Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

OK bede starał sie pisac przejżyscie!!! i bez błędów orto!!!, tylko moja klawiatura nie zawsze wstukuje literki jak nie do konca dodusze piszac szybko.

A teraz kolejne glupie pytanie, czy BK to to samo co siporex? bo ja nie widze róznicy na pierwszy rzut oka.:|

dzis w hurtowni gdzie bede zakupywal chyba wszystkie materialy zarezerwowalem towar, poki co bloczki i BK 25 a mialęm budowac z 36:| to mi powiedzieli ze teraz juz sie z takiego nie buduje tylko 25:|

To pisz wolniej, to nie jest trudne :lol:

I kolejna prośba oprócz pisowni, poświęć 10 minut na poszukanie czy nie było takiego pytania bo z tym siporexem to co rusz ktoś pyta :-?

siporex to marka, podobnie jak Ytong, wszystko to beton komórkowy.

i raczej nie ma 25 tylko 24cm szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Taniej wyjdzie budowanie komina z cegły czy kupno gotowego?

 

ja za 2 kominy z podwójnymi szybami wentylacyjnymi zapłaciłem 5200 brutto

 

jeden pod kominek 8,5 m

drugi pod gazowe z zamknięta komora spalania z wkładem 8 m

 

 

za cegle zapłacisz 2 zl za szt i jej brak + robota + cement + wkład do gazowego mi wyszło ok 9 - 10 k za te dwa kominy !

 

bralem od plewy powołaj sie na forum muratora i rokietnice :wink: tel, 503914510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Taniej wyjdzie budowanie komina z cegły czy kupno gotowego?

 

ja za 2 kominy z podwójnymi szybami wentylacyjnymi zapłaciłem 5200 brutto

 

jeden pod kominek 8,5 m

drugi pod gazowe z zamknięta komora spalania z wkładem 8 m

 

 

za cegle zapłacisz 2 zl za szt i jej brak + robota + cement + wkład do gazowego mi wyszło ok 9 - 10 k za te dwa kominy !

 

bralem od plewy powołaj sie na forum muratora i rokietnice :wink: tel, 503914510

Plewa miała ostatnio podwyżkę :roll:, fuksem załapałem się przed 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę namiary na tynki i posadzki.

A z cegłą to faktycznie koszmar teraz :evil: Robię komin do kominka z cegły tylko z jednego powodu - salonu nie mam zbyt wielkiego więc murarz mi go tak wymuruje, żebym wkład sobie wsunęła w głąb komina - w systemowych raczej takiej możliwości nie ma i kominek musiałby stać "przed" kominem :(

Ale jestem twarda: nie dam zarobić tym krwiopijcom i nie kupie cegły za 2zł! Ciągle mam nadzieję że upoluję gdzieś taniej. W piątek byla w Leroyu za 1,29 zł ale jak na drugi dzień pojechałam to już jej nie było :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę namiary na tynki i posadzki.

A z cegłą to faktycznie koszmar teraz :evil: Robię komin do kominka z cegły tylko z jednego powodu - salonu nie mam zbyt wielkiego więc murarz mi go tak wymuruje, żebym wkład sobie wsunęła w głąb komina - w systemowych raczej takiej możliwości nie ma i kominek musiałby stać "przed" kominem :(

Ale jestem twarda: nie dam zarobić tym krwiopijcom i nie kupie cegły za 2zł! Ciągle mam nadzieję że upoluję gdzieś taniej. W piątek byla w Leroyu za 1,29 zł ale jak na drugi dzień pojechałam to już jej nie było :cry:

 

tez moglem kupic taniej cegle alc później okazało sie ze to kl100 a nie 150

 

 

ja mam salon 20 m 2 wiec jest maly na kominek mialem miec komin na 70 cm dlugi i szeroki na 44 cm

plewy ma wymiary 36 na 36 a z pojedyncza wentylacja 50 na 36

wiec mam o wiele mniejszy komin niz murowany !!!

 

sprawdz to !

 

jak chcesz wkład wsunąć w głąb komina ?

komin systemowy tez możesz postawić np. od wysokości 1 m

ja robie tak z wentylacja ze dopiero stawiam od pietra

 

namiary poszly na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę namiary na tynki i posadzki.

A z cegłą to faktycznie koszmar teraz :evil: Robię komin do kominka z cegły tylko z jednego powodu - salonu nie mam zbyt wielkiego więc murarz mi go tak wymuruje, żebym wkład sobie wsunęła w głąb komina - w systemowych raczej takiej możliwości nie ma i kominek musiałby stać "przed" kominem :(

Ale jestem twarda: nie dam zarobić tym krwiopijcom i nie kupie cegły za 2zł! Ciągle mam nadzieję że upoluję gdzieś taniej. W piątek byla w Leroyu za 1,29 zł ale jak na drugi dzień pojechałam to już jej nie było :cry:

 

Zadzwon tu 602 70 89 35 lub (62) 721 68 68 - to jest hurtownia bud. w Kozminie Wlkp. ostatnio mieli cegle z dostawa do Swarzedza za 1.40 zl.

pozdr. Fred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny maleńki etap drogi do własnego domu za nami - MAMY POZWOLNIE NA BUADOWĘ!

Dopiero teraz zaczną się schody....

Bloczki mamy zamówione na pierwszy tydzień lipca - ciekawe ile wtedy będą kosztować :-?

Jestem laikiem w sprawie budowy i mam wielką nadzieję, że wesprzecie nas doświadczeniem i radą.

 

I chciałam jeszcze napisać, że wiem, że o wielu rzeczach już sporo było napisane na naszym forum, ale lektura 60 stron to ładnych kilka godzin czytania a nie zawsze jest na to czas (najczęściej go nie ma), a na forum nie ma wyszukiwarki, która odnajdzie szukane słowo na np. 43 stronie wątku, który liczy 100 stron (chyba, że ja nie umiem z wyszukiwarki korzystać), więc obiecuję najpierw szukać potem pytać. Mam nadzieję, że nie będę uciążliwa (ani mój mąż, który czasami gościnnie pojawia się pod moim nickiem). :wink:

No i żeby nie być gołosłowną nie będę pytac tylko sama spróbuję poszukać studniarza :wink:

 

Ps. Straaasznie się cieszę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...