Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

moim zdaniem humus mozesz sciagnac ale wytyczac w tym roku jak nie chcesz robic fundamentow to nie ma co - szkoda kasy i jest ryzyko ze moze sie cos poprzestawiac albo ktos zlosliwie cos zrobic bedziesz musiala na wiosne jeszcze raz to samo robic

moj geodeta - kolega odradzal mi ale ze chcialem w tym roku zaczac to mi zrobil i oznajmil mi ze jak sie nie uda w tym roku zrobic to chce sprawdzic mi to na wiosne czy napewno jest wszystko ok (oczywiscie po znajomosci w cenie 8) )

 

Mój geodeta był dokładnie tego samego zdania, z tą różnicą, że kazał mi zacząć budowę jeszcze przed otrzymaniem pozwolenia na budowę... i chyba miał rację, teraz muszę czekać do wiosny :-?

pozdrowionka

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tylko trzeba uwzazc zeby po sciagnieci humusu jak sie nie uda wylac fundalentow to w wykopie moze sie zbierac woda i wiosna trzeba bedzie poczekac az zejdzie ale to oczywiscie zalezy od gleby

 

POd humusem mam glinę, więc raczej na 100% musiałabymna wiosnę wypompowywać wodę z "dołków" :o

pozdro

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja została podjęta - zaczynam!

Nooo, to jesteś chłop z ja.... yyyy znaczy zdecydowana babka!

Niestety "life is brutal and full zasadzkas" i jak się dzisiaj okazało mój murarz leży w szpitalu, a Bartki nie mają teraz wolnych terminów :cry:

Czyli pozostaje wiosenka 2007. Eeee, może tak miało być?

POd humusem mam glinę, więc raczej na 100% musiałabym na wiosnę wypompowywać wodę z "dołków" :o

A może jednak jakoś się uda w tym roku zrobić choćby fundamenty...

 

W kazdym razie trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza? Naprawdę nic się nie dzieje?

 

U mnie dziś małe święto, bo pierwszy raz na budowie będzie kierownik, he he.

 

A tak poważnie, to miałem małe spięcie z majstrami, Bartkami znaczy. Ponieważ dziś kończony jest dość ważny etap (strop) a jutro zalewany wieniec, pofatyguję się te 200 km i przywożę kierbuda, co by sobie oblukał plac boju i obaczył ową kość niezgody, która poróżniła inwestora z wykonawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie dziś małe święto, bo pierwszy raz na budowie będzie kierownik, he he.

 

 

Marzin, przecież nie podpisywaliśmy umowy :wink: :lol:

(dla nie zorientowanych - byłam dziś u Marzina na włościach)

pozdrowionka

jola

 

Przed chwilą rozmawiałam z prawdopodobnym moim kierbudem i stwierdził, że bierze 2500zl za domek. Czy to jest dużo? potrzebuję szybkiej informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin, przecież nie podpisywaliśmy umowy :wink: :lol:

Hi hi, no nie, ale jak juz byłaś, to wszystko na budowie OK?

(dla nie zorientowanych - byłam dziś u Marzina na włościach)

Niestety nie było nam dane poznać się... :(

Poza twoją budową to do wiosny chyba nic się większego nie wydaży. U mnie sama papierologia. Nie ma o czym pisać. Architekt poprawia projekt (dwie strony A4 błędów) potem znów będziemy go sprawdzać. Trochę to wszystko potrwa.

No widzisz, a jednak coś się dzieje.

 

No cóż, żeby wątek nam nie spadł na koniec, będę tu trochę spamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przed chwilą rozmawiałam z prawdopodobnym moim kierbudem i stwierdził, że bierze 2500zl za domek. Czy to jest dużo? potrzebuję szybkiej informacji...

 

 

1 ktory mial byc (ten co mi robil adaptacje ) mial 2 ulice do mnie i odchodzily mu koszty dojazdu zawolal 1800 zl !!!

zrezygonwalem z niego po przebojach z adaptacja

mam nowego starszego pana (bardzo wymagajacy, ale to chyba dobrze?) ktorego bede zabieral po drodze na dzialke i chce 1200 zl - oczywiscie jak zajdzie potrzeba to tez pojedzie sam ale ponoc najlepiej sie sprawdza duet kierbud+inwestor bo kierbuda za bardzo na budowach nie sluchaja a jak cos on wypatrzy to ja bede mogl opierdzielic wykonawce

 

 

U mnie dziś małe święto, bo pierwszy raz na budowie będzie kierownik, he he.

 

A tak poważnie, to miałem małe spięcie z majstrami, Bartkami znaczy. Ponieważ dziś kończony jest dość ważny etap (strop) a jutro zalewany wieniec, pofatyguję się te 200 km i przywożę kierbuda, co by sobie oblukał plac boju i obaczył ową kość niezgody, która poróżniła inwestora z wykonawcą.

 

 

oj bylem i sprawdzilem :lol:

 

marcin moze zaczniesz na tych wycieczkach zarabiac ?

- ustaw pana z biletami !!!!

:D

 

porozmawialem troche z bartkiem i wgadalem sie ze jeszcze jola bedzie

bo pisala na forum

a on na to

ze na forum nic nie da sie ukryc i ze jola juz byla

 

a ja mu na to

ze my to prawie jak rodzina - o wszystkim wiemy i sobie piszemy (widzialem lekki strach w oczach )

 

wiec on nagle wyskoczyl ze mial male spiecie z toba odnosnie stropu i stwierdzil ze lepiej poprawic niz mialbys byc niezadowolony (domyslil sie ze pewnie i tak na forum bedziesz o tym pisal wiec postanowil mi to sam powiedziec zeby sie jakos wybronic)

 

a ja na to

staraj sie bo jak na forum podpadniesz to mozesz zapomniec o zleceniach

 

ale oglonie mysle ze nie jest taki zly

 

ja moglem wybrac mojego sasiada co sie obok mnie buduje (on tez ma firme budowlana )

ale stwierdzilem ze wole zostac z nim dobrym sasiadem niz miec go (po opierdzieleniu za bledy) za wroga (kargule )

a tak bartkow bede mogl opierdzielic jak cos zle zrobia albo kierbud wylapie ze cos zle zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Ja tez, pilnie sledze, no i zazdroszcze tym co już zaczeli. Ja czekam na WZ, podobno mam dostac na gwiazdke, ale przy dzialce siedliskowej, gdzie nie istnieje plan zagospodarowania terenu to troche trwa.

Architekt i geodeta już wybrany, swoją drogą ciekawe ile ten drugi zawola za mapkę do celów projektowych dla działki 10000m2 - pewnie mi oczy wyjda-albo nie.

Gość od instalacji, wtym PC i BOS do spotkania w czwartek, a przyszly tydzień wycieczka po bankach.

A POTRZEBNA EKIPA DO STANU SUROWEGO OTWARTEGO na sierpień przyszłego roku, z praktyką w silikatach na klej - bede wdzięczny za kazde info.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za tych co juz walcza

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Zaczynamy z budową domu na wiosnę 2007 http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=437

 

napisaliście już tak dużo informacji... ufff

 

próbuję oszacować koszty budowy - działkę już prawie mam ;)

muszę budować zarządzając całą budową więc będzie cholernie trudno

 

Z grubsza oszacowałem koszty budowy i prosiłbym o weryfikację

 

stan surowy otwarty z dachem (brass) ok 180 tys / ~ 800 zł/m2

stan surowy zamknięty (z piecem, tynkami itd) ok 350 tys / ~ 1.600 zł/m2 (to łączny koszt ze stanem surowym otwartym)

wykończenie podłogi (panele, płytki) + malowanie itd w całym domu, łazienka, kuchnia ok 80 tys

 

czy nie da się taniej ???

 

swoją wycenę oparłem o wypowiedzi na forum i musze przyznać że strasznie drogo to wychodzi

 

Jakie są wasze doświadczenia ? Będę się budował w Dębogórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin moze zaczniesz na tych wycieczkach zarabiac ?

- ustaw pana z biletami !!!!

Niedługo mam zamiar skończyć bramę, i w sumie ciężko będzie wejść.

Ale każdy z tego topicu dostanie klucze od bramy!

 

porozmawialem troche z bartkiem i wgadalem sie ze jeszcze jola bedzie

bo pisala na forum

a on na to

ze na forum nic nie da sie ukryc i ze jola juz byla

 

a ja mu na to

ze my to prawie jak rodzina - o wszystkim wiemy i sobie piszemy (widzialem lekki strach w oczach )

 

wiec on nagle wyskoczyl ze mial male spiecie z toba odnosnie stropu i stwierdzil ze lepiej poprawic niz mialbys byc niezadowolony (domyslil sie ze pewnie i tak na forum bedziesz o tym pisal wiec postanowil mi to sam powiedziec zeby sie jakos wybronic)

 

a ja na to

staraj sie bo jak na forum podpadniesz to mozesz zapomniec o zleceniach

 

ale oglonie mysle ze nie jest taki zly

 

ja moglem wybrac mojego sasiada co sie obok mnie buduje (on tez ma firme budowlana )

ale stwierdzilem ze wole zostac z nim dobrym sasiadem niz miec go (po opierdzieleniu za bledy) za wroga (kargule )

a tak bartkow bede mogl opierdzielic jak cos zle zrobia albo kierbud wylapie ze cos zle zrobili

Mam nadzieję, że Bartek jest świadomy jaka jest potęga forum. A poprawki które zrobił, to mu się udały, ale nie do końca. Zbyt duży pośpiech i za duża chęć upraszczania pewnych rzeczy. Np w projekcie między płytami stropowymi są ok 5 cm przerwy. Zwróciłem mu uwagę, że tych szczelin nie ma, jezszcze zanim zaczął poprawiać ułożenie płyt. Potem w trakcie drugiego ukaładania zadzwoniłem kolejny raz, przypominając mu o tym, żeby to poprawić. No i zgadnijcie jak było, kiedy wczoraj wieczorem dojechałem na budowę. Poprawiłem to dziś wcześnie rano sam. Powiedziałem to Bartkowi, a on mi na to, że teraz między płytami musi szlować.... A co mnie to obchodzi??? I takie to upraszczanie sobie życia przez wykonawcę.

 

A teraz foty, bo dziś zalewałem strop.

http://img297.imageshack.us/img297/9183/pict1789wz8.jpg

 

http://img146.imageshack.us/img146/3503/pict1784ms1.jpg

 

i fota dla K74, od niej dostałem namiar na betoniarnię - dzięki.

http://img88.imageshack.us/img88/1557/pict1788qt0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowego starszego pana (bardzo wymagajacy, ale to chyba dobrze?) ktorego bede zabieral po drodze na dzialke i chce 1200 zl - oczywiscie jak zajdzie potrzeba to tez pojedzie sam ale ponoc najlepiej sie sprawdza duet kierbud+inwestor bo kierbuda za bardzo na budowach nie sluchaja a jak cos on wypatrzy to ja bede mogl opierdzielic wykonawce

Misiak, może podałbyś mi jekiś namiar?

 

marcin moze zaczniesz na tych wycieczkach zarabiac ?

- ustaw pana z biletami !!!!

:D

 

dobrze, że się złapałam na promocję :lol:

 

porozmawialem troche z bartkiem i wgadalem sie ze jeszcze jola bedzie

bo pisala na forum

a on na to

ze na forum nic nie da sie ukryc i ze jola juz byla

 

Misiak, akurat się żegnałam z Bartkiem (niestety musiałam zmykać do pracy), gdy Ty zadzwoniłeś do niego i dałeś cynka, że jedziesz :D

 

ja moglem wybrac mojego sasiada co sie obok mnie buduje (on tez ma firme budowlana )

ale stwierdzilem ze wole zostac z nim dobrym sasiadem niz miec go (po opierdzieleniu za bledy) za wroga (kargule )

a tak bartkow bede mogl opierdzielic jak cos zle zrobia albo kierbud wylapie ze cos zle zrobili

 

To fakt z sąsiadami nie warto zadzierać, bo można sobie za płotem wielkiego chwasta wychodować i później nawet "randap" nie pomoże :wink:

 

pozdrawiam

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Zaczynamy z budową domu na wiosnę 2007 http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=437

 

napisaliście już tak dużo informacji... ufff

 

próbuję oszacować koszty budowy - działkę już prawie mam ;)

muszę budować zarządzając całą budową więc będzie cholernie trudno

 

Z grubsza oszacowałem koszty budowy i prosiłbym o weryfikację

 

stan surowy otwarty z dachem (brass) ok 180 tys / ~ 800 zł/m2

stan surowy zamknięty (z piecem, tynkami itd) ok 350 tys / ~ 1.600 zł/m2 (to łączny koszt ze stanem surowym otwartym)

wykończenie podłogi (panele, płytki) + malowanie itd w całym domu, łazienka, kuchnia ok 80 tys

 

czy nie da się taniej ???

 

swoją wycenę oparłem o wypowiedzi na forum i musze przyznać że strasznie drogo to wychodzi

 

Jakie są wasze doświadczenia ? Będę się budował w Dębogórze

 

Jeśli nic nie robiłeś z dachem, dach "Cię zje" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Zaczynamy z budową domu na wiosnę 2007 http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=437

 

próbuję oszacować koszty budowy

czy nie da się taniej ???

 

Jakie są wasze doświadczenia ? Będę się budował w Dębogórze

 

Jeśli nic nie robiłeś z dachem, dach "Cię zje" :wink:

Dokładnie, podobają mi się bardzo niektóre projekty Archipelagu ale ze względu na udziwnione rozwiązania (czyt. zaj...te koszty) m.in. dachów zrezynowałem. Oszczędności wolę podzielić i dać żonie na kuchnię, a sobie na pracownię 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nic nie robiłeś z dachem, dach "Cię zje" :wink:

 

A jeśli nie dach to ta prześliczna, nietypowa stolarka okienna :wink:

 

Co do Twojej wyceny, to nie chcę straszyć, ale moim zdaniem te 800 czy 1600 za m2 dotyczy raczej prostych, zwartych domków (vide: projekt domu Marzina) a nie tak rozbudowanego i fantazyjnego domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nic nie robiłeś z dachem, dach "Cię zje" :wink:

 

A jeśli nie dach to ta prześliczna, nietypowa stolarka okienna :wink:

 

Co do Twojej wyceny, to nie chcę straszyć, ale moim zdaniem te 800 czy 1600 za m2 dotyczy raczej prostych, zwartych domków (vide: projekt domu Marzina) a nie tak rozbudowanego i fantazyjnego domu...

 

No OK, ale jak mam wycenić poszczególne etapy dla banku ?

Cała inwestycja będzie z kredytu więc coś muszę tam wpisać. Oczywiście kosztorys inwestorski zlecę ale czy to rozwiąże mój problem rzeczywistych kosztów budowy (+/- 10%) ? Niestety niesądzę.

 

Swoją tezę zbudowałem w oparciu o informacje przedstawione przez Hankę&Maćka którzy budowali Klarysę.

Napisali że stan surowy otwarty z bachem Brass zrobili za 140 tys ale były oferty i za 160 (w tym dach 55 tys brutto)

Potem okna 17 tys - dostawali oferty i za 50 tys :)

pozostałe elementy do stanu surowego zamkniętego dobiły do 220 tys zł

Przypuszczam że ich standard wykończenia (ogrzewnie podłogowe) dodatkowo podbił cenę.

 

Oni budowali w (chyba) Budgoszczy

 

Edit: nie mam złudzeń że będze taniej :) ale chciałbym zamknąć budowę na 350 tys i potem sobie spokojnie robić wykończeniówkę

 

czy to realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...