Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Cześć :D

 

Sasha, to Ty prawie mój sąsiad będziesz...ja też na wiosnę chcę zacząć w Stęszewku, ale coś czuję w kościach opóźnienia. WZ mam, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu podpiszę umowę notarialną i działka w końcu już będzie moja, projekt zamówiłam, a reszta stoi odłogiem :roll:

 

Wszystkim gratuluję postępów i trzymam kciuki (za siebie też)

 

Pozdrawiam

N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć :D

 

Sasha, to Ty prawie mój sąsiad będziesz...ja też na wiosnę chcę zacząć w Stęszewku, ale coś czuję w kościach opóźnienia. WZ mam, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu podpiszę umowę notarialną i działka w końcu już będzie moja, projekt zamówiłam, a reszta stoi odłogiem :roll:

 

Wszystkim gratuluję postępów i trzymam kciuki (za siebie też)

 

Pozdrawiam

N.

 

No nie wiem do końca czy będziemy sąsiadami... możemy być takimi trochę dalekimi ;) - ale sąsiedzkie piwko zawsze możemy wypić ;)

 

ja będę się budawał w Dębogórze a to tereny na północ od Poznania. :lol: 8)

spoko, liczę że możemy polecać sobie ekipy budowlane i mam nadzieję dobrze razem na tym wyjdziemy :D

 

Kończę finalizować tę działkę a potem zaraz kredyt na budowę i do dzieła.

Jak będziesz budował? W systemie gospodarczym czy raczej dasz zlecenie dla jakieś jednek firmy? Muszę przyznać że mam dylemat co zrobić i nie ma się nawet kogo poradzić.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w systemie gospodarczym- nie stać mnie na firmę budowlaną, do ekip jakichś namiary już mam, ale dopóki nie kupię tej działki i nie będę mieć projektu w ręce, to nie dzwonię. Teraz biję się z myślami- z czego budować...w projekcie BK, a ja zupełnie irracjonalnie koniecznie cegłę chcę.

 

Pozdrawiam

 

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w systemie gospodarczym- nie stać mnie na firmę budowlaną, do ekip jakichś namiary już mam, ale dopóki nie kupię tej działki i nie będę mieć projektu w ręce, to nie dzwonię. Teraz biję się z myślami- z czego budować...w projekcie BK, a ja zupełnie irracjonalnie koniecznie cegłę chcę.

 

Pozdrawiam

 

Natalia

 

Ja zupełnie robię inaczej

Proaktycznie wybralm projekt (ale jeszcze nie mam go w ręku) i już teraz próbuję oszacować jego koszt. Jest kilka osób które buduje Klaryse więc poziom kosztowy za materiały znam. Dzwonię do wykonawców, spotykam się proszę o oferty (na razie firmy). Ten czas to dobry czas na przygotowanie, zaplanowanie całego procesu budowlanego. W czasie zimy załatwię wszystkie formalności - z kredytem włącznie - i zaczynamy zabawę.

 

PS

Ja wogóle nie znam się na technologiach budowlanych, ale dzięki forum i rozmowom zdecydowanie skłaniam się ku tradycyjnym i sprawdzonym technologiom z dobrymi jakościowo materiałami (ale bez kosmosu) To czy ściana będzie ceramiczna czy też innego materiału ma dla mnie dalsze znaczenie, ale jestem za ceramiczną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem po spotkaniu z kierbudem.

Pan od razu przypadł nam do gustu. Rzeczowy, nie spieszy się, objaśnia ogólne wrażenie super :lol:

 

Wczoraj złożyliśmy wniosek o kredyt. Miałam strasznego stresa, ale klamka zapadła. Zobaczymy jak wycenią naszą dzałeczkę- czyli wkład własny.

odliczamy mam nadzieję ostatnie chwile do uzyskania pozwolenia na budowę.

a potem oby do wiosny :wink:

pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich kobitek z naszej grupy budującej!

 

chciałabym podzielić się fajnym przepisem na świąteczne ciasteczka migdałowe (może warto na chwilkę oderwać się od projektów, papierów, komputera itd i odstresować i zrelaksować troszkę? :wink: )

 

150 gram miękkiego masełka

200 gram mąki

80 gram cukru

80 gram mielonych migdałów

 

wykonanie: wszystkie składniki łączymy ugniatając jednolite ciasto i wkładamy na pół godzinki do lodówki. po czy wałkujemy ciasto na grubość ok 4-5milimetrów i wycinamy lampką do wina półksiężyce. układamy na blaszce wyłożonej papierem i wkładamy do nagrzanego pieca 180 stopni na 5-7 minut. od razu po wyjęciu posypujemy ciasteczka cukrem no i gotowe!

 

prawda że łatwe? a jakie pyszne! ciasteczka mogą spokojnie czekać w blaszanym pudełku 2-3 tygodnie do Bożego Narodzenia.

powodzenia i smacznego :lol:

 

http://img224.imageshack.us/img224/5151/pc010028np4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz biję się z myślami- z czego budować...w projekcie BK, a ja zupełnie irracjonalnie koniecznie cegłę chcę.

Może policz ile bedzie kosztował BK, a ile cegły. A jeżeli tylko dlatego chcesz cegłę, że jest "solidniejsza" to powiem Ci, że moi rodzice ponad 10 lat temu wybudowali dom z BK i wszystko jest OK. Z tego powodu nie miałem kłopotów z wyborem materiału. Nie wspomnę o takich drobiazgach, jak np wiercenie dziur, przebijanie się przez ścianę - bajka! Odnośnie cegieł, to bum budowlany ma chyba lekki wpływ na jej jakość. Rozmawiałem z moim wykonawcą, i mówił że trafia się dużo syfu. Cegły są nierówne, rozpadają się, pękają i później jest dużo odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz biję się z myślami- z czego budować...w projekcie BK, a ja zupełnie irracjonalnie koniecznie cegłę chcę.

Może policz ile bedzie kosztował BK, a ile cegły. A jeżeli tylko dlatego chcesz cegłę, że jest "solidniejsza" to powiem Ci, że moi rodzice ponad 10 lat temu wybudowali dom z BK i wszystko jest OK. Z tego powodu nie miałem kłopotów z wyborem materiału. Nie wspomnę o takich drobiazgach, jak np wiercenie dziur, przebijanie się przez ścianę - bajka! Odnośnie cegieł, to bum budowlany ma chyba lekki wpływ na jej jakość. Rozmawiałem z moim wykonawcą, i mówił że trafia się dużo syfu. Cegły są nierówne, rozpadają się, pękają i później jest dużo odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szamba. Widziałęm, że producenci są:

w Tranowie Podgórnym,

potem przy trasie z Pniew na Gorzów, wieś pomiędzy Pniewami a Międzychodem. Dziś będę wracał, to przylukam, czy nie mka jakiegoś telefonu.

Betonowe szamba są też przy trasie wylotowej Poznań - Świecko, dokładnie w Sadach, po prawej stronie jadąc do Poznania.

W Międzychodzie jest producent o nazwie Paech (chyba nie przekręciłem... :roll: )

 

Heh, niezłą przeplatankę tu mamy, szamba nam się mieszają ze świątecznym ciastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szamba. Widziałęm, że producenci są:

w Tranowie Podgórnym,

potem przy trasie z Pniew na Gorzów, wieś pomiędzy Pniewami a Międzychodem. Dziś będę wracał, to przylukam, czy nie mka jakiegoś telefonu.

Betonowe szamba są też przy trasie wylotowej Poznań - Świecko, dokładnie w Sadach, po prawej stronie jadąc do Poznania.

W Międzychodzie jest producent o nazwie Paech (chyba nie przekręciłem... :roll: )

 

Heh, niezłą przeplatankę tu mamy, szamba nam się mieszają ze świątecznym ciastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem po spotkaniu z kierbudem.

Pan od razu przypadł nam do gustu. Rzeczowy, nie spieszy się, objaśnia ogólne wrażenie super :lol:

 

Wczoraj złożyliśmy wniosek o kredyt. Miałam strasznego stresa, ale klamka zapadła. Zobaczymy jak wycenią naszą dzałeczkę- czyli wkład własny.

odliczamy mam nadzieję ostatnie chwile do uzyskania pozwolenia na budowę.

a potem oby do wiosny :wink:

pozdrawiam

Atka

 

Czesć Atka13

Wysłałem ci wiadomość na priva. Możęsz potwierdzić i odpowiedzieć, bo nie jestem pewien czy moja skrzynka z forum dobrze działa. Wydaje się żę informatycy muratora coś nam namieszali przy ostatnim liftingu forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich kobitek z naszej grupy budującej!

 

chciałabym podzielić się fajnym przepisem na świąteczne ciasteczka migdałowe (może warto na chwilkę oderwać się od projektów, papierów, komputera itd i odstresować i zrelaksować troszkę? :wink: )

 

150 gram miękkiego masełka

200 gram mąki

80 gram cukru

80 gram mielonych migdałów

 

wykonanie: wszystkie składniki łączymy ugniatając jednolite ciasto i wkładamy na pół godzinki do lodówki. po czy wałkujemy ciasto na grubość ok 4-5milimetrów i wycinamy lampką do wina półksiężyce. układamy na blaszce wyłożonej papierem i wkładamy do nagrzanego pieca 180 stopni na 5-7 minut. od razu po wyjęciu posypujemy ciasteczka cukrem no i gotowe!

 

prawda że łatwe? a jakie pyszne! ciasteczka mogą spokojnie czekać w blaszanym pudełku 2-3 tygodnie do Bożego Narodzenia.

powodzenia i smacznego :lol:

Wyglądają super ale u mnie musiałyby mieć rogi żeby tak długo nikt ich nie zjadł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...