872f25e208.html

 

no ladnie poszliscie

wiecej fotek poprosze !

 

na fotosik.pl masz pod ocena swojej fotki "Bezpośredni link do tego zdjęcia" i obok na zielono "Pobierz pozostałe kody"klikasz tam i wybierasz np. "Miniaturka na forum" wklejasz http://images21.fotosik.pl/293/e9869e872f25e208m.jpg link i juz jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...