Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Misiak, ja będę kłaść podłogówkę w salonie i kuchni - w miejscu gdzie będzie drewno też.

Znajomi też mają takie rozwiązanie - wierz mi bardzo przyjemnie gdy cała podłoga jest ciepła (kapcie same schodzą z nóg :wink: )

 

Zmieniając temat - jakie macie opinie o osuszaczach i nagrzewnicach?

Na krokwiach pojawiła się u nas pleśń (za mokre drewno :cry: ) dlatego zastanawiamy się nad inwestycją w osuszacz - nie możemy być na budowie non stop, a od poniedziałku zaczynają tynkować.....

Co sądzicie? warto kupić osuszacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

A jakich? cem-wap???

 

gipsowych !

nawet sa ładne i jak chodzi o twardość mimo ze jeszcze schną wydają sie być ok cena 26 zl m2

(sprawdzałem w miejscu gdzie jest juz białe)

 

posadzki za 11 zl m2 bez ukladania styropianu z styropianem 12 zl m2

 

Misiak, ja będę kłaść podłogówkę w salonie i kuchni - w miejscu gdzie będzie drewno też.

Znajomi też mają takie rozwiązanie - wierz mi bardzo przyjemnie gdy cała podłoga jest ciepła (kapcie same schodzą z nóg :wink: )

 

Zmieniając temat - jakie macie opinie o osuszaczach i nagrzewnicach?

Na krokwiach pojawiła się u nas pleśń (za mokre drewno :cry: ) dlatego zastanawiamy się nad inwestycją w osuszacz - nie możemy być na budowie non stop, a od poniedziałku zaczynają tynkować.....

Co sądzicie? warto kupić osuszacz?

 

wiem dlatego chce mieć też w pokoju

u mnie na budowie z tego co widzę decyzje zapadają w trakcie ;)

 

a odnośnie osuszacza to chyba taniej wynająć niż kupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat - jakie macie opinie o osuszaczach i nagrzewnicach?

Na krokwiach pojawiła się u nas pleśń (za mokre drewno :cry: ) dlatego zastanawiamy się nad inwestycją w osuszacz - nie możemy być na budowie non stop, a od poniedziałku zaczynają tynkować.....

Co sądzicie? warto kupić osuszacz?

 

Nie wiem czy nie za wcześnie zamknęłaś budynek - bo już masz wstawione okna drzwi itp?

Mi poradzono, że jak będę kupował niesuszone drewno to po wykonaniu pokrycia dachowego przynajmniej przez pół roku dać więźbie porzadną wentylację - a już pod żadnym pozorem nie ocieplać dachu przez min. pół roku - wtedy drewno ma szansę dojść do wilgotności powietrznie suchej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomzoo, mam zamknięty budynek (ze szczelinami oczywiście bo pod oknami nie ma jeszcze parapetów i posadzek, więc na razie "się wietrzy").

 

Więźba była niby zamówiona od czerwca (niby bo tak twierdził wykonawca).

Okna, brami i drzwi zamówiłam w sierpniu, a z miliona różnych powodów niezależnych ode mnie, więźbę zamontowano mi w październiku, a pokrycie dachowe kładziono przez 3 tygodnie listopada (okna, drzwi i bramy garażowe już dawno czekały u dostawców!!!)

Mój wykonawca dał plamę bo termin zakończenia stanu surowego otwartego to 31 lipca!!!! :evil:

 

Teraz muszę sobie poradzić - stąd pytam o radę na forum - może ktoś ma lub miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

dawno mnie tu nie bylo i tak przejzalem na szybko moze z 10ostatnih postow natrafilem na miska. i kolektorow juz nie zakladam a naprawde chcialem ..zaoszczedzilem miejsce w kotlowni i okolo 12k w kieszeni:p

dzieki za info. wsumie ja slyszalem(od osób kopenetnych nawet) ze zima nawet kolektory podgrzewaja wode do letniej temp.:| ale i tak w dalszym ciagu jest to ejszcze nie oplacalne...

a teraz małe ogłoszenie

potrzebuje kogos kto obłozy mi 5m2 imitacja piaskowaca.. prakycznie od zaraz w jakis niedeszczowy dzien...

moj wykonawca juz raczj nie ebdzie miał czasu w tym roku ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźba była niby zamówiona od czerwca (niby bo tak twierdził wykonawca).

Okna, brami i drzwi zamówiłam w sierpniu, a z miliona różnych powodów niezależnych ode mnie, więźbę zamontowano mi w październiku, a pokrycie dachowe kładziono przez 3 tygodnie listopada (okna, drzwi i bramy garażowe już dawno czekały u dostawców!!!)

Mój wykonawca dał plamę bo termin zakończenia stanu surowego otwartego to 31 lipca!!!! :evil:

 

No skąd ja to znam???

Ja miałem mieć gotowe pokrycie na koniec października...

Jest prawie połowa grudnia - a mam dopiero dach wydeskowany.

Takie czasy przyszły... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze juz co niektórzy wypowiadali sie :)

ale teraz wstawiam jeszcze inny rys. w podanymi wielkościami pomieszczeń(w wcześniejszym rys. brakowało wielkości co mogło mylić) i moimi przybliżonymi wyliczeniami metrów podłogówki na 1 sekcje prod. KAN dopuszcza max dl na sekcje 120 m

 

jak nadal moje myślenie jest błędne proszę śmiało pisać i ew. jak wy widzicie podział pomieszczeń na sekcje

bo jakbym miał dać osobno na kuchnie (2,6m2 grzewcze) osobno na jadalnie (jakies 11-12 m2 grzewcze) to nie wiem czy to znowu nie zamało

w obliczeniach przyjąłem 1 m2 =6m rurki

w wiarołapie, holu, toalecie, kuchni będą plytki , jadalnia i salon panele

 

 

górną łazienke chyba jednak podłącze pod grzejnik drabinkowy zeby nie robić dodatkowej sekcji i dodatkowych m ciagniecia z drugiego konca domu z rozdzielacza

 

http://s5.directupload.net/images/071209/temp/f6z446pb.jpg

 

liczę na odpowiedz

komentarze osob które już zabrały głos mile widziane ;)

 

a dodałem trochę więcej wyszukanych w necie informacji na temat ogrzewania podłogowego

 

przyklejam jeszcze raz wszystko ;)

Montaż paneli na posadzkach ogrzewanych

 

Panele podłogowe

 

Podłogi drewniane, a ogrzewanie podłogowe

 

PANELE PODŁOGOWE / drewnopochodne/

 

porady

 

Podłogi laminowane firmy Kronopol

 

Podłoga z paneli

 

Krok po kroku do ciepłej podłogi - pdf

 

Ogrzewanie podłogowe - błędy wykonawcze

 

Bezpieczne ogrzewanie podłogowe pod parkietem

 

Ogrzewanie podłogowe- pdf

 

SYSTEMY

INSTALACJI OGRZEWANIA PŁASZCZYZNOWEGO UPONOR Poradnik projektanta - pdf

 

Hepworth PORADNIK INSTALATORA - pdf

 

 

KAN-therm ogrzewanie podłogowe pordnik pdf

 

TECE SYSTEM WODNEGO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO TC 2000

 

OGRZEWANIE PODŁOGOWE Z RUR WIELOWARSTWOWYCH (PE-AL-PE) SYSTEMU KISAN

 

 

WEWNĘTRZNA INSTALACJA WODNA Wybieramy materiał na rury -doc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zaczynamy się wykańczać. Mam pierwszą bardzo wstępną wycenę na prace wyk., pomóżcie zweryfikować. To są ceny wyjściowe (dla małych metraży, dla całej chaty na pewno będzie mniej).

Co sądzicie o tych cenach:

- szpachlowanie ścian 18 zł / m

- szpachlowanie sufitów 22 zł / m

- malowanie na gotowo - 16 zł / m

- układanie płytek od 45 zł / m

- układanie paneli 22 zł / m

- układanie cokolików / listew - 9 zł / mb

- montaż kabiny - 280-360 zł / szt

- biały montaż, montaż baterii - 70 zł / szt

 

pozdrawiam

 

Szpachtlowanie ścian i sufitów wydaje mi się, że coś koło tego sugerowal nam kierbud ale wyhadlowaliiśmy na 12 zł i jak leci, a i w gladzeniu ścian było gruntowanie plus jednokrotne malowanie. Malowanie na gotowo drogo.

Płytki i cokoły ok cena, ale lepiej z kafelkarzem umawiac się nie od metra tylko na całość roboty bo może okazac sie niemiła niespodzianka jak doliczy osobno półeczki, gzymsy bajery, murkii do blatów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmieniając temat - jakie macie opinie o osuszaczach i nagrzewnicach?

Na krokwiach pojawiła się u nas pleśń (za mokre drewno :cry: ) dlatego zastanawiamy się nad inwestycją w osuszacz - nie możemy być na budowie non stop, a od poniedziałku zaczynają tynkować.....

Co sądzicie? warto kupić osuszacz?

Ania, Twoją więźbę musi owiewać wiaterek. Na poddaszu powinniście dosłownie zrobić przeciąg. Szkoda kasy na osuszacze. Twoje drewno mogło być przygotowane w lato, ale jak leżało pod chmurką i bez przekładek, to nie wyschło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze juz co niektórzy wypowiadali sie :)

ale teraz wstawiam jeszcze inny rys. w podanymi wielkościami pomieszczeń(w wcześniejszym rys. brakowało wielkości co mogło mylić) i moimi przybliżonymi wyliczeniami metrów podłogówki na 1 sekcje prod. KAN dopuszcza max dl na sekcje 120 m

 

jak nadal moje myślenie jest błędne proszę śmiało pisać i ew. jak wy widzicie podział pomieszczeń na sekcje

bo jakbym miał dać osobno na kuchnie (2,6m2 grzewcze) osobno na jadalnie (jakies 11-12 m2 grzewcze) to nie wiem czy to znowu nie zamało

w obliczeniach przyjąłem 1 m2 =6m rurki

w wiarołapie, holu, toalecie, kuchni będą plytki , jadalnia i salon panele

 

 

górną łazienke chyba jednak podłącze pod grzejnik drabinkowy zeby nie robić dodatkowej sekcji i dodatkowych m ciagniecia z drugiego konca domu z rozdzielacza

 

http://s5.directupload.net/images/071209/temp/f6z446pb.jpg

 

liczę na odpowiedz

komentarze osob które już zabrały głos mile widziane ;)

 

Miało być śmiało 8)

Z Twojego rysunku jedyne co wynika to to, że ... nie przemyślałeś logicznie/użytkowo tej podłogówki ani nigdy nie układałeś :wink:

Więc od początku : co ma dać podłogówka w poszczególnych pomieszczeniach i co chcesz uzyskać robiąc mniej obwodów ? ale tak szczerze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być śmiało 8)

Z Twojego rysunku jedyne co wynika to to, że ... nie przemyślałeś logicznie/użytkowo tej podłogówki ani nigdy nie układałeś :wink:

Więc od początku : co ma dać podłogówka w poszczególnych pomieszczeniach i co chcesz uzyskać robiąc mniej obwodów ? ale tak szczerze ...

 

:oops: no nie przemyślałem bo podłogówka zrodziła sie w ostatniej chwili ;)

układać też nigdy nie układałem ale przy 2 domu będę już wiedział ;)

tak naprawdę chce mieć ciepło w nogi bo uwielbiam chodzić na bosaka a przy braku ogrzewania jest to mało komfortowe

kaloryfery i tak mam już wiec podłogówka będzie bardziej jako dodatek

 

qrde tak naprawdę nie wiem dlaczego che mniej obwodów chyba nie z oszczędności bo tak naprawdę nie wiem ile kosztuje/będzie kosztować rozdzielacz 3 albo 4 sekcyjny ;)

po porostu tak łatwiej oddzielało sie pomieszczenia ;)

a dawać na 2,6 m2 sama kuchnia osobną sekcje wydało sie niepotrzebne ale jak pisze nie znam sie ;)

 

 

przeraża mnie szybkość podejmowania ważnych decyzji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: no nie przemyślałem bo podłogówka zrodziła sie w ostatniej chwili ;)

układać też nigdy nie układałem ale przy 2 domu będę już wiedział ;)

tak naprawdę chce mieć ciepło w nogi bo uwielbiam chodzić na bosaka a przy braku ogrzewania jest to mało komfortowe

kaloryfery i tak mam już wiec podłogówka będzie bardziej jako dodatek

 

qrde tak naprawdę nie wiem dlaczego che mniej obwodów chyba nie z oszczędności bo tak naprawdę nie wiem ile kosztuje/będzie kosztować rozdzielacz 3 albo 4 sekcyjny ;)

po porostu tak łatwiej oddzielało sie pomieszczenia ;)

a dawać na 2,6 m2 sama kuchnia osobną sekcje wydało sie niepotrzebne ale jak pisze nie znam sie ;)

Noooooo dooooobra Misiak, pomyśl tak : łazienka jest pomieszczeniem z założenia najcieplejszym co nie i ? i w projektach bierze się tam 25st, a łączysz to z holem który ma 20-21st ... masakra co nie :lol:

Pododbnie jadalnia+kuchnia+salon, w kuchni robisz placek, masz 26st min. od piekarnika, czujnik jest w salonie więc podłogówka wali na całego, a w kuchni robi się 30st.

Druga sprawa, długość pętli max. nie wpływa "fajnie" na działanie. Po 120mb rury woda się wychłodzi na tyle, że w zależności od sposobu położenia rur możesz mieć gdzieś kilka stopni różnicy i w stópki będzie zimno no i pompa musi pokonać większy opór. Inna sprawa, że jeśli będziesz chodził boso, to nie spodziewaj się cudów dobra podłoga może mieć max 28-29st celcjusza a Ty 36,6 :wink:

 

Teraz jasniej ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: no nie przemyślałem bo podłogówka zrodziła sie w ostatniej chwili ;)

układać też nigdy nie układałem ale przy 2 domu będę już wiedział ;)

tak naprawdę chce mieć ciepło w nogi bo uwielbiam chodzić na bosaka a przy braku ogrzewania jest to mało komfortowe

kaloryfery i tak mam już wiec podłogówka będzie bardziej jako dodatek

 

qrde tak naprawdę nie wiem dlaczego che mniej obwodów chyba nie z oszczędności bo tak naprawdę nie wiem ile kosztuje/będzie kosztować rozdzielacz 3 albo 4 sekcyjny ;)

po porostu tak łatwiej oddzielało sie pomieszczenia ;)

a dawać na 2,6 m2 sama kuchnia osobną sekcje wydało sie niepotrzebne ale jak pisze nie znam sie ;)

Noooooo dooooobra Misiak, pomyśl tak : łazienka jest pomieszczeniem z założenia najcieplejszym co nie i ? i w projektach bierze się tam 25st, a łączysz to z holem który ma 20-21st ... masakra co nie :lol:

Pododbnie jadalnia+kuchnia+salon, w kuchni robisz placek, masz 26st min. od piekarnika, czujnik jest w salonie więc podłogówka wali na całego, a w kuchni robi się 30st.

Druga sprawa, długość pętli max. nie wpływa "fajnie" na działanie. Po 120mb rury woda się wychłodzi na tyle, że w zależności od sposobu położenia rur możesz mieć gdzieś kilka stopni różnicy i w stópki będzie zimno no i pompa musi pokonać większy opór. Inna sprawa, że jeśli będziesz chodził boso, to nie spodziewaj się cudów dobra podłoga może mieć max 28-29st celcjusza a Ty 36,6 :wink:

 

Teraz jasniej ? 8)

 

jasniej jasniej ;)

tylko małe ale na dole tam gdzie dalem kawałek z holu to sam kibelek 1,8 m2i dałem pod nogi bo z jednej jest kibelek wiszący a z drugiej szafka wiec stwierdzilem ze m2 mi wyszedł wiec postanowiłem wjechać z holu

z kuchnia sie z tobą zgadzam masz racje i na szczescie tak moje majstry zrobiły nie słuchając mnie

poprostu myślalem ze uda mi sie nanieść jeszcze te poprawki ale jak zajechałem

po południu do nich okazało sie ze juz wszystko porozkładane

jestem zły sam na siebie ze nie kazałem im jeszcze jednej sekcji założyć ale teraz juz po ptokach :(

wiec mam wejscie kawałeczek kibelka i hol jedna sekcja, kuchnia osobna sekcja i jadalnia z salonem ostatnia sekcja tu mam obawy co dł ale mam nadzieje ze pompka wyda bo jest chyba taka sama co przy 4 sekcjach

 

obiecuje sobie ze 2 dom będzie bez błędów :evil:

 

 

jeszcze raz dzięki mice !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem wycenę wykonania dachu i ceny mnie powaliły albo takie są oceńcie sami :o

wykonanie więźby 35 zł/m2

pokrycie dachówką 55zł/m2

montaż rynien 15 zł/mb

montaż opierzenia 15zł/mb

podbitka 55zł/m2

odeskowanie dachu + papa 15 zł m2

 

Czy poleca ktoś jakiś fajnych dekarzy i cieśli

 

Dach ten co na zdjęciu obok widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbitka tanio :) ostatnio pytalam fachurow od sasiadow/ zrobili im pieknie - jednym i drugim/ -100 zl za m2 z materialem

 

dekarze- z poznania chcieli od 50- 70zl za m2 prawie rok temu. ja mialam duzo taniej, bo fajnych dekarzy od kolegi świercza

 

deskowanie- prawie rok temu chcieli poznanscy dek 12zl za m2

 

ciesle mialam w pierwszej ekipie, to nie wiem

 

orynnowanie i opierzenie mialam wliczone w koszt dachu za m2. zaplacilam tylko wiecej bo wybralam bardziej praco i czasochlonny material na opierzenie

 

ogolnie drogo Ci wychodzi jak na moj gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem wycenę wykonania dachu i ceny mnie powaliły albo takie są oceńcie sami :o

wykonanie więźby 35 zł/m2

pokrycie dachówką 55zł/m2

montaż rynien 15 zł/mb

montaż opierzenia 15zł/mb

podbitka 55zł/m2

odeskowanie dachu + papa 15 zł m2

 

Czy poleca ktoś jakiś fajnych dekarzy i cieśli

 

Dach ten co na zdjęciu obok widać

 

Na początku tego roku za więźbę + układanie dachówki (w tym opierzenia, rynny) miałem cenę trochę ponad 55 zł/m2 Deskowanie + papa coś kole 8 zł/m2

 

Tylko patrzeć jak na wycenach dodatkowo pojawią się pozycje:

- wbicie gwoździa 1 zł netto/szt

- pierdnięcie majstra 100 zł netto. Jak ktoś trafi takiego, co to gustuje w grochówce, bankructwo murowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...