Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

To musze sobie obejrzeć tą serię Nova skoro polecasz :)

 

Wypełnienie w środku - zakładam, że nie będzie nas stać na nic więcej poza plaster miodu.... :(

 

Czy poza Portą i DRE jest na poznańskim rynku obecna jeszcze jakaś firma z ładnymi drzwiami w przystepnych cenach (czyli do 400zł za skrzydło)?

Ile Twoja siostra czekała za drzwiami z montażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To musze sobie obejrzeć tą serię Nova skoro polecasz :)

 

Wypełnienie w środku - zakładam, że nie będzie nas stać na nic więcej poza plaster miodu.... :(

 

Czy poza Portą i DRE jest na poznańskim rynku obecna jeszcze jakaś firma z ładnymi drzwiami w przystepnych cenach (czyli do 400zł za skrzydło)?

Ile Twoja siostra czekała za drzwiami z montażem?

 

Juz spiesze z odpowiedzia. Co do wypełnienia drzwi to w serii nova nie ma specjalnych dopłat, masz wybór.

Co do innych drzwi to przy A2 - Przezmierowo sa jeszcze do obejrzenia drewniane np. Łapawa- jest ich stronka i jakieś włoskie (jakośc porównywalna z Portą), w Progressie zobaczysz jeszzce kilka marek ale cenowo droższe. Pozostaja lokalne stolarnie.

Co do cen Porty Nova to drzwi pełne są od 279 zł netto (mam przed nosem katalog :wink: ). My wybralismy za 458 zł netto

 

 

PS Warto jechać do Progressu nie aby kupic ale żeby zobaczyć i pomacać :wink: :oops: bo maja spory salon i wiele firm.

 

PS Moja siostra czekała równe 4 tygodnie, ja bede dłużej bo teraz fabryka ma przerwe ale generalnie to 4 do 6 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie zamierzam namiętnie głaskać więc obojętne mi jakie one będą pod palcami ;-) Mają tylko ładnie się prezentować, zamykać i otwierać bez problemu, ot i tyle moich oczekiwań. Oglądałam Portę i nic mi się nie podobało. Wybrałam sobie dwa modele z DRE i chciałam tylko zasięgnąć informacji od użytkowników takich drzwi czy wszystko z nimi OK.

Kiedyś ktoś w jakimś dzienniku budowy pisał o DRE, że właśnie te modele na wystawkach są stare i drzwi w sprzedaży mają inne wykończenia ramek wokół szkła, tylko nie mogę tego teraz odszukać :-?

A poza tym kiedyś naczytałam się dużo negatywnych opinii o Porcie i jakąś taką dużą rezerwą do nich podchodzę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej starzy wyjadacze,

 

nie zbywa komuś na Waszych etapach budowy>

- tymczasowy budynek gospodarczy? jakoś nie bardzo widzę klecenie czegoś na poczekaniu.

- stemple

 

Proszę bez nerwów, jeśli byly już takie tematy. Przejrzalem w ostatnich tygodniach ladnych parę tysięcy postów ale grupa Wiosna2007 jest przerażająco wielka. Zacząlem od najstarszych a tam .... ha, ha.

 

W grupie Wiosna2008 pojawil się zarzut, że za dużo się tych grup w Wielkopolsce porobilo. Jeśli będą eksplodować w takim tempie ja ta to widzę miejsce na jeszcze parę.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy planując instalację elektryczną można w niektórych pomieszczeniach na jednym obwodzie załączyć oświetlenie i gniazdka, chodzi mi tu np o: łazienki, garaż z kotłownią, pralnię - suszarnię, ewentualnie kuchnię ze spiżarnią.

 

Oczywiście wszystko bez ciężkich urządzeń, wymagających własnych obwodów, pytam tylko o oświetlenie i gniazdka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie zamierzam namiętnie głaskać więc obojętne mi jakie one będą pod palcami ;-) Mają tylko ładnie się prezentować, zamykać i otwierać bez problemu, ot i tyle moich oczekiwań. Oglądałam Portę i nic mi się nie podobało. Wybrałam sobie dwa modele z DRE i chciałam tylko zasięgnąć informacji od użytkowników takich drzwi czy wszystko z nimi OK.

Kiedyś ktoś w jakimś dzienniku budowy pisał o DRE, że właśnie te modele na wystawkach są stare i drzwi w sprzedaży mają inne wykończenia ramek wokół szkła, tylko nie mogę tego teraz odszukać :-?

A poza tym kiedyś naczytałam się dużo negatywnych opinii o Porcie i jakąś taką dużą rezerwą do nich podchodzę :roll:

 

Jak dobrze poszukasz to i o Dre są różne opinie. Ale tak to zazwyczaj jest z dużymi firmami. Po prostu nie ma szans aby wszystko dopilnować i aby było ok.

Też początkowo chciałam Dre bo tańsze.

Ale tak jak pisałaś nie zawsze muszą pasować do ogólnej koncepcji i wyobrażeń. Czasami np. kolor trudno spasować albo sa inne wzgledy.

W każdym razie w przedziale cenowym ok 400 zł za skrzydło zbyt wielkiego wyboru nie ma wśród producentów (no chyba że stlolarz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukasz to i o Dre są różne opinie. Ale tak to zazwyczaj jest z dużymi firmami. Po prostu nie ma szans aby wszystko dopilnować i aby było ok.

Też początkowo chciałam Dre bo tańsze.

Ale tak jak pisałaś nie zawsze muszą pasować do ogólnej koncepcji i wyobrażeń. Czasami np. kolor trudno spasować albo sa inne wzgledy.

W każdym razie w przedziale cenowym ok 400 zł za skrzydło zbyt wielkiego wyboru nie ma wśród producentów (no chyba że stlolarz).

No właśnie, oglądałam Portę w Progressie i nic mi w oko nie wpadło - chyba zaryzykuję jednak DRE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po wielu kombinacjach, ostatecznie ze względów finansowych, wybraliśmy Porta Nova. Wczoraj zamówiłem w Rokietnicy (Vis a vis dworca PKP)

 

Aniazpoznania - oglądaliśmy wiele różnych drzwi, ale za 400 zł razem z futryną to już jest Hardcore. Najniższa półka, a co za tym idzie, jakość.

 

To, co nam się podobało, kosztowało prawie 1500zł/szt :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin, 400zł za skrzydło z ościeżnicą to jest hardcore rodem z MARKIET Budowlany :wink:

Ale ja juz jestem wyedukowana i pisałam "skrzydło" 400zł :wink: wiem, że ościeżnica to dodatkowa kasa.

Liczę, że za drzwi z ościeżnicą wydam 600-700zł ...ale nie wiem czy na początku nie będę żyła z koralikami w ościeżach zamiast drzwi :wink: po podliczeniu kasy jaka została z kredytu na to mi wychodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po małej przerwie

 

ten *&^%$#@!@#$%^ administrator tej strony zablokował moje konto i nie raczył mnie powiadomić dlaczego a na moje maile też nie odpowiada :evil:

 

jak mnie teraz wywali to i tak sie znowu zaloguje i blokowanie IP mu nic nie da :p

 

widzę temat drzwi ktoś może zamawiał gerdę ?

jak tak to ile udało wam sie wyciągnąć rabatu od ceny katalogowej ?

mi na razie 7% i nie wiem czy to max ;)

za montaż 400 zł to chyba normalna cena ?

 

Technicznie się nie znam, ale jako wieloletni użytkownik WiFi gorąco polecam zrezygnować z kablowania się w celu objecia domu internetem!Uważam, że w dzisiejszych czasach to naciągactwo, chyba że ktoś jest maklerem giełdowym i każda sekunda się liczy :) W starym 4 poziomowym domu miałam WiFi i działało nawet w ogródku, więc w nowym też będzie. W tym, który zajmuje tymczasowo na czas budowy, tez sobie zainstalowałam i nie widzę problemu.

Nawet laik widzi, że technika idzie do przodu i wszystko robi się powoli "bezprzewodowe"!

 

widze że temat WiFi na topie :)

jest tylko jedno ale (podzielam Mice zdanie na temat kabel to zawsze kabel)

wifi jest fajne jak ktoś potrafi sie dobrze zabezpieczyć

żaden problem sie podłączyć do takiej sieci przez osoby trzecie np. sąsiada który chce mieć neta za free ;)

większość ludzi filtruje tylko mac-i kart myśląc ze to wystarczy ale są w błędzie

wystarczy mieć odpowiedniego kompa(najlepiej z linuxem) program+karte wifi = i net juz jest

co mądrzejsi (takich mało) szyfruje swoje połączenia ale i to idzie złamać tylko zamiast paru minut zajmie to parę godzin (w zależności od kompa i umiejętności :) )

nasłuchując pakiety niestety można sporo danych wyciągnać, typu hasła do kont,poczty, allegro nawet rozmowę na voipie można podsłuchać o gg nie wspomnę :)

 

wiec martuszek właśnie najczęściej laicy kupując AP za 200-300 zl sa najbardziej narażeni na włamy, a podpinanie sie pod czyjeś sieci czasami dla zabawy i treningu a czasami do jakich korzyści robi sie coraz bardziej modne i będzie sie nasilać !

 

już nie nudzę bo to o budowaniu mamy pisać a nie włamywaniu sie do sieci ;)

 

a drzwi wew. to raczej też porta paru znajomych juz ma od jakiegoś czasu i są zadowoleni

 

a jeszcze jedno jakie parapety wybraliście ?

podobają mi się z hdf-u laminowane z połyskiem cena 240 zl za m2 zastanawiam sie tylko czy aby to nie za duzo ?

niestety tylko w jednym sklepie znalazłem i nie moge nawet w necie poszukać

albo sa pcv albo z płyt postformingowych kamienia nie chce

 

rodzaje parapetów

 

no chyba ze w sklepie mnie w błąd wprowadzili i są to plyty laminowane i spiekane (HPL)

 

chyba firmy wolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Pozdro dla wszystkich zaawansowanych :D

 

Poszukuję Inspektora Nadzoru Budowlanego, jako mocne wsparcie inwestora.

Wszelkie dobre i sprawdzone namiary mile widziane.

 

Start budowy - maj, loko - Szczepankowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin, 400zł za skrzydło z ościeżnicą to jest hardcore rodem z MARKIET Budowlany :wink:

Ale ja juz jestem wyedukowana i pisałam "skrzydło" 400zł :wink: wiem, że ościeżnica to dodatkowa kasa.

Liczę, że za drzwi z ościeżnicą wydam 600-700zł ...ale nie wiem czy na początku nie będę żyła z koralikami w ościeżach zamiast drzwi :wink: po podliczeniu kasy jaka została z kredytu na to mi wychodzi :lol:

 

My właśni żyjemy z przysłowiowymi koralikami, znaczy takimi szmatami zamiast drzwi. Nawet mi się to podoba. Nikt nie trzaska. Ale na początku marca nadejdzie koniec tego!

Jeżeli chodzi o ceny, to zamówilismy jak już pisałem Portę. Za 6 szt drzwi z ościeżnicami wyjdzie coś 5100 zł netto + 7% Vat. Czyli ok 900 zł brutto za kpl drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równiez w temacie drzwi wewnętrznych. jakie macie opinie na temat pol-skone. może ktoś z was rozważał ich zakup, bo my się właśnie wahamy między tą firmą a portą.

 

Tez rozważalismy tą opcje. Drzwi bardzo ladne i solidne niestety te które mi sie podobały przekroczyły budżet. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że poruszacie temat drzwi.

 

Mi do tego tematu jest bardzo daleka droga.

 

Ale ostatnio sąsiad szukał i jak się okazało zamówił u "naszego" stolarza. Cena za drzwi (wykonane z drewna) będzie wynosić 1000 zł za 1 sztukę. W tej cenie: pomiar, kolor, szyba (jakaś tańsza), dosyć ładny model i montaż.

 

Ale jak się dowiadywałam, to nawet na ten rok ma terminy pod koniec dopiero. :wink:

 

Ja aktualnie borykam się z odliczeniem Vatu budowlanego. Jakoś mi to poszło, chociaż wiem, że będę wzywana do korekty, bo odliczyłam sobie trochę rzeczy na zapas. No, ale jak się okazało, to muszę czekać miesiąc na złożenie wniosku, bo mężuś dopiero wtedy wróci i załatwi zaświadczenie o stanie inwestycji od naszego kierduba. Ciekawa jestem, ile będzie od nas chciał kasy :o .

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że temat WiFi na topie :)

jest tylko jedno ale (podzielam Mice zdanie na temat kabel to zawsze kabel)

wifi jest fajne jak ktoś potrafi sie dobrze zabezpieczyć

żaden problem sie podłączyć do takiej sieci przez osoby trzecie np. sąsiada który chce mieć neta za free ;)

większość ludzi filtruje tylko mac-i kart myśląc ze to wystarczy ale są w błędzie

wystarczy mieć odpowiedniego kompa(najlepiej z linuxem) program+karte wifi = i net juz jest

 

No i właśnie nie przeszkadza mi, że ktoś sobie też będzie z mojego netu korzystać. Mamy mieszkanie w bloku z konieczności dodatkowe w innym mieście i przez 2 lata korzystałam z netu sąsiada. Osobiście też udostępniam. Jak ma ktoś się włamać to i do MSWiA też się włamie. Bywały nawet ciekawsze przypadki jak włąmanie do Białego Domu "po kablu" a nie po WiFi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie nie przeszkadza mi, że ktoś sobie też będzie z mojego netu korzystać. Mamy mieszkanie w bloku z konieczności dodatkowe w innym mieście i przez 2 lata korzystałam z netu sąsiada. Osobiście też udostępniam. Jak ma ktoś się włamać to i do MSWiA też się włamie. Bywały nawet ciekawsze przypadki jak włąmanie do Białego Domu "po kablu" a nie po WiFi :)

 

pewnie że są przypadki - włamy były, są i będą

jak chcesz udostępniać swoje dane to twoja sprawa ;) (myślę że należysz do mniejszości)

nie po to wykupuję łącze od usługodawcy aby mi chodziło wolno a jakiś cwaniak zapuszczał sobie kaze czy torrenta i wykorzystywał moje łącze do ściągania filmów

a logowanie sie gdziekolwiek(allegro,poczta, bank itp.) z udostępnionej sieci lub niezabezpieczonej traktuje jako bardzo nierozważne ale można i tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...