Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

ale mi wychodzi najtaniej mimo wszystko w PKO B.P.

torche sie potargowalem i zjechali tylko zastanawiam sie czy jeszcze mozna !!!

[/b]

Ach tak, OK, bo przez moment odniosłam wrażenie, że nie przeglądałeś ofert innych banków :) Targuj się ostro i bez skrupułów - nie masz nic do stracenia !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a jaka masz ta przyczepke dluga? ja wozilem prety 6 metrowe na przyczepce o dlugosci 2 m plus dyszel i albo wsadzalem jeden koniec do samochodu tylko trzeba cos podlozyc i jechac wolno i uwazac na zakretach mozna tez polozyc jakis katownik ktory bedize wystawal z tylu i do niego przywiazac prety zeby sie nei giely przy niewielkich ilosciach i niezbyt duzych odleglosciach da sie przewiezc

 

A o taką mam:

http://niewiadow.pl/Trailers/exeProduct/?id=244

Bracholu, powiem Ci, że masz dobry pomysł. Przyczepka jest dość długa (łącznie z dyszlem 3,43) i koniecznie muszę ją wykorzystać, bo została kupiona tylko i wyłącznie z powodu budowy! Jutro wstaję o 6 rano, a o 7 zamelduję się w hurtowni stali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dokladnie mam w porojekcie pustak ceramiczny Porotherm 25 cm + styropian 14 cm + tynk wiec nie wiem jolka o co chodzi z tymi zmianami grubosci nic nie zmniejszam przeciez to tyle samo co ytong 40 albo ytong 36+ welna 5 ( bo tez taka opcje rozwazam )

tu nie mam mowy o zmianach powierzchni wew jak i zew a 1-2 cm sa dopuszaczlne jak chodzi o zarys zew

Prawda 25+14=39, ale tak, jak wspomniał wcześniej "Mice", ocieplenia nie wlicza się do wymiarów zew. budynku, których po uzyskaniu PnB nie mozna już zmieniać. Natomiast różnica 15cm między pustakami 40 i 25 "wchodzi" do środka budynku, zmniejszając tym samym odrobinę ogólną powierzchnię wew. domu.

Nie wiem, czy odpowiednio i zrozumiale wyjaśniłam, ale przynajmniej się starałam, w końcu kobiety mają talent do komplikowania :wink:

Pozdrawiam

jola

 

a odnosnie twojego znajomego to tak naprawde on tylko pewnie wie dlaczego sprzedal dom i nie koniecznie musi byc to zwizane z ytongiem

Zgadza się, chodziło te ż o wielkość domu i o piwnicę :)

 

zgadzam sie ze sciany 3 W sa najlepsze tylko to strasznie drogo wychodzi !!!

mysle ze ciezko tak dokladnie porownac po 3 latach gdzie w kazdym przypadku

bedzie zimno czy to bedzie ceramika + styropian czy sam ytong albo ytong z welna w czasie budowy jest tam strasznie duzo wody jak nie w spoinach miedzy ceglami to w posadzkach czy tynkach mysle ze podobnie bedzie mial jak wybuduje dom z 3W dopiero po paru latach to dobrze wysycha i placi sie mniej za ogrzewanie

Coś w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda 25+14=39, ale tak, jak wspomniał wcześniej "Mice", ocieplenia nie wlicza się do wymiarów zew. budynku, których po uzyskaniu PnB nie mozna już zmieniać. Natomiast różnica 15cm między pustakami 40 i 25 "wchodzi" do środka budynku, zmniejszając tym samym odrobinę ogólną powierzchnię wew. domu.

Nie wiem, czy odpowiednio i zrozumiale wyjaśniłam, ale przynajmniej się starałam, w końcu kobiety mają talent do komplikowania :wink:

Pozdrawiam

jola

 

nie wiem

ale czy ja zrobie sciane 25+15 z dociepleniem czy tez 40 bez docieplenia

mysle ze nikt sie do tego nie doczepi bo lacznie jest to samo nadal mam 6 m dom(od zew sciany) do drogi (tynki beda a nikt nie bedzie przeciez sprawdzal czy pod nimi jest styropian czy cegla )

mysle ze problem pojawia sie jak ktos ma np. tylko 25 lub 30 bez docieplenia i chce zrobic 40 (nie wiem czy sa jakies teraz projekty z tak cienka sciana bez docieplenia) wtedy to faktycznie musze cofnac o te pare cm do srodka

kolega mial kontrole (przy odbiorze domu)to mu z miara sprawdzali odleglosc od tynku do dorgi czy ma 5 m i wyrywkowo sciany w domu i nikt nie sprawdzal czy pod tynkiem ma styropian czy nie tylko ogolny zarys domu -byl ok .

 

ludzie podnasza scianki kolankowe bez zglaszania to gdziekolwiek i tak naprawde nikt tego nie sprawdza

 

mysle ze nie ma co panikowac ;)

ale przy okazji dowiem sie jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o taką mam:

http://niewiadow.pl/Trailers/exeProduct/?id=244

Bracholu, powiem Ci, że masz dobry pomysł. Przyczepka jest dość długa (łącznie z dyszlem 3,43) i koniecznie muszę ją wykorzystać, bo została kupiona tylko i wyłącznie z powodu budowy! Jutro wstaję o 6 rano, a o 7 zamelduję się w hurtowni stali!

o widze ze przyczepka idealnie nadaje sie do wozzenia pretow 8) milych zakupow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w projekcie Poroherm 25 + 10 cm ocieplenia...a chce dać 15 cm..myslicie ze te 10 cm ocieplenia w obrysie zewnętrznym (odległości od granicy) mogą byc przyczyną moich kłopotów przy odbiorze ? Zasialiście we mnie wątpiwści... :roll:

Jeśli tylko zmieniasz gr. ocieplenia a elewacja będzie w przepisowej odległości od granicy/drogi to bez problemu. U mnie ścianka miała być 36,5 a będzie 45 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w projekcie Poroherm 25 + 10 cm ocieplenia...a chce dać 15 cm..myslicie ze te 10 cm ocieplenia w obrysie zewnętrznym (odległości od granicy) mogą byc przyczyną moich kłopotów przy odbiorze ? Zasialiście we mnie wątpiwści... :roll:

U mnie było dość ciasno i projektant odległości od sąsiadów (3 metry) wyznaczył do ściany z ociepleniem. Czyli ocieplenie jest brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w projekcie Poroherm 25 + 10 cm ocieplenia...a chce dać 15 cm..myslicie ze te 10 cm ocieplenia w obrysie zewnętrznym (odległości od granicy) mogą byc przyczyną moich kłopotów przy odbiorze ? Zasialiście we mnie wątpiwści... :roll:

U mnie było dość ciasno i projektant odległości od sąsiadów (3 metry) wyznaczył do ściany z ociepleniem. Czyli ocieplenie jest brane pod uwagę.

Marzin, tak jak napisałem wyżej :

 

Jeśli tylko zmieniasz gr. ocieplenia a elewacja będzie w przepisowej odległości od granicy/drogi to bez problemu

czyli u Ciebie musiał uwzględnić a u mnie nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując Wasze wypowiedzi: grubość ocieplenia ma znaczenie, jeżeli budujesz się na linii zabudowy, nie mozna bezkarnie zmienić grubości, jeśli przez to budynek miałby przekroczyć przepisowe metry do granicy działki. Jeśli natomiast nawet po zmniejszeniu/zwiększeniu ocieplenia i tak mamy wymaganą odległość od granicy to można zmienić ocieplenie, mimo iż na pozwoleniu mamy inne wymiary budynku :roll:

 

Mi się wydaje że to nie dokońca tak jest, tzn. powyższe twierdzenia są ok, pod warunkiem że żaden inspektor nie przyjdzie i nie pomierzy nam całego budynku, bo chyba głównie sprawdzane jest czy jest zachowana minimalna odległość od granicy działki. Bo jeśli jednak przyjdzie i zmierzy to zmiana ocieplenia będzie niezgodna z prawem - występujemy o pozwolenie na budowę budynku o określonych wymiarach zewnętrznych i nie ważne jest to, czy wymiary te spowodowane są taką a taką grubością murów i taką a taką grubością ocieplenia - ważne są wymiary zewnętrzne, których po otrzymaniu pozwolenia nie można teoretycznie zmieniać - w praktyce ludzie to zmieniają i wszystko jest ok, bo szansa na załapanie się na szczegółową kontrolę jest nikła...

 

To tak samo jak z podnoszeniem ścianki kolankowej - nikt tego nie robi na etapie projektu bo adaptacja bylaby za droga, a potem budują wyższą, bo kto będzie mierzył budynek w pionie... :roll: i tak samo jest z rozmiarami okien - no bo kto zauwazy ze są trochę mniejsze lub większe...

Jednak zgodnie z moją wiedzą wzorcowo takie zmiany powinny być ujęte w projekcie, bo ingerują w wygląd zewnętrzny budynku. A że teoria sobie a praktyka sobie to inna sprawa... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zgodnie z moją wiedzą wzorcowo takie zmiany powinny być ujęte w projekcie, bo ingerują w wygląd zewnętrzny budynku. A że teoria sobie a praktyka sobie to inna sprawa... 8)

Chyba nie do końca tak jest, zaznaczam, że powtarzam to co usłyszałem od 3 architektów :wink:

Zmiany nie wpływające istotnie na bryłę i konstrukcje budynku mogą być zmieniane wpisem do dziennika. Np. zmiana wielkości i ilości okien, grubość ocieplenia, chyba też zmiana materiału na ściany nośne.

Ale już np. podniesienie ściany powinno być w projekcie bo zmienia wysokość budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem

ale czy ja zrobie sciane 25+15 z dociepleniem czy tez 40 bez docieplenia

mysle ze nikt sie do tego nie doczepi bo lacznie jest to samo nadal mam 6 m dom(od zew sciany) do drogi (tynki beda a nikt nie bedzie przeciez sprawdzal czy pod nimi jest styropian czy cegla )

mysle ze problem pojawia sie jak ktos ma np. tylko 25 lub 30 bez docieplenia i chce zrobic 40 (nie wiem czy sa jakies teraz projekty z tak cienka sciana bez docieplenia) wtedy to faktycznie musze cofnac o te pare cm do srodka

kolega mial kontrole (przy odbiorze domu)to mu z miara sprawdzali odleglosc od tynku do dorgi czy ma 5 m i wyrywkowo sciany w domu i nikt nie sprawdzal czy pod tynkiem ma styropian czy nie tylko ogolny zarys domu -byl ok .

 

ludzie podnasza scianki kolankowe bez zglaszania to gdziekolwiek i tak naprawde nikt tego nie sprawdza

 

mysle ze nie ma co panikowac ;)

ale przy okazji dowiem sie jak to jest

 

Widzę, że ostro namieszałam :oops: , bo nie chodziło mi o to, czy ktoś się doczepi czy też nie, a wygląda na to, że bez narysowania nie jestem w stanie tego wytłumaczyć :roll: :lol: sorki :lol:

pozdrowionka

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - chciałam dołączyć do Waszego grona. Bo ja też z tych :)

Po dłuższych i stresujących bojach (bank Millennium, który ze względu na tempo powinien zostać przemianowany na Eon) zostaliśmy właścicielami działki pod Poznaniem i cała afera ma ruszyć w tym roku... Projekt upatrzony, szukamy architekta. Przeglądam forum i przerażam się systematycznie. Ale cóż - sami tego chcieliśmy ;) Jak się powiedziało a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - chciałam dołączyć do Waszego grona. Bo ja też z tych :)

Po dłuższych i stresujących bojach (bank Millennium, który ze względu na tempo powinien zostać przemianowany na Eon) zostaliśmy właścicielami działki pod Poznaniem i cała afera ma ruszyć w tym roku... Projekt upatrzony, szukamy architekta. Przeglądam forum i przerażam się systematycznie. Ale cóż - sami tego chcieliśmy ;) Jak się powiedziało a...

Witaj Asiko i się nie przerażaj, nie ma czym :lol:

Napisz jeszcze w jakim rejonie działeczka, może jakiś sąsiad się znajdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że ostro namieszałam :oops: , bo nie chodziło mi o to, czy ktoś się doczepi czy też nie, a wygląda na to, że bez narysowania nie jestem w stanie tego wytłumaczyć :roll: :lol: sorki :lol:

pozdrowionka

jola

 

jolka spoko troche zasialas mi wglowie odrobine niepewnosci ;-)

tak naprawde mysle ze kazdy cos gdzies uslyszal (ja tez) i teraz probujemy poskladac to w jedna calosc

zobaczy sie w praniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - chciałam dołączyć do Waszego grona. Bo ja też z tych :)

Po dłuższych i stresujących bojach (bank Millennium, który ze względu na tempo powinien zostać przemianowany na Eon) zostaliśmy właścicielami działki pod Poznaniem i cała afera ma ruszyć w tym roku... Projekt upatrzony, szukamy architekta. Przeglądam forum i przerażam się systematycznie. Ale cóż - sami tego chcieliśmy ;) Jak się powiedziało a...

 

Witaj, ważne, że pierwszy krok zrobiony, a reszta jakoś pójdzie. Przynajmniej tak było w moim przypadku. :D Inie ma się co przerażać. Nie czytaj czarnowidztwa, tylko szukaj tego, co Ciebie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...