Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

nie wiem co robic poddac sie i dac sobie spokoj czy zrobic tak jak mam w tym wykopie mocniejsze fundamenty (lepiej zbrojana lawe i wyzsza)

i zlac to

qrde przeciez kiedys nikt nie badal gleby fundamenty maja z kamieni a domy o wiele ciezsze

 

co mam robic ???? :(

a zapytaj konstruktora o plyte fundamentowa tak mi wyglada ze moze sie to rozwiazanie u Ciebie sprawdzic chociaz w Polsce jest malo popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie Dom w Rododendronach 5?

Pozdrawiam i mam nadzieję że będziemy się wspierać i pomagać sobie.

wink:

ten domek budują rodzice moich przyjaciół w Szczytnikach, jak chcesz narysuję Tobie mapkę jak tam dojechać :) Oni mają m.in. garaż przerobiony na podwójny i wjazd z boku do niego.

 

 

dzięki za odpowiedź. Bardzo chętnie w wolnej chwili wybiorę się na zwiady :o

Właśnie od wczoraj borykm się dzięki F. Dom Projekt z papierologią w urzędzie. Mam nadzieję, że do jutra wszystko odkręcą i oddadzą dokumentację spowrotem.

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem oferte od bartka na budowe mojego domu (nie uwzgledniajac mojego zonka z gleba ;( )

 

ETAP 1 fundamenty

-wykopanie zaszalowanie

-zazbrojenie

-zalanie

-wymurowanie bloczków betonowych do stanu zera

-izolacja dysperbit od środka

-izolacja zewnącz dysperbit ,styropian ,siatka ,klej i jeszcze raz dysperbit

-zasypka do stanu zera + zagęszczenie (ubijanie ubijarka spalinową)

-kanalizacja wewnącz budynku parter

-podbeton

 

cena etap 1 –7250zł

 

oto ogolna powierzchnia domu

bez garażu, strychu i piwnic 115,3 m2

Powierzchnia garażu 18,9 m2

Kubatura 603,0 m3

Powierzchnia zabudowy 110,8 m2

 

 

co wy na to

oczywiscie +material

jakies na same lawy wyjdzie 12 m3 betonu + ok 4 m3 podsypki + 170 bloczkow m6

no i stal

 

to jest wer. do normalnych war. na mojej dzialce !

(ktorych juz wiem - nie mam ;( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Bardzo chętnie w wolnej chwili wybiorę się na zwiady :o

Właśnie od wczoraj borykm się dzięki F. Dom Projekt z papierologią w urzędzie. Mam nadzieję, że do jutra wszystko odkręcą i oddadzą dokumentację spowrotem.

pozdrówki

ja zrezygnowałem z 2 przedstawicieli Archonu, oddałem dzisiaj do innego architekta z polecenia przyjaciół o których pisałem wyżej :) Cena wyszła podobna a mam więcej przeróbek niż zakładałem w poprzednich biurach i bez ściemniania, że spoko i wszystko idzie zrobić prawie bez projektu, przy jednoczesnym liczeniu za każdy szczegół, nie wspomnę o tym, że na rysunku miałbym tylko zaznaczone zmiany ale rysunków zmian by nie było bo "majstry na budowie se poradzą" :roll: . A sam Archon w 24h od przelewu przysłał mi projekt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

Mice możesz mi podać namiary na tego architekta co teraz robi ci adaptacje, bo moj mi zaspiewal za zalatwienie spraw zwiazanych WZ i koncepcje 3,5k a gdzie projekt?

Pozdrawiam

Podeślę na priva, ale Ty masz projekt gotowy czy indywidualny ? Poza tym nie bardzo wiem co on ma do załatwiania z WZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka grubsza sprawa, ja się będę budować na działce siedliskowej. Dla tego terenu nie istnieje plan zagospodarowania przestrzennego, więc WZ będą tworzone indywidualnie. Oprócz domu na działce będzie stajnia, i właściwie to o nią chodzi. Ale stajnia to żadna filozofia dla projektanta, proste pomieszczenie z dachem i tyle. Chodzi o to żeby chłopaki wyjaśnili człowiekowi od WZ, dlaczego takie rozmieszczenie budynków na działce, a poza tym ziemia ta graniczy z Warta, więc chciałbym dom przy warcie a nie przy drodze - 300m dalej. No i do tego dom do adaptacji, chce zmienić 2 okna, podnieś o 1 pustak, plus zamienić ścianę 1 na dwuwarstwową i to wszystko. Za całość max co mogę dać to 8k i to wydaje mi się i tak dużo. A nie za samą koncepcje 3.5 do 4k która i tak mi nic nie daje.

A co do projektu to katalogowy z Domusa - Emanuela 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do tego dom do adaptacji, chce zmienić 2 okna, podnieś o 1 pustak, plus zamienić ścianę 1 na dwuwarstwową i to wszystko.

za to to max 1k pln powinieneś dać, okna zmieniasz w zasadzie sam, resztę jeśli sensownie dobrane to też bez przeliczeń. Ja robię takie zmiany również + sporo innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do tego dom do adaptacji, chce zmienić 2 okna, podnieś o 1 pustak, plus zamienić ścianę 1 na dwuwarstwową i to wszystko.

za to to max 1k pln powinieneś dać, okna zmieniasz w zasadzie sam, resztę jeśli sensownie dobrane to też bez przeliczeń. Ja robię takie zmiany również + sporo innych.

Tak też myślałem, ale czeka mie z nimi jeszcze jedna rozmowa w poniedziałek i wtedy będę wszystko wiedział. Dam znać jak poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc:) chyaba sie dzis ze szczescia upije) W koncu, po przeszlo 3 miesiacach odebralam WZ, czyli przy pomyslnych wiatrach, dzialka bedzie moja na poczatku grudnia. Hurraaa, co prawda wtedy bede mogla sie zajac chyba tylko odgarnianiem sniegu,ale radosc bedzie:). Poza tym nieoczekiwana zmiana planow- zrezygnowalam ze szkieletu, jednak, nie stac mnie na tak duzy eksperyment jakim jest szkielet w tej chwili w Polsce.

 

Pozdrawiam

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem oferte od bartka na budowe mojego domu (nie uwzgledniajac mojego zonka z gleba ;( )

 

ETAP 1 fundamenty

-wykopanie zaszalowanie

-zazbrojenie

-zalanie

-wymurowanie bloczków betonowych do stanu zera

-izolacja dysperbit od środka

-izolacja zewnącz dysperbit ,styropian ,siatka ,klej i jeszcze raz dysperbit

-zasypka do stanu zera + zagęszczenie (ubijanie ubijarka spalinową)

-kanalizacja wewnącz budynku parter

-podbeton

 

cena etap 1 –7250zł

 

oto ogolna powierzchnia domu

bez garażu, strychu i piwnic 115,3 m2

Powierzchnia garażu 18,9 m2

Kubatura 603,0 m3

Powierzchnia zabudowy 110,8 m2

 

 

co wy na to

oczywiscie +material

jakies na same lawy wyjdzie 12 m3 betonu + ok 4 m3 podsypki + 170 bloczkow m6

no i stal

 

to jest wer. do normalnych war. na mojej dzialce !

(ktorych juz wiem - nie mam ;( )

 

 

nie wiem jak cena ale przed zasypaniem piachu zrób kanalizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka grubsza sprawa, ja się będę budować na działce siedliskowej. Dla tego terenu nie istnieje plan zagospodarowania przestrzennego, więc WZ będą tworzone indywidualnie. Oprócz domu na działce będzie stajnia, i właściwie to o nią chodzi. Ale stajnia to żadna filozofia dla projektanta, proste pomieszczenie z dachem i tyle. Chodzi o to żeby chłopaki wyjaśnili człowiekowi od WZ, dlaczego takie rozmieszczenie budynków na działce, a poza tym ziemia ta graniczy z Warta, więc chciałbym dom przy warcie a nie przy drodze - 300m dalej. No i do tego dom do adaptacji, chce zmienić 2 okna, podnieś o 1 pustak, plus zamienić ścianę 1 na dwuwarstwową i to wszystko. Za całość max co mogę dać to 8k i to wydaje mi się i tak dużo. A nie za samą koncepcje 3.5 do 4k która i tak mi nic nie daje.

A co do projektu to katalogowy z Domusa - Emanuela 2

a są jeszcze działki siedliskowe?

przepisy chyba się zmieniły...

teraz działka siedliskowa ma wielkość średniego gospodarstwa w gminie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, dzieki- projekt juz w sumie wybrany, ale niestety w WZ mi dolozyli dodatkowe warunki na garaz, ktorych na miejscu nie doczytalam, wiec powrot do punktu wyjscia (a dostali link do projektu, ktory wybralam i mialo to pasowac).Jeszcze raz sie potwierdza zasada: jak sam nie sprawdzisz...

 

Trzymajcie za mnie kciuki w poniedzialek- bede walczyc o szybka zmiane:), bo korci mnie zeby juz ten projekt kupowac i adaptowac; poza tym oczywiscie szukam ekipy budowlanej i gratuluje tym, ktorym udalo sie znalezc solidna...

 

Pozdrawiam

N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budowniczowie!

co wy na to

oczywiscie +material

jakies na same lawy wyjdzie 12 m3 betonu + ok 4 m3 podsypki + 170 bloczkow m6

no i stal

Kurcze, niby Twój dom nie dużo większy, ale koszty samego stanu "0" juz tak!

 

A jak sprawa podłoża? Próbowałeś drążyć temat, są jakieś mozliwości logicznego wybrnięcia z opresji?

Czesc:) chyaba sie dzis ze szczescia upije) W koncu, po przeszlo 3 miesiacach odebralam WZ, czyli przy pomyslnych wiatrach, dzialka bedzie moja na poczatku grudnia. Hurraaa, co prawda wtedy bede mogla sie zajac chyba tylko odgarnianiem sniegu,ale radosc bedzie:). Poza tym nieoczekiwana zmiana planow- zrezygnowalam ze szkieletu, jednak, nie stac mnie na tak duzy eksperyment jakim jest szkielet w tej chwili w Polsce.

 

Pozdrawiam

Natalia

dzieki, dzieki- projekt juz w sumie wybrany, ale niestety w WZ mi dolozyli dodatkowe warunki na garaz, ktorych na miejscu nie doczytalam, wiec powrot do punktu wyjscia (a dostali link do projektu, ktory wybralam i mialo to pasowac).Jeszcze raz sie potwierdza zasada: jak sam nie sprawdzisz...

 

Trzymajcie za mnie kciuki w poniedzialek- bede walczyc o szybka zmiane:), bo korci mnie zeby juz ten projekt kupowac i adaptowac; poza tym oczywiscie szukam ekipy budowlanej i gratuluje tym, ktorym udalo sie znalezc solidna...

 

Pozdrawiam

N.

Już miałem gratulować, ale przeczytałem Twojego następnego posta i się wstrzymałem, bo widzę, że walk ciąg dalszy....

 

A jeżeli chodzi o szkielet, to u mnie poczatki były takie same, nawet jeździłem kawał drogi, żeby obejrzeć domy wybudowane takim systemem. Nie wiem jak to się stało, ale ostatecznie dom powstaje metodą tradycyjną.

W każdym bądź razie trzymam kciuki i powodzenia w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka grubsza sprawa, ja się będę budować na działce siedliskowej. Dla tego terenu nie istnieje plan zagospodarowania przestrzennego, więc WZ będą tworzone indywidualnie. Oprócz domu na działce będzie stajnia, i właściwie to o nią chodzi. Ale stajnia to żadna filozofia dla projektanta, proste pomieszczenie z dachem i tyle. Chodzi o to żeby chłopaki wyjaśnili człowiekowi od WZ, dlaczego takie rozmieszczenie budynków na działce, a poza tym ziemia ta graniczy z Warta, więc chciałbym dom przy warcie a nie przy drodze - 300m dalej. No i do tego dom do adaptacji, chce zmienić 2 okna, podnieś o 1 pustak, plus zamienić ścianę 1 na dwuwarstwową i to wszystko. Za całość max co mogę dać to 8k i to wydaje mi się i tak dużo. A nie za samą koncepcje 3.5 do 4k która i tak mi nic nie daje.

A co do projektu to katalogowy z Domusa - Emanuela 2

a są jeszcze działki siedliskowe?

przepisy chyba się zmieniły...

teraz działka siedliskowa ma wielkość średniego gospodarstwa w gminie...

Tak, masz rację, dla tego dokupiłem jakieś 6,5 ha, tak że powieszchnia się zgadza. Musisz posiadać taką ilość ziemi aby była równa średniej wielkości gospodarstwa w danej gminie, ale ta ziemia nie musi być w jednym kawałku, musi się znajdować w danej gminie albo przyległej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...