Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

witam

 

szukam kogos do wykonania posadzek plus prosba o informacje jakie sa teraz stawki za robocizne i material.

 

dzieki

 

Witolo

 

Polecam osobę do posadzek - Kwieciński Jacek - tel. 608-358-472. Koszt robocizny to chyba 9zł/m2. Proszę podać, że namiary otrzymane z interenetu.

 

A ja szukam kogoś kto rozliczy za mnie zwrot vat-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy ktoś mógłby przypomnieć jak dodawało się zdjęcia do wypowiedzi ? z góry dzieki za odpowiedz!

piszesz piszesz, potem na wybranym zdjęciu klikasz właściwości kopiujesz adres zdjęcia wstawiasz między img (przedostatni żółty przycisk powyżej kratki tekstowej) i powinno się pojawić :) jeśli z własnego albumu to masz tam link do kodów i wstawiasz go bezpośrednio do pisanego tekstu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na budowie rozliczyć się z sąsiadką za prąd. Byłem w ciężkim szoku ile prądu kosztuje wybudowanie domu w stanie surowym otwartym (ściany plus dach).

Budowa trwała trzy miesiące. Majstry nie oszczędzały prądu używając go nie tylko do betoniarek, pił i wiertarek, ale także do grzania wody na herbatę i trochę do oświetlania pracy wieczorową porą (głównie w listopadzie i w grudniu). Domek stoi i mozna go podziwiać w pełnej krasie 8) .

No i kosztowało to ... UWAGA ... 31,5 PLN.

75 kWh po 0,42 PLN. Jak sąsiadka mi to zakomunikowała to byłem w CIĘŻKIM SZOKU :o . Byłem przygotowany na jakieś 200 - 300 PLN. Nawet nie miałem przy sobie drobnych. Dałem sąsiadce 100 PLN i mam nadzieję jak najdłużej korzystać z jej życzliwości.

Przez te trzy miesiące jednego dnia nie było prądu we wsi i musiałem wypozyczyc agregat (z siłą) za 65 PLN - czyli ten jeden dzień kosztował mnie dwa razy więcej niż trzy miesiące pracy na pożyczonym prądzie.

 

Jak sobie pomyślę , że zdziercy z ENEI biorą sobie chyba ok. 40 PLN miesięcznie za samą gotowość do swiadczenia usługi przesyłowej to , aż mnie skręca.

 

I pomyśleć, że jeszcze cztery miesiące temu zastanawiałem się czy podłączać się do ENEI, do sąsiada czy też korzystać z agregata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na budowie rozliczyć się z sąsiadką za prąd. Byłem w ciężkim szoku ile prądu kosztuje wybudowanie domu w stanie surowym otwartym (ściany plus dach).

Budowa trwała trzy miesiące. Majstry nie oszczędzały prądu używając go nie tylko do betoniarek, pił i wiertarek, ale także do grzania wody na herbatę i trochę do oświetlania pracy wieczorową porą (głównie w listopadzie i w grudniu). Domek stoi i mozna go podziwiać w pełnej krasie 8) .

No i kosztowało to ... UWAGA ... 31,5 PLN.

75 kWh po 0,42 PLN. Jak sąsiadka mi to zakomunikowała to byłem w CIĘŻKIM SZOKU :o . Byłem przygotowany na jakieś 200 - 300 PLN. Nawet nie miałem przy sobie drobnych. Dałem sąsiadce 100 PLN i mam nadzieję jak najdłużej korzystać z jej życzliwości.

Coś dziwnie mało, ja za 2 miesiące( od połowy września do połowy listopada), w tym czasie tylko był robiony dach i wstawione okna + instalacja alarmowa i zużycie na grzanie i świecenie w sumie przez kilka dni - razem 292 kWh :roll:

skąd te 75 kWh ? chyba się walnęła sąsiadka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos sie wypowie w sprawie nowych taryf ktore maja obowiazywac od nowego roku czyli juz prawei sa? Sprawdzal ktos moze ta sprawe jaka teraz bedzie taryfa na budowie?

Budowlanki nie sprawdzałem bo i tak nie mam wyjścia :roll:

Zwykłe taryfy są niby ciekawe ale trzeba zużywać sporo w nocnej (koło 70%) lub pozaszczytowej (ponad 50%) żeby był sens stosować inne niż całodobowe. Reasumując, jak ktoś nie używa prądu do c.o. i c.w.u. to tylko całodobowa mu zostaje :lol: a i pozostałe przypadki trzeba policzyć każdy osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. 1 godzina pracy wiertarki to jakieś 0,8 - 1,2 kWh. Piła tez coś koło tego, czajnik elektryczny 2.2 kWh. Hmmm można to przeliczyć na średnie dzienne zużycie i wyjdzie wynik.

 

Niby tak, ale na własne oczy widziałem na liczniku, że nabiło się 75 kWh przez te 3 miesiace. Na liczniku przed rozpoczęciem pracy było 50 kWh, a licznik był od osoby która postawiła dom (mury, bez dachu). Czyli wynika z tego, że na mury potrzeba jakieś 50 kWh, a na dach 25 kWh. Przez te trzy miesiące ekipy były u mnie na budowie przez jakieś 35-40 dni czyli wypada średnio jakieś 2 kWh na dzień. Wydaje mi się , że to jest realne zużycie - zresztą sąsiadka powiedziała , że nie zauważyła żadnej odczuwalnej zmiany w wysokości rachunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam noworocznie :) Poszukuję poznańskich miejsc z akcesoriami elektrycznimy (włączniki, gniazdka itp :)) Sprawa pilna... :roll: Gdzie warto zajrzeć - dobre ceny, ciekawy asortyment... ?

 

też wam życzę wszystkiego naj w tym 2008 roku

 

a odnosnie elektryki to zobacz w morsie http://www.mors.pl/

mi dali lepsze ceny na berkera niż w novafrance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...