Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Ja będę montować odkurzacz Beam - elementy do instalacji kupowałam na Niegolewskich 10. Można tam też zlecić montaż ale właściciel ma dość osobliwe stanowiska w niektórych kwestiach więc nie wiem czy bym mu zaufała w kwestii instalacji (np. że kolanka 90 stopni mają mniejsze opory niż 45 stopni :o). Ja miałam też sama montować bo to rzeczywiście prościzna (grunt to wymierzyć dokładnie elementy przed klejeniem i parę razy poćwiczyć łączenie elementów zanim się je posmaruje klejem bo naprawdę szybko wiąże) ale mój instalator mnie wyręczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Czy odkurzacz centralny może znajdować sie w pomieszczeniu "czystym", typu pralnia - suszarnia, czy raczej jednak nie jest to urządzenie tak szczelne i czyste jak to opisują w broszurkach reklamowych, bo mam mały problem z jego umiejscowieniem.

Chyba jest w miarę czyste bo znajomi, którzy również się budują i mają taki odkurzacz z poprzedniego domu, używają go w chwilowo wynajmowanej kawalerce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlańcy, nie wiecie czy np kupując drzwi wewnętrzne porta, można od cennika detaliczego dostać jakiś rabacik?

 

Tak, jak to np jest w oknach Fakro. Od detalu wszyscy, jak leci, dają 20%

 

Wszystko zalezy gdzie chcesz kupować. Teoretyczne nie ma ale potem cos zliczaja podliczaja i w rezultacie masz jakby rabat. Na Marcina sa 2 hurtownie. Progress - ostatnio czesto krytykowana - do tej złej oceny dołoże swoje trzy grosze i Portes w takim baraku - tutaj zdecydowanie lepiej (tfu, tfu żeby nie zapeszyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlańcy, nie wiecie czy np kupując drzwi wewnętrzne porta, można od cennika detaliczego dostać jakiś rabacik?

 

Tak, jak to np jest w oknach Fakro. Od detalu wszyscy, jak leci, dają 20%

 

Wszystko zalezy gdzie chcesz kupować. Teoretyczne nie ma ale potem cos zliczaja podliczaja i w rezultacie masz jakby rabat. Na Marcina sa 2 hurtownie. Progress - ostatnio czesto krytykowana - do tej złej oceny dołoże swoje trzy grosze i Portes w takim baraku - tutaj zdecydowanie lepiej (tfu, tfu żeby nie zapeszyć).

 

W Progressie byliśmy.

 

To ten Portes?

 

"Portes" Drzwi, Sprzedaż-Montaż-Transport

św. Michała 40/46 , 61-118 Poznań

woj. wielkopolskie powiat poznański gmina Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Progressie byliśmy.

 

To ten Portes?

 

"Portes" Drzwi, Sprzedaż-Montaż-Transport

św. Michała 40/46 , 61-118 Poznań

woj. wielkopolskie powiat poznański gmina Poznań

 

Tak ten, tez na Michała. Nie mają ekskluzywnego salonu więc za to nie płacisz 8) 8)

 

Z Progessu jak przyjechał facet na obmiar (jeszcze 100 zeta starciłam) to najlepiej żebyśmy przebudowali wszystkie otwory drzwiowe bo jest 2-3 cm gdzieś tam róznic czy cóś. No dosłownie "złej tanecznicy rabek u spódnicy" No i za każde pierdn.... płacisz.

W Portes nie było żadnych uwag o co ważne ten facet co bierze pomiar również montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z Progessu jak przyjechał facet na obmiar (jeszcze 100 zeta starciłam) to najlepiej żebyśmy przebudowali wszystkie otwory drzwiowe bo jest 2-3 cm gdzieś tam róznic czy cóś. No dosłownie "złej tanecznicy rabek u spódnicy" No i za każde pierdn.... płacisz.

W Portes nie było żadnych uwag o co ważne ten facet co bierze pomiar również montuje.

 

Już z rozmawiałem z Portes. 5% rabatu od ceny netto, ale jeżeli wezmę bez montażu, czyli na 22% Vacie. Jeżeli z montażem, to zero rabatu, a koszt to 150zł/szt.

Ja montaż chcę zrobić sam. Mam do wstawienia 6 drzwi, 150 zł za każde, więc w kieszeni zostanie 9 stówek.

A to na końcu budowy staje się sumą wręcz niewyobrażalną! :wink:

Z tego wszystkiego chyba zamówię te drzwi w Rokietnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Z tego wszystkiego chyba zamówię te drzwi w Rokietnicy.

 

A gdzie w Rokietnicy?

 

My zamówiliśmy z montażem. Bo wbrew pozorom to troche zabawy jest. Z tym że u nas 9 szt. Do tego nic mnie nie obchodzi ani materiały do zamontowania ani obrobienie czy docięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Portesu to rzeczywiście aż strach tam kupować (oceniając po wyglądzie, a nawet obsłudze.....), ale drzwi zewnetrzne piękne i dobrze sprawnie zamontowane :D

To dobrze, bo też tam planowałam zakupić drzwi :) wewnętrzne...

 

Czy ktoś może kupował drzwi DRE? Gdzie dostaliście dobre ceny i jak z jakością tych drzwi? Opinie na forum zróżnicowane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś brał okna z firmy NEXBAU (Arex)? Słyszałem , że są dobrzy, ale nie wiem ile w tym prawdy. Okna z szybami i okuciami antytwłamaniowymi plus rolety więc skoro już musze zapłacić więcej to chciałbym zeby to było dobrze zrobione. Macie jakieś doświadczenia z tą firmą , ewentualnie jakieś inne firmy godne polecenia.

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś brał okna z firmy NEXBAU (Arex)? Słyszałem , że są dobrzy, ale nie wiem ile w tym prawdy. Okna z szybami i okuciami antytwłamaniowymi plus rolety więc skoro już musze zapłacić więcej to chciałbym zeby to było dobrze zrobione.

 

Dość dobra firma (opinia z regionu wolsztyńskiego) ale i stosunkowo droga.

W moim przypadku wycena dość wysoka (Rehau+Maco+Krispol).

 

Raczej zdecyduję sie na Vekę Perfectline + ROTO NT + BEClever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

odzywam się rzadko teraz, bo z powodu budowy śpie po 5 godzin 8)

Wtrącę swoje uwagi w zakresie okablowania - bo też zamykam ten etap u siebie. Technicznie się nie znam, ale jako wieloletni użytkownik WiFi gorąco polecam zrezygnować z kablowania się w celu objecia domu internetem!Uważam, że w dzisiejszych czasach to naciągactwo, chyba że ktoś jest maklerem giełdowym i każda sekunda się liczy :) W starym 4 poziomowym domu miałam WiFi i działało nawet w ogródku, więc w nowym też będzie. W tym, który zajmuje tymczasowo na czas budowy, tez sobie zainstalowałam i nie widzę problemu.

Nawet laik widzi, że technika idzie do przodu i wszystko robi się powoli "bezprzewodowe"!

 

Interesuje mnie temat odkurzaczy centralnych. Własnie mam dylemat - Beam czy Venton (kanadyjska - tańsza wersja Disana)? Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Portesu to rzeczywiście aż strach tam kupować (oceniając po wyglądzie, a nawet obsłudze.....), ale drzwi zewnetrzne piękne i dobrze sprawnie zamontowane :D

To dobrze, bo też tam planowałam zakupić drzwi :) wewnętrzne...

 

Czy ktoś może kupował drzwi DRE? Gdzie dostaliście dobre ceny i jak z jakością tych drzwi? Opinie na forum zróżnicowane :roll:

 

Jak zobaczysz drzwi z Porty a drzwi z Dre to jak niebo i ziemia. Cenowo w rezultacie wyjdzie podbnie ale jakość jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciornastek, nie wiem co masz na myśli pod względem "jakość inna"..

Ja mogę sie na razie wypowiadac tylko w oparciu o to jak znajomi wykończyli swój dom i jak oglądałam drzwi w salonach.

Drzwi DRE wyglądają u nich super.

Mi osobiście okleiny DRE podobają się znacznie bardziej niż Porta - w dużej mierze chodzi mi o dotyk (Porta są w moim odczuciu jak oklejone papierem z nadrukiem... :wink: )

W jednym z salonów na św. Michała przyglądałam się detalom - listewki w drzwiach DRE są fatalnie pasowane - obsługa twierdzi, że teraz juz tak nie ma w DRE i cenią ich jakość bardziej niż Porty (dokładnie brzmiało to: "DRE ma teraz znacznie mniej reklamacji niż Porta" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciornastek, nie wiem co masz na myśli pod względem "jakość inna"..

Ja mogę sie na razie wypowiadac tylko w oparciu o to jak znajomi wykończyli swój dom i jak oglądałam drzwi w salonach.

Drzwi DRE wyglądają u nich super.

Mi osobiście okleiny DRE podobają się znacznie bardziej niż Porta - w dużej mierze chodzi mi o dotyk (Porta są w moim odczuciu jak oklejone papierem z nadrukiem... :wink: )

W jednym z salonów na św. Michała przyglądałam się detalom - listewki w drzwiach DRE są fatalnie pasowane - obsługa twierdzi, że teraz juz tak nie ma w DRE i cenią ich jakość bardziej niż Porty (dokładnie brzmiało to: "DRE ma teraz znacznie mniej reklamacji niż Porta" :)

 

Mo mam prawo do oceny bo właśnie zamówiłam drzwi i tez macałam :wink:

Ale po kolei. Każdy z tych producentów ma rózne standardy wykończenia zależnie od ceny. I tak możesz kupic Portę już za 200-300 zł i tu zagdzam sie jest papier nie okleina. Niewiele droższe masz potem Dre i tutaj niestety z tymi listwami i docieciami to nic sie nie zmieniło. Zwróc uwage szczególnie na wstawienie szybek no i okleina hmm (mi sie nie podobała) W podobnej cenie (ciut wiecej) Potra ma serie Nova z okleina portadur. Ta okleina jest zupełnie inna . Czy bedzie sie Tobie podobac - no o gustach sie...itp. Moja siostra dwa tygodnie temu miała zamontowane takie drzwi - i rzeczywiście mucha nie siada. Dla nas ważne też był z czego sa te drzwi tj. plaster miodu, płyta wiórowa otworowa czy pełna, do tego osprzet tj. np w standarcie 3 zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...