Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

No OK, ale jak mam wycenić poszczególne etapy dla banku ?

ja właśnie też się nad tym zastanawiam :roll:

 

Edit: nie mam złudzeń że będze taniej :) ale chciałbym zamknąć budowę na 350 tys i potem sobie spokojnie robić wykończeniówkę

ja to może jestem troche skrzywiona otrzymanymi wycenami na mój dom http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4471b21ae2bc5 (buduję z generalnym wykonawcą), który wydawał mi sie super prosty i super tani, ale wyceny od kilku firm postawiły mnie na nogi: za stan developerski wołają ok 300 tys. brutto... a dopiero potem będę spokojnie robić wykończeniówkę...

więc nie dziw mi się że 350 tys. za Klarysę wydaje mi się absurdalną kwotą... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich

Ja tez, pilnie sledze, no i zazdroszcze tym co już zaczeli. Ja czekam na WZ, podobno mam dostac na gwiazdke, ale przy dzialce siedliskowej, gdzie nie istnieje plan zagospodarowania terenu to troche trwa.

Architekt i geodeta już wybrany, swoją drogą ciekawe ile ten drugi zawola za mapkę do celów projektowych dla działki 10000m2 - pewnie mi oczy wyjda-albo nie.

Gość od instalacji, wtym PC i BOS do spotkania w czwartek, a przyszly tydzień wycieczka po bankach.

A POTRZEBNA EKIPA DO STANU SUROWEGO OTWARTEGO na sierpień przyszłego roku, z praktyką w silikatach na klej - bede wdzięczny za kazde info.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za tych co juz walcza

:wink:

 

Cześć,

czytałam wcześniej, że skorzystałeś z namiaru na kierbuda, którego poleciła Ci "kobietka". Jestem ciekawa jak tam po spotkaniu z tym kierbudem, bo o nim nie wspominasz? Może też skorzystam :)

pozdrawiam

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Bartek jest świadomy jaka jest potęga forum. A poprawki które zrobił, to mu się udały, ale nie do końca. Zbyt duży pośpiech i za duża chęć upraszczania pewnych rzeczy. Np w projekcie między płytami stropowymi są ok 5 cm przerwy. Zwróciłem mu uwagę, że tych szczelin nie ma, jezszcze zanim zaczął poprawiać ułożenie płyt. Potem w trakcie drugiego ukaładania zadzwoniłem kolejny raz, przypominając mu o tym, żeby to poprawić. No i zgadnijcie jak było, kiedy wczoraj wieczorem dojechałem na budowę. Poprawiłem to dziś wcześnie rano sam. Powiedziałem to Bartkowi, a on mi na to, że teraz między płytami musi szlować.... A co mnie to obchodzi??? I takie to upraszczanie sobie życia przez wykonawcę.

 

bartek tlumaczyl sie ze jedni ukladaja plyty z betonem a inni bez

on zaliczyl sie do tych innych i zrobil bez

bedac u mojego kierbuda podpytalem sie jak sie wlasciwie robi a on na to ze z betonem i z przerwami miedzy plytami

 

dlatego wlasnie sa potrzebni kierbudzi zeby naprostowac wykonawce !!!

 

 

Misiak, może podałbyś mi jekiś namiar?

 

 

poszly na priv

 

 

Misiak, akurat się żegnałam z Bartkiem (niestety musiałam zmykać do pracy), gdy Ty zadzwoniłeś do niego i dałeś cynka, że jedziesz

 

szkoda :cry:

ale mam nadzieje ze bedzie jeszcze okazja

cos mowil ??

 

 

 

 

 

mam pytanko do misiak:

czy zamawiałeś wraz z projektem kolornik na cd? bo zastanawiam sie czy warto?

 

nie niezamawialem i mysle ze nie warto bo i tak te kolory sa i beda inne niz w live

szkoda kasy !!!

 

 

 

odebralem juz dok. od geologa !!!!!

jestescie prawie jak rodzina :wink: wiec cos o tym napisze

 

postanowilem poszukac geologa i pokazac wykopana z dzialki brylke

zadzonilem do paru ale zaden nie potrafil okreslic co to jest i odorazu namawiali na badanie ktore mialo w wiekszosci kosztowac ok 1000 -1100 zl (w jednym przypadku bez roznicy ile odwiertow zrobia a w pozostalych za 4 nawierty)

zadna z tych firm mi nie odpowiadala z powodu amatorskiego podejscia do tematu

szperajac w necie poszukalem firme (uwaga reklama :wink:) Geoprojekt- Poznań z ul Sw. Szczepana 46a (telefon jak ktos chce to na priv albo na googlach ) zadzownilem i odebrala sama szefowa

opowiedzialem jej o moim problemie i watpliwosciach a ona zaprosila mnie do firmy bo chciala ta brylke zobaczyc

na miejscu stwierdzila na oko ze to piasek organiczy -namul ale by to potwiedzic zawolala pana z laboratorium on tez to potwiedzil

wiec mialem juz sprawe jasna to nie torf ale namul torche lepsze ale i tak nie mozna stawiac na tym fundamentow :cry:

juz wychodzac z firmy (ogledziny byly gratis) natrafilem na (chyba) samego szefa po chwilowej rozmowie we troje i przyblizeniu problemu zaczelo mu cos switac o podobnym przypadku z taka ziemia w rokietnicy i zaczeli szukac po archiwum - no i znalezli

co sie okazalo ?

ze wykonywali tez badania mojej sasiadce (ten ladny zolty domek)

po ogledzinach tych dok. zdecydowalem sie na badania !

 

bylem podczas nawiertow (ekipa wygladala i miala sprzet profesionalny)

1 otworek ok (jak sie uradowalem )

ale 2 otworek i radosc prysla wiert na 3 m a pozniej 3 i 4 ten ostatni to juz byla zalamka wiert na 4 m

jeszcze dodatkowo zrobili 5 nawiert w samym wykopie tu wystarczylo tylo 2 m

 

pobrali probki ziemi z roznych glebokosci i zbadali jeszcze specjalna sonda

na koniec pomiary geodezyjne

 

czekalem przeszlo 1 tydzien za dok bo sprawdzali w labor. probki ziemi

 

odebralem i jestem pod wrazeniem - moj kierbud tez bo normalnie to 2 strony widuje a tu az 24 z dokladnym opisem terenu wraz z przekrojami ,wynikami gleby, pomiarem sondy no i to co najwazniejsze 2 propozycje rozwiazania problemu fundamentu

 

1 to calkowita wymiana gruntow organicznych i zageszczenie nowej

na szybko tez mi pan przeliczyl w przyblizeniu jakie to koszty w moim przypadku wymiana jakies 133 m 3 ( koszt wymiany: wybieranie, gleba, ubijanie - to ok 60 zl za m3) wiec jakies 8000 pln

 

2 kopanie do odpowiedniej glebokosci (do piaskow) tak jak sie kopie pod fundamenty i nierownosci wypelniac chudziakiem aby powstal jeden poziom dla lawy fundamentowej (co do kosztow cieszko oszacowac)

 

ale mnie oswiecila jeszcze 3 mozliwosc - zrobienie poprostu piwnicy

obawy o wode rozwialy wlasnie badania gdzie okazalo sie ze tam wody nie ma tylko drobne saczenia (do obejscia) - moze koszty podobne co z wymiana gleby ale przynajmniej bede cos z tego mial - piwnice

 

teraz moj kierbud analizuje sytuacje i jak wszystko posprawdza to podejmiemy decyzje co dajel (pan z geoprojektu jak i mój kierbud przyznali ze to nie glupi pomysl z ta piwnica)

 

no i moje obawy co do ceny byly nieuzasadnione -cena ok ! 1000 zl - idzie sie z ta firma dogadac - jestem bardzo zadowolny

zaproponowali pomoc i konsultacje z kierbudem i wykonawca

 

dodatkowo poprosilem ta sama dok w wer. elektornicznej jutro mam dostac moze cos umieszcze naforum !

 

ogolnie 1000 zl przy kosztach calego domu 100 - 300 k to pikus ale po zrobieniu nawiertow mialem mieszane uczucia czy napewno te 1000 zl w bloto nie poszlo - mysle ze nie a wlasciwie jestem pewien - wiem co mam i wiem na czym bede mieszkal bo przy zakupie czlowiek nie zaglada w glebe tylko oglada otoczenie - teraz juz wiem ze to jest blad !

 

sorrki ze tak sie rozpisalem ale mam nadziejes ze to sie komus przyda !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale jak mam wycenić poszczególne etapy dla banku ?

ja właśnie też się nad tym zastanawiam :roll:

 

Edit: nie mam złudzeń że będze taniej :) ale chciałbym zamknąć budowę na 350 tys i potem sobie spokojnie robić wykończeniówkę

ja to może jestem troche skrzywiona otrzymanymi wycenami na mój dom http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4471b21ae2bc5 (buduję z generalnym wykonawcą), który wydawał mi sie super prosty i super tani, ale wyceny od kilku firm postawiły mnie na nogi: za stan developerski wołają ok 300 tys. brutto... a dopiero potem będę spokojnie robić wykończeniówkę...

więc nie dziw mi się że 350 tys. za Klarysę wydaje mi się absurdalną kwotą... :o

 

Nie zamierzam budować generalnym wykonanwcą - ale interesowałem się ile coś takiego kosztuje. Jedna z firm zarządała ode mnie 400 tys za stan deweloperski. Może w systemie gospodarczym uda mi się zejść na kwotę ok 350 tys? Uważasz że to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek tlumaczyl sie ze jedni ukladaja plyty z betonem a inni bez on zaliczyl sie do tych innych i zrobil bez

Mowa - trawa, bo parę dni przed ułożeniem płyt dzwonił do mnie i mówił, że chce być, bo pod płyty trzeba zrobić poduszeczkę z zaprawy. Nie wiem z jakiego powodu, ale nie zrobili tego, więc potem rozpoczęło się dopasowywanie teorii do praktyki. Tak się jakoś złożyło, że akurat na forum był o tym wątek, dodatkowo konieczność taką potwierdził mój kierbud.

bedac u mojego kierbuda podpytalem sie jak sie wlasciwie robi a on na to ze z betonem i z przerwami miedzy plytami

No własnie.... Przerwy między płytami zrobiłem sam, bo wg Bratków: - nie da się

ale mnie oswiecila jeszcze 3 mozliwosc - zrobienie poprostu piwnicy

obawy o wode rozwialy wlasnie badania gdzie okazalo sie ze tam wody nie ma tylko drobne saczenia (do obejscia) - moze koszty podobne co z wymiana gleby ale przynajmniej bede cos z tego mial - piwnice

Cieszę się, że znalazło się logiczne rozwiązanie! Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! :D

sorrki ze tak sie rozpisalem ale mam nadziejes ze to sie komus przyda !!

Ja tam się nie gniewam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Ja tez, pilnie sledze, no i zazdroszcze tym co już zaczeli. Ja czekam na WZ, podobno mam dostac na gwiazdke, ale przy dzialce siedliskowej, gdzie nie istnieje plan zagospodarowania terenu to troche trwa.

Architekt i geodeta już wybrany, swoją drogą ciekawe ile ten drugi zawola za mapkę do celów projektowych dla działki 10000m2 - pewnie mi oczy wyjda-albo nie.

Gość od instalacji, wtym PC i BOS do spotkania w czwartek, a przyszly tydzień wycieczka po bankach.

A POTRZEBNA EKIPA DO STANU SUROWEGO OTWARTEGO na sierpień przyszłego roku, z praktyką w silikatach na klej - bede wdzięczny za kazde info.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za tych co juz walcza

:wink:

 

Cześć,

czytałam wcześniej, że skorzystałeś z namiaru na kierbuda, którego poleciła Ci "kobietka". Jestem ciekawa jak tam po spotkaniu z tym kierbudem, bo o nim nie wspominasz? Może też skorzystam :)

pozdrawiam

jola

 

Narazie się tylko skontaktowałem, ale wciąż czekam na projekt, co powinno potrwać jeszcze tydzień, a dopiero potem spotkanko, chce mu poprostu pokazać o co mi chodzi. Ale facet ambitny, ja dzwonilem do niego raz a on do mnie 2 ;). A ja lubie ludzi z zapałem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam budować generalnym wykonanwcą - ale interesowałem się ile coś takiego kosztuje. Jedna z firm zarządała ode mnie 400 tys za stan deweloperski. Może w systemie gospodarczym uda mi się zejść na kwotę ok 350 tys? Uważasz że to możliwe ?

no skoro firma chciała 400 tys. to myślę ze zejscie do 350 tys. jest jak najbardziej realne.. .wymaga tylko dyscypliny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!!!!!!!

teraz to już pełen wypas...

No jasne, będzie można E-E robić na budowie.... :lol:

Rrewela!!!

Gratuluję :D

Seńsk Jolka!

Nikt nie śpi :roll: ale nic się nie dzieje w temacie to czym się chwalić ...

A Tobie gratuluję zwłaszcza kanalizy 8) , u mnie, jak Unia zasponsoruje to za 5 latek będzie :o

No, w takiej sytuacji wiesz co to znaczy mieć wodę i kanalizę. Nie wiem, czy gdzieś czytaliście, ale w pierwszej wersji miałem przyłączyć się do podciśnieniówki, a ta zabawa miała kosztować 16 patoli!!!

Tak wymęczyłem temat, że podłączyłem się do sąsiadki (dobra kobieta) i woda z kanalizą wyjdzie trochę ponad cztery tysiące.

 

UFFFFF, nawet nie wiecie jaka to ulga zamiast 16 wydać 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymęczyłem temat, że podłączyłem się do sąsiadki (dobra kobieta) i woda z kanalizą wyjdzie trochę ponad cztery tysiące.

 

UFFFFF, nawet nie wiecie jaka to ulga zamiast 16 wydać 4

łał :o to podwójne gratulacje, inna sprawa, że w tej okolicy sporo miłych sąsiadów, słyszałem o różnych takich przypadkach niedaleko Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić kogoś do budowy domu http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=437

 

na razie fundamenty + ściany - może być to kilka ekip - moze będzie taniej

 

jeżeli macie naprawdę super ekipę to moze być i cały dom - jednak ważne dla mnie są koszty przedsięwzięcia

 

będę wdzięczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy pytanko do mice:

jakiej wielkości stawiasz szambo? a może orientujesz sie ile na jeden raz pobieraja szambiarki w naszej okolicy i ile taka przyjemność kosztuje?

ile w Szczytnikach biora nie mam pojęcia, a co do wielkości szamba, jeszcze nie wiem jakie duże zmieści mi się w wybranym miejscu, ogólnie oblicza się, że zużycie na osobę dziennie to 150l, Jak sobie pomnożysz razy ilość osób i np. 14 dni to wyjdzie wielkość szamba. Standardowo zalecają wywozić co 2 tygodnie. Ale możesz codziennie :wink:

Ja bym chciał tak 8-10m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie się tylko skontaktowałem, ale wciąż czekam na projekt, co powinno potrwać jeszcze tydzień, a dopiero potem spotkanko, chce mu poprostu pokazać o co mi chodzi. Ale facet ambitny, ja dzwonilem do niego raz a on do mnie 2 ;). A ja lubie ludzi z zapałem

Pozdrawiam

 

ja też dostałam naimary na kierbuda- pewnie to ten sam

spotykam się z nim w sobotę na działce, pierwszy raz ktoś chce obejrzec teren w odróznieniu od architektów

ciekawa jestem jaką cenę zaproponuje

pozdrawiam

Atka

Dzięki za info :)

Pozdrawiam

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...