Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

No tak u nas Rob mocno ich pilnuje ,dwa razy dziennie kontrol na budowie, marudzi im tam niemiłosiernie - więc bałaganiarze ,nie szanują materiału inwestora (dwa razy nie przykryli cementu i gdyby nie wieczorna wizyta zmókłby na deszcz)

a mury wyglądają na proste ale tak naprawdę to wszystko wyjdzie póżniej tak jak u ciebie , ale teraz to prawdziwego majsrta to za świeczką szukać.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No tak u nas Rob mocno ich pilnuje ,dwa razy dziennie kontrol na budowie, marudzi im tam niemiłosiernie - więc bałaganiarze ,nie szanują materiału inwestora (dwa razy nie przykryli cementu i gdyby nie wieczorna wizyta zmókłby na deszcz)

a mury wyglądają na proste ale tak naprawdę to wszystko wyjdzie póżniej tak jak u ciebie , ale teraz to prawdziwego majsrta to za świeczką szukać.... :-?

 

Oj co do ich bałaganienia to coś wiem - też ścigałam.

Tak naprawdę większość kfiatków to efetkty dzialalności bartkowego rodzica. Po stanie zero zostało postawione ultimatum że osobnik ten nie ma wstępu na budowę. Zawsze coś namieszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebralem wz!!! po 5 miesiacach!! i chyba kupie ten projekt co chcialem bo nic nie jest na przeszkodzie, przynajmniej tak mi sie wydaje:| hmm dach moze byc kazdy...naweet stopni nie podali... szerokosc elewacji frontowej sie zgadza i wszytsko ok... tylko na wz na mapie zaszadniczej troszke zle obrysowali moja dzialke bo skrucili jeden bok i tył no ale to chyba nie gra roli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynam budowę w Szamotułach ściemniaci nie jest łatwo. Myślicie ze wszyscy mają być do waszej dyspozycji przecież wzieliście kredyty macie dużo kasy. Ale to trzeba spłacić. Byle murarz wali was w rogi a wy jesteście szcześliwi że oskubaliście go na 20zł. On sbie to i tak na was odbije.

Nie wiem co bierzesz ale zmniejsz dawkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poradzcie mi jakie rynny wybrac... :roll:

 

Chodzi mi głównie o jakiś dobry, sprawdzony i polecany przez dekarzy model, który jednak nie jest najdroższym na rynku. Jest ich tyle na rynku, a nie chciałbym wtopić.

 

Z jakiego materiału wybraliście rynny, ze względu na cenę myślę o plastikowych, ale może jednak ........

 

Pozdrawiam i czekam na rady :)

 

Też się długo nad tym zastanawiałem. Przeczytałem co się dało w internecie, wypytałem ile się dało w hurtowniach i ... kupiłem najtańsze, marki Bryza, na Allegro.

Mój dekarz stwierdził, że nie widzi różnicy między nimi a innymi, markowymi. Nawet coś wydawało mu się lepsze, coś praktyczniejsze. Jak będzie wyglądało za dziesięć lat - dowiem się za dziesięć lat.

 

Z oknami dachowymi było podobni: wyczytałem, wypytałem, wybrałem Fakro a kupiłem Velux bo akurat trafiłem na promocje.

 

Jednym zdaniem: wolna wola ciągle marzy a kasa rządzi.

 

Obok zdjętko, a raczej wizualizacja mojego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy to prawda, ze do odbioru budynku wymagane sa certyfikaty betonu oraz bloczkow bet.? jesli tak to wszystko trzeba brac na rachunek!!! fred

 

Rozmawiałem właśnie z moim kierbudem na ten temat. Twierdzi, że potrzebny jest jedynie geodeta w celu sprawdzenia obrysu budynku (czy nie jest większy, czy czegoś nie dobudowałem) i linii zabudowy.

Zmiany materiałów budowlanych ich nie interesują. Te kierbud wpisuje do dziennika budowy, który składasz w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wiem, że z pewnością takie pytania wielokrotnie już padały, ale przyznaję, że bardzo mi się spieszy (muszę dać odpowiedź do jutra), dlatego popełnię ten błąd i nie przeszukawszy całego forum, zapytam.

Otóż buduję dom Frodo z Horyzontu (link: http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=29&sid=5). Ponieważ chcę zacząć jak najszbciej (mam nadzieję, że uda się w czerwcu), chciałbym prosić o pomoc doświadczonych budowniczych o opinię, czy cena robocizny za stan surowy bez dachu (roboty ziemne, fundamenty, ściany parteru, strop, ściany poddasza bez działowych), którą zaśpiewali mi potencjani wykonawcy w wysokości 29 i 31 tys. to na obecne warunki szaleństwa budowlanego jest do przyjęcia czy niezbyt. Przy okazji zapytam też o inne ceny na materiały i robociznę, na które ofertę otrzymałem. Otóż jeden z murarzy zaoferował ściągnięcie Porothermu 24P+W z Niemiec za kwotę 9 zł brutto, bloczki M6 może mi sprzedać za 2,80 zł, stal za 2400 zł/tonę i zaoferował pracę znajomych cieśli i dekarzy w kwocie (podono brutto) ok. 55 zł za 1 m2 dachu.

Nie mam zielonego pojęcia czy te ceny są przystępne, czy - nawet jak na obecne wariactwo - mocno przesadzone. Bardzo proszę o opinię i pomoc.

Swoją drogą to strasznie się gubię w tej całej budowie, chyba niezbyt się do tego nadaję... Jeśli więc ktoś mógłby mi pomóc przedstawiając jakiś plan budowy (co po kolei należy wykonać) będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny (takiego opisu nigdzie znaleźć nie mogłem).

Już teraz serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna informacja:

jeśli ktoś potrzebuje elektryka do wykonania instalacji w domu i ma problem ze znalezieniem, to mogę polecić znajomego, który takie rzeczy robi.

Jeśli jest ktoś zainteresowany, proszę o kontakt ze mną: [email protected]

Wiem, że preferowany obszar działań to południe Poznania (Kamionki, Borówiec itp.) ze względu na mniejsze odległości dojazdowe, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach - czas to przede wszystkim pieniądz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wiem, że z pewnością takie pytania wielokrotnie już padały, ale przyznaję, że bardzo mi się spieszy (muszę dać odpowiedź do jutra), dlatego popełnię ten błąd i nie przeszukawszy całego forum, zapytam.

Otóż buduję dom Frodo z Horyzontu (link: http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=29&sid=5). Ponieważ chcę zacząć jak najszbciej (mam nadzieję, że uda się w czerwcu), chciałbym prosić o pomoc doświadczonych budowniczych o opinię, czy cena robocizny za stan surowy bez dachu (roboty ziemne, fundamenty, ściany parteru, strop, ściany poddasza bez działowych), którą zaśpiewali mi potencjani wykonawcy w wysokości 29 i 31 tys. to na obecne warunki szaleństwa budowlanego jest do przyjęcia czy niezbyt. Przy okazji zapytam też o inne ceny na materiały i robociznę, na które ofertę otrzymałem. Otóż jeden z murarzy zaoferował ściągnięcie Porothermu 24P+W z Niemiec za kwotę 9 zł brutto, bloczki M6 może mi sprzedać za 2,80 zł, stal za 2400 zł/tonę i zaoferował pracę znajomych cieśli i dekarzy w kwocie (podono brutto) ok. 55 zł za 1 m2 dachu.

Nie mam zielonego pojęcia czy te ceny są przystępne, czy - nawet jak na obecne wariactwo - mocno przesadzone. Bardzo proszę o opinię i pomoc.

Swoją drogą to strasznie się gubię w tej całej budowie, chyba niezbyt się do tego nadaję... Jeśli więc ktoś mógłby mi pomóc przedstawiając jakiś plan budowy (co po kolei należy wykonać) będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny (takiego opisu nigdzie znaleźć nie mogłem).

Już teraz serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Robocizna trochę drogo, dom ma razem z garażem i poddaszem ok. 160 m2, wiec bez dachu powinno w okolicach 25 tys. kosztować - próbuj trochę się potargować. Aczkolwiek zważając na to, że chcesz startować właściwie JUŻ to i tak niezły cud że ekipy dorwałeś :o

Co do dachu - jeśli w tej cenie będzie kompletny dach (osadzenie okien, rynien, podbitka) to cena OK.

Materiały jeśli ceny z transportem i rozładunkiem to też OK.

A harmonogram prac jest tu, może nie jest doskonały ale daje pewne pojęcie: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=16256&start=0

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...