Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Czy ma ktoś namiar na najtańszy piach do zasypania fundamentów.

 

Interesuje mnie dowóz na zachodnia stronę Poznania i oczywiście, jeżeli można, brak 22% V. :wink:

 

Żwirownia Dolata oferuje obecnie pospółkę w cenie 30 t za 520 zł

Czy gdzieś jest taniej, bo potrzebuję tych ton niestety kilka razy wiecej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś namiar na najtańszy piach do zasypania fundamentów.

 

Interesuje mnie dowóz na zachodnia stronę Poznania i oczywiście, jeżeli można, brak 22% V. :wink:

 

Żwirownia Dolata oferuje obecnie pospółkę w cenie 30 t za 520 zł

Czy gdzieś jest taniej, bo potrzebuję tych ton niestety kilka razy wiecej ??

17,3 pln brutto za tonę ?

Niestety cena +/- normalna przynajmniej w kilku żwirowniach z których ostatnio brałem (południe Poznania, ceny powyżej 16 pln brutto bez transportu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że padały na tym forum już namiary, ale szukam z bezpośredniego polecenia...

 

Chodzi mi o kierbuda ale nie takiego do wpisów do dzienniczka (takiego wykonawca zapewnia), tylko "swojego" inspektora do robienia niespodziewanych nalotów na budowę, tudzież doradcy i niezależnego oka przy odbiorach etapów itd. Czyli słowem bardzo zaufaną i niezależną osobę.

 

Budowa Golęczewo czyli północ od Poznania (za Suchym Lasem)

 

Pomożecie, towarzysze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge prosic jeszcze raz o namiary na ekipy, wiem ze juz raz prosiłem, ale poki co jestem umoiony z dwoma na wycene i wydaje mi sie ze to troszke mało ekip.

Zaczynam we wrzesniu wiec smialo mozecie podawac swoje ekipy bo wtedy wasze budowy bede juz pewnie skonczone.

Buduje z zachodniej czesci poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś namiar na najtańszy piach do zasypania fundamentów.

 

Interesuje mnie dowóz na zachodnia stronę Poznania i oczywiście, jeżeli można, brak 22% V. :wink:

 

Żwirownia Dolata oferuje obecnie pospółkę w cenie 30 t za 520 zł

Czy gdzieś jest taniej, bo potrzebuję tych ton niestety kilka razy wiecej ??

Ja płaciłam 550 za 30 ton z transportem, z Dolaty właśnie. Nie znalazłam nigdzie taniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę taką rzecz. Przyjeżdza transport z materiałami na budowę. Środek transportu oczywiście od dostawcy materiału (hurtowni budowlanej itp). I po rozładunku oglądacie i liczycie przywieziony towar, aby podpisać protokół odbioru. Okazuje się, że część towaru jest uszkodzona. Na przykład około 70 cegieł z 3000, około 15 dachówek z 2500. Co robicie w tej sytuacji? Wpisujecie na protokół i domagacie się albo obniżki ceny albo dostarczenia nowych? Czy wierzycie w tłumaczenia sprzedawcy, że "klient musi zaakceptować do 1,5% zniszczeń w czasie transportu" ?? Dowiedziałem się wczoraj, że zniszczenia tego typu powinien sobie w koszty wliczyć klient. To tak jakby na przykład wziąć 50-100 PLN w banknotach (15 dachówek po 4,30, 70 cegieł po 1,40) i podrzeć ot tak sobie.

Napiszcie proszę jakie mieliście doświadczenia i jak powinno to wyglądać - nie patrząc na koniunkturę, że trzeba brać wszystko jak leci bo inni i tak wezmą itd...

 

 

PS. Ruszyliśmy - powoli bo powoli, ale pierwsza łopata zostałą wbita :)

 

ciesz sie ze tak malo

ja idealna budowe z ytongu dawno juz pogrzebałem dobrze ze nie buduje sciany jednowarstwowej bez docieplenia bo dopiero byla by jazda

a tak styropian przykryje ale laciato to wyglada i ludziska pomysla ze ekpia do dup.. y

a to ytong powyłupywany msle ze to glownie wnia ciaglego przekladania z miejsca na miejsce od dostawcy do klienta dluga droga ;(

 

a to moja laciata sciana http://www.directupload.net/images/070530/temp/UceXG4wD.jpg

 

 

Trzeba przyznać, że bardzo estetycznie Ci murują, w porównaniu do moich to nie ma porównania. A tak na marginesie sam ocieplałeś fundamenty? Czy tam gdzie jest położona warstwa dysperbitu na styropianie dawałeś na styropian klej i siatkę? czy bezpośrednio dysperbit na styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili porzadnie i dotrzymali terminu zgodnie z umowa a co do targowania nawet nie próbowałem byłem zadowolony ze tak szybko termin mi znalazł w porównaniu z innymi ekipami a i cena była dobra ale nic nie stoi na przeszkodzie spróbowac

A co do szamba to w tamtym roku najtaniej mieli w Bugaju ale niestety nie wiem gdzie mam telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się zastanawiał nad tematem wełna na ocieplenie poddasza, o ile je ma?

 

Którego producenta: isover, rockwool, ursa? Gdzie najtaniej można dostać?

 

Jaka cena za robociznę za m2? Lepiej zrobić to samemu, może dokładniej?

To jeszcze przede mną ale isover albo rockwool, no chyba, że nie będzie wyboru :roll:

Chciałbym robić samemu ale zależy od ilości czasu, jak nie będę go miał, to wolę zarabiać na robotę wykonawcy, niż bawić się z wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba przyznać, że bardzo estetycznie Ci murują, w porównaniu do moich to nie ma porównania. A tak na marginesie sam ocieplałeś fundamenty? Czy tam gdzie jest położona warstwa dysperbitu na styropianie dawałeś na styropian klej i siatkę? czy bezpośrednio dysperbit na styropian?

 

dzieki

chlopaki naprawde sie staraja tylko ten ytong nie jest taki prosty jak go reklamuja :evil: no i te wykruszenia ale styropian przyjdzie i nie bedzie widać

 

sam nie - ekipa moja wszystko robi z tego co widzialem to bloczkek posmarowany dysperbitem ,klej,styropian,siatka i klej i jeszcze raz dysperbit

 

Też mam takie wielkie okno. Nie zmieniałbym otworu na mniejszy (210 + kaseta).

U mnie wszystkie okna, górna krawędz są na jednym poziomie. A rolety chcę zrobić na murze, w ociepleniu.

tylko calej rolety nie ukryjesz w dociepleniu i beda kikuty wystawac wiec nie lepiej na etapie budowy w topic to w mury ?

 

Twoje parapety na 110 cm to nieco wysoko, ale z drugiej strony jak się przyjrzeć to te okna to tylko w kuchni i w kotłowni są, więc może i lepiej że tak wysoko bo w wykuszu to chyba niżej są co?

 

w kuchni mam 120/120 na wysosci 110 okna od wykuszu mam na wysokosci 60 cm okno na wprost kuchni jest 120/120 i wysokosc 110 okno tarasowe 270/230 i 3 pozostale okna w pokoju i kotlowni sa 120/120 i wysokosc 110

 

 

http://www.directupload.net/images/070119/6sfU342f.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDZIE MOŻNA KUPIĆ TANIO SZAMBO?
witam ja dzisiaj płaciłam za szambo 5085 zł-10000 l,najazd do3,5tony,wąż taka końcówka do zamocowania w ogrodzeniu zapomniałam jak się to nazywa.firma nazywa się fach-bet p.zbigniew lisiecki tel.605 302 305 praca wykonana dobrze natomiast sam człowiek zły na cały świat. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...