Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

krys1, widzę, że Cię tu chwalą za kawał dobrej roboty o fundamentach, a Tyś chłopie tylko przekopiował wewątek:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47424 :-?

Cudzysłów trzeba było chociaż dać :wink: .

 

Po pierwsze: jestem baba

po drugie: zaznaczyłam, że te posty zebrała AGA444

Po trzecie: mnie tu chwalą nawet jak nic nie robię

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro już zwracasz uwagę to sprawdź komu ją zwracasz :lol:

Inna sprawa, że ludzie dziękują za ten spis, więc nie wszyscy widocznie do tego dotarli :wink: Krys1 sporo informacji tutaj wrzuca ze wszystkich postów grupy Wlkp od jej początku a nie każdy ma czas lub możliwości przejrzeć wszystko.

 

Dzięki za obronę, o to mi właśnie chodziło, że nie każdy miał czas aby do tego dotrzeć, niektórzy może jeszcze nie wiedzą gdzie bo to grupa początkujących. Gdy ja to znalazłam to pomyślałam, że takie zestawienie zwłaszcza o fundamentach nam się tu przyda. I czas się oszczędza na szukaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jestem baba..

Aa.. jak baba to co innego, tylko nick taki rodzaju męskiego i posty niepodpisane imieniem, więc trudno się domyślić. Teraz już zapamiętam.

Inna sprawa, że ludzie dziękują za ten spis, więc nie wszyscy widocznie do tego dotarli

Dotrzeć nie trudno, bo to post na samym początku wymiany doświadczeń (przyklejony) i w dodatku zatytulowany "FUNDAMENT FUNDAMENTY STAN ZERO, czyli coś dla początkujących". Zawsze myślałam, że czytanie forum zaczyna się od początku (nawet jak jest się początkującym budowniczym, którym też całkiem niedawno byłam). Wymianę doświadczeń polecam szczególnie, bo wiedza na niej zgromadzona jest ogromna.

Mimo wszystko uważam, że krys1 ładniej by postąpiła dając linka do wątku niż kopiując czyjąś pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jestem baba..

Aa.. jak baba to co innego, tylko nick taki rodzaju męskiego i posty niepodpisane imieniem, więc trudno się domyślić. Teraz już zapamiętam.

Inna sprawa, że ludzie dziękują za ten spis, więc nie wszyscy widocznie do tego dotarli

Dotrzeć nie trudno, bo to post na samym początku wymiany doświadczeń (przyklejony) i w dodatku zatytulowany "FUNDAMENT FUNDAMENTY STAN ZERO, czyli coś dla początkujących". Zawsze myślałam, że czytanie forum zaczyna się od początku (nawet jak jest się początkującym budowniczym, którym też całkiem niedawno byłam). Wymianę doświadczeń polecam szczególnie, bo wiedza na niej zgromadzona jest ogromna.

Mimo wszystko uważam, że krys1 ładniej by postąpiła dając linka do wątku niż kopiując czyjąś pracę.

 

ja jeszcze raz dziekuje krys1

nie mialem czasu szukac tak dokladnie a jak szukam to przez "szukaj"

i nie widzialem o takim watku

wiec mi sie przyda (i nie tylko mi ) a to ze wybrala najwazniejsze linki a nie dala tylko glownego to jeszcze lepiej - juz nie mam sily i czasu czytac kolejnego calego watku

a i autora zamiescila wiec plagiatu nie popelnila :D

 

juz na glowe dostaje z tym forum - praca forum, dom forum do poznych godzin nocnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, tak czytam o Waszych kłopotach z architektami i projektantami, i postanowiłem (za jego pozoleniem oczywiście) podać namiar do mojego kolegi, który projektował mój dom. Jest tylko jeden problem, mieszka koło Zielonej Góry, ale w dobie internetu i komórek można sobie z tym poradzić.

 

Andrzej 504 186 304

 

 

My mieliśmy panią z polecenia z Wrocławskiej grupy.Pierwsze spotkanie-rewelacja. Nawet nie pomyśleliśmy o umowie. Pani miała zrobić adaptację i załatwić pozwolenie. Pasowało nam to bo jechaliśmy na trzy tygodniowe wczas. Niestety adaptacja trwała blisko trzy miesiące, wkońcu sami zaczeliśmy załatwiać papiery, bo trwało by to dłużej a śpieszymy się żeby zdążyć z ulgą odsetkową. Cena też okazała się znacznie wyższa od umówionej. Jedyne czego nie mogę się czepić to pomysłowość co do zmmian. Jeszcze tylko nie wiem czy przejdą bo czekamy na pozwolenie na budowę.

Jeśli chodzi o kontakt przez telefon i internet nie polecam, bo ja głównie takie miałam, lub 5 minutowe spotkania (całe trzy), zawsze sie czegoś zapomnni niedo[powie.

PODPISUJCIE WIĘC UMOWY NAWET JEŚLI KTOŚ JEST MIŁY I SYMPATYCZNY I MA Z PRZODU NAZWISKA MGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamila79

 

Namiar, który podałem, to mój kolega, którego nie mam z polecenia, a którego już trochę znam. Pracował kilka lat w biurze projektowym, teraz się usamodzielnił. Oczywiście kwestia zadowolenia związana jest często z cechami charakteru strony zlecającej pracę i strony przyjmującej.... Czasami nijak obie strony dogadać się nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a z postepow: zlozony wniosek kredytowy:)

 

N.

 

 

do jakiego banku jesli mozna wiedziec bo ja max w ciagu 2 tygodni musze podjac decyzje

nawet zrobilem liste pytan do banku (wraz z ankieta bankow) i umiescilem je na forum $GoRąCy TeMaT - KrEdYt z UlGą OdSeTkOwĄ - Do KoŃcA RoKu 06 $

 

mam nadzieje ze ktos podpowie czy to wlasciwe pytania, moze ktos cos doda od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych wielkopolan i przybyszow ze Szczecina.

Wlasnie dostalem, po trzech latach starania, pozwolenie na budowe i zaczynam w Kiekrzu. A wlasciwie mysle zeby zaczac, bo nie mam jeszcze ekipy ani pomyslu na nia. Zbieram informacje i rozmawiam z pierwszym bartkiem.

 

Pozdrowionka, bede tu czesto wpadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych wielkopolan i przybyszow ze Szczecina.

Wlasnie dostalem, po trzech latach starania, pozwolenie na budowe i zaczynam w Kiekrzu. A wlasciwie mysle zeby zaczac, bo nie mam jeszcze ekipy ani pomyslu na nia. Zbieram informacje i rozmawiam z pierwszym bartkiem.

 

Pozdrowionka, bede tu czesto wpadal.

 

Witamy, witamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiego banku jesli mozna wiedziec bo ja max w ciagu 2 tygodni musze podjac decyzje

nawet zrobilem liste pytan do banku (wraz z ankieta bankow) i umiescilem je na forum $GoRąCy TeMaT - KrEdYt z UlGą OdSeTkOwĄ - Do KoŃcA RoKu 06 $

 

do BPH w złotówkach, marża 0,95, tyle że ja póki co tylko na działkę i na 10 lat, bez wkładu własnego, a oprocentowanie? zabij mnie, a Ci nie powiem bo tyle się to już czasu ciągnęło, że nie pamiętam. W każdym razie korzystałam z pomocy doradcy kredytowego- nie mam czasu biegać po bankach i negocjować, a tak profilaktycznie sprawdziłam oferty w necie i ten BPH był dla mnie najkorzystniejszy.

 

ulga odsetkowa przysługuje tylko tym, którzy nie kupowali nigdy wcześniej mieszkania ani domu, dobrze kojarzę?

 

 

Pozdrawiam

N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych wielkopolan i przybyszow ze Szczecina.

Wlasnie dostalem, po trzech latach starania, pozwolenie na budowe i zaczynam w Kiekrzu. A wlasciwie mysle zeby zaczac, bo nie mam jeszcze ekipy ani pomyslu na nia. Zbieram informacje i rozmawiam z pierwszym bartkiem.

 

Pozdrowionka, bede tu czesto wpadal.

Cześć, witamy w grupie trzymającej władzę!

 

(albo grupa emigrantów ze Szczecina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulga odsetkowa przysługuje tylko tym, którzy nie kupowali nigdy wcześniej mieszkania ani domu, dobrze kojarzę?

Ulga odsetkowa nie przysługuje na zakup działki. Tylko budowa lub zakup nowego domu/mieszkania od dewelopera. Mam na myśli tę ulgę, która obowiązuje do końca bieżącego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...