Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie do Sylwi i Rafała (ogładałem zdjęcia)... i do pozostałych Forumowiczów - czym obkładaliscie ściane fundamentowa??

Tak. mam wysoki poziom wód gruntowych.

izolacja fyndamentów (idąc od wew). dysperbit->bloczki M6->dysperbit->styropian 12cm (siatka klej)-> folia kubełkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie reklamacji towaru: gośc przy transporcie Porothermu mi się zakopał spadła mu cała paleta, a reszta towaru też była taka jakby to powiedzieć psu z gardła :x. Te które mu spadły kazałam od razu z WZ odjąć, natomiast resztę reklamowałam i robili problemy, że nie mam palet otwierać i w ciągu 3 tygodni ktoś podjedzie :evil: , ale potem jakoś zmiękli. Przyjechał gość z Wienerbergera kazał odkładać na bok i w tym tygodniu ma przyjechać fotki zrobić- niby sprawa załatwiona, ale dopóki nie będę mieć towaru na budowie, to nie uwierzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, 40zł/m2 za ocieplenie+elewacja to dobra cena?

 

1.Przyklejenie styropianu

2.Siatka + klej

3.Przemalowanie czymś tam

4.Nałożenie warstwy elewacyjnej

 

P.s. Odnośnie uszkodzeń towaru. U mnie było uszkodzone dość dużo bloczków BK. Kupiłem to u Biegiera, i tam też zgłosiłem sowje żale. Krótko mówiąc, olali mnie. No a ja ich - jako klient :D W przyrodzie musi być równowaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu drzwi do zabezpieczenia budowy "80" wraz z ościeżnicą metalową. Drzwi typowe blokowe wyposażone w 2 zamki ( zgodnie z wymogiem firmy ubezpieczeniowej). Drzwi w stanie bardzo dobrym, ościeżnica troche ucierpiała przy demontażu, ale spokojnie można ją wyprostować.

I drugie drzwi o szerokości 110 zm również z ościażnicą i dwoma zamkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem jakiej wielkosci macie okno/drzwi tarasowe ?

 

ja mam w projekcie 270 szerokie na 230 wysokie i jak dodam jeszcze kaseton 20

wneka robi sie 250 wysoka czy aby nie za duze ?

okno jest 3 czesciowe moze bedzie 2 czesciowe przesuwane ale lidziska strasza ze za wysokie ze 210 + kaseton wystarczy

musze podjac decyzje bo majstry czekaja z podciagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , w dalszym ciagu czekam na PnB wiec niebardzo jest co pisać ale czytam wytrwale

 

przewinoł sie wątek kominów systemowych , jeśli ktoś ma problem i potrzebuje porady lub wyceny to mój mąż chętnie pomoże (jest producentem) niechcę żeby zabrzmiało to jak reklama bo nie taki jest mój zamiar

Bardzo zatem prosiłbym o namiar na priva.

Mąż Jaloski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem jakiej wielkosci macie okno/drzwi tarasowe ?

 

ja mam w projekcie 270 szerokie na 230 wysokie i jak dodam jeszcze kaseton 20

wneka robi sie 250 wysoka czy aby nie za duze ?

okno jest 3 czesciowe moze bedzie 2 czesciowe przesuwane ale lidziska strasza ze za wysokie ze 210 + kaseton wystarczy

musze podjac decyzje bo majstry czekaja z podciagiem

Ja mam dokładnie takie same: 270 x 230 i nie zmieniałam ich na mniejsze. Po pierwsze dlatego że lubię duuuże okna a po drugie: wszystkie okna w domu są 150 cm wysokie, parapet na 80 cm, więc wszystkie u góry kończą się na 230 cm. Jakbym zmniejszyła drzwi tarasowe to byłoby nieładnie ;-) I widzę, że ty w Winoroślach masz tak samo więc nic nie zmieniaj!!

Ja zamówiłam okno tarasowe dzielone na 3 - w zależności gdzie będziesz zamawiał to niektórzy producenci wymagają, żeby przy tej wysokości okna dać poprzeczkę, bo inaczej nie udzielą Ci gwarancji. Oknoplast Kraków nie miał z tym problemów - w związku z tym że się bardzo stresowałam że tylko tak mówią a jak dojdzie co do czego to mi powiedzą że ich źle zrozumiałam, to wystawili mi nawet takie oficjalne pismo z działu jakości, że wykonanie takich drzwi bez poprzeczek nie stanowi problemu i objęte będą pełną 7-letnią gwarancją.

Przy oknie przesuwnym to już wogóle nie ma problemu, bo one są robione ponoć zupełnie inaczej, są sztywniejsze, więc wysokość nie ma znaczenia.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem jakiej wielkosci macie okno/drzwi tarasowe ?

 

ja mam w projekcie 270 szerokie na 230 wysokie i jak dodam jeszcze kaseton 20

wneka robi sie 250 wysoka czy aby nie za duze ?

okno jest 3 czesciowe moze bedzie 2 czesciowe przesuwane ale lidziska strasza ze za wysokie ze 210 + kaseton wystarczy

musze podjac decyzje bo majstry czekaja z podciagiem

Ja mam dokładnie takie same: 270 x 230 i nie zmieniałam ich na mniejsze. Po pierwsze dlatego że lubię duuuże okna a po drugie: wszystkie okna w domu są 150 cm wysokie, parapet na 80 cm, więc wszystkie u góry kończą się na 230 cm. Jakbym zmniejszyła drzwi tarasowe to byłoby nieładnie ;-) I widzę, że ty w Winoroślach masz tak samo więc nic nie zmieniaj!!

Ja zamówiłam okno tarasowe dzielone na 3 - w zależności gdzie będziesz zamawiał to niektórzy producenci wymagają, żeby przy tej wysokości okna dać poprzeczkę, bo inaczej nie udzielą Ci gwarancji. Oknoplast Kraków nie miał z tym problemów - w związku z tym że się bardzo stresowałam że tylko tak mówią a jak dojdzie co do czego to mi powiedzą że ich źle zrozumiałam, to wystawili mi nawet takie oficjalne pismo z działu jakości, że wykonanie takich drzwi bez poprzeczek nie stanowi problemu i objęte będą pełną 7-letnią gwarancją.

Przy oknie przesuwnym to już wogóle nie ma problemu, bo one są robione ponoć zupełnie inaczej, są sztywniejsze, więc wysokość nie ma znaczenia.

Pozdrawiam,

 

dzieki za odpowiedz

powiedz brałaś rolety na te duże okno ?

bo jak tak czy zastanawiałaś sie nad stabilnością tak dużego okna ktore bedzie przymocowane tylko bokami i dołem góra przez rolete nie będzie przymocowana przez co bedzie mniej stabilna a skrzydlo 230 wysokie na zawiasie bedzie dosc ciezkie co moze powodowac obwieszanie sie okna

 

czy twoje sa z pcv ? i jaki koszt takiego okna jak my mamy ?

 

ja w reszcie domu mam male okna 120 na 120 no

i zastanawiam sie czy nie zmienic na 120 /140 ale to moge pozniej bo okna według mojego projektu mam na wysokosci 110 od posadzki wiec jak wytne w ytongu 20 cm to bede mial na wysokosci 90 cm okno 140 wysokie

dziwna ta wysokosc 110 - co wy o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drzwi tarasowe PCV, dwustronny złoty dąb, okucia antywyważeniowe WK1, klamki z przyciskami kosztowały 2700 zł. Jakbym chciała 2 skrzydłowe przesuwne to dopłata ponad tysiąc złotych więc zrezygnowałam. Ale u innych producentów z tego co pamiętam akurat przesuwne nieco taniej wychodziły niż w Oknoplaście.

Fakt, rolet nie mam. Chyba musisz zapytać bezpośrednio jakiegoś sprzedawcy jak to jest ze stabilnością, bo to co producent to inne parametry okien. Ale ja wszędzie prosiłam o wyceny z roletami i nigdzie nie robiono problemów z roletą na tarasowe - problem miałam tylko z moim wykuszem :( Jakby co to służę telefonem i mailem do przedstawiciela Oknoplastu, bardzo sympatyczna Pani, możesz pomęczyć ją o wyjaśnienia ;-)

Twoje parapety na 110 cm to nieco wysoko, ale z drugiej strony jak się przyjrzeć to te okna to tylko w kuchni i w kotłowni są, więc może i lepiej że tak wysoko :roll: bo w wykuszu to chyba niżej są co? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem jakiej wielkosci macie okno/drzwi tarasowe ?

 

ja mam w projekcie 270 szerokie na 230 wysokie i jak dodam jeszcze kaseton 20

wneka robi sie 250 wysoka czy aby nie za duze ?

okno jest 3 czesciowe moze bedzie 2 czesciowe przesuwane ale lidziska strasza ze za wysokie ze 210 + kaseton wystarczy

musze podjac decyzje bo majstry czekaja z podciagiem

Też mam takie wielkie okno. Nie zmieniałbym otworu na mniejszy (210 + kaseta).

U mnie wszystkie okna, górna krawędz są na jednym poziomie. A rolety chcę zrobić na murze, w ociepleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bo jak tak czy zastanawiałaś sie nad stabilnością tak dużego okna ktore bedzie przymocowane tylko bokami i dołem góra przez rolete nie będzie przymocowana przez co bedzie mniej stabilna a skrzydlo 230 wysokie na zawiasie bedzie dosc ciezkie co moze powodowac obwieszanie sie okna

 

Tak, tak to bardzo słuszna Misiaku uwaga. Na etapie robienia nadproży nie zastanawia się człowiek nad tym a potem są kłopoty( przerabiałam tą sprawę na własnej skórze). Powiem tak do dużego okna balkonowego z nadstawną roletą aby było stabilne powinno się wykonać nadproże w kształcie czegoś w tym stylu (strona zewnętrzna) -L (wnetrze domu). Wtedy do tej kreski wyżej montujesz roletę o do niższej okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...