Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

 

Zobaczcie jaki kunsztowny wieniec mi Bartki zrobili 8) Tylko zdjęcie nie oddaje całego bajeru. Nad otworem drzwiowym, patrząc z góry, wieniec wychodzi łukiem poza obrys budynku, tworząc prawie że daszek.

 

Matko! To chyba trochę nie tak miało być................czy może się nie znam?

 

Witam wszystkich - chciałam dołączyć do Waszego grona. Bo ja też z tych

Po dłuższych i stresujących bojach (bank Millennium, który ze względu na tempo powinien zostać przemianowany na Eon) zostaliśmy właścicielami działki pod Poznaniem i cała afera ma ruszyć w tym roku... Projekt upatrzony, szukamy architekta. Przeglądam forum i przerażam się systematycznie. Ale cóż - sami tego chcieliśmy Jak się powiedziało a...

 

Witamy im nas więcej tym lepiej a już na pewno weselej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja z innej beczki.

 

Zobaczcie jaki kunsztowny wieniec mi Bartki zrobili 8) Tylko zdjęcie nie oddaje całego bajeru. Nad otworem drzwiowym, patrząc z góry, wieniec wychodzi łukiem poza obrys budynku, tworząc prawie że daszek.

 

cos nie za bardzo sie popisali widze a tak na marginesie to wieniec nie powinien byc lekko cofnietyw stosunku do lica sciany zeby go mozna bylo dodatkowo docieplic? w koncu beton na inna izolacyjnosc niz siporex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos nie za bardzo sie popisali widze a tak na marginesie to wieniec nie powinien byc lekko cofnietyw stosunku do lica sciany zeby go mozna bylo dodatkowo docieplic? w koncu beton na inna izolacyjnosc niz siporex

Ahhhh, cóż począć. To są skutki pośpiechu, bo jak betoniara stała, to Bartki jeszcze robili szalunek.... A dziś zdziera ten beton, bo mamy ostateczne rozliczenie. Koniec prac budowlanych.

Natomiast dziś też przyjechało drewno i myslę, że od przyszłoego tygodnia wejdą cieśle! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola, nie bój nic, wszyscy wiedzą o co chodzi, tylko trza by przepisy sprawdzić :wink:

jolka spoko troche zasialas mi wglowie odrobine niepewnosci

tak naprawde mysle ze kazdy cos gdzies uslyszal (ja tez) i teraz probujemy poskladac to w jedna calosc

zobaczy sie w praniu

Dzięki za słowa otuchy :D Od razu mi lepiej :wink: :lol:

 

Dobrze, że ten tydzień pracy się dzisiaj skończył ... jestem padnięta ...

 

Ale widzę, że się ostatnio trochę działo!

Ahhhh, cóż począć. To są skutki pośpiechu, bo jak betoniara stała, to Bartki jeszcze robili szalunek.... A dziś zdziera ten beton, bo mamy ostateczne rozliczenie.

Marcin, trzeba było przykręcić kurek z kasą :wink:

 

Koniec prac budowlanych. Natomiast dziś też przyjechało drewno i myslę, że od przyszłoego tygodnia wejdą cieśle!

A to jest widomość godna uczczenia !!! Kolejne Gratulacje !!! :D

I jeszcze jedno, Marzin, musisz zwolnić tempo, bo jak tak dalej pójdzie, to Ty skończysz, a my jeszcze nie zaczniemy :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, trzeba było przykręcić kurek z kasą :wink:

Wypłaciłem mu tyle ile uzgodniliśmy, bo wyrównał te wystające wylewki. Genaralnie chyba nie miałem powodów, żeby za coś nie zapłacić :roll:

A to jest widomość godna uczczenia !!! Kolejne Gratulacje !!! :D

Jutro to uczczę, bo jak dziś się za mocno rozkręcę, to nici z sobotnich prac. Ból główki jeszcze będzie...

I jeszcze jedno, Marzin, musisz zwolnić tempo, bo jak tak dalej pójdzie, to Ty skończysz, a my jeszcze nie zaczniemy :wink: :lol:

W życiu tak czasami bywa, że jedno kończy a drugie dopiero zaczyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Marzina.

nie omieszkam się przyznać że trochę jestem zazdrosna... :wink:

my cały czs użeramy się z biurokracją niedługo będą mijać dwa miesiące od złożenia wniosku o pozwolenie na budowę -koszmar :evil:

 

mam pytanko o ulge odsetkową.

czy może ktoś z was jest na bieżąco z informacjami czy wystarczy podpisać umowę kredytową czy trzeba uruchomić kredyt przed końcem roku?

pozdrawiam Atka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Nie wiem, czy juz o tym pisalem, ze dostalem pozwolenie na budowejavascript:emoticon(':)')

javascript:emoticon(':)'). Biegam teraz i zalatwiam kredyt majac nadzieje, ze zalapie sie jeszcze na ulge odsetkowa. Zawsze pare groszy.

 

Dzisiaj na dzialce byla spychara i zdarla humus. Moze jeszcze cos zrobie przed mrozami. Tylko ekipy murarskiej na razie nie moge znalezc. Moze mozecie kogos polecic?

 

blazej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Marzina.

nie omieszkam się przyznać że trochę jestem zazdrosna... :wink:

Dzięki! Widzisz, a ja zazdroszczę znowu tym, którzy już mieszkają... :wink:

my cały czs użeramy się z biurokracją niedługo będą mijać dwa miesiące od złożenia wniosku o pozwolenie na budowę -koszmar :evil:

No to coś za długo! A z jakiego powodu taka obsuwa?

Witam wszystkich.

Nie wiem, czy juz o tym pisalem, ze dostalem pozwolenie na budowę

Gratulacje!

Dzisiaj na dzialce byla spychara i zdarla humus. Moze jeszcze cos zrobie przed mrozami. Tylko ekipy murarskiej na razie nie moge znalezc. Moze mozecie kogos polecic?

No naszego pupila polecał nie będę, bo i tak się nie wyrobi :lol:

A wogóle to będziemy "prawie" sąsiadami. Ja buduję w Rokietnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton taki "blokowy" to co innego niż BK. Ale jak z klimatem, to tego nie wiem. A spać przez tę budowę to nie mogę ani w bloku, ani u rodziców (BK) ani np u dziadków (cegła)

 

z tego jasno wynika, że to ja rozpoczęłam ten głośny temat, a potem zniknęłam jak kamień w wodę :lol: Wszystkich przepraszam, ale ja i komputer nie do końca ze sobą współpracujemy i czasem on mi wywija numery...Wracając do konkretów Marzinowi gratuluję postępów, Błażejowi pozwolenia, a Asiko witam serdecznie...

Jeśli chodzi o budmę, to jestem jak najbardziej za, a relacja z mojego placu boju:umowa kredytowa podpisana,nie wytrzymałam i mam już projekt, chociaż WZ uprawomacniają się 15.12, byłam u wujka, prawie architekta (pomoże), 19-go mam podpisanie aktu notarialnego (działka w końcu będzie moja)...i na tym chyba koniec, bo 23 wyjeżdżam.

 

 

Pozdrawiam

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my cały czs użeramy się z biurokracją niedługo będą mijać dwa miesiące od złożenia wniosku o pozwolenie na budowę -koszmar :evil:

No to coś za długo! A z jakiego powodu taka obsuwa?

 

Z powodu tego że muszę to załatwiać w Poznaniu na Pl. Kolegiackim :lol:

Pani która prowadzi moją sprwę przez ten czas juz dwa razy była na urlopie :evil: a po powrocie z urlopu ma nawał pilniejszych spraw :wink:

Liczę na to że chociaż do 20 grudnia sprawa będzie załatwiona (po 2 miesiącach)

pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Marzina.

nie omieszkam się przyznać że trochę jestem zazdrosna... :wink:

my cały czs użeramy się z biurokracją niedługo będą mijać dwa miesiące od złożenia wniosku o pozwolenie na budowę -koszmar :evil:

 

mam pytanko o ulge odsetkową.

czy może ktoś z was jest na bieżąco z informacjami czy wystarczy podpisać umowę kredytową czy trzeba uruchomić kredyt przed końcem roku?

pozdrawiam Atka :wink:

 

Ja pierwszy wniosek o pozwolenie na budowe zlozylem trzy lata temu. Przez ponad dwa lata urzedy (staroatwa i gminy) klocily sie o to czy wydac czy nie. W koncu dostalem odmowe. W tym roku skladalem ponownie i w koncu dostalem.

 

A jezeli chodzi o ulge podatkowa to urzedy roznie interpretuja, ale gdzies czytalem wykladnie, ze liczy sie data podpisania umowy w przypadku budowy, a odliczac mozna dopiero po zakonczeniu budowy. Pewny jednak nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko o ulge odsetkową.

czy może ktoś z was jest na bieżąco z informacjami czy wystarczy podpisać umowę kredytową czy trzeba uruchomić kredyt przed końcem roku?

pozdrawiam Atka :wink:

 

No właśnie spróbuj dowiedzieć się w swoim urzędzie podatkowym jak oni to interpretują?

 

Liczy się data podpisania umowy. Uruchomienie może być już w 2007. Ale odsetki odliczasz dopiero w roku następnym po zakończeniu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

 

Zobaczcie jaki kunsztowny wieniec mi Bartki zrobili 8) Tylko zdjęcie nie oddaje całego bajeru. Nad otworem drzwiowym, patrząc z góry, wieniec wychodzi łukiem poza obrys budynku, tworząc prawie że daszek.

 

http://img291.imageshack.us/img291/8365/pict1812qv7.jpg

 

Spoko, u nas też nie było super równo :-? . To się daje łatwo poprawić. Ale dlaczego razem z wieńcem nie zalali Ci tych słupków żelbetowych w ściance kolankowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, u nas też nie było super równo :-? . To się daje łatwo poprawić. Ale dlaczego razem z wieńcem nie zalali Ci tych słupków żelbetowych w ściance kolankowej?

 

Zobacz Kaśka na fotkę, słupki zostały zalane razem z wieńcem poziomym pod murłatę, a wieniec stropowy....... wyrównany :D

 

http://img365.imageshack.us/img365/7908/pict1828bn6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "ulgi odstekowej" i potwierdzenia słów K74, to w sobotnio-niedzielnej (9-10.12.2006) "Rzeczpospolitej" na żółtych stronach znalazłam:

"Niektóre osoby, które kupią na kredyt w przyszłym roku nieruchomości, będą mogły korzystać z ulgi odsetkowej. Wystarczy, że do końca grudnia zawrą z bankiem umowę kredytową.

Sama wypłata kredytu oraz podpisanie aktu notarialnego może nastąpić później. Taki wniosek wynika z wczorajszego (tj.08.12.2006r) komunikatu Ministerstwa Finansów. ... Także właściciele działek zamierzający rozpocząć budowę finansowaną pożyczką mają jeszcze trzy tygodnie, aby podpisać umowę z bankiem. Podatnicy, którzy zagwarantują sobie prawo do ulgi, będą mogli z niej korzystać nawet do 2027r. Przypomnijmy, że z końcem roku ulga ta jest likwidowana. Będzie z niej można jednak nadal korzystać na zasadzie praw nabytych. ...

Z ulgi odsetkowej mogą skorzystać podatnicy, którzy spłacają odsetki od kredytu udzielonego na sfinansowanie m.in. budowy budynku mieszkalnego lub kupna nowo wybudowanego budynku lub lokalu mieszkalnego.

Nie mogą z niej jednak skorzystać osoby, które w przeszłości dokonywały odliczeń z tytułu dużej ulgi budowlanej."

 

Pozdrawiam

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal hurtownie wciskają "boom"?

dzisiaj dzwonilem do Romosu i tam panii powiedziala ze nie przyjmie zamowienia bo jej nie przywioza na termin z zakladu i nie bedzie sie potem przede mna tlumaczyc dlatego tez pytam bo maja silikaty w HDMB i nie robia problemow ale wolalbym jeszcze gdzies sprawdzic cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...