Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

ok majstry moje powiedzialy ze nie ma problemu i mi to zrobią wiec bedzie tak jak powinno byc

ty tez masz ten system integro ??

Niestety dalismy d... W rezultacie żeby mieć ten system mamy okno balkonowe z przesuwką bo wtedy konstrukcja okna na to pozwalała. Okno jest bajeranckie ale hmm koszta :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam bardziej doświadczonych budowniczych! Ja jestem na etapie oczekiwania na wz. Mam pytanie czy ze względu na koszty bardziej opłaca sie adaptacja gotowego projektu czy zrobienie indywidualnego? Domek ma być mały do 85m2 i prosty.

to zalezy ile bedzie zmian w projekcie bo jak malo to sie bardziej oplaca kupic gotowy jak duzo to raczej indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś super wielkie to nie - zmiana materiału, może przeniesienie okien i przesunięcia ścian w środku. w takim maleństwie które ma być jak najtańsze to za wiele nie ma do zmiany :) Ale może biura pomagają w trakcie budowy jeśli coś nieoczekiwanie wyjdzie? A może takimi małymi inwestycjami to w ogóle nie chca się zajmować? Jestem na początku drogi a mam już straszny mętlik w głowie i mnóstwo pytań a mało odpowiedzi :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie trzeba zawsze robić adaptacji? Z tego co do tej pory czytałam w necie wydawało mi sie, że trzeba. Czyli moge kupić projekt gotowy, troche zmodyfikować w trakcie budowy i już? Nie ma problemów z odbiorem? Może głupie te pytania, jeśli tak - wybaczcie :oops:

Oczywiście i tak ktoś musi to Tobie adaptować więc ten architekt podpowie (powinien w każdym razie) czy coś koniecznie musi być zrobione przez niego czy wystarczy kierownik budowy. Inna sprawa, to kwestia profesjonalizmu danego arcitekta i próby naciągnięcia w jedną lub drugą stronę.

Tak jak napisano powyżej sporo zmian może wpisać kierownik o lie nie zmieniają konstrukcji (także ściany wewnętrzne mogą być konstrukcyjne), gabarytów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak mało zorientowana bo pomysł i decyzja zostały podjete 2 tygodnie temu :lol: ale ruszyliśmy ostro (wz juz w trakcie) bo zależy nam na jak najszybszym sfinalizowaniu sprawy. Siedzę przed komputerem kilka godzin dziennie ale to jeszcze za mało...Pewnie będę was odwiedzać regularnie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje specjalisty do podlaczenia gazu od przylacza do budynku oraz w srodku budynku. Swarzedz. Z gory dziekuje. Pozdr. Fred

 

poszło na priv.

 

niestety nic do tej pory nie doszlo. Pozdr. Fred

 

OOOOO!!!!!!! :o :o

To przepraszam, wrzucam jeszcze raz. Przepraszam, że dopiero teraz ale byłam na "wczasach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące więźby. Złożyłem jej projekt do wyceny w tartaku. I tam kobieta powiedziała mi, że nie robi się przekroju np. 6,3 cm i zakrąglała mi to do 7 cm. Z tego tytułu wyszło mi ponad 1,6 kubika więcej materiału. Czy Wy też tak mieliście robioną wycenę?

Kobieta mi powiedziała, że w tartaku nie jeździ się na milimetry tylko centymetry... proszę napiszcie jak to u Was bo mam z tym problem - brać tego co jest (za kubik dobra cena 760 zł z imprenacją - połowa bez faktury) czy szukać kogoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące więźby. Złożyłem jej projekt do wyceny w tartaku. I tam kobieta powiedziała mi, że nie robi się przekroju np. 6,3 cm i zakrąglała mi to do 7 cm. Z tego tytułu wyszło mi ponad 1,6 kubika więcej materiału. Czy Wy też tak mieliście robioną wycenę?

Kobieta mi powiedziała, że w tartaku nie jeździ się na milimetry tylko centymetry... proszę napiszcie jak to u Was bo mam z tym problem - brać tego co jest (za kubik dobra cena 760 zł z imprenacją - połowa bez faktury) czy szukać kogoś innego...

 

Pierwszy raz slysze, ze ktos podaje wiezbe w milimetrach. Mozliwe, ze architektowi tak wlasnie obliczyl komputer. Tartaki rzeczywiscie licza wszystko w centymetrach. Trzeba zaokraglic i najlepiej w gore. Zobacz pod jakie obciazenia byl liczony dach i czy nie masz zamiaru zmieniac pokrycia.

 

Robie posadzki, zaplace za zamowiony styropian i po kredycie.

Zaczynam zabierac sie do sprzedazy mieszkania na dokonczenie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...