Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochani pomozcie,

poszukuje jakiegos producenta betonu co mi przywiezie to betoniarka z pompa w komplecie (co by nie podrozac kosztow za wynajecie pompy).

Interesujaca mnie okolice ROKIETNICY???

 

Obdzwonilm pare juz miejsc ale bez sukcesow, poza Stanbudem ale to durgi koniec miasta Poznania. :(

Spróbuj w Dorze w Buku. Trochę od nich braliśmy betonu i jak dobrze zagadasz, to pompa będzie w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci wielkie K74(Kasiu)

 

Juz myslalam ze nikt kobiecie nie pomoze :evil:

zadzwonie tam jutro,

dzieki za cynka o tartaku miedzy kiekrzem a rokietnica bo juz tam sie wybieralam,a to byla istotna wiadomosc.

pozdrawiam.

 

Jak będę w domu, to podam Ci namair na jedną betoniarnię. Dobre ceny, mają sprzęt.

 

P.s. Zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże kobiecie, a facet tym bardziej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele budowniczy, chciałbym porównać ceny robót ciesielskich.

Ja mam takie:

 

1. Konstrukcja dachowa 16zł m2

2. Deskowanie 8zł m2

3. Dachówki (układanie) 26 zł m2

Co prawda u mnie bez deskowania ale też prosty dach było za metr od wszystkiego tj więżba i pokrycie z rynnami 45 zł. Czyli wydaje mi się że cena ok. A i jeszcze w tej cenie na za potem :wink: wytargowana podbitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! obdzwaniamy firmy które mogły by postawić nam fundamenty. jedna zaproponowala cene 22tys pl zl. w tym: geodeta, koparki, wszystkie materialy, robocizna ni i posadzki. czekam na opinie 8)

Tylko co to za dom, ile metrów, itp. tak trudno co powiedzieć. Ale czytajšc posty innych i wobec włanych dowiadczeń to tak zazwyczaj bywa że fundamenty z podbetonem, kanalizš (rury), zasypanie, pierwsza posadzka to +/- 20 do 30 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! obdzwaniamy firmy które mogły by postawić nam fundamenty. jedna zaproponowala cene 22tys pl zl. w tym: geodeta, koparki, wszystkie materialy, robocizna ni i posadzki. czekam na opinie 8)

Tylko co to za dom, ile metrów, itp. tak trudno co powiedzieć. Ale czytajšc posty innych i wobec włanych dowiadczeń to tak zazwyczaj bywa że fundamenty z podbetonem, kanalizš (rury), zasypanie, pierwsza posadzka to +/- 20 do 30 tys.

dom 129m2 + poddasze=powiezchnia scian fundamentowych 60m2 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! obdzwaniamy firmy które mogły by postawić nam fundamenty. jedna zaproponowala cene 22tys pl zl. w tym: geodeta, koparki, wszystkie materialy, robocizna ni i posadzki. czekam na opinie 8)

Tylko co to za dom, ile metrów, itp. tak trudno co powiedzieć. Ale czytajšc posty innych i wobec włanych dowiadczeń to tak zazwyczaj bywa że fundamenty z podbetonem, kanalizš (rury), zasypanie, pierwsza posadzka to +/- 20 do 30 tys.

dom 129m2 + poddasze=powiezchnia scian fundamentowych 60m2 :roll:

To hm... tak chyba w szam raz. Poczytaj dziennik Marzina on ma najnowsze dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marzin

trzymam za slowo

Dane słowo trzeba dotrzymywać, więc proszę!

 

Namiary:

Betoniarstwo Smirnow

Ul. Powstańców Wlkp 20

64-553 Ceradz Dolny

 

Tel/fax 061 29 18 963

 

Zakres usłu + ceny (netto) z września 2006

 

Beton towarowy (190zł/m3)

Bloczki M6 (2zł/szt)

Żwir, cement (370zł/tona)

Stal, cegła

Roboty ziemne

Usługi Koparko-Ładowarką

 

Jak już tam zadzwonisz, to daj znać, jak jest z pompą. Ile kosztuje, ewentualnie czy mają gruszkę razem z podajnikiem (pompą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani dzisiaj sie zalamalem

zdecydowalem sie na badania i okazalo sie najgorsze

 

wiec tak na 80 cm natrafilismy na gline i bardzo mnie to ucieszylo

ale ma radosc trwala krotko okazalo sie ze to naturalny nasyp gliniasty gdzies do glebokosci 100 cm i pozniej znowu gleba organiczna (to nie jest torf) az do uwaga! 270 cm (w najgorszym rogu ) i juz od tego zaczynaja sie piaski

poziom wody jest na ok 160

dokladna dok. wraz z warstwami dostane w przyszlym tygodniu

 

koszty - jeszcze nie wiem mialem (mam namiary jak ktos chce)

gostka co to robi za 1000 zl bez roznicy ile i na jaka glebokosc beda wiercic, ale termin dopiero najwczesniej za tydzien

 

nie moglem czekac i zdecydowalem sie na geoprojekt z ul. sw. szczepana 46A

niby cena przy uzgodnieniach byla calkiem ale teraz sie boje tej kwoty

bo tam licza od 1m odwiertu 110 netto x3 + 300 badania laboratoryjne wiec pomyslalem ze niedrobo bedzie tymbardziej ze juz mam wykpany dolek na 60- 70 cm wiec ten 1 m wystarczy pewnie a tu dup......

w jednym miejscu wiercili na 4 m zeby sprawdzic ziemie

wiec 3 x 3m wywierty + 1 x 4 m + jeden na srodku 2 m

az sie boje podliczyc

zobaczymy ile ostatecznie wyjdzie mam nadzieje ze bedzie jakis rabat

 

podpytalem sie sasiada jak kopal fundamenty to do czego sie dokopal

mowi ze do gliny a na pytanie na jaka glebokosci ma lawe - na 80 wiec wszstko mozliwe ze trafil na ten sam nasyp gliniasty co u mnie byl - pytanie co ma pod glina ? nie wiadomo - mysle ze lepiej jak juz dom postawil zeby nie wiedzial

 

nie wiem co robic poddac sie i dac sobie spokoj czy zrobic tak jak mam w tym wykopie mocniejsze fundamenty (lepiej zbrojana lawe i wyzsza)

i zlac to

qrde przeciez kiedys nikt nie badal gleby fundamenty maja z kamieni a domy o wiele ciezsze

 

co mam robic ???? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani dzisiaj sie zalamalem

zdecydowalem sie na badania i okazalo sie najgorsze

 

wiec tak na 80 cm natrafilismy na gline i bardzo mnie to ucieszylo

ale ma radosc trwala krotko okazalo sie ze to naturalny nasyp gliniasty gdzies do glebokosci 100 cm i pozniej znowu gleba organiczna (to nie jest torf) az do uwaga! 270 cm (w najgorszym rogu ) i juz od tego zaczynaja sie piaski

poziom wody jest na ok 160

dokladna dok. wraz z warstwami dostane w przyszlym tygodniu

 

 

co mam robic ???? :(

Po pierwsze z tymi wynikami trzeba skonsultować sprawę z architektem a najlepiej konstruktorem. Oni wiedzš co robić. W tej okolicy rzeczywiscie sš takie przekładanki (Teren moreny już nie pamiętam jakiej). W każdym razie wiedzšc o takich niepodziankach i majšc w oczach glinę w stanie plastycznym mam zgrobione gigantyczne fundamenty nawet na 120 cm szerokie. Spytaj Bartków od Marzina, oni gdy zaczęli robić u mnie fundamenty to pytali czy stawiam wieżowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...