Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich!

Do tej pory z pewną taką nieśmiałością (i nie ukrywam zazdrością) podczytywałam to FORUM. Dziś odważyłam się napisać pierwszy - i - mam nadzieję nie ostatni - post.

Jak wszystko pójdzie dobrze to dołączymy do Szanownego grona i także zaczniemy budować się w okolicach Poznania.

Więc jeszcze raz witam i pozdrawiam wszystkich.

Odezwę się jak załatwimy całą papierkologię i będziemy wiedzieć co i jak - a chcemy przenieśc stary dom z bali.

 

do miłego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubx

Dzięki ! Nam dopiero ruszyli z murami( jedna warstwa + narożniki) Wszystko wskazuje na to ze się pożegnamy, chcą dużo kasy a tempo mają wolne.

Szukam namiarów na ekipe która to ewntualnie dokończy.

A tak przy okazji jakie mogą być odchylenia w podbetonie ?

no wlasnie widze ze tempo maja wolne :evil:

przeciez razem zaczynalismy -7 maja moi jeszcze pare dni i maja koniec !

 

jutro zalewaja schody pozniej wieniec pod murłate i filary !

o co chodzi z tym podbetonem ? mysle ze nie ma co sie stresowac bo przeciez przychodzi styropian + posadzka

 

Tak sie składa ze aga_pn to moja sasiadka i znajoma od lat, budowalismy ta sama ekipa, a podbeton wylali mi z roznica 7 cm, to chyba przesada nie uwazasz, na styropian +posadzke to chyba troche za duzo. Zeby dostac kase podbetom poprawili, ale juz u nas nie robia. Ach ci FACHOWCY a mialo byc tak pieknie. Od 7 maja do dzis stan 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze aga_pn to moja sasiadka i znajoma od lat, budowalismy ta sama ekipa, a podbeton wylali mi z roznica 7 cm, to chyba przesada nie uwazasz, na styropian +posadzke to chyba troche za duzo. Zeby dostac kase podbetom poprawili, ale juz u nas nie robia. Ach ci FACHOWCY a mialo byc tak pieknie. Od 7 maja do dzis stan 0

 

moi juz sprzataja na dzialce (i dopieszczaja szczegóły) bo maja koniec teraz czekam za dachem (dachówka juz jest do odebrania) :wink:

 

aga pisala o odchyleniu a nie o 7 cm roznicy :o jak mozna tyle zrobic ?

ladna ekpia to az strach o sicany i inne detale :evil: ja nie potrafia zrobic podbetonu to moze na bazar pojda sprzedawac ogórki a nie za budowe sie biora

 

:evil: :evil: :evil:

 

a ta roznica jest miedzy naroznikami (spadek) czy nizej zrobili o 7 cm calosc ?

bo na moje to jak zageszczaja piaskiem i sicane fundamentowa maja prosto (inna opcja nie wchodzi w gre ;-) ) to wsypujac chudy beton ,rozgarniając go po domu powinni wyrownac na tzw. deske (podobnie jak sie robi podbeton pod pozbruk) i podbeton nie powinien wychodzic krzywo a tym bardziej z roznica 7 cm !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie szukam ekipy do wykonania odcinka przyłącza gazowego od ogrodzenia do domu.

Właściciel firmy z ul. Kotowo zażyczył sobie 150zł/mb przyłącza. :o

Czy to normalna obecnie stawka? Nie wydaje mi się.

Ile Wy za takie coś płaciciliście?

U nas jest około 25mb do położenia.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Misiak :D

My budowaliśmy 2 kominy (razem 5 otworów) z cegły pełnej plus 2 warstwy na obmurowanie pod strop i pod wszystkie nadproża z keramzytu wkładki

Razem na to wszystko wyszło 8 palet = 2700 szt cegły i jeszcze trochę zostało

Podwójne obmurowanie pod strop zlecił kierownik twierdząc że siporeks jest zbyt

słaby aby przenieśc obciążenie stropu :)

Jak rozumiem w twoim stropie wykonana poduszka betonowa to strop w więńcu

na tzw mokro :roll: ?

Nasz projekt też był z porothermu 44 P+W ale wtrakcie adaptacji od razu zmienialiśmy na siporex 24 + 12 styro wg architekta wsp K niemal identyczny a nawet cieplejszy :o :o

Wydaje mi się że komin z cegły klasycznej łatwiej też przewiązac ze scianami i ściankami działowymi :p :p :p

A swoją drogą warto by sie spotkac i wymienic doswiadczeniami :wink: :)

pozdrawiam

ROB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

cena za B20 z Lafarge Glogowska

239 Netto - 1m3 - B20

28 Netto - pompa za 1m3

170 Netto dojazd pompy

 

czy mozecie polecic jakas dobra i tania betoniarnie

 

Dziekuje i Pozdrawiam

 

zadzwon do dory z buku mi dali tydzien temu cene 250 netto z pompa b20 !

oni maja odrazu z gruszka pompe wiec mniejsze koszty bo nie musi 2 samochód przyjechac !

i sa do dogadania ;-)

 

RENA I ROB

no tak ten nasz kierownik :roll: tez mi wymyslil 2 rzędy cegly a adaptator stwierdzil ze na ytongu na dobre nic ni musi byc tylko tak jak opisywalem wczesniej (tak tez jest w projekcie) podniesc belki stropowe i podczas zalewania beton tam sie wleje

u mnie zaszalowali na 8 cm zalali betonem z siatka zbrojeniowa i na to wieniec od stropu a belki oparte zostaly poprostu na tym twardym juz betonie

a odnosnie kominow to latwiej wlasnie zrobic z systemu bo jest miniejszych gabarytow np. ja w koltowni mialem komin szeroki na 90 cm a teraz mam tylko 36 cm a kominki wentylacyjne od pietra dopiero ida bo po co od dolu ;-)

podobnie w salonie komin mialem miec szeroki na 70 cm a mam na 36 wiec o wiele mniej miejsca zajmuje i latwiej bylo wycentrowac pod belki stropowe

 

a odnosnie spotkania to ja zawsze jestem na TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubx
Misiak te 7 cm to spadku panowie mieli najpierw wyrabiac beton w betoniarce, pozniej stwierdzili ze trzeba zamówić z gruszki no i nie dali sobie rady wiec wyszło jak wyszło-szkoda gadać, w efekcie zarabiali jeszcze raz z betoniarki i wyrownali na cele szczescie to tylko podbeton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak te 7 cm to spadku panowie mieli najpierw wyrabiac beton w betoniarce, pozniej stwierdzili ze trzeba zamówić z gruszki no i nie dali sobie rady wiec wyszło jak wyszło-szkoda gadać, w efekcie zarabiali jeszcze raz z betoniarki i wyrownali na cele szczescie to tylko podbeton

no ladne asy :evil:

 

ja zeby bylo taniej zamowilem chudy beton na ciężarowce zawsze pare zl taniej

tak tez moja ekipa zaproponowala zeby obniżyć koszty

 

badboyryba

po 1 zadna rewelacja bo porotherm juz jest prawie wszedzie dostepny bez lachy

a po 2 nie spamowac i na dodatek tak wielka czcionką !!!!! [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

cena za B20 z Lafarge Glogowska

239 Netto - 1m3 - B20

28 Netto - pompa za 1m3

170 Netto dojazd pompy

 

czy mozecie polecic jakas dobra i tania betoniarnie

 

Dziekuje i Pozdrawiam

 

spróbuj beton bonus http://www.beton-bonus.pl/

Szwagier szukał ostatnio na strop i ci są podobno najtańsi. Co do Dory z Buku, to mi tez powiedzieli, że Poznań im za daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Marzina

 

Czy kupiłes kocioł De Dietricha od kolegi 1950???

 

Bo ja właśnie jestem na epatie zakupu i kupię albo od Prometeusza albo od 1950.

 

A poza tym pytanie ogólne do zainteresowanych c.o i c.w.u

 

Na internecie można kupić duuuuuuużo taniej osprzęt niż u instalatorów ale nie jest łatwo znaleźć instalatora który chce robić na nie swoim osprzęcie. Czy mieliście z tym kiedyś problem? Oczywiście instalatorzy zarabiają swoje na rabatach :( .

 

pzdr

 

bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym pytanie ogólne do zainteresowanych c.o i c.w.u

 

Na internecie można kupić duuuuuuużo taniej osprzęt niż u instalatorów ale nie jest łatwo znaleźć instalatora który chce robić na nie swoim osprzęcie. Czy mieliście z tym kiedyś problem? Oczywiście instalatorzy zarabiają swoje na rabatach :( .

bas

Zacznę od końca, a Ty byś odpuścił jak mógłbyś zarobić ? Tak z ręką na sercu ?

Z kupowaniem sprzętu jest tak : jeśli masz projekt ze spisem elementów, to kupujesz sam i niby jest ok. A jeśli nie masz spisu to skąd masz wiedzieć co potrzebujesz ? Instalator ma powiedzieć czyli zaprojektować za free ? Przecież spędzi kilka godzin nad tym. Zapłacisz za to ? A jak Ty kupisz wszystko sam i czegoś zabraknie, przywieziesz natychmiast brakujące elementy ? Czy instalator stoi z robotą i czeka ? A może powinien mieć ze sobą magazynek elementów ? Tylko kto mu zapłaci za to co musi wozić na górkę ? A może ma sam pojechać po to co zabrakło ? Tylko kto mu zapłaci za benzynę i czas przejazdu ? A jak jakieś elementy się zepsują to kto odpowiada ? Kto pojedzie wymienić ?

 

To tak w skrócie, problem jest dosyć złożony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...