Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Witamy wszystkich po długiej przerwie.Z powodu awarii kompa długo nie zaglądaliśmy na forum ,a tu proszę Misiak już strop zalał. My robimy dach, dachóweczka na działce ; jak na razie wszystko idzie z planem i bez większych problemów jeżeli nie liczyc trudności z dostaniem materiałów :p http://images12.fotosik.pl/79/b03d0c4fd3011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy wszystkich po długiej przerwie.Z powodu awarii kompa długo nie zaglądaliśmy na forum ,a tu proszę Misiak już strop zalał. My robimy dach, dachóweczka na działce ; jak na razie wszystko idzie z planem i bez większych problemów jeżeli nie liczyc trudności z dostaniem materiałów :p http://images12.fotosik.pl/79/b03d0c4fd3011

 

 

NO NO NO ladne macie tempo

ty masz mojego kierbuda ? jak tak to co myslisz o nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak co do Kępna to potwierdzam, to jest zagłębie meblowe i moje rodzinne strony, pochodzę z Ostrzeszowa a ty ? Co do mebli to nie wiem jaka obecnie jakośc ale za "komuny"to mebelki schodziły jak ciepłe bułeczki bez względu na cenę .

Misiak mamy twojego kierownika ,jest ok sumienny i nie daje odwalic fuszerki ale to raczej sam musisz pilnowac wykonawców i roboty.... U nas np. cement znów nie przykryty :evil: A co z kierownikiem coś nie tak u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam namiarów na cieślę i dekarza, bo nasi nam nawalili.

Ogólnie cała ekipa nam nawala

no cze

jak tam daleko jestes ?

bo ja juz storp mam zalany teraz sciana kolankowa i ciesla na polowe licpa jest umówiony

wyslalem tobie na priva - moj robi ciesielke i dakarke ;-)

 

Dzięki ! Nam dopiero ruszyli z murami( jedna warstwa + narożniki) Wszystko wskazuje na to ze się pożegnamy, chcą dużo kasy a tempo mają wolne.

Szukam namiarów na ekipe która to ewntualnie dokończy.

A tak przy okazji jakie mogą być odchylenia w podbetonie ?

Fajnie że chociaż u kogoś prace idą w dobrym kierunku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam doświadczonych forumowiczów, chcę położyć podłogi z desek jesionowych na legarach, znacie namiary na dostawców z okolic Poznania???

 

Z góry dziękuję

 

bas

 

W Pozku nie opłaca się kupować. Najlepiej sprowdzić z Podlasia lub Bieszczad. Poszukaj firmy Drew-ex mają dobre ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETAP 1 fundamenty

-wykopanie

-zazbrojenie

-zalanie

-wymurowanie z bloczków betonowych

-izolacja dysperbit od środka

-izolacja zewnącz dysperbit ,styropian ,siatka ,klej i jeszcze raz dysperbit

-zasypka do stanu zera + zagęszczenie

-kanalizacja wewnącz budynku parter

-podbeton

 

cena etap 1 -8600netto

 

ETAP 2 parter

-wymurowanie ścian zewnęcznych

-wymurowanie ścian działowych

-wymurowanie kominów

 

cena etap 2 -7250zł netto

 

ETAP 3 Strop

-ułożenie belek stropowych i pustaków stropowych

-zaszalowanie i zazbrojenie stropu typu teriva

--zaszalowanie ,zazbrojenie i zalanie podciągu

-zalanie stropu

cena etap 3 -6600zł netto

 

 

Etap 4 Piętro

-wymurowanie ścianki kolankowej

-wymurowanie kominów

-zaszalowanie zazbrojenie zalanie wieńca poziomego i pionowego

 

cena etap 4 -4700zł netto

 

Etap 5 wejście do domu

-wymurowanie słupów z klinkieru

-zaszalowanie i zalanie schodów

 

cena etap 5 -800zł netto

 

RAZEM 27950zł netto

 

http://dobredomy.pl/?id_project=82

 

zmiany to zlikwidowana lązienka w salonie, zlikwidowany słupek srodkowy na tarasie, sciana kolankowa 25cm zamiast 0cm i

duzo mało?

dla mnie duzo 25 bez watu to juz by było oki chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U Scoobiego z miejsca widać, ze wycena od Bartka....zewnącz, wewnącz... 8)

 

albo moi 8)

po prostu bartek przekazał im moja wycene jak mi zrobil i teraz pewnie na tym bazują

 

scooby

 

wiesz

tak naprawde nie da sie porównać np. z moja czy innych przeciez budujemy rozne domy ! mysle ze cena na te czasy jest do przyjecia oczywiscie mozesz szukac taniej ale moze sie okazac ze ci tani nic swojego nie maja i bedziesz latal pozniej po wypożyczalniach za sprzętem albo nadrobia na towarze :wink:

 

mysle ze spokojnie mozesz dac cene netto ;-)

 

Dzięki ! Nam dopiero ruszyli z murami( jedna warstwa + narożniki) Wszystko wskazuje na to ze się pożegnamy, chcą dużo kasy a tempo mają wolne.

Szukam namiarów na ekipe która to ewntualnie dokończy.

A tak przy okazji jakie mogą być odchylenia w podbetonie ?

no wlasnie widze ze tempo maja wolne :evil:

przeciez razem zaczynalismy -7 maja moi jeszcze pare dni i maja koniec !

 

jutro zalewaja schody pozniej wieniec pod murłate i filary !

o co chodzi z tym podbetonem ? mysle ze nie ma co sie stresowac bo przeciez przychodzi styropian + posadzka

 

Misiak mamy twojego kierownika ,jest ok sumienny i nie daje odwalic fuszerki ale to raczej sam musisz pilnowac wykonawców i roboty.... U nas np. cement znów nie przykryty A co z kierownikiem coś nie tak u Ciebie ?

 

niby dziadek sie zna i duzo gada :-? ale troche sie rozczarowałem

myslalem ze kierbud to powinien chociaż od czasu do czadu w projekt spojrzeć a nie rutynowo sprawdzac czy wience sa dobrze zrobione

ja myslelm ze wparuje na budowe i wyrywkowo sprawdzi piony, przekatne itp.. musialem to sam sobie posprawdzać z pomoca Marzina :wink:

to ja przez moja ciekawosc i dociekliwosc co chwile pod nos podstawiam projekt i pytam sie czy aby napewno tak ma byc i czy tak robia majstry - troche to dziwne !

oni tylko kase chca zadnego wysiłku :evil:

 

Mice jak daleko jestes ?

u mie kolanokowa gotowa zebra pionowe przygotowane do zalania razem z wiencem pod murlate

 

a odnosnie wiecna pod murlate jakiej grubosci macie bo ja tylko 11 cm i 2 pret f12 na moje i majstrow troche malo ale sie wqrwi.... i powiedzialem ze maja robic zgodnie z projektem wrazie co to projektantowi sie oberwie !

a teraz pytanko do wszystkich z naszej grupy moze jakies spotkanie ??

gril/ognisko itp...

co do terminu i miejsca mozemy sie zgadac moge zaproponowac ciekwe miejsce np. w rokietnicy jest gospodarstwo agroturystyczne co maja dosc spora altanke na lace przy stawie z duzym murowanym grilem ( w zeszlym roku bylem tam na imprezie bylo sporo ludzi i klimacik ciekawy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...