Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Swoje racje masz. Słuszne. Jednak nie będę się okablowywać, skoro włamać zawsze wszędzie się można.

podobnie jest z domem po co zamykać drzwi lub robić antywłamaniowe zawsze można firankę powiesić

 

ja nie mówię ze nie będę miał wifi ;) (serwer radius + szyfrowanie i bedzie git )

ale kable są swoją drogą ;)

 

a tacy co się włamują do białego domu lub do MswiA raczej twoją wifi nie będą zainteresowani a napewno 14 latek który szkoli sie, ściąga filmy i lubi uprzykrzać życie innym chętnie to zrobi - bo wyczytał na forum krok po kroku jak to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie

 

chcemy mieć okno balkonowe bezprogowe i firma powiedziala nam, że musimy zrobić "fundamencik" pod to okno, ponieważ waży ono 200 kg :o

 

Czy ktoś z Was robił może taki fundament? Boję się o izolację cieplną posadzki - w tym miejscu praktycznie jej ma nie być? A może to wybudować z bloczków? :roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

chcemy mieć okno balkonowe bezprogowe i firma powiedziala nam, że musimy zrobić "fundamencik" pod to okno, ponieważ waży ono 200 kg :o

 

Czy ktoś z Was robił może taki fundament? Boję się o izolację cieplną posadzki - w tym miejscu praktycznie jej ma nie być? A może to wybudować z bloczków? :roll:

 

pozdrawiam

 

A jakie duze okno masz w jedenj ramie?

Ja mam co prawda z progiem (na takie sie zdeycowaliśmy bo podobno lepiej doszczelnia i jest sztywniejsza rama - patrz ostatnie posty o HS i wychładzaniu) . U nas w jednej ramie prawie 4 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas zaledwie 2,70, ale drewno i jakieś tam szyby... :roll:

 

No wlaśnie powiedzieli, że taką podbudowę trzeba zrobić. I teraz się zastanawiam nad sposobem ocieplenia tego warstwowo (w poziomie).

 

Może dać tam takie pustaki wypełnione styropianem? (?dzieś to wiedziałam, ale gdzie???)

 

U nas HS musi być, bo planowana jest weranda (kiedyś tam, oczywiście, kiedyś...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas zaledwie 2,70, ale drewno i jakieś tam szyby... :roll:

 

No wlaśnie powiedzieli, że taką podbudowę trzeba zrobić. I teraz się zastanawiam nad sposobem ocieplenia tego warstwowo (w poziomie).

 

Może dać tam takie pustaki wypełnione styropianem? (?dzieś to wiedziałam, ale gdzie???)

 

U nas HS musi być, bo planowana jest weranda (kiedyś tam, oczywiście, kiedyś...)

 

Może rzuc temat na Forum albo napisz priva do Jareko. On jest specem i zawsze daje rozsądne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem tego samego zdania co misiak! wifi w domu bo na laptopy w salonie przy kominku to najlepsze rozwiazanie. ale kable i tak bede do kazdego pomieszczenia. !!!

no a odnosnie tematu to jak robicie z telefonem?kablowe czy radiowe? jak to wyglada z szybkoscia na tpsa na radiowym? ja mam miec w neti radiowke, wimax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem w grupie budujących wiosna 2008. W projekcie budynku bez poddasza użytkowego mam strop drewniany i konstrukcję dachu krokwiowo-połaciową.

Rozważam zastąpić to wiązarami deskowymi. Może ktoś to już przerabiał i ma w tej sprawie doświadczenie? :roll:

Interesują mnie koszty tych rozwiązań,a może macie namiary na firmy wykonujące takie konstrukcje dachowe/wiązary deskowe/.

Bedę wdzięczny za wszelkiego rodzaju podpowiedzi.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście stal do fundamentów i stropu ?

Czy możecie polecić miejsca gdzie Wy kupowaliście ?

Interesuje mnie zakup z mozliwością przechowania do wiosny do czasu rozpoczęcia budowy !

 

Zapytaj w Kowstalu w Gorartowie k/Swarzędza, tam mają przyzwoite ceny i chyba nie byłoby problemu ze składowaniem, ale tego nie wiem na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić solidnego i myślącego płytkarza. bo do innych to mi już nerwów brak.

 

nie ma takich :D

plytkarze to z reguly kosmici - takie sa moje doswiadczenia

super solidny fachowiec płytkarz p.Wojtek tel.507-116-875 wraca 22 marca gorąco polecam pozdrawiam lidka.

 

wielkie dzięki za namiary. czy ten fachowiec osobiście przez ciebie sprawdzony??? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić solidnego i myślącego płytkarza. bo do innych to mi już nerwów brak.

 

nie ma takich :D

plytkarze to z reguly kosmici - takie sa moje doswiadczenia

super solidny fachowiec płytkarz p.Wojtek tel.507-116-875 wraca 22 marca gorąco polecam pozdrawiam lidka.

 

wielkie dzięki za namiary. czy ten fachowiec osobiście przez ciebie sprawdzony??? :lol:

tak oczywiście robił nam 2 łazienki,kotłownie w marcu garaż jest to super człowiek pełen pomysłów i dobrych rad jak będziesz w okolicy siekierek wielkich gdzie mieszkamy to zapraszam zobaczysz jak położyć płytki w kotłowni za wszystkimi rurami nie demontując ich.pozdrawiam lidka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...