Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie w Nowym Roku i życzę Wszystkim zakończenia budowy domu!

 

Proszę też o namiary na ekipę wykonujaca ocieplenie poddasza wełną wraz z kartongipsem. Sprawa robi się pilna :)

 

Niestety mróz blokuje mnie w zakończeniu instalacji wewnętrznych, nie mówiąc już o tynkach. Ubolewam bardzo.... bo zimno, a okien nie wstawię, aż tynków i posadzek nie skończę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiedzcie mi czy warto instalatorom od elektryki powierzać kwestie instalacji telewizyjnej czy domowej sieci komputerowej, czy moze zrobić to w późniejszym okresie ??

 

Czy warto bawić sie w kablową sieć komputerową, czy może jednak dostęp bezprzewodowy jest na tyle skuteczny, że wystarczy na dom z poddaszem. bo różne słyszałem o tym opnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

Czy warto bawić sie w kablową sieć komputerową, czy może jednak dostęp bezprzewodowy jest na tyle skuteczny, że wystarczy na dom z poddaszem. bo różne słyszałem o tym opnie.

 

Moim zdaniem nie warto.

Polecam kupić dobry Router z technologią MIMO (300-500 PLN) i starczy na cały dom i nawet na ogród.

I masz internet wszędzie, a nie tylko w kilku punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po rozmowie z informatykiem (prowadzi własną firmę - dostarcza internet bezprzewodowo) i właśnie on mi poradził, żeby w domu zrobić instalację kablami - jeżeli jeszcze nia ma tynków.

 

jeżeli puści się kable (pokazał mi, taki 6-żyłowy), to może on potem posłużyć do wszystkiego: internetu, telewizji, kamery...

 

Potem tylko centrum dowodzenia trzeba przygotować :lol:

 

 

Witolo

 

na wykończenie zewnętrzne to będę mogła polecić, gdy u mnie skończą...A mają robić dopiro latem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Ja właśnie jestem po rozmowie z informatykiem (prowadzi własną firmę - dostarcza internet bezprzewodowo) i właśnie on mi poradził, żeby w domu zrobić instalację kablami - jeżeli jeszcze nia ma tynków.

 

jeżeli puści się kable (pokazał mi, taki 6-żyłowy), to może on potem posłużyć do wszystkiego: internetu, telewizji, kamery...

 

Potem tylko centrum dowodzenia trzeba przygotować :lol:

Ja jednak podchodzę do tematu w ten sposób, że im mniej kabli pod tynkami tym lepiej,

po co je mnożyć, bez sensu.

Poza tym na położenie kabli i centrum dowodzenia trzeba wydać grubo ponad 500 PLN,

żeby to miało ręce i nogi.

A jak ten" informatyk" mówi, że kabel 6 żyłowy "skrętka" może służyć do wszystkiego

- to już ja bym mu nie powierzył żadnej instalacji.

Do kamer i TV stosuje się kabel koncentryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Co do samego internetu, czy łącze doprowadzone do domu kablem czy bezprzewodowo.

To na razie najlepsza opcja wg. mnie to łącze kablowe do domu,

a w domu już bezprzewodowo poprzez Router Wifi z MIMO.

Wtedy jest internet w całym domu i nawet w ogrodzie sobie można usiąść na leżaczku z notkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego internetu, czy łącze doprowadzone do domu kablem czy bezprzewodowo.

To na razie najlepsza opcja wg. mnie to łącze kablowe do domu,

a w domu już bezprzewodowo poprzez Router Wifi z MIMO.

Wtedy jest internet w całym domu i nawet w ogrodzie sobie można usiąść na leżaczku z notkiem.

Ta pozwolę sobie wtrącić 3 grosze ...

- Technologia WiFi nigdy nie będzie tak szybka i stabilna jak kablowa, jak ktoś nie wierzy niech porówna wydajności sprzętowe, zwłaszcza w zakresie do 500 zł :lol:

- WiFi Mimo jest nową i ciągle poprawianą wersją więc należy spodziewać się problemów, zwłaszcza, że 802.11n dopiero ma zapowiadaną wersję stabilną

- w przypadku podłączenia jeszcze kilku generatorów fal, zaczną się pojawiać problemy z WiFi

- sprzęt WiFi za 200-300 zł jest dosyć niestabilny (patrząc z perspektywy np. kilkunastu urządzeń typu DLink czy Linksys dla małych sieci czy też dużych sieci korporacyjnych)

 

Polecam rozprowadzenie kabla po domu i do tego oczywiście jeden AP, koszt mały a w przyszłości ogromne możliwości

 

Odnośnie :

jeżeli puści się kable (pokazał mi, taki 6-żyłowy), to może on potem posłużyć do wszystkiego: internetu, telewizji, kamery...
A jak ten" informatyk" mówi, że kabel 6 żyłowy "skrętka" może służyć do wszystkiego - to już ja bym mu nie powierzył żadnej instalacji.

Ja bym zrobił podobnie jakby mi ktoś powiedział, żeby nie robić kabla do LAN w domu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku!

 

Mam pytanie i prośbę, czy macie kogoś godnego polecenia do położenia wełny na elewacji i zrobienia podbitki z płyt OSB? Dodam, że to wełna lamelowa. Szukam też ekipy do ułożenia wełny i płyt G-K na poddaszu.

 

Ponawiam pytanie! Może macie kogoś godnego polecenia?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Nie porównujmy tu wydajności sieci kablowej do Wifi,

bo i tak wąskie gardło stanowi same łącze internetowe.

Np. Neostrada najszybsza ma 6M. A Wifi nawet po najniższym protokole "b" 11Mbit, "g" nawet do 108Mbit, "n" do 300 Mbit.

Gołym okiem widać, że w tym przypadku najwolniejsze jest łącze internetowe, a nie szybkość łączności bezprzewodowej.

 

Tak gwoli ścisłości nie mylić technologii MIMO z "n" bo to co innego.

 

U mnie sprawdza się taki zestaw i pracuje 24h od 3 miesięcy jak to kupiłem.

I nie mogę powiedzieć, że jest niestabilny.

modem DSL Linksys AM200-EU

Roter Linksys WRT150N z MIMO i "n" wgrany soft alternatywny DD-WRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy tu wydajności sieci kablowej do Wifi,

bo i tak wąskie gardło stanowi same łącze internetowe.

ale chyba nie sugerujuesz, że AP służy tylko do netu a inwestor jak chce sobie po sieci obejrzeć filmik, pograć w coś czy też przekopiować dane to niech się buja :roll:

 

Tak gwoli ścisłości nie mylić technologii MIMO z "n" bo to co innego.

jasne bo 802.11n to standard, a MIMO to technologia która na nim się opiera lub z niego korzysta (jak kto woli sobie tłumaczyć). A skoro 802.11n nie jest jeszcze zakończone i stabilne to MIMO również być nie może i może się jeszcze zmieniać.

 

Co do niestabilności, u mnie też działa stabilnie ale nie generalizuję na tej podstawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Technologia MIMO (ang. Multiple Input, Multiple Output) - rozwiązanie zwiększające przepustowość sieci bezprzewodowej przez wysyłanie danych wieloma drogami jednocześnie, a także odbiór tych danych przez kilka odbiorników.

 

W styczniu 2004 IEEE ogłosiło rozpoczęcie prac nad nowym standardem 802.11n. Ma on obejmować rozległe sieci bezprzewodowe. Prędkości rzędu 100 Mb/s albo nawet 250 Mb/s mają stać się w pełni dostępne. Do tego celu zostanie wykorzystana technologia MIMO (Multiple Input, Multiple Output) wykorzystująca wiele anten do nadawania/odbioru sygnału, czyli sygnał jest nadawany z kilku źródeł i odbierany przez kilka odbiorników (obecnie 2x2). Ponadto urządzenia 802.11n potrafią wykorzystywać wiele kanałów transmisyjnych do stworzenia jednego połączenia, co teoretycznie dodatkowo podwaja dostępną prędkość transmisji. Przepustowość, z nadmiarem kodowania przy wykorzystaniu wszystkich anten, sieci 802.11n sięga do 300 Mb/s. Natomiast dostępna dla użytkownika prędkość transmisji ma osiągnąć w wersji ostatecznej co najmniej 100Mb/s, czyli tyle ile Fast Ethernet. Zapowiedziano także zwiększenie zasięgu. Zasięg około 110m i więcej w terenie otwartym. Zakończenie prac standaryzacyjnych początkowo zapowiadano na rok 2008, obecnie przesunięte są na czerwiec roku 2009.

 

Jak można wyczytać z powyższego standard "n" jest wspomagany technologią MIMO, a nie

MIMO to technologia która na nim się opiera lub z niego korzysta
.

Są Routery z technologią MIMO i standardem "g". Np. D-Link DI-634M.

 

To tak dla wyjaśnienia, bo może te rozważania to nie na ten wątek, a może nawet nie na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Hej Kristofuros,

A jednak nie budujesz Faworyta szkoda:( No ja myślałam że po oględzinach się zdecydujecie a tu proszę :D. Tak czy inaczej życze miłej i szybkiej i przede wszystkim bezproblemowej budowy

pozdrawiam

Beata

 

Dzięki :p

 

Ale zwróć uwagę, że Dom pod Krzewuszką jest do Faworyta bardzo podobny, zwłaszcza bryła budynku. :wink:

 

Tobie życzę również bezproblemowego wykończenia domku i szybkiej przeprowadzki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia MIMO (ang. Multiple Input, Multiple Output) - rozwiązanie zwiększające przepustowość sieci bezprzewodowej przez wysyłanie danych wieloma drogami jednocześnie, a także odbiór tych danych przez kilka odbiorników.

 

W styczniu 2004 IEEE ogłosiło rozpoczęcie prac nad nowym standardem 802.11n. Ma on obejmować rozległe sieci bezprzewodowe. Prędkości rzędu 100 Mb/s albo nawet 250 Mb/s mają stać się w pełni dostępne. Do tego celu zostanie wykorzystana technologia MIMO (Multiple Input, Multiple Output) wykorzystująca wiele anten do nadawania/odbioru sygnału, czyli sygnał jest nadawany z kilku źródeł i odbierany przez kilka odbiorników (obecnie 2x2). Ponadto urządzenia 802.11n potrafią wykorzystywać wiele kanałów transmisyjnych do stworzenia jednego połączenia, co teoretycznie dodatkowo podwaja dostępną prędkość transmisji. Przepustowość, z nadmiarem kodowania przy wykorzystaniu wszystkich anten, sieci 802.11n sięga do 300 Mb/s. Natomiast dostępna dla użytkownika prędkość transmisji ma osiągnąć w wersji ostatecznej co najmniej 100Mb/s, czyli tyle ile Fast Ethernet. Zapowiedziano także zwiększenie zasięgu. Zasięg około 110m i więcej w terenie otwartym. Zakończenie prac standaryzacyjnych początkowo zapowiadano na rok 2008, obecnie przesunięte są na czerwiec roku 2009.

Mylisz pojęcię prędkości medium (transmisji) z wewnętrzną przepustowością urządzeń i chipsetów która nie da rady obsłużyć takich strumieni danych przy większej ilości sesji (zwłaszcza szyfrowanych) a o to chodzi w tym co pisałem o filmach itp.

 

Jak można wyczytać z powyższego standard "n" jest wspomagany technologią MIMO, a nie

MIMO to technologia która na nim się opiera lub z niego korzysta
.

Są Routery z technologią MIMO i standardem "g". Np. D-Link DI-634M.

No dobra nie chce mi się ale spróbuję jeszcze raz :

standard to standard, nie może opierać się na technologii tylko co najwyżej opisywać sposoby jej budowy/wykorzystania. To co zacytowałeś oznacza (szczególnie pogrubione), że budowa szybkich sieci ma się opierać na MIMO a nie standard 802.11n. Przecież to, że MIMO współpracuje z 802.11g oznacza właśnie zgodność ze standardem 802.11g a nie, że 802.11g jest zgodne z MIMO.

 

To tak dla wyjaśnienia, bo może te rozważania to nie na ten wątek, a może nawet nie na to forum.

i tutaj wyjątkowo się zgadzamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...