Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Jeszcze dlatego, że teraz mieszkam w bloku z betonu i nienajlepiej to znoszę (nawet w czasie największych mrozów musze spać przy otwartym oknie)w domu z cegły nie mieszkałam nigdy dłużej, ale z tego co pamiętam, to problemów ze snem nie miałam bez względu na otwarte okna, ale może to z powodu innego klimatu?

Beton taki "blokowy" to co innego niż BK. Ale jak z klimatem, to tego nie wiem. A spać przez tę budowę to nie mogę ani w bloku, ani u rodziców (BK) ani np u dziadków (cegła) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Atka13, który bank wybraliście jesli to nie tajemnica ? I jak wygląda sprawa z wyceną projektu? my mamy projekt architektoniczny bez instalacji ... zastanawiamy się czy wystarczy do wyceny przez rzeczoznawcę.... :roll:

 

Wybraliśmy PKO BP bo tam mamy konto i nie mam siły i czasu na kombinacje.

PKO daje swoją listę do wyceny zrobili nam tę wycenę w firmie Dom Projekt /robili nam adaptację / w ciagu dwóch dni za 150zł

pozdrawiam Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka13, który bank wybraliście jesli to nie tajemnica ? I jak wygląda sprawa z wyceną projektu? my mamy projekt architektoniczny bez instalacji ... zastanawiamy się czy wystarczy do wyceny przez rzeczoznawcę.... :roll:

 

Wybraliśmy PKO BP bo tam mamy konto i nie mam siły i czasu na kombinacje.

PKO daje swoją listę do wyceny zrobili nam tę wycenę w firmie Dom Projekt /robili nam adaptację / w ciagu dwóch dni za 150zł

pozdrawiam Atka

 

 

atka mozesz zdradzic w jakiej walucie braliscie ? i jakie udalo wam sie wytargowac warunki ?

ja tez juz jestem zdecydowany na PKO B.P. ale zastanawiam sie czy mozna sie z nimi potargowac (ja biore w chf)

 

...a wycena mnie kosztowala 100 zl ( moj kierbud ja robil )

 

 

 

 

Raczej w systemie gospodarczym- nie stać mnie na firmę budowlaną, do ekip jakichś namiary już mam, ale dopóki nie kupię tej działki i nie będę mieć projektu w ręce, to nie dzwonię. Teraz biję się z myślami- z czego budować...w projekcie BK, a ja zupełnie irracjonalnie koniecznie cegłę chcę.

 

Pozdrawiam

 

Natalia

 

 

 

ja w projekcie mam ceramike - phoroterm a bede budowal z BK a dokladnie z Ytongu !!!

 

wychodzi taniej za metr i budujac na klej masz mniejsze szczeliny- a tak naprawde to cieplo ucieka glownie przez szczeliny zaprawy a nie przez sama cegle mozna na niektorych domach bez ocieplenia zobaczyc zima mimo tynku gdzie i jak cegly maja bo mokre kreski sa !!!

 

dodam ze chce robic sciane jednowarstwowa 36 albo 40 (tego jeszcze nie wiem ) bez docieplenia bo niepotrzeba przenikalnosc taka sama jak ceramika 24 + 15 styropian + nida od srodka

odchodza tez tynki w srodku tylko zwykla szpachlowke sie robi

a przy ceramice nawet phoroterm jest kazdy inny, cegly sa tak krzywe ze pozniej zamiast cienkiej warstwy tynku od srodka kladzie sie podwojnie

 

a wiec z ytongu buduje sie szybciej i taniej

oczywiscie to jest moja wer i nie musisz sie z nia zagadzac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, od rana próbuję na czwartek zamówić gruszkę z betonem. Niestety tylko 2,5 metra sześciennego. Każdy mnie olewa! Nikt nie chce przyjechać. Nie wiecie, czy jest jakaś betoniarnia w okolicach Rokietnicy? Cena nie ma znaczenia, ważne, żeby przyjechali i mieli gruszkę z pompą, lub taśmociągiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja w projekcie mam ceramike - phoroterm a bede budowal z BK a dokladnie z Ytongu !!!

 

wychodzi taniej za metr i budujac na klej masz mniejsze szczeliny- a tak naprawde to cieplo ucieka glownie przez szczeliny zaprawy a nie przez sama cegle mozna na niektorych domach bez ocieplenia zobaczyc zima mimo tynku gdzie i jak cegly maja bo mokre kreski sa !!!

 

dodam ze chce robic sciane jednowarstwowa 36 albo 40 (tego jeszcze nie wiem ) bez docieplenia bo niepotrzeba przenikalnosc taka sama jak ceramika 24 + 15 styropian + nida od srodka

odchodza tez tynki w srodku tylko zwykla szpachlowke sie robi

a przy ceramice nawet phoroterm jest kazdy inny, cegly sa tak krzywe ze pozniej zamiast cienkiej warstwy tynku od srodka kladzie sie podwojnie

 

a wiec z ytongu buduje sie szybciej i taniej

oczywiscie to jest moja wer i nie musisz sie z nia zagadzac :wink:

heh, Misiak, nie bierz średnich wartości tylko sobie policz dokładnie U samemu, bo mi wychodzi, że 25P+W Porotherm + 15 styropian to 0,209 czyli poniżej ytongu 40 dla którego podają u producenta 0,23 8) Zaprawę możesz dać ciepłochronną itp.

Wybór zależy od wielu rzeczy i parametr U ścian jest tylko jednym z czynników (akustyka, akumulacja ciepła, szybkość budowy itp)

Wcale nie twierdzę, że Porotherm 25P+W jest the best bo sam z niego nie buduję :wink: i zgadzam się, że ogólnie BK jest tańszy i szybszy w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli chodzi o betoniarke z pompa to

moge polecic Stanbud

Dzięki! Już ich zamówiłem. Płacę jak za zboże. Za 2,5 metra sześciennego 850 złotych. Cena brutto, gruszka z pompą i dojazdem.

 

A teraz kolejny problem, ze stalą. Normalnie jakieś jaja, wszystkim podobijało. Nie chcą jechać, a na swoją przyczepkę nie wezmę 6 metrowych prętów. Oj oj oj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz kolejny problem, ze stalą. Normalnie jakieś jaja, wszystkim podobijało. Nie chcą jechać, a na swoją przyczepkę nie wezmę 6 metrowych prętów. Oj oj oj.

 

Marzinie pogadaj z Bartkami jeśli jeszcze mają tego busa z otwieramymi drzwiami z tyłu to może skoczą po stal.

Ja brałam stal ze Stalbudu przy zjeżdżie na A 2 w kierunku Auchan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICE I MISIAK!

czy zlecaliście architektowi zmianę technologii budowy? bo to chyba troszke kaski kosztuje? my też mamy w projekcie porotherm + ocieplenie(25+15) a chcielibysmy budować z ytonga 40 chyba. grubosc sciany ta sama ale czy mozna to sobie zrobic po swojemu czy trzeba miec zatwierdzone w papierkach??? POMOCY! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja tez juz jestem zdecydowany na PKO B.P. ale zastanawiam sie czy mozna sie z nimi potargowac (ja biore w chf):

Misiak, ja w czerwcu próbowałam negocjować z PKO B.P. i zrezygnowałam, bo nie było mowy o negocjacjach (praktycznie postawili mnie przed faktem dokonanym - zrezygnowałam w dniu, w którym miałam podpisywać umowę). Druga rzecz w innych bankach były dużo korzystniejsze warunki - różnica na miesięcznej racie wynosiła ok 175zł.

Jedyną pseudo niedogodnością zmiany banku jest fakt, że mam teraz oprócz konta w PKOBP jeszcze jedno :)

Pozdrawiam

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w projekcie mam ceramike - phoroterm a bede budowal z BK a dokladnie z Ytongu !!!

 

wychodzi taniej za metr i budujac na klej masz mniejsze szczeliny- a tak naprawde to cieplo ucieka glownie przez szczeliny zaprawy a nie przez sama cegle mozna na niektorych domach bez ocieplenia zobaczyc zima mimo tynku gdzie i jak cegly maja bo mokre kreski sa !!!

 

dodam ze chce robic sciane jednowarstwowa 36 albo 40 (tego jeszcze nie wiem ) bez docieplenia bo niepotrzeba przenikalnosc taka sama jak ceramika 24 + 15 styropian + nida od srodka

odchodza tez tynki w srodku tylko zwykla szpachlowke sie robi

a przy ceramice nawet phoroterm jest kazdy inny, cegly sa tak krzywe ze pozniej zamiast cienkiej warstwy tynku od srodka kladzie sie podwojnie

 

a wiec z ytongu buduje sie szybciej i taniej

oczywiscie to jest moja wer i nie musisz sie z nia zagadzac :wink:

 

Mój znajomy 3 lata temu wybudował dom z ytonga (ściany jednowarstwowe). Wiosną sprzedał ten dom i teraz buduje drugi - ściany 3-warstwowe (ceramika-wełna-ceramika). Po doświadczeniach z pierwszym domem stwierdził, że sciana jednowarstwowa i zaprawa ciepłochronna to teoretycznie niby to samo, ale w praktyce przydałoby się ocieplenie.

 

Ponadto musisz wziąć pod uwagę, że zwiększając "grubość" pustaków, zmniejszasz tym samym powierzchnię wewnętrzną budynku, ponieważ nie możesz wyjść "na zewnątrz" poza obrys budynku (wymiary zew. muszą być zachowane). Tak więc może warto zastanowić się nad rozwiązaniem 24+styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto musisz wziąć pod uwagę, że zwiększając "grubość" pustaków, zmniejszasz tym samym powierzchnię wewnętrzną budynku, ponieważ nie możesz wyjść "na zewnątrz" poza obrys budynku (wymiary zew. muszą być zachowane). Tak więc może warto zastanowić się nad rozwiązaniem 24+styropian.

To nie do końca tak :wink:

1. Obrysu murów zmienić nie można to fakt, chyba, że zmiana w projekcie i dopiero PnB

2. wymiary wewnętrznych zmienić można, ale w 99% dochodzą zmiany w projekcie (np. więźba, wieniec, czasami ściany nośne itp) i dopiero PnB

 

Wymiary zewnętrzne muszą być zachowane, ale np. u mnie jest ściana 1W keramzyt 36,5 a zmieniam go na ścianę 2W Porotherm 30P+W + 15 styropianu.

 

Mój architekt twierdzi, że ocieplenie się nie liczy przy wymiarch zewnętrznych.

 

czy zlecaliście architektowi zmianę technologii budowy? bo to chyba troszke kaski kosztuje? my też mamy w projekcie porotherm + ocieplenie(25+15) a chcielibysmy budować z ytonga 40 chyba. grubosc sciany ta sama ale czy mozna to sobie zrobic po swojemu czy trzeba miec zatwierdzone w papierkach??

Zmiana technologi na materiał o podobnych parametrach wytrzymałościowych etc chyba wymaga tylko wpisu do dziennika kierownika budowy, ale tego nie jestem pewien. Mi wszystko wpisuje architekt więc się nie dowiadywałem ale takie info słyszałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto musisz wziąć pod uwagę, że zwiększając "grubość" pustaków, zmniejszasz tym samym powierzchnię wewnętrzną budynku, ponieważ nie możesz wyjść "na zewnątrz" poza obrys budynku (wymiary zew. muszą być zachowane). Tak więc może warto zastanowić się nad rozwiązaniem 24+styropian.

To nie do końca tak :wink:

1. Obrysu murów zmienić nie można to fakt, chyba, że zmiana w projekcie i dopiero PnB

2. wymiary wewnętrznych zmienić można, ale w 99% dochodzą zmiany w projekcie (np. więźba, wieniec, czasami ściany nośne itp) i dopiero PnB

 

Wymiary zewnętrzne muszą być zachowane, ale np. u mnie jest ściana 1W keramzyt 36,5 a zmieniam go na ścianę 2W Porotherm 30P+W + 15 styropianu.

 

Mój architekt twierdzi, że ocieplenie się nie liczy przy wymiarch zewnętrznych.

 

Dokładnie to samo chciałam powiedzieć, tyko użyłam zbyt dużych skrótów myślowych :D Przepraszam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy 3 lata temu wybudował dom z ytonga (ściany jednowarstwowe). Wiosną sprzedał ten dom i teraz buduje drugi - ściany 3-warstwowe (ceramika-wełna-ceramika). Po doświadczeniach z pierwszym domem stwierdził, że sciana jednowarstwowa i zaprawa ciepłochronna to teoretycznie niby to samo, ale w praktyce przydałoby się ocieplenie.

 

Ponadto musisz wziąć pod uwagę, że zwiększając "grubość" pustaków, zmniejszasz tym samym powierzchnię wewnętrzną budynku, ponieważ nie możesz wyjść "na zewnątrz" poza obrys budynku (wymiary zew. muszą być zachowane). Tak więc może warto zastanowić się nad rozwiązaniem 24+styropian.

 

ja dokladnie mam w porojekcie pustak ceramiczny Porotherm 25 cm + styropian 14 cm + tynk wiec nie wiem jolka o co chodzi z tymi zmianami grubosci nic nie zmniejszam przeciez to tyle samo co ytong 40 albo ytong 36+ welna 5 ( bo tez taka opcje rozwazam )

tu nie mam mowy o zmianach powierzchni wew jak i zew a 1-2 cm sa dopuszaczlne jak chodzi o zarys zew

a odnosnie twojego znajomego to tak naprawde on tylko pewnie wie dlaczego sprzedal dom i nie koniecznie musi byc to zwizane z ytongiem

zgadzam sie ze sciany 3 W sa najlepsze tylko to strasznie drogo wychodzi !!!

mysle ze ciezko tak dokladnie porownac po 3 latach gdzie w kazdym przypadku

bedzie zimno czy to bedzie ceramika + styropian czy sam ytong albo ytong z welna w czasie budowy jest tam strasznie duzo wody jak nie w spoinach miedzy ceglami to w posadzkach czy tynkach mysle ze podobnie bedzie mial jak wybuduje dom z 3W dopiero po paru latach to dobrze wysycha i placi sie mniej za ogrzewanie

 

MICE I MISIAK!

czy zlecaliście architektowi zmianę technologii budowy? bo to chyba troszke kaski kosztuje? my też mamy w projekcie porotherm + ocieplenie(25+15) a chcielibysmy budować z ytonga 40 chyba. grubosc sciany ta sama ale czy mozna to sobie zrobic po swojemu czy trzeba miec zatwierdzone w papierkach??? POMOCY!

 

co ty! juz widze ta koncowa kwote za adaptacje ;)

zmiany beda tylko w dzienniku

ja tyle zmian wprowadzam ze glowa boli np. zmiana okien, drzwi i zastosowaniu zupelnie innych materialow do budowy niz w projekcie itp. - wszystkie beda tylko odnotowane w dzienniku bo to wysztarczy !!!

 

 

Słuchajcie budowniczowie!

 

Niedługo BUDMA

 

Koniecznie trzeba się tam wybrać, szkoda tylko że 23-26 stycznia, czyli w środku tygodnia. Potrzebny urlop.

A może przy okazji zrobimy spotkanie grupy???

 

http://www.budma.pl/

 

 

ja jestem za !!!!

 

 

 

Misiak, ja w czerwcu próbowałam negocjować z PKO B.P. i zrezygnowałam, bo nie było mowy o negocjacjach (praktycznie postawili mnie przed faktem dokonanym - zrezygnowałam w dniu, w którym miałam podpisywać umowę). Druga rzecz w innych bankach były dużo korzystniejsze warunki - różnica na miesięcznej racie wynosiła ok 175zł.

Jedyną pseudo niedogodnością zmiany banku jest fakt, że mam teraz oprócz konta w PKOBP jeszcze jedno

Pozdrawiam

jola

 

ale mi wychodzi najtaniej mimo wszystko w PKO B.P.

torche sie potargowalem i zjechali tylko zastanawiam sie czy jeszcze mozna !!!

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porotherm jest ponoć fatalny jeśli chodzi o obróbkę na budowie tzn. jakby trzeba było coś przyciąć ale ja też mam dom w tej technologii. Polecam wam też stronkę Muratora pt. "Co byś zmienił(a) budując jeszcze raz"

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=4804

 

Hm, spotkanie. Grupa Wielkopolska już kiedyś takie organizowała i wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Już ich zamówiłem. Płacę jak za zboże. Za 2,5 metra sześciennego 850 złotych. Cena brutto, gruszka z pompą i dojazdem.

cena kosmos

A teraz kolejny problem, ze stalą. Normalnie jakieś jaja, wszystkim podobijało. Nie chcą jechać, a na swoją przyczepkę nie wezmę 6 metrowych prętów. Oj oj oj.

a jaka masz ta przyczepke dluga? ja wozilem prety 6 metrowe na przyczepce o dlugosci 2 m plus dyszel i albo wsadzalem jeden koniec do samochodu tylko trzeba cos podlozyc i jechac wolno i uwazac na zakretach mozna tez polozyc jakis katownik ktory bedize wystawal z tylu i do niego przywiazac prety zeby sie nei giely przy niewielkich ilosciach i niezbyt duzych odleglosciach da sie przewiezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...