Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Ogólnie przyjęte jest, że tynki robi się przed tynkami.

 

Czy można jednak przed zrobieniem tynków wewnętrznych wylać posadzki ??

Jakie są niebezpieczeństwa z tym związane ??

 

Widzę, że święta za pasem i się język plącze. Możesz zrobić posadzkę przed tynkiem, tylko potem możesz mieć problem (a raczej będziesz miał problem) z jej doczyszczeniem. Tynkowanie nie należy do czystych zajęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłam. Minusy - posadzki są nieziemsko brudne, ale jak się wszystko porządnie zamiecie i zeskrobie, to jedyne co będzie o tej kolejności przypominać to to, że posadzki będą białawe, mi to absolutnie nie przeszkadza.

Cieszę się że taką kolejność zastosowałam - tuż po skończeniu tynków wystarczy tylko podłączyć kocioł i można już grzać żeby je suszyć. Poza tym nie muszę kuć ścian i gotowych tynków na podejścia do umywalek, grrzejników itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z zyczeniami dla wszystkich i kontrolnym pytaniem + prosba.

Pytanie to jak zabezpieczaliscie swoje ujecie wody na czas zimy? No chyba, ze macie juz w ocieplonym domku to inna historia.

 

A prosba- czy ma ktos odstapic niewielka ilosc welny tak, zeby ocieplic kran z woda?

Przed świętami zamknąłem zasuwę w "drodze" i otwarłem zawory. Całość mam w domu (stan surowy zamknięty, bez ocieplenia) i owinięte wełną.

 

W sprawie wełny pisz na priv, coś się znajdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do wszystkich osób posiadających garaż zintegrowany z domem.

 

Czy w garażu warto robić ogrzewanie, czy wystaczy tylko ocieplić dodatkwo ściany i strop od wewnątrz i nastawić się na garaż nieocieplany, tak jak mam w projekcie.

 

W całym domu planuję ogrzewanie podłogowe, więc myślę czy warto pociągnąc tam dodatkową pętelkę, żeby zmniejszyc potencjalne straty ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, a zawór w drodze zamykałeś kluczem? Klucz skad skombinowałes?

Kurde, skad mam wiedziec jaki klucz jest potrzebny?

My mamy zawór w domu, ale stan otwarty... :-?

Powiedzmy, że mam dostęp do odpowiedniego klucza 8)

A zasuwy nie macie w domu na 100%,, zapewne myślisz o zwykłym kulowym i te właśnie zostawiłem otwarte, żeby nie rozsadziło. Zasuwa zamknięta po to, żeby można było w domu zostawić otwarte no i jakby coś pękło to domu nie zaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do wszystkich osób posiadających garaż zintegrowany z domem.

 

Czy w garażu warto robić ogrzewanie, czy wystaczy tylko ocieplić dodatkwo ściany i strop od wewnątrz i nastawić się na garaż nieocieplany, tak jak mam w projekcie.

 

W całym domu planuję ogrzewanie podłogowe, więc myślę czy warto pociągnąc tam dodatkową pętelkę, żeby zmniejszyc potencjalne straty ciepła.

Ja nie przewiduję ogrzeania garażu ale w razie "w" zostawiam sobie zasilanie dla grzejnika w garażu. Resztę robię tak jak piszesz z tą różnicą, że nie ocieplam podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do wszystkich osób posiadających garaż zintegrowany z domem.

 

Czy w garażu warto robić ogrzewanie, czy wystaczy tylko ocieplić dodatkwo ściany i strop od wewnątrz i nastawić się na garaż nieocieplany, tak jak mam w projekcie.

 

W całym domu planuję ogrzewanie podłogowe, więc myślę czy warto pociągnąc tam dodatkową pętelkę, żeby zmniejszyc potencjalne straty ciepła.

 

To chyba zalezy od tego również, czy garaż ma służyć jako garaż czy jako jeszcze coś. U nas w garażu mają stać rowery, ma być skromne miejsce do majsterkowania :wink: , więc zdecydowałem się dać grzejnik. Na tym etapie budowy przydaje się - dzięki nim tynki w garażu nareszcie schną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...