Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do Altariela,

 

Ja też kupuję De Dietricha MCR 24 + zasobnik 100l po długich rozważaniach i czytaniach forów.

 

Kupuję za 5001zł brutto od

 

http://allegro.pl/item206359403_kociol_de_dietrich_mcr_24_zasobnik_100l_kondensat.html

 

lub 5200zł brutto od

 

http://allegro.pl/item204104904_de_dietrich_kondensacyjny_mcr_24_kw_zas_100_l.html

 

będę się z nimi widział i odbierał osobiście bo obecnie pracuję w Warszawie (a budowa w Poznaniu)

 

poza tym jakbyś chciał to

 

http://www.purmo.biz/

 

grzejniki PURMO w cenie 45% mniej od katalogowej

 

do Mice

 

Ja tak jak Marzin umówiłem się z instalatorem mój kocioł +grzejniki + komin jego cała reszta i się zgodził, z pierwszym który nie chiał się zgodzić bo zaczął mi wkręcać, że to nie będzie pasować itd. się rozstaliśmy w niemiłej atmosferze

 

Do Marzina

 

Miałeś pierwsze uruchomienie Dierticha gratis czy musiałeś płacić, możesz podać namiar na swojego instalatora??? Moj za robociznę + rurki + rozprowadzenie wody w domu chce 9000PLN nie wiem czy nie przepłacam.

 

pzdr

 

bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do Marzina

 

Miałeś pierwsze uruchomienie Dierticha gratis czy musiałeś płacić, możesz podać namiar na swojego instalatora???

Uruchomienia jeszcze nie miałem, bo nawet przyłącza gazowego nie mam, no i instalator jeszcze działa. Ale dowiadywałem się. Za uruchomienie zero zł, jedynie za dojazd płacisz. W Rokietnicy jesten jeden, który ma od nich autoryzację, więc za dojazd mam nadzieję mnie nie złupi.

Moj za robociznę + rurki + rozprowadzenie wody w domu chce 9000PLN nie wiem czy nie przepłacam

Zależy co kryje się pod słowem "rurki" U mnie te pierdoły wyszły ok 5 tyś. Sam rozdzielacz podłogówki z szafką to ponad tysiąc złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podłogowe ogrzewanie ile wam wychodzi za m/2.z towarem i robocizną.

Za ogólne pytanie. Podłogówkę możesz mieć zwykłą prostą z zaworem RTL, i równie dobrze wypasioną z rodzielaczami, mieszaczem i pokojowymi regulatorami na każdy obieg. Ja szacuję że moja podłogówka która będzie w 4 pomieszczeniach (razem coś koło 27 m2) podniesie koszt CO o ok 3-4 tyś złotych. Materiał + robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kaloryfery?

 

Chodzi mi o takie, które:

 

-koniecznie maja "rurki wlotowe"= nie wiem jak sie to nazywa tak zainstalowane żeby przy sprzątaniu pod kaloryferem nic nie zawadzało ( prostopadle do ściany na której wiszą a nie odprowadzenie do podłogi)

 

- nie maja mnóstwa "ażurków", przelotów, prześwitów, których potem ni jak nie można wyczyścić

 

- mają cenę ...normalną a nie chorą

 

polećcie coś proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kaloryfery?

 

Chodzi mi o takie, które:

 

-koniecznie maja "rurki wlotowe"= nie wiem jak sie to nazywa tak zainstalowane żeby przy sprzątaniu pod kaloryferem nic nie zawadzało ( prostopadle do ściany na której wiszą a nie odprowadzenie do podłogi)

 

- nie maja mnóstwa "ażurków", przelotów, prześwitów, których potem ni jak nie można wyczyścić

 

- mają cenę ...normalną a nie chorą

 

polećcie coś proszę

 

co do "rurek wlotowych" to po prostu musisz mieć podejście "od dołu" (np wszystkie grzejniki z wbudowanym zaworem mają takie)a czy to będzie ze ściany czy podłogi to zależy od sposobu montażu (instalatorowi powiesz i on kupi odpowiedni zestaw montażowy ewentualnie w sklepie gdzie nabędziesz grzejniki jak wytłumaczysz o co chodzi to dostaniesz odpowiednio)

Jeśli chcesz je czyścić to kup tzw "higieniczne" -nie mają konwektora w środku - ale coś za coś - żeby uzyskać tą samą wydajność - muszą być większe

co do ceny niestety nie podpowiem - ale i tak głównie sprawa rozbija się o to gdzie lepszy rabat dadzą :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) bardzo za pilotowe wyjaśnienia

 

to znaczy że jeśli grzejnik ma konwektor w środku to nie można go czyścić?

 

Nie bardzo rozumiem, na zewnatrz to chyba wszystko można umyć a w środku- to ja nie zamierzam nigdy... ale jak patrzę na obecne grzejniki w naszym mieszkaniu to mamy "kratkę" od góry przez którą jak sobie pomyślę wpada mnóstwo kurzu , brudu- do którego już nie można dotrzeć- ja to właśnie chciałabym wyeliminować.

 

Czy te higieniczne kaloryfery są właśnie takie? Na czym polega ich "higieniczność"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) bardzo za pilotowe wyjaśnienia

 

to znaczy że jeśli grzejnik ma konwektor w środku to nie można go czyścić?

 

Nie bardzo rozumiem, na zewnatrz to chyba wszystko można umyć a w środku- to ja nie zamierzam nigdy... ale jak patrzę na obecne grzejniki w naszym mieszkaniu to mamy "kratkę" od góry przez którą jak sobie pomyślę wpada mnóstwo kurzu , brudu- do którego już nie można dotrzeć- ja to właśnie chciałabym wyeliminować.

 

Czy te higieniczne kaloryfery są właśnie takie? Na czym polega ich "higieniczność"?

nie no... myślałam że chodzi o czyszczenie wewn też :)

higieniczne to takie bez konwektorów i kratek - płyty można całe wyczyścić - z obu stron (zastosowanie głównie szpitale, ale też dla alergików pomocne)

a z zewnątrz to można każdy grzejnik czyścić do woli ;)

tutaj przykładowy katalog grzejników - są jeszcze tzw "PLAN" z płaskim przodem

a "zatkać" tej dziury od góry nie radzę - to zmniejszy wydajność grzejnika do 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...