Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Halo! Jest tu ktoś? Chyba nie zapadacie w sen zimowy.

 

niedzwiedzie juz spia ale ja nie ;)

 

latam za kredytem zeby zalapac sie na ta ulge odsetkowa bo w przyszlym tygodniu musze juz ostatecznie podjac decyzje

z fundamentami dalem sobie spokoj w tym roku chociaz pogada sliczna wiec spokojnie wyrobił bym sie gdyby nie te problemy z gleba :cry:

(jeszcze czekam za dok - dostalem tylko przekroje robocze z nawiertow i dowiedzialem sie przez przypadek z inni tez mieli podobne problemy na tym terenie)

i na dodatek moj maly juz 4 tydzien jest chory - najpierw oskrzela a teraz zapalenie pluc wiec dodatkowe nerwy :cry:

 

Misiak śliczny jesteś

 

wiem ;) w live jesze sliczniejszy 8)

 

ps. nie ma to jak sobie powlewac odrobinke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to dobrze, że jesteście już się przeraziłam. Wiem taki okres, że nie ma za bardzo o czym pisać. A wyobrażacie sobie co będzie od wiosny. Literek nam na klawiaturze zabraknie taki będzie bum na pisanie. To narazie może podyskutujemy o MŚ w siatkówce :wink: :wink: :wink:

Misiak nie mogę się na Ciebie napatrzeć, cudeńko, tylko nie zmieniaj swojej fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spokojem, wszyscy tutaj są 8)

Ale większość na etapie uzgodnień/dokumentacji więc nie ma co pisać albo w dwóch zdaniach się nie da :roll: Ja jestem na etapie adaptacji projektu (się robi ...) a oprócz tego muszę przed wystąpieniem o PnB muszę kilka rzeczy przemyśleć/przliczyć bo muszą się pojawić w projekcie (sposób ogrzewania, ścieki itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

latam za kredytem zeby zalapac sie na ta ulge odsetkowa bo w przyszlym tygodniu musze juz ostatecznie podjac decyzje

 

Misiak to się pośpiesz i sprawdź jak będą interpretowały to organy podatkowe i czy stwierdzą, że kredyt udzielony to taki, co do którego została podpisana umowa, czy taki, który został uruchomiony. Z ostrożności warto więc na tyle wcześnie podpisać umowę, żeby do końca 2006 roku pieniądze wyszły z banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tu zerkam regularnie :wink:

 

Moje poszukiwania generalnego wykonawcy nabierają rumieńców - odbyłam 7 rozmów i w ten sposób zapewniłam sobie nie lada ubaw - nawet nie wiedziałam, że można mieć takie podejście do budowania :D

 

Z większych ciekawostek oto wycena ostatnio przeze mnie otrzymana (miała być na stan developerski, ale jakoś zabrakło w niej okien i instalacji :roll: ): 110 tys. zł robocizna :o , 110 tys. zł materiały (dodam, że materiały i tak są "ruchome" w zależności od aktualnych cen, wiec w praktyce i tak dobiłyby pewnie do ponad 200 tys. ) - chyba pewna firma łosia sobie szuka :)

 

Spodobał mi się też właściciel pewnej firmy, gdy na mój powitalny zwrot przez telefon: "Dzień dobry, szukam firmy do wybudowania domu" odpowiedział: "No to już Pani znalazła" :)

 

Natomiast są tez oferty w granicach 260-280 tys. zł brutto na zasadzie: teraz podpisuję umowę na tą kwotę i nic więcej mnie nie interesuje - nawet jak materiały podrożeją o 50%! I chyba się przychylę ku tej opcji...

 

Ponawiam też pytanie które padło kilka stron wcześniej: jakie wam wychodzą koszty za 1 m2 powierzchni netto domu z waszych wstępnych kosztorysów?? Bo ciągle nie daje mi spokoju pytanie, ile przepłacę zlecając wszystko jednej firmie...

 

Misiak jak tam twoja tabelka z kredytami? Mógłbyś podzielić się tym "rankingiem"? Ja też zaraz będę składać papiery, na razie mój nr 1 to Kredyt Bank, chociaż pobierają dość wysoką prowizję :roll: więc sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam dzisiaj Pozwolenie na budowę!!! :D

To jest całkiem miłe, tylko że apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałoby się iść dalej ... niestety zima za pasem :roll: Ale i tak się cieszę, że mam kolejną sprawę za sobą :D

Pozdrawiam

Jola

Gratulacje Jola! Pozwolenie to jest to! A teraz za ciosem, ściągnij humus, weź geodetę, a jak dalej będzie ładna pogoda, to rób fundamenty!

Halo! Jest tu ktoś? Chyba nie zapadacie w sen zimowy.

Ja też już jestem, musiałem na łikenda wyjechać.....

Misiak śliczny jesteś :D

Niezły ten Twój nowy avatar, wygląda jakby miał zaraz na mnie wleźć :wink:

 

 

 

A ze spraw bieżących. W poniedziałek Bartki zbroją i szalują wieniec. W środę przyjeżdża betoniara, zalewamy. Potem kilka dni przerwy i jedziemy ze ścianami kolankowymi i szczytami. Jutro wstawię do dziennika parę nowych fot, które udało mi się zrobić w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam dzisiaj Pozwolenie na budowę!!! :D

To jest całkiem miłe, tylko że apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałoby się iść dalej ... niestety zima za pasem :roll: Ale i tak się cieszę, że mam kolejną sprawę za sobą :D

Pozdrawiam

Jola

Gratulacje Jola! Pozwolenie to jest to! A teraz za ciosem, ściągnij humus, weź geodetę, a jak dalej będzie ładna pogoda, to rób fundamenty!

 

Dzięki Marcin, cały weekend nad tym myślę ... i normalnie czaję się jak stary czajnik :lol:

Jutro podejmę decyzję (mam nadzieję, że mi się to uda :wink: )

][

A ze spraw bieżących. W poniedziałek Bartki zbroją i szalują wieniec. W środę przyjeżdża betoniara, zalewamy. Potem kilka dni przerwy i jedziemy ze ścianami kolankowymi i szczytami. Jutro wstawię do dziennika parę nowych fot, które udało mi się zrobić w piątek.

Szczęściarzu, pogoda Ci dopisuje!!! Oby tak dalej!

Pozdrawiam

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam dzisiaj Pozwolenie na budowę!!!

To jest całkiem miłe, tylko że apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałoby się iść dalej ... niestety zima za pasem Ale i tak się cieszę, że mam kolejną sprawę za sobą

 

Gratulacje.To wiosną pewnie ruszysz pełną parą. U mnie boje z architektem. Ale zrobił się jakiś bardziej ugodowy. Może czyta to forum? :roll:

 

Dzięki Krys1,

trzymam za Ciebie kciuki !!!

Pozdrawiam

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin, cały weekend nad tym myślę ... i normalnie czaję się jak stary czajnik :lol:

Jutro podejmę decyzję (mam nadzieję, że mi się to uda :wink: )

Wiesz, dziś widzę, że najgorzej było zacząć, a potem to już samo jakoś leci. Myslę, że w tym roku możesz spokojnie zalać ławy, w razie czego zostawić to do wiosny, a potem rozpocząć wcześniej, nie bedziesz musiała czekac, az wszystko rozmarźnie.

Szczęściarzu, pogoda Ci dopisuje!!! Oby tak dalej!

Tez możesz dołączyć do grupy szczęściarzy - zaczynając w tym tygodniu!

 

No i .... Jak będzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak

zdrać prosze w jakim banku bierzesz kredyt.

My też jesteśmy na tym etapie :lol:

chyba pko

pozdrówki

atka :D

 

&

 

Misiak jak tam twoja tabelka z kredytami? Mógłbyś podzielić się tym "rankingiem"? Ja też zaraz będę składać papiery, na razie mój nr 1 to Kredyt Bank, chociaż pobierają dość wysoką prowizję :roll: więc sama nie wiem...

 

 

jeszcze na 100% nie wiem ale chyba jednak padnie na PKO BP

mimo ze omijalem ich szerokim lukiem

 

dlaczego mozesz poczytac na moim nowym temacie

$GoRąCy TeMaT - KrEdYt z UlGą OdSeTkOwĄ - Do KoŃcA RoKu 06 $

 

inni odpadli z wielu powodow

 

 

Misiak to się pośpiesz i sprawdź jak będą interpretowały to organy podatkowe i czy stwierdzą, że kredyt udzielony to taki, co do którego została podpisana umowa, czy taki, który został uruchomiony. Z ostrożności warto więc na tyle wcześnie podpisać umowę, żeby do końca 2006 roku pieniądze wyszły z banku.

 

tam nikt nic nie wie a rozni to roznie interpretuja

moj urzad odpowiedzial mi (niestety tylko tel.) ze wystarczy tylko umowa

 

tak naprawde to kredytu teraz nie potrzebuje moze na wiosne - biore teraz bo moze sie zalapie a jak nie to mowi sie trudno

Na uruchomienie kredytu mam 12 mc moge tez np 1 transze wyciagnac juz zima i qpic troche tanszego materialu i jeszcze zalapac sie na ulge zwortu watu (jak takowy bedzie - roznica 7-22%) jest to 1 kwietnia 2007

 

jedyny minus to na ta chwile nisko stojacy frank

 

:cry:

 

 

Misiak nie mogę się na Ciebie napatrzeć, cudeńko, tylko nie zmieniaj swojej fotki.

 

mysle ze nie zmienie

 

moja zona czytajac posta zrobila sie zazdorsna 8)

 

oznajmilem jej wiec niech tez tak patrzy na mnie jak ty :o

 

 

dziekuje :oops:

 

ps. krys1 masz meza, chlopaka moze na kawe sie umowimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam dzisiaj Pozwolenie na budowę!!! :D

To jest całkiem miłe, tylko że apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałoby się iść dalej ... niestety zima za pasem :roll: Ale i tak się cieszę, że mam kolejną sprawę za sobą :D

Pozdrawiam

Jola

Gratulacje Jola! Pozwolenie to jest to! A teraz za ciosem, ściągnij humus, weź geodetę, a jak dalej będzie ładna pogoda, to rób fundamenty!

 

Dzięki Marcin, cały weekend nad tym myślę ... i normalnie czaję się jak stary czajnik :lol:

Jutro podejmę decyzję (mam nadzieję, że mi się to uda :wink: )

 

 

moim zdaniem humus mozesz sciagnac ale wytyczac w tym roku jak nie chcesz robic fundamentow to nie ma co - szkoda kasy i jest ryzyko ze moze sie cos poprzestawiac albo ktos zlosliwie cos zrobic bedziesz musiala na wiosne jeszcze raz to samo robic

moj geodeta - kolega odradzal mi ale ze chcialem w tym roku zaczac to mi zrobil i oznajmil mi ze jak sie nie uda w tym roku zrobic to chce sprawdzic mi to na wiosne czy napewno jest wszystko ok (oczywiscie po znajomosci w cenie 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Jola! Pozwolenie to jest to! A teraz za ciosem, ściągnij humus, weź geodetę, a jak dalej będzie ładna pogoda, to rób fundamenty!

tylko trzeba uwzazc zeby po sciagnieci humusu jak sie nie uda wylac fundalentow to w wykopie moze sie zbierac woda i wiosna trzeba bedzie poczekac az zejdzie ale to oczywiscie zalezy od gleby

 

A ze spraw bieżących. W poniedziałek Bartki zbroją i szalują wieniec. W środę przyjeżdża betoniara, zalewamy. Potem kilka dni przerwy i jedziemy ze ścianami kolankowymi i szczytami. Jutro wstawię do dziennika parę nowych fot, które udało mi się zrobić w piątek.

a mozesz powiedziec dlaczeog lawy lales z betoniary a wieniec z gruchy? nie mozna wienca tez z betoniary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moja zona czytajac posta zrobila sie zazdorsna

oznajmilem jej wiec niech tez tak patrzy na mnie jak ty :o

dziekuje :oops:

ps. krys1 masz meza, chlopaka moze na kawe sie umowimy :wink:

 

Hej Misiak ale mnie połechtałeś. Ale powiedz żonce (gorąco pozdrawiam), że ja to już stara baba jestem i na kawkę to już mogę nie dojść bo po drodze się rozsypię. Mam starego męża i stare dzieci. :wink:

 

P.s. do żonki Misiaka

Zobacz ile tu babek postuje! Może się przyłączysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin, cały weekend nad tym myślę ... i normalnie czaję się jak stary czajnik :lol:

Jutro podejmę decyzję (mam nadzieję, że mi się to uda :wink: )

Wiesz, dziś widzę, że najgorzej było zacząć, a potem to już samo jakoś leci. Myslę, że w tym roku możesz spokojnie zalać ławy, w razie czego zostawić to do wiosny, a potem rozpocząć wcześniej, nie bedziesz musiała czekac, az wszystko rozmarźnie.

 

Tez możesz dołączyć do grupy szczęściarzy - zaczynając w tym tygodniu!

 

No i .... Jak będzie???

 

Decyzja została podjęta - zaczynam!

Niestety "life is brutal and full zasadzkas" i jak się dzisiaj okazało mój murarz leży w szpitalu, a Bartki nie mają teraz wolnych terminów :cry:

Pozdrawiam

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...