Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

http://www.uni-kolor.waw.pl/data/galeria/duze/1139672614_54831.jpg

 

to ten system integro ale i tak chyba zrobie normalnie a pozniej z bloczka ytongu zrobie cienka scianke do usztywnienia okna bo tak dokonca jeszcze nie wiem jak to bedzie a jak teraz mi zaleja podciag a kaseta bedze inna to bedzie klucie

jeszcze jade z majstrami pogadc co oni na to dzisiaj wlasnie strop przyjechal na sobote chca zalewac

 

moze juz ktos z was montowal ten system ??

http://www.uni-kolor.waw.pl/data/obrazki/image_1141686266681.jpeg

http://www.uni-kolor.waw.pl/data/obrazki/image_1141686285219.jpeg

http://www.mariot.pl/userfiles/image/rolety/integro.gif

http://www.mariot.pl/userfiles/image/rolety/integro_1.gif

http://www.mariot.pl/userfiles/image/rolety/integro_2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Misiaku o to to to

Porozmawiaj na ten temat od razu z Grzegorzem (jest na naszej białej liście a jak nie to 602799666). Marzin i ja braliśmy od niego okna. Doradzi i będziesz miał i wymiary kaset do rolet i fajne okna w rozsądnej cenie.

 

Takie nadproże można zrobić przy wylewaniu nadproży tylko wystarczy odpowiednio zaszalować. I nie będzie kucia bo możesz zrobić nieco większe - łatwiej zawsze uzupełnić pianką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaku o to to to

Porozmawiaj na ten temat od razu z Grzegorzem (jest na naszej białej liście a jak nie to 602799666). Marzin i ja braliśmy od niego okna. Doradzi i będziesz miał i wymiary kaset do rolet i fajne okna w rozsądnej cenie.

 

Takie nadproże można zrobić przy wylewaniu nadproży tylko wystarczy odpowiednio zaszalować. I nie będzie kucia bo możesz zrobić nieco większe - łatwiej zawsze uzupełnić pianką

 

ok majstry moje powiedzialy ze nie ma problemu i mi to zrobią wiec bedzie tak jak powinno byc

ty tez masz ten system integro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wielkie okno. Nie zmieniałbym otworu na mniejszy (210 + kaseta).

U mnie wszystkie okna, górna krawędz są na jednym poziomie. A rolety chcę zrobić na murze, w ociepleniu.

tylko calej rolety nie ukryjesz w dociepleniu i beda kikuty wystawac wiec nie lepiej na etapie budowy w topic to w mury ?

 

Nie będzie wystawać.Zależy od grubości ocieplenia. Dodatkowo, robię takie ozdobne ramki wokół okien, chyba pilastry się to nazywa. Widziałem u kolegi takie rozwiązanie, nic nie wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się zastanawiał nad tematem wełna na ocieplenie poddasza, o ile je ma?

 

Którego producenta: isover, rockwool, ursa? Gdzie najtaniej można dostać?

 

Jaka cena za robociznę za m2? Lepiej zrobić to samemu, może dokładniej?

To jeszcze przede mną ale isover albo rockwool, no chyba, że nie będzie wyboru :roll:

Chciałbym robić samemu ale zależy od ilości czasu, jak nie będę go miał, to wolę zarabiać na robotę wykonawcy, niż bawić się z wełną.

 

Czytałem opinie, że isover mniej pyli niż rockwool, co może mieć znaczenie przy samodzielnym układaniu.

Andrzej Wilhelmi poleca knaufa, podobno jeszcze mniej pyli, ale z tego co na necie wczoraj widziałem, jego cena będzie oscylować wokół rockwoola.

 

Trochę masz racji z tym zarabianiem. Ale z drugiej strony, jak sam bym docieplał to wiem co mam. Jak mi się za wąski kawałek odetnie, to go odłożę a nie wcisnę, aby było.

 

Tak w ogóle, to może byśmy swoje mordki obejrzeli, może z bracholem. Daleko nie ma, a gadamy tylko przez forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, to może byśmy swoje mordki obejrzeli, może z bracholem. Daleko nie ma, a gadamy tylko przez forum.

Chętnie, jak pamiętasz, byłem nawet u Ciebie 2x ale nie trafiłem na Inwestora 8)

Proponuję umówić się już na PW żeby nie śmiecić prywatą.

ja tez sie chetnie spotkam czemak na wytyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wystawać.Zależy od grubości ocieplenia. Dodatkowo, robię takie ozdobne ramki wokół okien, chyba pilastry się to nazywa. Widziałem u kolegi takie rozwiązanie, nic nie wystaje.

 

qrde dziwne ja sie tam nie znam wiec wymądrzać sie nie bede ale kaseton na okno tarasowe ma min ok . 18 cm w systemie integro (zwykle jeszcze wiecej) + min 3 cm styropianu co daje nam ok 21 cm wiec jakie masz docieplenie jesli moge spytac ? bo w wiekszosci ludziska daja 15 cm wiec na moje 6 cm bedzie wystawac

chyba ze jeszcze jest jakis sytem o ktorym nie wiem

sprawdz bo moze okazac sie zapozno jak cos przeoczyles !

 

 

Mice i inni na jakim jestescie etapie ??

u mnie wczoraj przywieźli strop i chlopaki belki juz poukładali

w poniedziałek zalewam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wystawać.Zależy od grubości ocieplenia. Dodatkowo, robię takie ozdobne ramki wokół okien, chyba pilastry się to nazywa. Widziałem u kolegi takie rozwiązanie, nic nie wystaje.

 

qrde dziwne ja sie tam nie znam wiec wymądrzać sie nie bede ale kaseton na okno tarasowe ma min ok . 18 cm w systemie integro (zwykle jeszcze wiecej) + min 3 cm styropianu co daje nam ok 21 cm wiec jakie masz docieplenie jesli moge spytac ? bo w wiekszosci ludziska daja 15 cm wiec na moje 6 cm bedzie wystawac

chyba ze jeszcze jest jakis sytem o ktorym nie wiem

sprawdz bo moze okazac sie zapozno jak cos przeoczyles !

Kaseta do rolet nad drzwi balkonowe ma ok 20-21cm.

Ja daję roletę nad drzwi (230cm wysokości) , bezpośrednio pod nadprożem. Kasety są ocieplone, więc minimalny mostek termiczny powstaje w tym miejscu.

 

Mice i inni na jakim jestescie etapie ??

u mnie wczoraj przywieźli strop i chlopaki belki juz poukładali

w poniedziałek zalewam !

Strop nad garażem położony, robią teraz szalunki wieńca i pewnie pn/wt zaleją. Potem dopiero będą robić nad domem w połączeniu z wylewaniem kilku elementów. Jak u Was wylewają ministrop nad wykuszem w połączeniu z nadprożami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam taniej :D więźby dachowej. Istnieje taka? Podzwoniłam trochę po miejscowych tartakach i cena od 700 do 850 netto + transport.

Zaimpregnowane jest oczywiście droższe.

 

POMOCY!!!

 

Jak chcieliśmy wcześniej zamówić, to kosztowała 700 brutto. Po co czekałam?

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiaru na studniarza (studnia wiercona) w okolicy Tarnowa Podgórnego. Jednocześnie odradzam studniarza z Nowego Tomyśla 601069941 - umówił się ze mną na dzisiaj na 10:00 (wczoraj wieczorem potwierdzałem SMSem) i sobie nie przyjechał. Najpierw nie odbierał telefonu, a jak o 12:00 się dodzwoniłem to powiedział ,ze nie przyjedzie do mnie i już. Coś kręcił o uszkodzonym samochodzie. Mógłby chociaż zadzwonić wczoraj albo rano i powiedzieć , że nie przyjedzie, a tak zmarnowałem dzień urlopu ... szkoda słów.

Ma ktoś może namiary na jakiegoś słownego studniarza z okolic Tarnowa Podgórnego ?? PLEASE.

 

 

Misiak, to rozwiązanie z roletami to właśnie to czego szukam - nie chcę obniżać izloazyjności akustycznej okien, a jednocześnie nie chcę mieć kaset wywalonych na zewnątrz. Muszę obserwować :o postępy na twojej budowie i zobaczę jak to wyszło. Na rysunkach wygląda nieźle no i trzeba o tym rozwiązaniu mysleć już przy stawianiu ścian.

 

Pozdr

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kazdy tak montuje rolety, jak juz dom stoi to daje sie do wew albo na zew a jak sie budje to chowa sie pod nadproze i pozniej syropianem dopelnia do poziomu tynku, jezdze duzo po budowach teraz, (taka praca) to widze co i jak:p a misiak

dzisiaj byl u mnie bartek:p czekam na wycene jego i innych i zobaczymy co i jak wyjdzie, a moge wiedziec ile ty płacisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. ile placiliscie za BK? oczywiscie ci co buduja i gdzie kupowaliscie? ja 14,5 suporex . plus klej17zł worek....

ale za transport juz nie musze placic bo mam blisko.

teraz tylko wpas i zaplacic bo ponoc ma podrozec ale w tv w sejmie mowia ze beda taniec materiały :|

ale cos mi sie nie chce wiezyc bo w polsce nic co poszłow gore nie tanieje jak juz sie tylko stabilizuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. ile placiliscie za BK? oczywiscie ci co buduja i gdzie kupowaliscie? ja 14,5 suporex . plus klej17zł worek....

ale za transport juz nie musze placic bo mam blisko.

teraz tylko wpas i zaplacic bo ponoc ma podrozec ale w tv w sejmie mowia ze beda taniec materiały :|

ale cos mi sie nie chce wiezyc bo w polsce nic co poszłow gore nie tanieje jak juz sie tylko stabilizuje....

Ja za Ytong płaciłem 9,55 i 11,82 (24cm PP4/0.6) ale nie ma co się sugerować. Kupiłem w Nadstadze i HDMB.

A co do cen, na pewno nie stanieją. Staną na tzw. europejskim poziomie i budowa domu w Polsce będzie wyglądała jak w całej Europie. Domy po max 100m2 będą już "wypasem".

Niedawno jechałem w delegację z firmy, i widziałem na wioskach domy po 200-300m2, brzydkie jak noc, bez tynków, ocieplenia, z papą zamiast dachówek itp. Teraz jeszcze tylko ceny paliw w górę i się skończą takie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokłądnie niektore landary sa budowana a pozniej ludzie nie maja pieniedzy na dopielgnowanie szczegowlów i co z tego ze duze a dom brzydki a ogrod jeszcze gorszy... choc mam sasiada chata 500m2 posiadlosc chyba 5h ale poprostu dom i ogrod cudo:p

Ja mam zamowiony BK za 14.5 24cm tylko nawet nie wiem jakis :/ bo pan w pani mówi ze to jest zwylky suporex, to dobrze czy zle? zastanawiam sie czy bedzie to wogole ofoliowane? albo czy bedzie mialo piura i wypusty? bede chyba musial jechac to sprawdzic.

a bloczki betonowe 3.80 juz z dostawa, wsumie mieszkam bardzo bardzo blisko hurtowni:| mucha ma po 2.93 aleplus transport itp wsumie wyszlo by 400zł taniej...co tam

I kto mi podawał namiary na pana Bartka Sekowskiego? calkiem calkiem wydaje sie ze ma ekipe i ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokłądnie niektore landary sa budowana a pozniej ludzie nie maja pieniedzy na dopielgnowanie szczegowlów i co z tego ze duze a dom brzydki a ogrod jeszcze gorszy... choc mam sasiada chata 500m2 posiadlosc chyba 5h ale poprostu dom i ogrod cudo:p

Ja mam zamowiony BK za 14.5 24cm tylko nawet nie wiem jakis :/ bo pan w pani mówi ze to jest zwylky suporex, to dobrze czy zle? zastanawiam sie czy bedzie to wogole ofoliowane? albo czy bedzie mialo piura i wypusty? bede chyba musial jechac to sprawdzic.

a bloczki betonowe 3.80 juz z dostawa, wsumie mieszkam bardzo bardzo blisko hurtowni:| mucha ma po 2.93 aleplus transport itp wsumie wyszlo by 400zł taniej...co tam

I kto mi podawał namiary na pana Bartka Sekowskiego? calkiem calkiem wydaje sie ze ma ekipe i ceny...

 

gostek z turkowa k. buku ma bloczki po 2,40 netto z transportem !

zwykly suporex raczej nie bedzie mial pióra wpust - sprawdz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiak a moge wiedziec ile twoja ekipa krzyknela? ja teraz czekam na wycene od niego, ale jak co to nic nie mow ze sie pytalem:p

A dowiedziałem sie ze hurtownia od ktorej kupuje ma towar z firmy prefabet, czyli moze miec piura i wypusty.

a jakies dokladne namiary na te bloczki betonowe?

ja mam 800 u muchy zamówione 2,40 neto plus 18zł transport palety a na palecie 50 sztuk wchodzi jak wiadomo....

i 800 w cegielce po 3,80 ale to juz z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...